3567
digi
  • BaliBoy
    #3527
    khmmm... :))

    Utoljára szerkesztette: BaliBoy, 2018.05.02. 19:33:15
  • BaliBoy
    #3526
    Áhhh... hát nálad nem FTTH, de még csak nem is FTTB van, hanem sima, hagyományos KTV. Így már minden világos. Ha jól sejtem, akkor EDOCSIS modemed van.
    Így már más a leányzó fekvése. Egy ONU-tól kapod a jelet, de az nem biztos, hogy közvetlen közeledben van. Rosszabb esetben 3-4 erősítő is lehet közted és az ONU között. Tehát relative akár messze is lehetsz az optikától. A koax meg bármit összeszedhet. Viszont továbbra is azt mondom, hogy a 75%-s jelszint teljesen jó. A 90%-os jelminőség is. Amit sajnos nem tud kijelezni, nem olyan gyors az STB, azok a BER hibák, impulzus jellegű hibák. Ezt, Te akadásként, kockázódásként érzékeled, de mivel ezek gyors lefolyású hibák az STB-n nem fogod feltétlenül látni. Ezt csak műszerrel lehet kimérni.
  • Tetsuo
    #3525
    Miért, nálad minden kábel méretre van vágva és hozzá illő csatornában fut? :-)
    Ez még semmi.
    Néhány szintetizátor, effekt meg a PC össze van kötve USB, hang- és MIDI-kábelekkel... na az már "valami" főleg akkor, ha az ember tudja előre, hogy nem örök helyen van kialakítva.
  • Musachy
    #3524
    What a mess!
  • Zephyr Retiring
    #3523
    Spoiler alá tettem a kábel elosztó fotót..

    A felső szál jön az oszlopról, aztán plazma tv - vendégszoba (onnan továbbosztva) - és a szűrős koax a nethez a sorrend..
    Technikai infók itt.
    A lenti dátumozás óta gyorsítottak a neten és jelenleg már 115 digitális tévé csatorna + 70 analóg is elérhető..
    Kérdés: az nem lehet (ezt még nem kérdeztem a szolgáltatótól) ,hogy az optikai csak az oszlopig jön és utána már csak koax?
    Mert a bejövő szál nagyon "koaxosan" fest közelről..
  • Zephyr Retiring
    #3522
    Lefotóztam, de csak holnap leszek gépközelben, hogy feltöltsem a képet. Mobilról meg nem tudom feltölteni...
    "3-way splitter ~ 5-900 MHz"
    felirat van rajta. Menetes (régebben a műholdvevőknek volt ilyen) koax csatis.
    1 "in" és 3 "out". A 3.-ba van tekerve a sávszűrő, az megy a nethez a modembe..
  • Zephyr Retiring
    #3521
    Szerintem csak sima elosztó, de majd holnap lefotózom.
  • Zephyr Retiring
    #3520
    Na kellett nekem dícsérni..
    Friss infók: Tv2 HD~402-es, Tv2~386-os sávon jön. Tv2 HD két perce megint durván bekockázott..
    Jelenleg Tv2~76%-os jelszint,
    Tv2 HD~73%-os jelszint.

    Egyéb csatornákon 74%-os jelszinten vagy felett sosem kockásodik a kép.
    Kíváncsi leszek lesz e javulás az erősítő beszerelése után..
  • BaliBoy
    #3519
    Mert tulajdonképpen kétféle van amit Te otthon fel tudsz rakni. Az un. csavarós, és a roppantós. Az előbbi egy kalap szar. rendkívül rossz minőségű. A utóbbi valamivel jobb, de az sem tartós és egyébként ahhoz is kell egy un. roppantó fogó.
    A jó minőségű és tartós csatlakozók a kompressziós csatik. Csak ahhoz feltétlenül kell célszerszám.

    Nem egy HGW-be fut be az optika, aminek van koax kimenete meg RJ45?

    Azért nem látod mert az analóg max szemcsésebb vagy szellemképes, csikozódik... stb. valamilyen mértékben, de ezek kevésbé tudnak zavaróak lenni.
    A neten meg azért nem vetted észre mert ugyebár TCP-n van újraküldés. Max sebesség csökkenésbe, vagy pingeléssel, esetleg ha udp-s videó streamet tudod érzékelni.
    Persze ha nagyon nagy gond lenne, akkor se az analóg TV se a net nem működne megfelelően. A DVBC meg nézhetetlen lenne.
  • Zephyr Retiring
    #3518
    Miért nem ajánlod?

