3567
digi
  • Tetsuo
    #3487
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem kell privát, ez nem olyan nagy titok. :-)
    Angliában élek, itt többnyire zeneszerzéssel próbálkoztam. A lemezjátszók és a keverő pedig otthon, Magyarországon maradtak, valahol elrakva. Most nem gondolok eladásra, esetleg egy év múlva...
    Nekem nincs Digim, valakinek magam próbáltam intézni, kiválasztani. ;-)

  • Zephyr Retiring
    #3486
    Ha nem is használod őket, akkor talán ideje lenne eladni őket, nem gondolod? :)

    Spoiler alatt, vagy priviben tárgyalhatunk ha gondolod.
    Jelenleg csak 5 barázdabillegetőm van, de remélem te is belátod, hogy ez így tarthatatlan állapot..

    Amúgy kábeles, vagy műholdas DIGI-d van?
  • Tetsuo
    #3485
    Arra már nem emlékszem. :-D Bár megvannak a lemezjátszóim, egy évtizede nem láttam azokat.
  • Zephyr Retiring
    #3484
    Te inkább azt fejtegesd, hogy a 3 közül végül is melyik pick-up lett megvéve az Omnitronic-odhoz?
    Holnap lesz épp 13 éve, hogy várom a döntésed eredményét..

    Türelmes vagyok, de azért mindennek van határa..na..
  • Tetsuo
    #3483
    Gondolom, csupán egy egyszerű nyári kúria Alcsúton.
    Csak alkalmasint, ha sok a vendég, telítődik a wifi:

    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.12.21. 23:08:18
  • Zephyr Retiring
    #3482
    Én nem, de van vendégház a családban :)

    Ha a kábelezés miatt kérded, már évek óta divat nálam a minden szobában legyen egy tévé és egy rádió opció..de mi ezzel a gond?
  • Musachy
    #3481
    Mi vagy te, panziós?
  • Zephyr Retiring
    #3480
    Én a padlásra kértem és kaptam a kábelt. Onnan magam vezettem a plafonról le, bergmann csőben elrejtve a falba elhúzva a kábeleket a szekrények hátuljáig..
    Így mindenhol van kábeltévé a tévéknek, a nappaliban van a modem + wifi router, kis vendégszobában egy másik wifi router + dvb c set-top-box, nagy vendégszobában pedig jelenleg csak kábeltévé de van wifi jel is :)
  • Zozo76
    #3479
    oke hogy kabellel gyorsabb meg mittudomen, de tudjatok ki a f@szom fog ossze-vissza kabelezni a lakasban. :)
  • Moby
    #3478
    Na ne, ez valami vicc ugye? :D
    Egy normálisabb háromfeles hdd ír 160-170megát perszek átlagban. Egy olcsó ssd 350-et. Egy normálisabb 500-at. A nagygépemben lévő nvme-s ssd meg ezerhatszázat.
    A gigabiten meg jön száztíz, ha csövön van minden.
    Raid pice ssd az....nyilván azon a nyeszlett 4 réz érpáron a világ lejön egyszerre többszáz méter hosszban, a gépen belülre csak azért nem raknak olyat, mer amúgy mindenki totál buggyant, és nem oda jártak oskolába, ahova a nagyonképzett digis szakemberek :D
  • Zephyr Retiring
    #3477
    HBO és DIGI Film miért nem?
    Nálunk kábelen plusz pénzért adja a szolgáltató a DIGI Film, az HBO, az HBO2, az HBO3 és a Cinemax csatornákat is.
    Ezekhez csak Conax CI olvasó kell, de ha nincs a tetyóba, olvasós beltéri DVB-C set-top box is megteszi..
  • bajgunar
    #3476
    Költözés alatt állok. Ide már nem rakatok be 1000-est. De majd az új kecóba!
    Azt megnézem majd az alanti gépem, hogy fogja tudni kihasználni. Lerántja a yt videót ram-ba és onnan lesem....
    Meg egy egy patch-et leránt, azt kivárom míg a "talán" ssd-re telepített game-t gyorsan patch-eli.
    Vagy torrentnél, hogy lelassul -e???, mert a hdd-re nem tudja olyan gyorsan kiírni az adatot, mint ahogy jön. A ram meg már csordultig van. PFf... Vagy ilyenkor mi lesz? Mivel NINCS PCIE SSD -im raid-be. Így nem tudom, hogy hol lehet kihasználni a sebesség különbséget akár már az 500 és 1000 közt.
  • Moby
    #3475
    Ezt az ökörséget azért ne nagyon terjesszétek, van elég laposföld hívő így is a világban :)
    Nem. Kell egy jó router és ennyi. Egy csumpi sokéves notebookon is kiveri a 900+-t.

