3567
digi
  • holecsko10
    Üdv!

Nemsokára dobbantani szeretnék a UPC-től és pár kérdésem lenne.

Ismerősöm szerint nem kell semmilyen CI kártya olvasó sem HD box ahhoz hogy digitálisan nézhessem majd a HD csatornákat csak egyszerűen bedugom hátul a koax kábelt és be kapcsolom a tv-t és már van is adás.
    Ez most igaz?
    Mert én a Digi oldalán ezt találtam
    Digi oldal és ha jól veszem ki itt a régi Tv-hez HD Box kell újabb digitális Tv-hez meg CI modul.
    Vagy is ugyan olyan lesz mint a UPC ami most van egy box a régi LCD Tv-hez meg egy CI modul az új led Tv-hez.
    Kérlek benneteket javítsatok ki ha valamit rosszul tudok én vagy ismerősöm.

Előre is köszönöm válaszotokat.
  • Tetsuo
    A Digi csomagokban van router is?
  • Tetsuo
    köszi.
  • bertino
    szerintem ja.
  • Tetsuo
    A DigiNet 200 csomag korlátlan internethasználatot biztosít?
  • BaliBoy
    A Telekomnál a HD csatornákon van 5.1.
  • bertino
    a UPC és a Telekom digitális tv adásai 5.1ben adják a filmeket... ?
    vagy a diginél is így van ?
  • karajjj
    Na azt még sem pakoltam be. Este kipróbálom én is.
  • Mighty
    Ez jobb, mint a SamsChannelEditor. Lehet benne hide-olni csatornákat, így tudok "üres" csatornákat beállítani töltelék csatornákkal :) És még gyorsabb is a rendezés vele.

Mivel van már digi sport 3, gyorsan meg is csináltam ezzel a rendezést. Csak ajánlani tudom :)
  • bajgunar
    ChanSort Beta Ez elvileg viszi az LG-t is. Igaz h beta, de egy próbát megér.
  • gabi89
    Valami hasonló szerkesztőt nem tudtok esetleg LG tv-hez ? :)
    Szintén tematikusan szoktam csoportosítani, és távirányítóval néha beleőszülök mire végzek. :D
  • bajgunar
    Vannak "hibái", de ki gondolt arra (programozó nem), hogy üres csatornát akar berakni valaki.
    Én is valahogy így rendeztem. Elöl a semleges, m1,duna ilyesmi, majd zene csatornák, azt mese a gyerekeknek, aztán sport-ok, majd a HD-k, utána az ismeretterjesztő. A többi szutykot ~30-at meg töröltem. Na meg a "légi" csatornákat. Így van ~50 csatorna. Jó kis progi. Másik tv-n nem próbáltam, egy samu van.
    De azon, hogy nem jön ki hang jel se dvd-re, se külsö box-ra, vagy akár erősítőre, csak tuner felől (tehát mindíg a tuner (tv) hangját hallod akármerre kapcsolsz... ezt oltári szívást... Megkérdeztem samsung szervízes ismerőstől, és alátámasztotta, hogy igen, sajnos ennyire tréül van megoldvva. PFf.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.11.05. 18:58:21
  • Mighty
    Az biztos.
  • karajjj
    Viszont még mindig jobb, mint a tv-n a távirányítóval szenvedni...
  • Mighty
    A másik gond vele, hogy pl az én 46-os TV-m ezzel szerkesztett csatornalistája nem kompatibilis az apósom 42-es vagy az édesanyám 38-as samsung TV-jével. Mindegyiknek külön kell exportálnom, szerkesztenem és importálnom a csatornalistát. Mondjuk ez a samsung sara...
  • Mighty
    Ezt használom már évek óta :)
    Egy problémám van vele: nem lehet üres csatornahelyet megadni :(
    Ugyanis azt szoktam csinálni, hogy tematikusan csoportosítom a csatornákat (magyar, sport, ismeretterjesztő, hír, mese, stb csatornák egymás után) és mindegyik téma egy dupla számmal kezdődik (33, 55, 66, stb.), hogy könnyen odaváltsak. Mivel nincs üres csatorna megadására lehetőség, a pl 66 előtti 1-2 helyet az egyéb csatornákkal kell feltöltenem...
  • bajgunar
    Ezzel szenvedtem én is eleget....
    Nem jött se M4 HD, se HystoryHD, se SuperTv2HD...
    Na mire megfejtettem, h miket kell hozzáadni keresési listához... kb megőszültem.
    Digi csatornalista
    + találtam faja kis progit (csatornalista rendezésére), meg akkor már a tv-t is meg"hack"eltem). (hogy pendrive-ról menjen már film is.
    Erre meg nem benyaltam? Mire aztán ezt is megfejtettem net-ről, fórumokról, hogy hiába kurvajó a samsung tv... kifelé hang-ot erősítőre, dvd-re, akármire, NEM ad, csak a tuner részről! Nyááá. Hiába bele pendrive, azon film... Az bizony csak a tv-n fog szólni, erősítőre nem küldi arról a jelet... Isteneem.
    Jah, ez a csatornalista szerkesztő samsung-hoz: SamsChannelEditor
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.11.04. 20:39:45
  • karajjj
    Nekem se találta elsőre a Samsung tv, de módosítani kell a keresésnél a gyári értékeket a digi paramétereire és egyből meglett minden csatorna.
  • bertino
    már tárgytalan.
  • bertino
    használtam keresőt, viszont nem találtam nagyon rá itt a fórumban, ezért megkérdezem:

