3567
digi
  • PDes
    #3284
    Próbáltam. A feltöltés 1 kicsivel jobb, de semmi más változás nincs benne :)
  • ACE
    #3283
    Akkor lehet hogy eredetileg is két kábelt húztak, vagy amikor kikötöttétek, kivették a kis dobozkát, ami szétosztotta az egy érpárt a telefonnak, és újra krimpelték.
  • karajjj
    #3282
    hétvégente nekem szokott visszább esni, de hétközben rendben van minden, próbáltad router nélkül tesztelni?
  • PDes
    #3281
    Az miért van, hogy ha az egész országban megnövelték a csomagok sávszélességét, h itt még mindig 50/25 körül van a régi 40/20 ?? :D
    A hálókártya és a wifi router is bírja a 100-at, és kábelel jön a gépbe a net. Van más is aki ennyit mér?
  • gabi89
    #3280
    Pár éve mikor behúzták az utp-t akkor kértünk telefont de azóta azt lemondtuk. Mivel az összes ér kell 100Mb felett azt hittem újrahúzzák, de semmi nem volt csak switchet cseréltek odalent.
  • ACE
    #3279
    Akkor feltehetően neked nem volt telefonod. Vagy cseréltek/húztak be új kábelt?
  • gabi89
    #3278
    Nálam már meg is jött a 200Mbit :)



    Sokat nem kellett rá várni és erősen rá is hagytak a sebességre mondjuk eddig is 80 helyett 86-87 volt.
  • ACE
    #3277
    Tessék: link
  • tommygear
    #3276
    megemelték ingyen 100 megára a letöltést, és amint tudják duplázzák, micsoda megvezetés
  • TomBond
    #3275
    Hát én ezt továbbra sem találom, de ha így van akkor oké!
  • gabi89
    #3274
    Hivatalosan ez van a weboldalon

    " TopNet csomaggal rendelkező ügyfelek szolgáltatásának fejlesztése pedig folyamatban van, átmeneti lépésként a DIGI 100/25 Mbps-re gyorsította ezt a csomagot."

    Ebből mi nem érthető, az emelés megtörtént igen, a topnet esetében is csak ott nem 200/50 -re hanem a felére.
  • TomBond
    #3273
    Hát úgy látszik még mindig nem értitek!

    Hivatalosan még mindig csak a #3243 -ban lévő információk vannak. Hol olvastad a 100/20-öt?

    Értem én, hogy csak év végéig végeznek, de a hivatalos bejelentés szerint (és itt megint csak a #3243-ra hivatkozok) már megtörtént az emelés! Múlt időben! Tehát még egyszer mondom, hogy ilyen szinten eléggé keményen meg vagyunk vezetve!
  • tommygear
    #3272
    illetve nem az év végére, hanem az év végig várhatóan mindenhol 200/50 lesz, szóval felesleges a hőzöngés, senki nincs félrevezetve....
  • gabi89
    #3271
    Írták, hogy a 200-as net 100/25 egyelőre szóval nem értem a felháborodásod. Nekem is "csak" 93/27 de az atomstabilan és amúgy is más szolgáltatótoknál ilyen sebességeket mennyiért is adnak.... Szavunk nem lehet szerintem.
  • tommygear
    #3270
    #3254
    ne legyél már ennyire értelmetlen, lehet még novemberben sem emelik meg nálad, év végére van ígérve
  • TomBond
    #3269
    Én konkrétan a 200-as netről írtam.
  • PDes
    #3268
    Hát nem tudom, hogy akkor itt miért ilyen, de ez kábelem van mérve.


    ui.: előbb volt router reset.
  • karajjj
    #3267
    de tessék, kábelen meg ennyi:

  • karajjj
    #3266
    ja és ez wifin van, kábelen szerintem meglenne a 100, plusz hétvége is van, ilyenkor érezhetően lassabb szokott lenni, mert mindenki netezik, de most ez sincs
  • karajjj
    #3265
    nekem a 100/50-em így néz ki most ebben a percben:

  • TomBond
    #3264
    Egyébként, azon kívül, hogy teljesen félre van vezetve a nép a sebességemelés miatt (kábelszolgáltató július 6-tól meglévõ ügyfeleinek automatikusan 2,5-szeresére emelte az internet sebességét), még a minimum sebességet sem éri el. Mert ugye július 6-tól a 200/50-es csomag garantált sebessége 80/40! Kinél éri el ezt a sebességet? Én most mértem és 90/22 a sebesség!
    Szóval ismét csak HAJRÁ DIGI!
  • karajjj
    #3263
    akkor router reset?
  • PDes
    #3262
    Kábelen "gyün" a kakaó :)
  • sirGalahad75
    #3261
    Nekem router (D-Link 524) restart után nagymértékű javulás mutatkozik most 64/54 de korai volt az örömöm, 4-5x újramérés után visszaesett 25/30 -ra...
    -és ez így megy ahányszor csak restartolom a routert. :(

