3567
digi
  • Mighty
    #3447
    Visszatér a discovery channel!
  • Tetsuo
    #3446
    Ha modemet adnak hozzá, azzal is azt csinálsz, amit akarsz. Használhatod a sajátodat.
  • karajjj
    #3445
    Mit kellene adniuk? A legjobb, ha kapsz egy sima kábelt a lakásba és azt csinálsz vele, amit csak akarsz.
  • Szabi #3444
    small office/home office :D
  • Tetsuo
    #3443
    "soho eszköz"
    Az mi?
  • Moby
    #3442
    Nyilván, ezért kell nálad legyen modem. A te áramodat eszi, neked kell cseréktetni ha beszarik, stb. Nekem ezt spórolták meg :P
  • Béluska74
    #3441
    Nekem bele van dugva 3 gép és kinyitottam az összes portot. Telepítettem egy szoftveres tűzfalat amit bekonfiguráltam.Tudom,hogy gáz,de mit csináljak?
    Jaaaa! Nekem a 24 óra leforgása alatt szétkapcsol a modem vagy öt-nyolc alkalommal,de nem sok időre olyan 3-5 másodpercre és ez játék közben nem valami jó. Kicseréltettem ezt az ONT egységet egy másikra akkor egy darabig jobb volt,de a hiba nem szűnt meg,a szervizes azt mondta,hogy ők úgy látják,hogy minden jól működik. Ötlete van valakinek?
  • Szabi #3440
    hozzám direktbe bejön az optika :D
  • Moby
    #3439
    Pontosan. Nem a folyosón, valahol az alagsorban. Onnan kábelezték fel nekem egy külön utp-n, mert az egész házban csak százas van kihúzva, a maradék 2 érpáron megy a teló. Legjobb rendszer, nincs semmi korlátozás, nincs fisemfos soho eszköz. Én meg vettem magamnak olyan routert, ami nem 6-700 megát tud a wanon.
  • Szabi #3438
    mert a modem nem nálad van, hanem a folyóson :D

    én Huawei ONT-ot kaptam, gyakorlatilag egy modemes router, de direkt tiltva vannak a portjai.. így egyszerre csak egy lan kimenet megy.. köszi Digi.. :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    kértem tv-t és telefont is
  • Bal0924
    #3437
    Szép..
  • Moby
    #3436
    Én semmit nem kaptam, csak egy utp kábelvéget. Se modem, se router.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.25. 08:30:21
  • Bal0924
    #3434
    Sziasztok
    Látom kicsit régen lett írva, de szeretnék kérdezni.

    Benn voltam a Diginél. Megrendeltem az 1000-es netet.
    hétfőn jönnek bekötni.
    Csak azt nem kérdeztem meg hogy mit biztosítanak, mikor bekötik.
    Csak modemet adnak?
    A Routerről nekem kell gondoskodni?
  • Dietrich
    #3433
    Digi 200-as netéhez a 1043 V1 karcsú az csak 100-ig jó. Custom fw is 160-180-at tud kihozni belőle, de akkor maxon pörög.
    200/500/1000-es nethez gigás router kell mint a TL 1043 V2/V3 sőt már van V4 verzió is.
    Nekem V2 van az 1000-es netet pöpecül vitte (már visszaléptem 500-ra)
    A TP 1043 V2 és a V3 ugyanaz lényegében csak a V3-ban már van ipv6. Mivel minden másban megegyezik a két típus így lehet crossflashelni a V2-t V3-ra, de ezt inkább csak gari lejárta után javaslom.
    500-1000 netnél már nem lehet custom fw-t használni (openwrt) a hw nat miatt csak gyári szoftvert.
  • karajjj
    #3432
    lan-wan gigabites a leírás szerint, esetleg prohardveren a tp-link topikban kérdezz rá, hátha van valakinek személyes tapasztalata
  • holecsko10
    #3431
    Wan port-nak a max sebessége érdekel hogy pl. akár az 500 as Digi nettet is el bírná vagy csak a 200-as.
  • karajjj
    #3430
    Wifin, vagy kábelen? Mert wifin nem igazán fog 80-100 fölé menni, kábelen pedig meg lehet nézni a leírásában, hogy mi a max.
  • holecsko10
    #3429
    Elővettem a TP-Link TL-WR1043ND v1.7- router-t és sikerült fel raknom rá az OpenWrt-t nagyszerűen működik szakadás mentesen működik az internetem.
    Olvasgattam az OpenWrt fórumán hogy végül is lesz-e C2 AC750-hez is.
    Ahogy látom folyamatban van a framework, de még gyerek cipőben jár pá akadályba bele ütköztek remélhetőleg nem ütköznek végkép falba.
    Most a TL-WR1043ND-t használom igaz hogy lassabb lett a nettem mivel csak 18 mb/s letöltést tud a router, de az is jobb mint a semmi és legalább nem szakadozik a nettem mint a C2 AC750-nél.
    A TP-Linknek írtam és annyit írtak hogy ők nem tapasztaltak ilyen hibát és addig nem is adnak ki hiba javítást míg többen nem jelszik a hibát szóval rájuk aztán várhatók hogy bármit is tennének az ügyben így csak a OpenWrt és a DD-Wrt-re tudok gondolni hogy ők majd kiadnak egy framework-t és az jó lesz.
    Habár azon gondolkodok hogy inkább be kellene cserélni egy TL-WR1043ND v3 ra, csak annak nem tudom annak mennyi a max letöltése elég a Digi Net 200-hoz vagy sem.

