83
  • Voronyezs
    #43
    már csak azért is meg kell nézni h kiszúrjunk az amcsikkal

    mellesleg 2029 még messze van, szal inkább az Olimpiákra koncentráljunk gyerekek
  • Voronyezs
    #42
    Tom h hülyültél, de akkor is xD:
    Ha Földbe csapódna be az érdekes lenne:)
    1)
    Először is, nem(hiszem h) tudná, mert nem lenne képes a pályáját a Föld felé irányítani, mm pontosan.
    2)
    400m2 az piszok kevés... a légkörünkben égne el mint zs*dó a krem... szal elégne

    egyébként érdekes kis cikk, várom jan 30.-át :-)

  • dez
    #41
    Ha neked a pongyola bulvár-tudóskodás igazolás...
    ps. kezd az Index ilyen vegyesfelvágott lenni... Vagy eddig is az volt?
  • Epikurosz
    #40
    Elmentem pihizni.
    A Múmia, meg ez is. Mára elég volt. :-)

    Viszlát!
  • Epikurosz
    #39
    Shoemaker-Levy
    (cipész és farmeros)
  • juzosch
    #38
    a-a.
    Ott van ami a jupiterbe csapódott. 1:16, már jobb is,m int az 1:75:D
  • Epikurosz
    #37
    Szia dez!

    Amikor az aláírásomba beletettem a kijelentést, és a forrást, épp rád gondoltam, mert anno oszlopos tagja voltál az erről szóló vitának.
    Különben élvezem, amikor én megmondok valamit - a JPÉ-re hallgava, tudod... - és utána jönnek a tudósok csapatostól, hogy engem igazoljanak. :-))

    Kellemes Karácsonyt Neked is!
    :-)
  • dez
    #36
    Ja, a média gyorsan felejt (az emberek még gyorsabban), még szerencse, hogy akik ezzel foglalkoznak (csillagászok), azok odafigyelnek. :)
  • dez
    #35
    /OFF
    Egyébként több ponton is hibás az az Indexes lista. Nyilván nagyon komoly szakembereket kérdeztek meg... (Mármint a hír forrása.)
    - Jópár éve ismert dolog, hogy amikor szomjat kezdünk érezni, akkor már szervezetben lévő víz mennyisége már egy ideje alacsonyabb a kelleténél. Ezt ajánlatos megelőzni. Amúgy is hasznos több folyadékot inni a minimálisan elegendőnél, mert ez segíti a testi folyamatokat. Ergo egészségesebb. Persze túlzásba sem kell vinni.
    - Nekem többször is hirtelen romlott a szemem, amikor akár csak egy fél éjszakát olvastam álmosan és a szememet erőltetve.

    "-A mobiltelefonok veszélyes interferenciát okoznak a kórházakban.
    -A széleskörű elképzelés ellenére a mobilok nem zavarják az orvosi eszközök működését."

