3007
Milyen legyen a számítógépház?
  • trident
    #2687
    Igen, ahogy a sileo is, de akár az 590/690 és azok II. változata is, hangszigetelő "szivacsot" lehet vásárolni relatív olcsón, amivel te is tudod csökkenteni a gépből kiáradó zajt.
  • Solten
    #2686
    Hi.: link
  • Justil
    #2685
    gladiator 600 jó választás lehet?
  • Justil
    #2684
    üdv!
    20 ezer alatt milyen házat ajánlotok, ami lehetőleg azért letisztult külsejű, és minél halkabb annál jobb :)
  • trident
    #2683
    Sharkoon cuccbugik.:)



    Forrás: prohardver.hu hír.
    "A 6 kg-os tömeggel rendelkező Sharkoon Rebel9 Pro Economy és Pro Value, valamint Aluminium és Nightfall házak a héten kerülnek a külföldi üzletekbe, a fogyasztói árak rendre 46, 60, 60 és 50 euró körül alakulnak."

    Jaú!

  • Morphin
    #2682
    Nekem CM Sileo 500 van.Ebben van gyárilag hangszigetelő szivacs...halk a kicsike valóban, nyitott ajtónál a bátyám 10méterre lévő gépe elnyomja az enyémét...mondjuk az övé már egy 4-5éves gépezet.Az egyetlen "hiba" ami nagyon felqrta az agyam,az az első 12es venti kiszerelése...az valami óborzalom.Ettől eltekintve szeretem,lehet benne szépen pakolgatni,felső tápos visszafogott,eSata is van rajta...de nézelődj sokat,nem szabad elkapkodni!Üdv.
  • ranGer2
    #2681
    ps
    A rackek ha rezgésnyelővel lennének ellátva külön jó lenne!
  • ranGer2
    #2680
    Hi

    A segítségeteket szeretném kérni egy új ház vásárlásához.
    Az elvárásaim a következőek: Szeretném ha egy letisztult formájú házat kapnék olyan 20e Ft-ig. Nincs szükségem semmilyen felesleges giccsdesign-ra.

    A szerelhetőséget tekintve a kábeleket hátul szeretném elvezetni, a többi meg ma már alapkövetelmény pl a vinyók pattintós beszerelése.
    A tápra véleményeket várnék, hogy alul, e jobb, vagy felül. A szobámban laminált padló van, szóval szerintem alul jobb lenne.

    Cooler Master házakat néztem, mert nagyon jónak tűnnek, és az áruk is teljesen korrekt,viszont, hogy ilyen szellősek félek tőlük,hogy zajosak. Ha halk lenne az 1 plusz pont lenne. Zalman házakat is figyelgettem, de tőlük jóval többet várnék ilyen árral. pl: GS1000

    A segítséget előre is köszi.
  • Solten
    #2679
    Chieftec DF-01B: link

  • duracellmumus
    #2678
    Állat!

    valaki legalább komolyan veszi a szellőzést.

    Így biztos hogy jól össze lesz rakva:)

    ha találsz ilyesmit ahol az alaplap a doboz aljára kerül, fekve, akkor lehet hogy kipróbálnák egyet.
  • KranaZoli #2677
    Mijjez?! DIY házikó. :D Kiszállítják darabokban aztán össze kell szerelni, mint vmi IKEA bútort?! :)

    Szépek az oldallemezek. Mi a pöcsömnek ennyi venti...
  • Solten
    #2676
    Mountain Mods Ascension Crystal Ship CYO haz vagy ilyesmi: link

  • Solten
    #2675
    A kedvedert teszt: link

  • Skyline
    #2674
    Ez a pirosra festett elejű,plexioldallapos HAF932 valami rettenetes ronda...:)
  • Solten
    #2673
    Feketeben dogos
  • trident
    #2672
    Két sikeres ház összegyúrva?


  • Loufee
    #2671
    üdv!
    én majd tavasszal akarok magamnak csinálni egy egyedi házat, a mid towernél nagyobbat de nem full tower. szerintetek hogy nézne ki a fekete, zöld, citrom kombó a külsején?
  • pxxl
    #2670
    jójez csak kicsi :/ nekem legalább is. cm stacker után :D
  • Solten
    #2669
    70 font? :O Nagyon jo ar.
  • trident
    #2668
    Teljesen úgy néz ki, pofás, egyszerű, tetszik a gyári hangszigetelés, hogy nem mondtak le így sem az opcionális hűtésről -te döntöd el, kell vagy nem-, egyszerű dolog, de a hdd alá rakható gumibak is tetszik.

    Viszont elkúrtam, böszmeségem rosszul olvasta: egy helyen 70 euro van, viszont ha rákeresel, akkor angol oldalakon 70 font van.
    Német oldalon pedig 85-95 euro...

    Szóval durván <22-24.000 forint. Bár, még ez is elfogadható a gyárilag hangszigetelt házak közt.
  • Solten
    #2667
    Tetszetos a kicsike. Eloszor en is azt hittem hogy valami moddolt Antec...
  • trident
    #2666





  • trident
    #2665
    Fractal Desing Define R2.

    Korábban már volt linkelve a gyártótól egy jóféle ház, de relatív drágán, itt, ha jól olvastam, 70 euro-t írtak, ami viszont szerintem nagyon jó ár.
    Nekem a Cooler Master és Antec jutott eszembe, viszont kiemelném a hangszigetelést, kábelrendezési lehetőségeket, viszont annyira nem jön be, hogy az elöl lévő két 12 centis venti levegőjét lefojthatja a mögé rakott hdd tartóoszlop.





