3567
digi
  • mrzed001
    #2884
    addig egy kamuneted van ... csak annyi van engedve rajta, hogy regeld ... (talán weblapokat ha be akarsz hívni is a upc reges lapja jött be)
    Annyira azért nem hülyék voltak, akik csinálták
  • tommygear
    #2883
    sose értettem én ezt a upc-nél
    nincs neted, de neten kell regelni a hlókártyát...
  • Aramir
    #2882
    Azért a pppoe kapcsolatot be kell állítani a routerben (név, jelszó, portforward ha kell, stb.).
  • Aramir
    #2881
    Na, közben látom más is írta.
  • Aramir
    #2880
    Akkor keress már rá googléban pl erre" upc mac cím".
    Egyébként nem telefonon kellett, hanem volt valami webes felületük erre, itt is írják: http://ubuntu.hu/node/13508
    Aztán lehet ma már nem így van, de 5-6 éve még így volt, mert én is voltam UPC-s egy ideig.
  • bertino
    #2879
    "beudom az utp kábelt és hasít a net?"

    nem.
  • penge25
    #2878
    thx a helepet wifis routerem van még, akkor így se kell csinálni semmit beudom az utp kábelt és hasít a net?
  • mrzed001
    #2877
    "nem volt és nem is szokása a júpiszinek a hálókártya bejelentése."
    Megsúgom neked, hogy júpc kábelnetnél regelned kellett a hálókártyád mac címét ... addig nem volt neted.
    Nem telefonon, hanem a netes lapon.
    Igen, 11 éve is. Mert azóta van, meg több gépem is lecserélődött hálókártyástul.

    Diginél nincs.
  • bertino
    #2876
    pff...
  • sznorbi2
    #2875
    Megsúgom neked, nem volt és nem is szokása a júpiszinek a hálókártya bejelentése.
    Ugyanis nekem 3 különböző hálókarival van netem 11 éve és még egyikért sem kellett telefonon jelezni nekik.
    Feltelepíti az ember a hálókari driverét és megy is a net. ENNYI!
  • tommygear
    #2874
    dehogy kell
  • Cat 02 #2873
    Modemesnél van. Többinél nem tudom. De kb 2 perc és autón felismeri, ha gépet akarsz, routert azt viszont be kellett diktálni.
  • Aramir
    #2872
    Ez a UPC-nek volt a szokása, diginél nincs ilyen.
  • penge25
    #2871
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy gépet fogok váltani, alaplap+proci+videókari+ramok! Ugye jól tudom, hogy mivel alaplapi integrált hálókártyám van, az új lappal nem lesz digi netem, mert be kell telefonálnom a digihez, hogy megváltozott a hálókártyám az alaplapvásárlása miatt? Szóval magyarán, ha gépet bővítek lesz e netem, vagy be kell csörögni, valami beazonosít a digi céghez?
  • tommygear
    #2870
    ez a diginek a hülyesége, idén vezették be, hogy 24 óránként új ip...
    húzd ki akkor a routered amikor általában nem netezel (hajnalba vmikor) és akkor nem is fogod észrevenni
  • tommygear
    #2869
    nekem is ilyen van, probléma nem lehet vele
  • Stefling
    #2868
    Nekem is ez a routerem van, és nekem is megszakad, napi 1-2 alkalommal, de iszonyat bosszantó, sőt egy másik haveromnak is, neki is ez a routere van. Talán a router lehe a ludas? De hisz be van kapcsolva az automatikus újrakapcsolódás. Ráadásul, minden nap ugyanabban az időpontban szakad, ami megint csak rédekes, eddig este fél 7-kor csinálta, most meg délelőtt 11-kor, devolt már hogy 2 alkalommal is, egyszer, este fél 7-kor, aztán meg este fél 10-kor, de ez érdekes, hogy olyanoknak szakadozik, akiknek iylen routerük van, pedig nem rossz router, esetleg valami beállítási hiba lehetséges?
  • msstz
    #2867
    tp-link tl-wr1043nd
  • Golyo69
    #2866
    hát jah...végülis "maradt" az akció csak kevesebb ideig akciós:
    1 ÉV HŰSÉGIDŐ ESETÉN: AZ ELSŐ 3 HÓNAPBAN A SZOLGÁLTATÁS HAVIDÍJA 3000 Ft
    a múltkorában még láttam hogy 2 évnél meg 6 hónap de ez nem tuti....
    én is sztem most fogok váltani :D
  • HoReSz1975
    #2865
    Lehet, át kell mennem a Digihez, mert a T-Home -nál lejár a hűségnyilatkozatom és megemelkedik a havídíj elég rendesen. Úgy néz ki a helyzet, hogy nincs már az akciójuk, miszerint, ha 2 évet írok alá 1 évig 3000HUF bármilyen szolgáltatás, vagy 1 évet írok alá, akkor 6 hónapig 3000Ft minden szolgáltatás, amit választok
  • tommygear
    #2864
    milyen típus?
  • ChaosTeam
    #2863
    Akkor lehet a routered nem bírja a torrentet... nekem is el szokott szállni, ha közvetlen gépbe van kötve a net, akkor nem csinálja... szóval szerintem a routered lesz a szakadásokért a ludas
  • msstz
    #2862
    router, port nyitva.
  • ChaosTeam
    #2861
    Routered van, vagy közvetlen a gépedbe kötve csinálja ezt?
  • msstz
    #2860
    arra mit tudtok mondani, hogy torrentezek, jön 2,3 megával le, aztán szakad egyet és 60 kB, és ez pár percig így megy, majd újra felugrik?
    ubuntu, transmission, 80-as csomag.
  • Gery85
    #2859
    Adj fix ip-t a hálókártyának.
  • ChaosTeam
    #2858
    Esetleg nézz fel a weboldlukra.....
  • Cat 02 #2857
    Hát nekünk hc 5/1es modemes net van, szomszéd utcában meg ugyanennyiért 25/10et kapnak talán-
  • tommygear
    #2856
    LAN-on kívül mi van még?
  • ChaosTeam
    #2855
    Lehet neki nem LAN netje van... vagy nem tudom... vagy elírta és a Router csatlakozik magától...
  • tommygear
    #2854
    milyen modem? nincs modem a diginél
  • Cat 02 #2853
    Nálunk nem kell semmit csatlakozni, a modem csatlakozik magától.
  • Athlon64
    #2852
    Volna egy olyan problémám XP alatt, hogy a kapcsolat ikonját beraktam az indítópultba hogy elinduljon automatikusan az internet, de mikor már bejön az asztal és néhány ikon az óra mellett, akkor vagy 2-3 percre megáll a betöltés. Aztán folytatódik és az internet is elindul.
    Szóval gondolom a hülye hálókártya éled fel ilyen lassan.
    Mit lehetne tenni ez ellen?
    Ubuntu alatt minden megy azonnal.
  • Athlon64
    #2851
    Mondjuk azt nem értem, hogy ha már ilyen jó weboldaluk van, miért nem csinálnak egy felhasználói felületet ahol a személyes adatokat és egyebeket meg lehetne találni.
    Természetesen az internetes felhasználói névvel és jelszóval lehetne elérni ill. ha az előfizetésedről lépsz az oldalra akkor automatikusan beléphetnél.
  • Athlon64
    #2850
    Közbe megoldottam az Ubuntus dolgot.