    Na erről csak annyit, hogy még egy elektronikus lázmérő leírásában is kiemelten szerepel a mobiltelefon általi megzavart mérés veszélye, a vonatkozó ipari szabvály előírással együtt. Tedd csak a mobilodat pár percre egy erősítő közelébe pár percre...
  • menetrend
    #34
    :) jó ez a cikk, érdekesek a hozzászólások :)
    néhány megfigyelés:
    - a felszíne mért ne lehetne 400m2 , a lepedővel közrefoghatsz ojjektumot
    de ez csak kukacoskodás :)
    - kétlem hogy az olvasók többsége fizikából doktorált vagy szimplán tudós volna
    a 15 megatonna amolyan hatásvadász, hogy a mezei szántóvető is megértse ez a valami kurvanagyot durra, a hidrogénbombát belekeverni felesleges, van akinek csernobil is atomrobbanás volt (beszéltem ilyennel...), tudtommal pedig a hidrogénbombában is alkalmaznak atombombát a beindításához de ez már nem ide tartozik
    - mi van ha ide csapódik be? csökkennek az ingatlan árak
    - tunguzkáról eddig úgy tudtam csak egy elmélet és találgatás, hogy meteorit vót a hunyó, hallottam én már mást is de akkor úgy néz ki ma is tanultam valamit
    - félúton elfelejtett meteoritokkal én is találkoztam, majd ha itt lesznek eszünkbe jutnak
    - attól még hogy valaki hülyeséget ír nem kell lekezelni, fejezzük ki magunkat "eufémisztikusan"
    - a mantrás meg földönkívülis résznél meg elvesztettem a fonalat
    :D
  • mama2
    #33
    Mi van ha hirtelen megfordul, és a földbe csapódik be?:O
  • dez
    #32
    /OFF
    1. (Epinek) Először talán tisztázni kellene, milyen értelemben is merül fel az agy kihasználtsága. Tudod: -"Mennyi?" -"13!" -"13 mi?" -"Hé, mi mennyi?" Az agysejtek számát tekintve nem igaz, a felhasználás hatékonyságát tekintve már nagyjából igen.
    2. A mantráknak (vagy más effélének) van köze az agy kihasználtságához (hatékonysághoz).
    3. Az egot nem kell elnyomni, mert annak előbb-utóbb tényleg lázadás a vége.
    Az ego tkp. egy információhalmaz+"beidegződés"+viselkedésminta-gyűjtemény, amit a szűkebb tudatállapotok alakítanak ki, mely hatalmába is kerítheti a tudatot és személyiséget. A tudat fokozatos kitágítása feloldja az egot.
    4. Az "univerzum frekvenciáját" nem ismerem, ellenben a Föld mágnenes mezejének vannak rezonancia-frekvenciái (lásd Schumann_resonance), melyeket (illetve leginkább a 7,83Hz-re) úgy tűnik az élővilág is érzékel, és felhasznál.
  • xizor
    #31
    Már kb 6 ilyen meteoritról hallottam kemény 17 életévem alatt, és mindegyiket félúton elfelejtették :) Szerintem ezzel se lesz más a helyzet.
  • Epikurosz
    #30
    "A lényeg a ráhangolódás az univerzum frekvenciájára, az ego elnyomása."

    Hát, te már annyira elnyomtad az egódat, hogy néha már lázadozik. :-)
  • L3zl13
    #29
    Van valami akadálya, hogy 15 megatonnás, kizárólag maghasadást felhasználó bombát építsenek?
    Az atom(bomba) szóban igazából sehol nem szerepel az, hogy maghasadásról és nem magfúzióról van szó. Tudom, általánosan csak a maghasadást használó bombákat értik alatta, de igazából egy hibás megkülönböztetésről van szó.
  • bandypappa
    #28
    Nyomod a mantrázást? mire összpontosítasz? Az önfejlesztö meditációkat olvasod? Amugy a mantrának és az agy kihasználtságának nem sok köze van egymáshoz. A lényeg a ráhangolódás az univerzum frekvenciájára, az ego elnyomása.
  • Doktor Kotász
    #27
    "...hasonló az 1908-as tunguzkai objektumhoz, ami a Földön egy 15 megatonnás atombomba erejét fejtette ki..."

    Nem akarok kukacoskodni, de nem létezik 15 Megatonnás atombomba.
    15 Megatonnához, már hidrogénbomba kell, azaz termonukleáris, és az nem atombomba.
  • L3zl13
    #26
    Az orbiterről nem lehetne felvenni vajon az eseményt, ha bekövetkezik?
  • Epikurosz
    #25
    Ne piszkáld, te.
    Egyébként, ezek az űrhajós fiúk annyira snájdigok.
    De mindig jönnek azok a csúnya földönkívüliek, és elkezdik őket szekálni.
  • peterx
    #24
    Hogy lehet valaki ennyire érdektelen faszkalap!? Szánalmas 10 éves kis pöcs lehetsz...
  • Balu0
    #23
    Szerencsére elég messze, sajnos túl messze XD

    Elég messze, hogy ne legyen baja, túl messze hogy lássa magát a becsapódást.

    Port tuti ver fel a becsapódás de messze nem annyit ami gondot okozna. A marsjárók a globális porviharokat is túlélték.

    Pályaszámítás:

    Egy adott pillanatban elég pontosan meg tudjuk állapítani egy test helyzetét a naprendszerben. De nem miliméter pontosan.