    Hivatalos oldal, Fractal Design.
  • trident
    #2664
    Fasza!
    Csak ne legyen dollár = euro.
  • Morphin
    #2663
    tényleg nagyon rendben van...szellős is azt látom, és nagy a variálhatóság is...ezért a nagy többségnek megfelelő kis kuckó lesz ez. viszont mivel ilyen szellős,eléggé zajos is lesz szerintem...bár van akit nem zavar.
  • pxxl
    #2662
    bele is szerelmesedtem :) szép. az a hotswpa-os cucc a tetején meg mekkora jó!

    de mekkora! És 100 dollár alatt van az ára!!!! 99.99
  • Solten
    #2661
  • Solten
    #2660
    CM USP 100 és Chieftec BT-02B Mini-ITX



  • trident
    #2659
    Akkor aki lemaradt volna az Azza Solano 1000 (CSAZ-1000) full tower házról.

    Igazad van solten, sőt, talán még más házakra is hasonlít.:) Nincs új a nap alatt. Mondjuk ha kellene választanom, a Cm házat vinném el.:D

    Igazság szerint azért linkeltem, mert 80-120$-ért egy full tower ilyen ház az nagyon is jó vétel. Szerintem le a kalappal a ház előtt.

    A linkelt Hades is tetszik. Nekem szimpatikusak a nem elöl full rácsos házak, mert egyrészt -számomra- túl szögletes, túl homogén, másrészt szedi a port.

  • Solten
    #2658
    Nem ertem miert cenzurazza a forum endzsin a tweaktown-os kepeket is... Ez az Azza haziko pedig a CM Sniper-ra hajaz...
  • trident
    #2657
    Szerintem 90 $ korrekt ár, tetszik a ház (bár én lefedném a tetejét, ne essen bele a bogár, csendesebb legyen és a manapság használatos prociknak ennyi levegő tán nem kell:)), ha nem lesz $=euro, akkor szvsz jó vásár.:)

    Amit én még néztem, 80 $ (bár talán 120 az eredeti ára), full tower:



  • Solten
    #2656
    Sötétségbe vonta acéltestét Hades

  • Solt
    #2655
    Na most feladtad a leckét... mérlegként agyalhatok egy sort! :D
  • trident
    #2654
    Sajna már rég tévedtem a RO csatamezőire...:)

    Ha lehet még ajánlanom, hogy nagyobb legyen a felhozatal. Jóáras NZXT Gamma.
    12.710 jó magyar forint a pcgear-ben. igaz kellhet még bele plusz venti, a legolcsóbb például 1100 ft.

    De a Sharkoon is jó, őszintén megmondom, hogy a "felső tápos" megoldás nekem azért szimpatikusabb, mert jóval kisebb az esélye hogy a tápod porból táplálkozik.
  • Solt
    #2653
    Igen ArmA2 ( ACE ) a nagy kedvenc, bár mostanában nem sok időm van játszani! :) ( Azért egy kis RO sem árt meg néha! ;) )

    Még rágódom a dolgon, de úgy érzem a 690-s lesz a befutó....
  • trident
    #2652
    A külső, fenn a ventinél, az usb és más kivezetéseknél és talpban van különbség. Meg ami most már nem látszódik: a 690 drágábban indult.:)

    Hát, szerintem a blue stormnak elég hosszú az alaplapra kötendő ága.

    De hogy még nehezebb legyen a választás, egy kis alku után ez fog passzolni az ARMA-hoz (ha jól tudom azt tolod): link! =)
    (persze ide még elfér az oldalra barkácsolva még egy 12 centis venti)

  • Solt
    #2651
    Mi a különbség az 590-s, és a 690-s közt? Egyébként FSP Blue Storm II-s tápom van... remélem elég hosszúak a kábelek... szimpatikus a teszt alapján a házikó... :)

    *Ugyan Uram, ennyire nem vagyok szőrös szívű! :)

  • trident
    #2650
    ph! teszt az 590-ről. Nagyon jó féle ház, s tartok tőle ilyen a gladiátor is. Sajna felment az ára, már pont nem fér a te által kívánt kategóriába, pedig nagyon jó. A kábelelrendezhetőség, "ergonómia" nagyon bejött nekem. negatívum: tud porosodni (de ahogy írtad zárt helyen lenne nálad, ergo elvileg ez nem olyan nagy gond) illetve nem midegyik táp jó bele, a kábelhosszra figyelni kell.

    A hűtést meg jól meg lehet oldani, fenn 1/2 ventihely, oldalt 2x12 cm. Ha kell, még elölre is tudsz az alap egy mellé is barkácsolni még egyet.

    A nagy baj leginkább az, hogy nemrég cipeltem le a jóbarátomhoz az 590-es házamat, mert váltottam. Ő még nem használja, nem fizette ki, de odaígértem, pedig jóárasan elküldeném neked.. Hm.:(

    Amúgy lényegében a te általad kinézet ház sem rossz, a célnak megfelel.
    (csupán a cm-ek több feature-t(*) biztosítanak a felhasználónak (*elnézést, nem találom a korrekt magyar szót, ami lefedné a jelentését).
  • Solt
    #2649
    Ó, üdvözöllek dicső lovag!

    Az a lényeg, hogy oldalról is tudjak ventit eszkábálni rá, mert a DS3 NB hűtése nagyon gagyi, és jól jönne a közvetlen friss levegő... ezért néztem ki azt a 25cm-s szörnyet! :)

    No, de mindjárt megnézem a CM házakat...
  • Solt
    #2648
    Miért, amit linkeltem az gagyi? Kifejtenéd, hogy miért az? Hátha több információ morzsát tudnék felcsipegetni, és csökkenne az információ éhségem!