    Akinek TL-WR1043ND V3 ja van majd le írná mennyi a max le tőltése.
    Köszönöm előre is
  • karajjj
    #3428
    Nekem WR841N van asszem, ezen tökéletesen fut, annyi probléma volt vele csak, hogy wifi csatornát kellett váltani, mert az alapértelmezett a házban lévő többi router tartományába esett. A DIGI dolgot viszont ezzel már nem tapasztaltam, igaz eltartott 1 órát, mire mindent beállítgattam rajta telepítés után. Elküldeném szívesen a konfigot hozzá, de sajna azóta már másik szolgáltatónál vagyok és reseteltem.
  • holecsko10
    #3427
    Értem hát AC750-hez még nincs openwrt sajnos. Legalább is én még nem találtam hozzá.
    WR1043ND van de arra nem tudtam felrakni csak is DD-wrt próbáltam ki eddig de az meg elégé instabil volt rajta sokszor fagyott tőle de majd meg próbálom felrakni WR1043ND-re az openwrt-t remélhetőleg menni fog.
    Köszönöm válaszod.
  • karajjj
    #3426
    Nekem volt hasonló gondom, az openwrt megoldotta, de ehhez nem árt némi hálózatos tudás is.
  • holecsko10
    #3425
    Hát én is havonta újra indítom a routert egészen pontosan ki kapcsolom és 10 percig pihentettem de ugyanúgy szét kapcsolja magát. Nem értem hogy miért nem tudták volna meg oldani úgy ha már 4 lan port van ezen a ZTE ZXA10 F625G-n akkor mind a 4 lan portot lehessen használni és nem kellene szórakozni hogy be írjam a felhasználó nevet és jelszót. Azért kíváncsi lennék akinek asus routert van annak is szét kapcsolja vagy sem
  • Szabi #3424
    dlinkem van, nálam kb. havonta 2x dobja szét a netet 1mp-re, azzal szoktam megelőzni, hogy a routert 2hetente újraindítom én :D
  • holecsko10
    #3423
    Üdv mindenkinek!

    Van 2 routerem.
    1. Tp-Link C2 AC750 1.0 ver.
    2. Tp-link WR1043ND 1.7ver.

    Mind kettővel ugyan az a jelenséggel találkozok hogy random hetente 1x vagy 2x megszakad a Digi Net200-om kb. 2-5 ms-re pont annyi időre hogy a Team Speak 3 ki rakjon az aktuális szerverről és vissza nem enged folyton azt írja hogy nem tud vissza csatlakozni.
    Míg nem indítom újra a ts-t addig nem működik plusz ha streamelek egy játékot az is meg szakad elég kellemetlen tud lenni.
    Ki próbáltam közvetlen Modem kapcsolattal FTTH kapcsolatom van és így nem dob le sem ts-ről sem strameléskor.

    Más találkozott ilyen problémával akinek Tp-Link router-e van?
    Esetleg érzékeny lenne a tp-link router a Digi?
    Vagy esetleg a tp-link gyári szoftvere lenne hibás?