    /bár ahogy visszaolvasok, szimplán belefutottál pár lusta digisbe, aki inkább baromságokat szajközva lebeszélt a gigabitről, mer hülyesgéket beszélni sokkal könnyeb és egyszerúbb volt, mint kábelezni :D De a valóság az, hogy egy kutyaközönséges gépen amúgy ez ilyen, amikor épp hajlandóak kábelezni, vagy eléggé elszánt vagy:

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.12.20. 17:22:20
  • Ropi76
    #3474
    Mivel b/g/n-szabványt ismer csak a laptopom wifi adaptere, így nincs is mód az 5 ghz-re.
  • bajgunar
    #3473
    Jaja. Majd mindenre külön vonalat köttetek be. 1000-es net álomhatár elérésének lehetetlensége miatt nekem is maradt a jó régi 100/100-as net. De ez is elég bőven! Azt a mizériát, ami azzal jár, hogy csomagot válts a digi-él... Így felhagytam azzal is, hogy nagyobba áttegyem. Köttessem ki, majd 3 hónap múlva be, hogy újra kapj hűségidőt, meg mittommi.... Vicc.
    Más szolgáltatónál 1 telefon, és oda rakják, ahova akarod. Diginél? PFf... Eleve bemenni digi-be.Majdnem rosszabb mint az sztk-ba.
    Igaz, hogy csak 3 gép, 1 tablet meg 3 telefon jah meg a mosógép megy róla. De egyik gyerek meg asszony se sipákolt, hogy akad a net, a yt, vagy bármi játék.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2017.12.19. 21:35:47
  • toto2700
    #3472
    Az 5GHz-es csatornát próbáltad-e?
  • ximix #3471
    Akkor én mint mondjak 10/0,5 ADSL nettel :)
  • Szabi #3470
    szerencsére egy háztartásban, manapság csak egy eszköz használ internetet.. :D
  • bajgunar
    #3469
    1000-es net, jó HA ~800 -al megy! S akkor mindenből atom minőségi cuccod van! Router is ~30k-es kategória, a patch kábel is aranyból, odáig mondjuk optika... A géped se 5000Ft alaplap, legalább 2db m2.0 ssd, azok is raid-be! Akkor "talán" eléred a ~900-at. Addig ne is álmodj róla. Ha meg ~középkategóriás a géped, akkor elégedj meg HA ~5-600-al megy. ;) (nekem digis mondta ;) , ennyire felesleges beköttetni) + akkor szopókáznak az optika behúzásával. Én cseréljek router-t, stb...
    Tökre atom felesleges.... Már az 500-as net is bőven kiszolgál bármiben.
  • Zozo76
    #3468
    nalam 1000-res digi net, a router egy D-Link DIR-879 AC1900, ketsavos, 4 antennas: wifin sebessege a laptopon max olyan 120-170 Mbps, kabelen 300. mar eleve ez egy 2010-es MacBookPro. ennyit bir. a regi XBOX ONE (fat) elertem kabelen 650 Mbps-t kabelen. az uj XBOX ONE X-el nem probaltam meg kabellel csak wifi-vel de ott is olyan 170 a max amit bir.
  • ximix #3467
    Ha van a laptopodnak LAN portja és tud 1000Mb/s-et akkor vezeték.
    Hiába van a router-nek több antennája a kommunikáció gyorsítására, ha a laptopnak meg csak pl: egy . . .
  • Ropi76
    #3466
    Köszi a választ! Azért írtam a laptopot, mert általánosságban egy ilyen procijú gépben már egy b/g/n-es kártya van.
    Kertes házban van a gép, 3 m-re a routertől.
    Próbáltam más csatornákra áttenni, jelentős különbség nincs.
    Tehát továbbra is passz.
  • BaliBoy
    #3465
    Leírtad a laptopod processzorát, aminek pont az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy a wifi modulod mit tud....
    1. N-es szabványúnak kell lennie a routerednek és a laptopodnak is.
    2. Erre szabványra be is kell, hogy legyen állítva a routered, különben cseszheted.
    3. Még ha minden stimmel, természetesen akkor sem fogod tudni elérni a névleges 300Mbit/s-os sebességet wifin.
    4. Az átviteli sebességet nagyban befolyásolja az AP-tól (routertől) való távolság és a két eszköz között lévő falak például
    5. Az átviteli sebességet nagyon jelentősen befolyásolja az is, hogy a környékeden mennyi hotspot/AP van. Pl. egy panelházban, ahol szinte már minden lakásban van egy AP/hotspot, azonnal el is felejtheted a nagy sebességű adatátvitelt wifin és örülj, hogy egyáltalán van 80Mbit/s
    ....
  • Ropi76
    #3464
    Az mit takar, hogy normálisan?
    Amúgy képes rá az eszköz, i5-ös (6200u) laptop.