    Amúgy az alább leírtakat megírtam nekik mailben. Kíváncsi leszek mikor reagálnak.
    Na meg előkotrom a régi analóg készüléket azt hívogatom az ő vonalukról őket. Ez mégis csak ingyen van...!
  • tommygear
    #2849
    naja, ez elég nagy tróger dolog, hogy nem bírnak adni egy adatösszefoglalót
    nekem is írkálni kellett a jelszót meg a nevet
  • Athlon64
    #2848
    Sziasztok!
    Nos anyagi megfontolásból váltottam digi-re UPC-ről.
    Most pénteken be is kötötték a netet, TV-t, telefont. Ami nem volt korrekt, hogy ugyan beállította az internetet az XP-n, de nem adott semmilyen papírt a szerelő, hogy mi a jelszavam stb. Tehát elment volna úgy hogy nesze láthatod, hogy meg a TV meg a Net, viszlát. De persze alá kellet írnom 4 lapot és ezen a lapon láttam, hogy "végpont felhasználó..., végpont jelszó..." és a telefonszámom is.
    De ebből ő nem tudott másolatot adni, így aztán lemásoltam én lévén hogy van egy multifunkciósom.
    Amit még most se tudok azaz, hogy mi az digis e-mail címem és a webtárhelyem..

    Másik probléma, hogy ubuntu alatt ugyan van internet mert beállítottam a DSL kapcsolatot és meg a skype meg böngészni is tudok, de a szoftverközpont és a Synapic nem működik, nem tud csatlakozni. Mi lehet a baj?

    Ja és persze settop box-ot nem tudtak hozni így csak analóg TV van egyenlőre.
  • tommygear
    #2847
    na ugyan ez itt is...
    sztem lehet valami köze ahhoz, hogy kezdenek kifogyni az ipv4es címekből vagy nemtom
  • tommygear
    #2846
    az világos, de régebben nem volt ilyen hogy 24 óránként új címet oszt
    fix ip meg nem ér meg nekem 3000ft-ot
  • Cat 02 #2845
    Nálunk anno inviteles emberke kijött és ezt mondta. Direkt resetelik 24 óránként a routert, hogy ne lehessen szervert üzemeltetni + DIGI nél külön pénz a fix IP.