    Van egy sávszűrős elosztóm, oda fut be az optikai. Onnan megy egy szál koax a digitális tv tunerbe, egy másik a modembe a netnek, egy harmadik pedig még kétfelé osztódik a két vendégszoba analóg tévéihez.

    Az volt a furcsa, hogy csak a digitális tunernál jött elő a bibi.
    A net és az analóg tv jelek hibátlanul működtek tovább, és működnek jelenleg is..
  • BaliBoy
    #3517
    Akár oxidáció is lehet, vagy kitágult a luka az osztónak. :)
    Ha azóta megjavult akkor szinte biztos, hogy ott van a bibi. Mondanám, hogy cseréld le az F csatit, de sajnos azokat a csatikat amiket házilag (cél szerszám nélkül is) lehet kábelvégre szerelni egyáltalán nem ajánlom.
  • Zephyr Retiring
    #3516
    De ugrál(t), tehát nem volt konstans a jel. Hol 73%-ot, hol meg 3%-ot jelzett. Aztán az ipse széttekerte a leágazást, megmérte a jelet (egy kézi frekimérővel), majd visszakötötte. Érdekes módon másnaptól "visszakaptam" a 75%-os jelszintet:



    A jelminőség továbbra is 90%, de egyelőre még nem értek ide a beígért 21 dB-es jelerősítővel..
    Egyébként azóta nem kockázott be a kép. Én valami oxidációs jelenségre tippelek, mert a kábelnek 7 év az 7 év télen-nyáron, esőben-napsütésben is..
  • BaliBoy
    #3515
    Nincs is. Vagy félreértetted őket, vagy kamuztak egy nagyot. Ha jól értem, akkor hozzád, a lakásba csak optika megy be és HGW választja le a TV-t. Az optikán két hullámhosszú jel érkezik be. Általában 1550-en szokott a TV-s jelfolyam közlekedni analóg teljesítmény modulációval.
    A jelminőséget mi írta ki? TV, STB? Ha konstans 73% az egyébként még bőven jó. Nem ugrál?
    De egy a lényeg a HGW utáni kábelezést (koax) kell átnézni. (ne legyen törött kábel, széthulló csatlakozó) Ha ezek után is rossz, akkor nem nálad a hiba, de nem is a hálózaton, hanem bent a központjukban.
  • Tetsuo
    #3514
    Majd írd meg, milyen lett. ;-)
  • Zephyr Retiring
    #3513
    Optikain jön a netem és a kábeltévém idestova 7 éve már. Eddig hibátlanul működött minden. Most jött el az idő, hogy a kábeltévé jelerőssége pár napja 73%-ra csökkent, bizonyos tévécsatornák képe meg erősen "bekockásodott"..
    Kihívtam a szakikat, bemérték a jelet és közölték, nem tudnak már tovább erősíteni az utcai erősítőn. Megoldás rá: rendeltek nekem a lakásba egy +21 dB-es jelerősítőt, ami ac/dc adapteres. Jövőhéten megjön. Remélem a net frekitartományba nem kavar be semmit. Azzal eddig nem volt gond..

    Az a sáv ahol a gyengébb jelet mérték a 120.000 és a 370.000 Hz-es digitális sávtartomány. Meglepődtem, mert eddig azt feltételeztem, hogy optikain nincs olyan, hogy gyengébb frekitartomány..
  • ACE
    #3512
    pl. azért, mert az eszközök amin osztják a netet mindenfelé, sokkal drágábbak, könnyebben meghibásodnak, és ráadásul áram is kell nekik. A passzív optikai elosztóknak nem kell ilyen, és a meghibásodásuk is minimális, az aktív eszköz meg nálad lesz, így neked kell adnod az áramot... ezért.
  • DRFlame
    #3511
    Nem írtad meg mi volt.