  • karajjj
    #3463
    Be kell állítani a wifit normálisan, vagy lehet, hogy az eszköz, amivel netezel, az nem képes N-nél többre.
  • Ropi76
    #3462
    Helló! Diginet 1000-es csomagban vagyok, de a wifi sebesség nem megy 80-82 Mbit fölé (Netis wf2780-as router). Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?
  • holecsko10
    #3461
    Nem tudom a Digisek sem tudták behangolni ők meg gondolom csak értenek hozzá
  • karajjj
    #3460
    Neked valami beállítási problémád lesz valószínűleg. Egy 5 éves középkategóriás Samsung TV-m van és simán megtalált minden Digi csatornát egy kis beállítás módosítás után.
  • ACE
    #3459
    Nekem 7 éves Samsung TV-m van és tökéletesen megy rajta a DVB-C... szerintem ennek nincs köze a kódoláshoz.
  • Ironman2
    #3458
    Köszönöm a válaszokat.
  • bajgunar
    #3457
    Én LTP-n lakok, de az 1000-esre nekem azt mondták (digisek), h optikát kell behúzni... arra adnak egy modem-et. Amire aztán köthetem majd a routerem (persze ha többmindenre akarom kiosztani a net-et).
    Nem fog menni simán a router-el (ha csak az nem valami spéci dárga) az 1000-es net, max ~6-700, mert többet az ~átlagosak nem engednek át. És nem árt, ha van SSD-m is. Lehetőleg M-Sata-s, nem sima Sata2-es (vagy ha az, akkor abból RAID-be kettő). Mert a vinyó (sima HDD) nem tudja olyan gyorsan írni az adatot, ahogy kapja a gép.
    Így maradtam a 200/100 -as digi-nél, hamarosan úgyis elköltözök.
    De ez is tökéletes! A 100 felfelé az 100 is felfelé. De a letöltés is simán ~180 megvan.
    Árban is a legjobb. A TV-vel meg semmi probléma. A HD adások tűélesek. Sose fagyott vagy állt le semmi.
  • holecsko10
    #3456
    Hát nem tudom nekem van egy 4 évnél öregebb tv--m abban is van DVB-C és DVB-S Tuner plusz C+ foglalat de így sem jön be vele a digitális adások csak analóg digi részéről. Gondolom azért mert a Codek-je régi MPEG2-es a Digi meg gondolom MPEG4 vagy H.264 Codec el szórja az adásait csak azért írtam hogy okos tv lehet úgy kellet volna fogalmaznom / írnom hogy 4 évnél öregebb tv-nél már nem biztos hogy bejönnek a digitális adások csak analóg. Én pl ezért vettem új tv-t mert a 4 évnél öregebb Sony már nem volt rá képes.
    Azért sajnálom hogy nem lehet simán és egyszerűen frissíteni a szoftverüket a Tv-nek ha régi benne a codec akkor csak lecserélni mint egy PC-nél az OS-t
  • karajjj
    #3455
    Nem okos TV kell hozzá, hanem DVB-C tuner a TV-be. Általában szinte mindegyik LCD TV-ben van már, csak a régebbi típusokban nincs. Ezzel minden digitális adó nézhető az HBO és a Digi film csatornákon kívül. Nagyon sok HD csatorna van és nincs felára mint a UPC-nél.
  • holecsko10
    #3454
    A Digi csak akkor ad modemet ha kertes házban vagy, bérházban csak az utp kábelt húzzák be mert ott a pincében van egy Hálózati switch. Ha tévednék akkor javítsatok ki.
    Jut eszembe ZTE modemet adnak és ha ki kapcsolom tv, nett, telefon süket :)
    Vagy ha áramszünet van akkor senkit nem tudok hívni ilyen téren hátrány meg nálam ami negatívum az a jel erősség néha elvész ilyenkor a csatornán nem jön jel csak adat ki írás van. Ja és amit adnak ketyerét tv-hez ha nincs okos tv-d az egy rakás sz. folyton fogyogat ha okos tv-d van ilyen probléma nincs ott csak néhány adónál van hogy nincs jel csak adatot közvetít ilyen pl a viasat expoler de nem mindig ja meg ennél az adónál éjféltől nincs adás reggel 6-ig.
    Árban nagyon jók a nett nekem folyton hozza a minimumot de, inkább max-t hozza Tv-t meg úgy sem nézek nagyon mivel nincs már semmi ami érdekelne mert vagy láttam vagy nem izgat de, inkább rengeteg ismétlés van. Telefonról nincs véleményem mert azt sem használom. A havi 4 ezret bőven megéri. Nekem egy év alatt 1x ment el a nett de, az is akkor volt amikor szinte egész Magyarországon nagy karban tartás volt és csatorna bővítés. Igaz nem 1x re hanem 1 napos eltolással.