    Egyelőre nem idegeskedek, várok és remélem a legjobbakat.
  • karajjj
    #3260
    kábel vagy wifi?
  • PDes
    #3259
    Tenda W268R -em van.
    A leírásban úgy szerepel, hogy "Biztosítja a 300Mbps sebességet" :)

  • karajjj
    #3258
    40/-ból 100/50 lett
  • tommygear
    #3257
    nem is konkrétan neked céloztam, csak sokan már itt 1-2 nap után csodát várnak :)
  • DRFlame
    #3256
    Ha van routered mérj egyet anélkül, lehet az lassít. A régebbi routerek nem szokták bírni a 100 Mbitet.
  • PDes
    #3255
    Az okéé, de nekem nem TOP netem van:D Nekem a 40/20-as volt már 1 ideje :D
  • tommygear
    #3254
    A TopNet csomag neve DIGINet 200-ra, míg a sebesség 80/25 helyett 200/50 -re fog módosulni várhatóan az év végéig. Sajnos ennek a módosításnak már technikai akadályai is vannak, a hálózatunk fejlesztése illetve az eszközök cseréje folyamatosan zajlik.
    Bővebb információért kérjük hívd a 1272 telefonos ügyfélszolgálatunkat, ahol kollégáink a nap 24 órájában állnak a rendelkezésedre.
    Telefonos menütérképünket az alábbi linken érheted el:
    http://digi.hu/lakossagi/telefon/menuterkep

    Üdvözlettel,
    DIGI
  • PDes
    #3253
    Hát mondjuk nálunk csak elméletileg lett emelve, mert gyakorlatilag nem látszik meg a sebességen...
  • TomBond
    #3252
    Akkor már csak azt nem értem, hogy miért verik magukat, hogy a "kábelszolgáltató július 6-tól meglévő ügyfeleinek automatikusan 2,5-szeresére emelte az internet sebességét". Tehát, nem emelni fogja, hanem EMELTE!
  • karajjj
    #3251
    legtöbbször fingjuk nincs a hálózatokról, csak csináltak egy tréninget, hogy hogyan kell kezelni a reklamáló ügyfeleket, meg hogyan lehet minél több szolgáltatást eladni
  • tommygear
    #3250
    valamelyik ügyfélszolgálaton meg azt mondták, hogy a gigabites nethez i7-es proci meg 16 giga ram kell, szóval ezek pofáznak minden hülyeségről össze vissza ott az ügyfélszolgálaton....
  • El Protector
    #3249
    Routert is valószínűleg, jahh. Az ember csacsogott valami router cseréről is (hogy ők adják???), de bevallom, arra nem figyeltem pontosan, mert bejött egy jó csaj az ügyfélszolgálatra :D
  • karajjj
    #3248
    azért ne keverd a dolgokat, a gerincvezeték, ami megy a szekrényig, az nem csak téged szolgál ki, az utp gigabitet is elbír, viszont mivel több előfizetés is lehet lépcsőházanként ezért nem biztos, hogy elbírja az összes forgalmat olyan sávszéllel, mint ami járna, szekrényig cserélik, onnan meg a jelenlegi kábel bőven jó neked
  • TomBond
    #3247
    Ez azért is érdekes mert a lakáson belül is utp van (ha jól tudom), na meg ami a routertől megy a gépig... stb
    Akkor mindent cserélni kell?
  • El Protector
    #3246
    Ma voltam itt Dunaújvárosban az irodában, ott azt mondták, hogy a topnetesek 200/50-es csomagjához ki kell jönniük és új vezetékeket behúzni a szekrénytől, mert az utp nem bírja el. Fokozatosan bővítenek, nincs időpont, hogy mikor, folyamatosan hívják és egyeztetnek az ügyfelekkel.
  • El Protector
    #3245
    Vmi már volt itt, 80/25-ről 94/27-et mér most a teszt, holnap kikötöm a routert, megnézem direktbe. Másik előfizu a lakásban router nélkül mér ugyanannyit, gondolom még mókolnak azért valamit rajta, mert egyelőre ez kevéske plusznak tűnik :)