    Ehhez kapcsolódva:
    https://index.hu/tech/2018/04/17/alapcsomag_lesz_az_1000_megabit_a_diginel/

    Ez alapján ha türelmesek lettünk volna, akkor az optikát behozzák idővel. Bár nem értem, hogy ez miért jobb nekik mint a szekrénytől UTP-n adni a netet. Pl. nálam mi a francnak húznák be az optikát a lakásba, amikor most is csak be kellene kapcsolniuk a gigát és menne mindenféle kábelezés nélkül.
  • Moby
    #3510
    Nálam is így volt. A régit meghagyták csak a telefonra, a netnek behúztak újat.
  • ozimak
    #3509
    Mindenképpen! Köszönöm a segítséget!
  • DRFlame
    #3508
    Jó eséllyel ez fog történni. És most már szinte biztos vagyok benne, hogy routert (és optikai kábelt) nem fogsz kapni, nem is kell.
    Azért majd írd meg, ha megcsinálták, kiváncsi vagyok.
  • ozimak
    #3507
    Az az "CAT 5E". És úgy van nálunk ahogy te is írtad, osztva van nálam a PC-nél telefonra és netre (innen kanyarodik vissza az előszobába a telefonhoz). Egy ilyen fehér kis dobozzal. Akkor gondolom ez a "megosztottság" most megszűnik és csak direktben net lesz. Viszont az új kábelt meg csak és kizárólag a telefonhoz kötik be az előszobában.
  • DRFlame
    #3506
    Régebben is már cat5e-t használtak többnyire. A leírásod alapján az lesz a gond nálad, mint nálam is volt, hogy nem húztak be külön telót és így osztozott a nettel az UTPn, ezért csak 100mbitet bírt a netes része. Nekem annyit kellett szerelni, hogy a behúzott kábelről a telót le kellett kötni és mind a 4 párt netre használni. És behúzni egy párt a telefonnak, szerencsére ezt a telefonost nem kellett megcsinálni mert a régi telekomos érpár ott figyelt használatlanul és arra rá lehetett kint kötni így a lakásban nem volt különösebb kábelezés, csak a végpontokon.
    De a kábelen a külső részén rajta van bár kicsit nehezen olvasható. Szerintem az cat5e lesz és akkor az elvileg jó.
  • ozimak
    #3505
    Hát kb. olyan 7-8 éve kötötték be a netet(TV-t,tel.-t), szóval egy alap, régi UTP kábel van most. Esetleg amikor felhív majd a szerelő, akkor mondjam neki, hogy készüljön erre? Mármint, hogy nagy valószínűséggel újra kell húzni a netkábelt?
  • BaliBoy
    #3504
    Ha társasházban vagy panelban laksz, akkor tényleg lehet, hogy csak 1 UTP-t fognak behúzni. Viszont figyelj arra, hogy CAT5e de inkább CAT6-os kábelt húzzanak be, különben cseszheted a gigabitet. Sőt, neked lakáson belül is célszerű ilyen kábeleket használni.
  • TomBond
    #3503
    igen
  • ozimak
    #3502
    Kösz srácok! Akkor talán van esély rá, hogy nem hiába vettem egy fasza routert. De ha mégis hoznak valami ZTE vagy Huawei cuccot, akkor kérjem bridge módba és beteszem a routert azt annyi? Bocs, de tényleg tök hülye vagyok a hálózati cuccokhoz :)
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2018.01.27. 22:25:08
  • Moby
    #3501
    #3475
    FTTB. Ennyire rontja a pinget :) Mondjuk én nem kaptam semmilyen eszköz (nem is kértem). Kaptam egy UTP véget. Vettem egy fasza routert. Évek óta boldogság.
  • Tetsuo
    #3500
    Nagyjából 50-100 ft métere az üvegszálas kábelnek, amit használnak.
  • ozimak
    #3499
    A "B" és a "H" között annyi a különbség, hogy a "H"-nál eleve optika van a lakásodig (vagy legalábbis a folyósóig, FiberToTheHome) a másik meg csak "pincéig" (FiberToTheBase). Nálunk csak a pincében van optika. Mondjuk attól még húzhatnak föl optikát ide az elsőre is, bár az gondolom nem két filléres megoldás lenne, tekintve az optikai kábel árát. Azt tudom, hogy a digi oldalán FTTB-t írt az 1000-esre amikor megcsináltam a címkeresővel a "tesztet". Ott azt írta 1000 Mbit FTTB-t lehet hozzánk bekötni. 9 emeletes társasházban lakom (nem panel).