    Ahhoz hogy a pályát pontosan ki tudják számolni, ahhoz több ilyen mérési pont kell, időben minél távolabb egymástól (minél nagyobb az eltelt idő a mérések között annál kisebb a hibaszázalék)

    Namár most nagy távolságoknál ha a mérésekben csak egy két méter az eltérés az már egy jövőbeli ehlyzet meghatározásánál 100.000 km-eket jelenthet.

    Minél többször mérik meg a pontos helyzetet minél hosszab idejig annál pontosabb a cucc. Ez viszont egy újonnan felfedezett aszteroida, így még egyszerűen nem telt el elég idő. De 30.-án úgyis megtudjuk :D

    Izgalmas cucc ez szó mi szó.

    PS.: Space.Com-ot meghackelték :(
  • BCS pixel
    #22
    1:75
    ez nagyon kevés
  • SuspiciousC
    #21
    Ha jol tudom a marsjaro robotok a napfenyt hasznaljak fel energiaforrasnak, ha becsapodik ez a meteor es eleg tetemes mennyisegu por szall fel a megfelelo helyen akkor lehet hogy nem fog kapni eleg fenyt es akkor kimerul az aksi. Persze kerdes hoyg megis konkretan mit jelent az hogy kivul esik a becsapodasi zonan. Marmint mennyire lesz messze tole.
  • ge3lan
    #20
    Az a baj, hogy mindig csak véges pontossággal ismerjük az égitest koordinátáit, és ebből határozzuk meg a pályaelemeket, vagyis hogy merre fog menni. Ezért soem tudjuk teljesen pontosan megmondani. A megfigyelések pontosságát kell növelni, mert csak ezen múlik.
  • L3zl13
    #19
    400 négyzetméter? Mi ez valami lepedő, hogy négyzetméterben adják meg a méretét?
  • Yoshimitsu
    #18
    A Marsba csapódik? Akkor annyi kérdése lenne, hogy: ÉS?
  • Epikurosz
    #17
    aszteroidára, Apófiszra, te!
  • Epikurosz
    #16
    Mindesetre, ha feljuttok a Marsra, semmi furcsát ne piszkáljatok ki a vörös homokból, és főleg ne vigyétek fel az űrhajóra!

  • zeus89
    #15
    ezt nem ertem... :) mire irtad h cuki?:)))
  • Epikurosz
    #14
    pe:rsze, nem ilyenre gondoltam. :-)
  • Epikurosz
    #13
    De jó lenne, ha várna ott valaki.
    "Valaki vár, ha hazamész, és átölel két puha kéz,
    Az élet így nem is nehéz, ha átölel két puha kéz."
  • Epikurosz
    #12
    jaj, de cuki!
    Én is akarok egy ilyent!
  • valamit
    #11
    dédapáink korában, majdnem napra pontosan 104 éve tartottunk ott, hogy felszállt az első repülőgép és megtett kőkemény 39 métert a levegőben
  • jeti00
    #10
    miért nem tudják egyszerűen azt mondani hogy becsapódik, igen/nem.. hatalmas gépek, nagyon okos emberek, sok sok pénz és mégsem :)
  • zeus89
    #9
    hat ez ugyis meg odebb van :) ... be is irtam a telefonba emlekezteto kent , valami komolyabb fejleszteseket kene tegyen a NASA, hogy legyen mivel megvegyek a foldet ilyen esetekben ... mar reg kene legyen nekunk egy holdbazis, sot marsbazisunk is :) ha valami ilyesmi tortene ... belehuzhatnanak mar
  • Nethyrrea
    #8
    csak aztán nehogy a vártnál közelebbről nézhessük. az viszont nemcsak nekik lenne szívás....
  • zeus89
    #7
    Az Apophis meg szabad szemmel is lathato lesz (2029 Aprilis 13 - Pentek .... micsoda nap lesz), alitolag csak Europa, Azsia, Africa, es Del Afrikaba lesz lathato :) szivas Amerikanak :)))))
  • zeus89
    #6
    Apophis utvonala

    Wikipedia ismerteto az Apophis aszteroidarol ...
  • zeus89
    #5
    2029 Aprilis 13-an pedig jon Apophis meteor, ami 400 negyzetmeter lesz, es 10x kozelebb lesz mint a Fold es a Hold tavolsaga ... az mar valami :) http://www.space.com/scienceastronomy/050822_asteroid_apophis.html
  • teddybear
    #4
    Na, elkéstem.