3567
digi
  • tommygear
    #3244
    nem egyszerre fogják emelni midnenkinél
  • TomBond
    #3243
    Hivatalosan július 6.-án AUTOMATIKUSAN emeltek mindenkinek! Bár a facebook oldaluk is tele van panasszal.
  • PDes
    #3242
    Hát Egerbe ilyen jelenleg a volt 40/20-as.

  • karajjj
    #3241
    már annak kell lennie, rooter restart, vagy reset és neked is annyi lesz
  • PDes
    #3240
    Nekem alapból a középső csomag van meg a régi 40/20-as. Akkor innentől kezdve 100/50-es lesz? A speedtest még nem hozza a változást.
  • karajjj
    #3239
    én annyira nem panaszkodok, bár e szerint nincs meg a 100/50 de lehet, hogy a router tud ennyit:



  • TomBond
    #3238
    Kábel!
    A szomszéd házban van az irodájuk, szóval a szerver sincs túl messze. De én amúgy sem vagyok velük megelégedve!
  • karajjj
    #3237
    Wifi vagy kábel?
  • TomBond
    #3236
    Márahol! Nálam a TopNet (eddig 80/25) jelenleg 90/20! Ez annyira nem felel meg az általuk szajkózott 200/50-nek.
  • karajjj
    #3235
    50/30 Mbps
    100/50 Mbps
    200/50 Mbps

    lett
  • COD Black Ops
    #3234
    Hali!Segítséget szeretné kérni!

    Sebességre ezt íra ki a netem:144,5mb/s de speedtestel csak 2-3mb/s.
    Mivel ez céges net elképzelhető hogy le van korlátozva? 6router van összesen.

    Ha le van korlátozva hogyan tudom átállítani?
    Bocs ha hülyeséget kérdezek......
  • ACE
    #3233
    Sajna a TopNet-nek valószínű később emelik, mert 200/50 lesz és azt már nem bírja a 3 érpáros UTP.
  • Aramir
    #3232
    Valamit itt Dunaújvárosban is variálnak, 40/20-as:


    Egyébként az mitől lehet, hogy lehúzom a routerről a wan kábelt, rádugom ugyanarra az alaplapi hálókártyára, amin a router volt előzőleg, létrehozok egy sima pppoe internetkapcsolatot, úgy meg mérek 25/15-öt?
  • DRFlame
    #3231
    Kapcsolódj újra. Nekem utána váltott sebességet.
  • TomBond
    #3230
    Nálam ennyi a 80/25-ös szintén Szolnokon.
  • Eagle16
    #3229
    20/10-esből úgy néz ki hogy 50/30-as lesz, nálam Szolnokon már ennyit tud a régi csomag.

  • TurboX
    #3228
    júli. 15-
  • ACE
    #3227
    Ja és romániában nincs 100Mbit-nél kisebb csomag, szóval lehet nálunk is kivezetik.
    Ez: link még talán ki is bírná, mert a növeléstől nem feltétlen arányosan növekszik a terhelés BIX-en, mivel rengeteg felhasználó van akinek csak azért van 20/10-es csomagja, mert nincs kisebb, de még az is sok neki. Anyámék pl. max böngésznek, egész hónapban nincs 1 Giga forgalmuk sem.
  • ACE
    #3226
    Ahogy látom a román csomagokban is csak a letöltés a nagyobb, a feltöltés internet irányban 30Mbit, csak hálózaton belül 100Mbit az összes csomagban. Bár az sem lenne rossz.
  • kjhun
    #3225
    A magról, trancemaster tollából:

    na skacok lehet izzítani a routereket
    Havanna lakótelepen DIGI-sek kint reklámozzák a szolgáltatásokat
    gyorsan oda is mentem érdeklődni és egy technikus kollégával beszélgettem hogy tervez-e a DIGI a jövőben netes sebesség emelést.

    a válasza azt volt hogy már csak 1hónapot kell várni (gondolom aug. 1-től) és jönnek hozzánk is az 1gigás csomagok. annyit árult el hogy folyamatosan cserélik mindenhol a switch-eket gigabit linkesre, a bent lévő CAT5 kábelt már kitesztelték azt mondta 1gigabitet át tudnak rajta tolni szóval az sem akadály
    illetve mondta hogy olyasmi lesz a csomagkínálat mint a román DIGI-nél csak lehet nálunk nem 100megás lesz a feltöltés.
    szóval még 1hónap és elvileg kivezetik a mostani csomagokat és jönnek az új sok száz megabitesek

    egyedül azt nem tudta még megmondani hogy automata emelés lesz-e vagy új csomagokat behozzák és lehet rá módosítani.
    én utóbbira tippelek mert akkor kevésbé rogyik meg a hálózat a nagyobb terhelés hatására.

    szóval aki FTTB+LAN és Optikai részen van az kezdheti dörzsölni a tenyerét
  • romeozor
    #3224
    Az kimaradt, hogy Win+R után a futtatásba a cmd-t inputold.
  • romeozor
    #3223
    Bejön.