    TomBond: Igen az addig oké. Csak, hogy van-e értelme? Nem-e rontja a pinget pl.?
  • TomBond
    #3498
    Használhatsz saját routert is. Egyszerűen be kell rakni utána. Ha jelzed a bekötéskor, akkor eleve úgy állítják be az övéket. Nekem is úgy van.
  • DRFlame
    #3497
    Nekem társasházi lakás 500mbps utp kábelen jön folyosóról behúzva. Ez a kábel gigáig jó, legjobb tudomásom szerint a digi limitálja a kapcsolatomat. Nem látom, hogy ha gigabitem lenne, miért kellene optika, szerintem jönne ugyanezen a kábelen, mivel a port kapcsolata gigabites. Router is saját.
    Nem csak a családiházaknál visznek a lakásba optikát? FTTB/FTTH csomagokat is megkülönbözettik az oldalukon. Ha jól tudom FTTB a társasházas.
    De feltehetőleg a legjobb felhívni őket és megmondják, hogy kell-e saját router. :)
    Utoljára szerkesztette: DRFlame, 2018.01.27. 11:21:27
  • BaliBoy
    #3496
    Ha esetleg neten rendelted és benne vagy a 14 napban, akkor vidd vissza!
  • ozimak
    #3495
    Akkor tök feleslegesen vettem meg az új routert :) Fasza! :)
  • BaliBoy
    #3494
    Optikát visznek be a lakásba. Ahhoz kapsz egy home gatewayt, ami az optikából elektromos jelet állít elő. De ezt az eszközt egyben routerként is lehet használni.
  • ozimak
    #3493
    Tud valaki arról valamit, hogy 1000-es net (és meglévő telefon) mellé mindenképpen adnak saját eszközt? 5.-én berendeltem az 1000-es netet (jelenleg 100-as van). De mivel csak 100-as routerem volt, így vettem egy gigabitest (ASUS RT-N18U). Közben olvasom pár helyen, hogy adnak saját routert a DIGI-sek az 1000-es nethez? Állítólag mert már nem "fér el" a 4 páron (UTP) a (analóg)telefon és az internet. Most akkor mi van? :) Ki se bontsam az új routert, mert tök feleslegesen vettem meg? :)
  • Zephyr Retiring
    #3492
    Attól függ itt is, hol vagy. Nekem pl. bőven elég az alap-net, ami jelenleg 30 Mbit/s letöltést biztosít. Lehetne több is, de minek?
    Kábeltévét viszont napi rendszerességgel nézünk :)
    Asszony jelenleg a Chilli tv-t, én meg legtöbbször Paramount-ot, vagy újabban a Sony Movie Channelt..
    Vicces, hogy sokan egyre kevesebben néznek tv-t, miközben mi meg egyre többet, pláne most a szabi alatt :)
  • Tetsuo
    #3491
    Azt hiszem, saját műholdvevővel ráállhatsz magyar adásokra is sőt, otthon előfizetsz, akkor az egész csomagot foghatod itt az adott vevővel, ami "hivatalosan" kishazánkban van. Pontosan nem tudom, mert két évtizede semmilyen tévét nem nézek.
    Nekem csak internet kell. :-) Sajnos (vagy nem) annak ára magasabb, sebessége viszont lassabb, mint Magyarországon.
  • Zephyr Retiring
    #3490
    Magyar nyelvezetű tévé ott akkor gondolom nincs..
  • Tetsuo
    #3489
    Itt nincs DIGI, itt Virgin Media van és Sky, ami a két talán legnagyobb. Az utóbbi a telefonhálózaton, az előző a saját kábelén szolgáltat.
  • Zephyr Retiring
    #3488
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ahogy érzed, ha itt leszek még gondolj rám az esetleges eladásnál..
    Lassan fél Anglia már magyarhon lesz, annyi ismerősöm vándorolt már ki oda

    ..és ott nincs is amúgy DIGI? Vagy csak neked nincs? És mi van helyette?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.23. 11:05:05