digitv-nk van egy lg okos tv társaságában.
    .. és mióta kikötöttem a digi box-ot a közszolgálati adók elsőre nem is jöttek be. Nem mintha ez másképp lett volna, amikor a box-ot még használtam, ott is kínkeservesen találta meg a csatornákat a doboz vagy 4-5 nappal bekötés után.
    most a digi koax közvetlenül a tv-be megy a doboz kihagyásával és az m1-m2-m4 csatornák sehol sem voltak, látta a tv milyen műsor ment az adón, kiírta, viszont adás nem volt :D fingom sincs, ezt, hogyan lehet, de mind1.

rákerestem google-ba, ezt találtam:

"A lényeg hogy nálam a Smsung tévémen úgy jött be hogy egy másik fórumon megadták a a következő adatokat. Ezt kézi hangolással elő lehet csalogatni:

121,5 MHz SR 6000 (offset 7MHz ) 256 QAM

m1 HD, m2 HD , Duna HD, Duna World HD

Így nekem bejött, próba szerencse!"

pompásan belőttem a tv-n ezeket az adatokat, meg is találta mindegyik csatornát az M4 és M4HD kivételével, ami nekem pont fontos lenne!

szóval kerestem google-ba de eddig nem találtam, meg tudja valaki mondani, hogy az m4hd digi kábelen milyen frekvencián érhető el... ?
  • karajjj
    Ezt a szolgáltatótól kell megkérdezni.
  • bfbc2
    miért nem vesz inkább egy nagy hatótávolságú wi fi antennát 10-20 km-terest pl.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.secron.hu/vadasz.html

Utoljára szerkesztette: bfbc2, 2015.10.22. 21:30:23
  • kjhun
    Kicsit OFF:

Ismerősnél, már nem sokáig lesz mikrós net, X szolgáltató kivonul az adott helyről. Így, csak Y szolgáltató rézdrótos netjére lesz lehetősége. (ADSL) Viszont, náluk még a telefonkábel sincs a falban, ahhoz legyen net, be kell vezetni a drótot is a lakásba és feltúrni a földet sok m-en át, a földben lévő nagy kábelig. Körülbelül, mennyiért kötnék be ilyen esetben új előfizetőként a telefonvonalat nekik és net is legyen rajta?
  • karajjj
    pl katt
  • DonPedro22
    Jelenleg hol van Magyarországon elérhető leggyorsabb Digi net? próbáltam rákeresni de nem találtam.
  • karajjj
    Azt lehet megtenni, hogy lemondod 3 hónapra, utána újra bekötteted.
  • Garfield
    Titeket is bennehagyott a régi lezárt díjcsomagban a Digi? Merthogy lezárt díjcsomagban ugyanazért a szolgáltatásért többet fizettek, mint az újak. Próbáltátok már újrakötni?
  • kakaoskalacs
    Köszi a válaszokat, akkor Router kell mert kéne net mobilra és laptopra is. Köszi :)
  • TomBond
    A diginél nincs modem. A routerben (vagy a gépedben) beállítod a PPPoE kapcsolatban a kapott felhaszálói nevet/jelszót és annyi.
  • bfbc2
    igen, vagy a kábelt bedugod a gépbe és voila.
    Természeteden létre kell hozni egy szélessávu kapcspolatot a pc-n.
    Utoljára szerkesztette: bfbc2, 2015.08.19. 21:26:19
  • kakaoskalacs
    Segitseget kérnék!
    Uj albérletbe költöztem és aztmondták hogy már be van vezetve a társasházba a digi net IX. keruletben van (én eddig UPC-s voltam), meg is adták a jelszót meg a felhnevet. Na de sehol egy modem meg semmi csak a falon van egy olyan tipusu bemenet, azt olvastam, hogy ne is keressem a modemet mert központilag van az egész házban Fiber To The Building dolog. Akkor nekem elég egy routert vennem rádugni a hálozatra és kész?