    Ha neked nem, akkor lehet döglődik a DNS szerver, amit használsz.
    Végy egy cmd-t (Windows gomb + R), majd add ki az nslookup store.steampowered.com parancsot.
    Ha nem tudja feloldani, akkor érdemes felvenni a routeredben a Google DNS szerverét, aminek a címe 8.8.8.8

    (Feltételezem, hogy windows desktopon vagy és nem közvetlenül a gépedbe van dugva a net, hanem routerbe)
  • ACE
    #3222
    Bejön nálatok DIGI-vel ez az oldal?

    link
  • ChaosTeam
    #3221
    Nálam ma nem volt semmi gond a nettel.
  • romeozor
    #3220
    Másnak is rettentő mód darabos a net? Egész nap elég sok külföldi oldalt alig hoz be.

    Az oldaluk szerint tegnap hajnalra (02. 22. 1:00-6:00) ütemeztek egy rendkívüli országos karbantartást, de ma már nem tegnap van :)
  • Tikal #3219
    köszi a segítséget, probléma megoldva. Régi volt az információ amivel rendelkeztem
  • BaliBoy
    #3218
    Erről nincs információm, de nem is jelent problémát, mivel a gmail SSL titkosítást használ a kimenő leveleknél. Ezért nem a 25-ös porton kommunikál, hanem a 465-ön.
  • Tikal #3217
    igen, szerintem is az, de ezt mondták, de akkor csak ilyen lerázós kamu duma volt részükről, hogy vegyek fix ip-t :)
  • Tikal #3216
    Közben olvasgattam forumokat, azt irják a digi tilt valami portot, 25, és emiatt nem lehet más szolgáltato smtp-jét használni. LAN net van a társasházban.

    saját smtp-t ugy értettem, hogy azt amelyiket én akarom és nem a digi-set, elnézést ha félreérthető voltam.
  • DRFlame
    #3215
    A saját smtp az lenne ha a te gépeden futna az smtp szerver. Ezt pedig valóban tiltja a digi dinamikus IP-seknek.
    A gmail nem saját smtp, így annak mennie kell. Én is használom és megy.
    Routernek pedig semmi köze a problémához.
  • BaliBoy
    #3214
    Valamit vagy félreértettél vagy hülyeséget mondtak neked. A FIX IP-nek semmi köze nincs az smtp-hez.
  • Tikal #3213
    ha egy routert beteszek a gép és eközé a lan net közél az megoldaná a problémát?
  • Tikal #3212
    hello, azt mondja diginet, hogy nem használhatok levelezőprogramot, amiben be tudom állitani a saját smtp szerverem ( pl gmail, vagy más email szolgáltató ) mert nincs fix IP cimem. Felvilágositana valaki, hogy miért kell ehhez fix IP cim? Ugye digi azt csinálja hogy társasházakon belül csak kábelt huz a lakásokhoz, nincs ott modem semmi.. de akkor se világos :)
  • AlieN911
    #3211
    Jaa, tudtam, hogy törli :) De igen, jó lenne a POP3, asszem van rá mód..
  • BaliBoy
    #3210
    Ezért hívtam fel rá a figyelmed, hogy készíts archiválást! Ez az IMAP protokoll tulajdonsága: külső levelező programban is meg tudod nézni a webmail-es leveleid. (a levelek a szerveren tárolódnak de a kliensen is meg tudod tekinteni őket)
    Ha van rá lehetőség a Digi-nél, akkor használj POP3-at. Ilyenkor a levelekből letöltődik egy példány a kliensre is. Ergo ha a szerveren törölsz egy levelet attól még az outlookban megmarad.
  • AlieN911
    #3209
    Na, most kitöröltem a webmailben mindent amit találtam :D
    Ami egyben törölte az outlookból is...
  • BaliBoy
    #3208
    Akkor nézz be a webmail-be. Hátha ott van mondjuk egy spam mappa ami tele van.
  • AlieN911
    #3207
    2 db levelem van par pillanat! :/
    Ezért nem értem.....
  • BaliBoy
    #3206
    Kiegészítés: Úgy látom, hogy IMAP-on használod. Akkor még csak be sem kell jelentkezned a webmailbe. AZ outlookból archiváld a leveleidet és töröld őket. (vagy legalábbis néhányat)
  • BaliBoy
    #3205
    Gondolom megtelt a postafiókod. Ha jól látom az oldalukon van webmail bejelentkezési lehetőség; ott lépj be és töröld a leveleket.