    Valaki nem tudja hogy mikor vezetik be a Digi GSM, mert úgy olvastam hogy a telekommunikációba is be akarnak törni csak az engedélyekre várnak.
  • karajjj
    #3453
    Nem hiszem, hogy a digi adna modemet, nekünk csak az utp kábelt húzták be a koax mellé, a wifi már attól függ, hogy milyen routert veszel, illetve mit tud a gép, amivel használod. A UPC nekem barominagy pénzlehúzás volt a digihez képest, ha van lehetőség, szerintem válts.
  • Ironman2
    #3452
    Nekem csak egy kérdésem lenne.Érdemes-e UPC-ről Digire váltani.Most fiberpower 120-ban vagyok,és szeretnék diginet 1000-es netet ahogy néztem,meg a tv csomagjukat is.Kinek mi a véleménye.Jobban járok ha maradok az UPC-nél,vagy jobb a Digi.Wi-fi szempontjából mennyit tud a digi modemje? (upc-nél technicolort adnak,itt meg huawei-t ahogy olvastam).Letöltés,feltöltés mennyire jobb? Nekem van amikor eléri a 130 mbitet is.Jó ez már több kérdés is volt.Szeretnék egy normális választ kapni.

    Ennyit tud most a netem:

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.09.25. 23:20:05
  • SzocsA
    #3451
    Nem digim van, mikrohullámú a netem, 18/4 Mbit/s sebességgel, de este meg napközben is simán mérek speedtestel 36/8 Mbit/s ami a legnagyobb csomagjuk.
    Elvileg a 18 sebességgel 2.1 mb/s töltésnek felel meg? Az elején felmegy majdnem duplájára, aztán le is esik 2 mb/s környékére.
    Mondjuk ez a két mega is elég gyors. Azt nem lehet megcsinál, hogy ne essen vissza a sebességem 2mb/s re? :D
    Steamen is elindul a töltés 4megával majd egy kis idő után visszaesik 2 re.
    Régen szokta a szolgáltató azt csinálni, ha este töltöget az ember, kevesen használják a netet, felemelte a letöltés sebességét.
  • Acusio
    #3450
    Ekkora cégméretnél már nem lehet alkudozni.
  • Blekk Síp
    #3449
    Miskolcon kertvárosban konkrétan az ikerszomszédban van Digi és nem hajlandók áthúzni a kábelt hozzám. :D
  • gseldon
    #3448
    Mennyire tárgyalóképes a cég, ha valahova húzni kell a kábelt? Kertvárosi környezetben (13. ker Gyöngyösi utca környéke) 1 háztömbnyire vannak. Gondolom nem elég, ha csak én akarnám megrendelni :(
    Valakinek van ezzel tapasztalata?