Remélem érthető a dolog mert én elég béna vagyok ehhez igy jelenleg :D

ÜDv!
  • mrzed001
    Asszonynál egy dolog miatt nyert a Tré IP TV, mégpedig hogy felvevős a beltérije. Nálam meg, hogy tényleg IP, net-220V adapterrel ott jön ki a net+TV a házban ahol akarom. Amikor néztem ilyet digi nem tudott sajna.
  • bajgunar
    Mi a baj? Jóóó magyar szokáshoz híven, na meg fizetéshez/pénztárcához mérten a kapott ár/érték/minőség különbsége...
    Tré-kom:
    Net 20/1 Mb - 4425 Ft (ez megy is ennyivel )
    IP TV 62+22 Csatorna - 4125 Ft + bekapcsoltatva a HD (ez + ~1200 körül van havonta! A képminőség meg... inkább nem mondom. A nem HD nézhetetlen, a HD meg kb 1024-es felbontású. Pedig Samsung tv-k, új kábelek, teljesen új csatik, mégis [email protected]
    Telefon Hoppá csomag - 2700 Ft.
    Ez így 12450 Ft.... + még 3 doboz bérlése 2*800 + 1*1100 vagy mi? mert a FŐ doboz a rééégi még vinyós, felvevős verzió!!!), ~15.000 Ft !!!
    Egy hónapra az előfizetés, hűségidővel (2 éves), amit mindíg hosszabítgatsz, mert ugyebár ~tizenX éve hűséges előfizető vagyok, mert NEM volt eddig más lehetőség, mert csak a Tré-kom volt ezen a környéken. De még így se jár semmi több kedvezmény, hiába aranykártya meg mittommi.
    Digi:
    Net 100/50 Mb - 2160 Ft Már ez is sok nekem!!!
    Digi TV 92+25HD Csatorna - 2400 Ft. A nem HD adás is tűéles!!! A HD adás meg a HD Ready TV-n is kiveri a szemed! HD Tv-n meghát...
    Telefon 200-as - 160 Ft Amennyit meg beszélek havonta vonalason... ~1000Ft-al emeli meg. A többi Digi-s meg ingyen hívható.
    Összesen 4720 Ft -ért HAVONTA!!!!

NA akkor melyiket is válasszam??? Főleg, hogy bekötötték arra a környékre is a Digit!!!? Hát vágom is le tré-kom madzagját, feltekerem nekik az oszlopra azt vihetik is az iptv-s netes jóól lehúzos csomagjukat oda ahova akarják!

Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.07.16. 15:53:18
  • ChaosTeam
    Nem ír ki a router logjába semmi hibát, hogy miért nem tud csatlakozni? Nem létező user / pass , nincs válasz a távoli szervertől, egyéb információ?
  • BaliBoy
    Mert, mi a baj a Telekommal? Nem tetszik az IPTV? :)
  • pinter007
    Nekem is tökéletes volt eddig, jó volt minden hálózattal, viszont most ezzel a digivel küzdök. A fh.név/jelszó biztos jó mert direktbe kötve kábellel a gépet a router nélkül működik tökéletesen. Teljes resetet is csináltam már többször, és mégse tud soha csatlakozni. Nemtudom mi lehet :S
  • bajgunar
    PPPoE/Russia PPPoE - név/pass kombó - Secondary Connection: Disabled - Connect Automatically --> nekem egyből ment hibátlanul, csak míg a pass nem volt jó, írogatott hibákat.

XVIII. -ba múlthéten dobtak be (mi utcánkba) szórólapot, hogy bekötötték az utcába a DIGI-t, s lehet előfizetni!!!!
    Hurrááá!!! Nyaralás után mondom is le Tré-kom-ot azonnal, amint visszejöttem. Mert NEM mind1, hogy most fizet muter 14k -et! ~ 60 csatornáért, 20Mb-s net-ért. A DIGI-nél meg ~5k-et, 96+24HD? vagy hány csatornáért, meg 100-as net-ért!
  • karajjj
    ugyanilyenem van, csak nekem már openwrt van rajta, de gyárival is tökéletes volt, esetleg reset gombot próbáltad már? hátha észhez térne tőle
  • pinter007
    Egyfajta van, PPOE/russia ppoe vagy ilyesmi. Néztem nincs hozzá újabb firmware.
  • karajjj
    Asszem többfajta PPPoe mód van rajta és valamelyiknek jónak kell lennie. Esetleg routeren firmware frissítés?