    Előre is köszönöm válaszotokat.
  • Béluska74
    #3421
    Hülye kérdést teszek fel! Nem keverted össze a név/jelszó párost?
  • karajjj
    #3419
    próbáld ki inkább ezt
  • pzs
    #3418
    Sziasztok !

    A probléma megoldása a torrentkliens lefrissítése volt.(utorrent 3.1.3-3.4.5-re)
  • DRFlame
    #3417
    Nekem 100mbps van "csak", azon maxon jön minden.
  • karajjj
    #3416
    Kliens beállításainál minden rendben? Nincs limitálva a sávszél, vagy a kapcsolatok száma?
  • Tetsuo
    #3415
    "Nem hiszem, hogy a digi korlátoz."
    Ezt inkább tudni lenne jó. ;-)
  • DRFlame
    #3414
    Gigabitnél már nem a hálóztai sávszél szokott lenni a szűk keresztmetszet, hanem legtöbbször a vinyó. Bár a 15 elég kevésnek tűnik, simán el tudom képzelni. Esetleg még a torrent kliensed lehet limitálva. Nem hiszem, hogy a digi korlátoz.
  • pzs
    #3413
    Sziasztok !

    digi 1000-es netem van weben mérve 650-750 mbit/s a letöltési sebességem, de torrentezni max 15mbyte/s tudok.(Nyilván olyan torrentel próbáltam ahol rengeteg seeder van) Szűrik vagy valakinek van valami ötlete ? (routert kizártam mert ha közvetlenül kapcsolódok a géphez akkor is ennyi a speed)
  • karajjj
    #3412
    DVB-C tuner kell, hogy legyen a TV-dben. Ha van, akkor nem kell box. Kártya abban az esetben kell CI modullal, ha szeretnél HBO, DIFI Film, vagy felnőtt tartalmú csatornákat. Máshoz nem.
  • Tetsuo
    #3411
    Internetről van szó. ;-)
  • Mighty
    #3410
    Ha DVB-C van a TV-dben, akkor nem kell semmilyen kártya vagy box. Jönnek a HD adások is. HBO és egyéb fizetős csatornákról nincs tapaszalatom.
  • Tetsuo
    #3409
    Szia, ezt nem értem. Miért titkolják, hiszen inkább reklámozni kellene. :-S
    Angliában élek, itt alapból ad a szolgáltató egy dobozt, ami modem, router és wifi egyben, csak összedugod és van net.
    Otthon Anyukámnak kellene már csomagot váltani, de nem tudja egyedül lerendezni... eleve rábeszélték, hogy ne váltson, de így annyit fizet, mintha 4x gyorsabb netért fizetne. :-S Azt is mondták, nem jár router... ha jól értette.
  • Szabi #3408
    Tetsuo: hivatalosan nincs, gyakorlatilag meg routeres eszközt szoktak adni, általában még wifi-s is, bár ezt igyekeznek titkolni... :D

    holecsko: bár még csak az ígérgetési fázisba tartok, de szerelő szerint az alap sok csatorna megy kártya nélkül is, csak az hbo és egyéb csomagokhoz kell kártya
  • holecsko10
    #3407
    Üdv!

    Nemsokára dobbantani szeretnék a UPC-től és pár kérdésem lenne.

    Ismerősöm szerint nem kell semmilyen CI kártya olvasó sem HD box ahhoz hogy digitálisan nézhessem majd a HD csatornákat csak egyszerűen bedugom hátul a koax kábelt és be kapcsolom a tv-t és már van is adás.
    Ez most igaz?
    Mert én a Digi oldalán ezt találtam
    Digi oldal és ha jól veszem ki itt a régi Tv-hez HD Box kell újabb digitális Tv-hez meg CI modul.
    Vagy is ugyan olyan lesz mint a UPC ami most van egy box a régi LCD Tv-hez meg egy CI modul az új led Tv-hez.
    Kérlek benneteket javítsatok ki ha valamit rosszul tudok én vagy ismerősöm.

    Előre is köszönöm válaszotokat.
  • Tetsuo
    #3406
    A Digi csomagokban van router is?
  • Tetsuo
    #3405
    köszi.