3007
Milyen legyen a számítógépház?
  • MerlinW
    #2767
    Ezekben az alsó tápos cuccokban a táp amolyan porszívó funkciót tölt be?:) Vagy van neki szűrő alul?
  • sanya200
    #2766
    Modjuk ebben van valami de aki ilyen házat vesz annak tuti nem 5000ft-os tápja van.Nekem corsair cx400-am van az bőven elég, a kábelek elérnek mindenhova.
  • benőmenő
    #2765
    Elvileg mindegy, gyakorlatilag meg lehet idegeskedni, hohgy vajon a tápon elég hosszúak-e a kábelek, mondjuk ez leginkább a fix kábeleseknél probléma, ha jól tudom.
    Pl. nem biztos, hogy elér a dvd íróig lentről.
    (legalábbis nálam a gigabyte superb-nél ez valószínűleg gond lenne)
    De ettől függetlenűl már csak ízlés(ficam) dolga.
  • sanya200
    #2764
    De most nem mindegy hogy hol van a táp?
  • benőmenő
    #2763
    Nekem ez lenne A számítógépház, ha felső tápos lenne és nem ilyen marha ronda.
  • sanya200
    #2762
    Sziasztok néztem egy házat magamnak szerintetek megéri?
    Aerocool CyborgX
  •  Evil
    #2761
    Jáj, ez valami nagyon ronda
  • ratgab
    #2760
    Senki nem szereti közületek az aerocool házakat?

    Én most egy ilyet szerzek be a napokban aerocool vx-e pro , de a nagytesó Aerocool Rs-9-esen is gondolkodtam, csak azt pro verzióba (gyárilag 6 db venti) nehéz beszerezni.

    3 hűtő jár hozzá gyárilag. Elől 14 mm-es, hátul egy 12-es, oldalról egy 20mm-es küldi be a levegőt, mindez a ház tetején szabályozható.
  • erieskrisz
    #2759
    Sziasztok most tervezgetem hogy veszek egy új kuckot pl egy ilyet Revoltec Sixty 3 véleményetek vann erröl a házrol
  • Solten
    #2758
    Hm, bar ez az Asrock se tunik rossznak a spec.-ek alapjan.
  • Solten
    #2757
    Hi. Siman. Haz alternativa: link.

    (Vinyobol meg vegyed a Samsung 500 F3-at, lap pedig: pl)
  • stevedark
    #2756
    HI! Másik kérdésem hogy ebbe a coolermaster sileo500 házba befér egyáltalán ez a kari: SAPPHIRE 11163-05-20R HD5770 1GB GDDR5 HDMI VAPOR-X ?
  • trident
    #2755
    Nem kellene megsülnie benne semminek sem.:)

    Ami megfontolható lenne az mondjuk egy CM Hyper 12+. Illetve az, hogy lehet jól jönne egy oldalsó venti a két gpu-nak. Például úgy, hogy te magad, egyszerűen megcsinálod a hangszigetelést. 2-3 ezer forintért már vásárolhatsz előre méretre szabott öntapadós hangszigetelést, amit egy kis segítséggel hamar felragaszthatsz. Úgy, hogy az oldalsó venti helyet kivágod. Így persze más házat kell választanod, de széles a paletta.
  • stevedark
    #2754
    Nagyjabol ilyen konfigot fogok venni: ASROCK 770 Extreme3
    AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black EditionFt
    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz
    SAPPHIRE 11163-05-20R HD5770 1GB GDDR5 HDMI VAPOR-X PCIE 2db
    WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
    NEC AD-5240S Fekete
    FSP FSP400-60APN
    ARCTIC COOLING Freezer 64 PRO PWM

    kérdésem az lenne hogy kineztem magamnak a cm sileo500-as házat mert az halk(ha esetleg tudtok helyette mast ajanlani....:) )de nem fogna megsülni benne ezek a cuccok?
  • stevedark
    #2753
    Sziasztok!
    Én olyan midi házat szeretnél ami utra csendes s a hütése is korekt.
    Tudtok nekem ilyet ajánlan?:)
  • lamerrichard
    #2752
    Láttátok ezt a házat? Ez sem néz ki rosszul.
    Ház
  • Solten
    #2751
  • SlaCker
    #2750
    Tessék. Jóféle ház kicsi pézé. Ihune
  • gfreak
    #2749
    akkor mar ugorjatok at Dublinba egy pofa vorosre is xD
  • lamerrichard
    #2748
    Egy kicsit messze van a két város egymástól.
  • Solten
    #2747
    Az. #2746: akkor ha errefele jarsz ugorj be egy Cider-re v. ilyesmi...
  • lamerrichard
    #2746
    Sheffield UK
  • lamerrichard
    #2745
    Ez nem az Rc-932?
  • Solten
    #2744
    Kint? Hol, kint a mezon? En Edinburgh UK.

    Amazonnak jo araik vannak, de a scan se rossz; pl:
    link1, link2, link3. Ez pedig botranyjo kucko, hatalmas, hangszigetelt, remek szellozes: link.
  • Solten
    #2743
    Ez se rossz, termeszetesen van kabel-management:

  • lamerrichard
    #2742
    Akkor lehet megrendelem a közeljövőben.
    Az Amazonon a legolcsóbb mert itt élek kint.
  • Solten
    #2741
    Nekem a 600 is tetszik: link

    Lamerrichard: hol akarnad venni?
  • lamerrichard
    #2740
    A COOLERMASTER RC-692 nincs ott ahol én akarnám venni. De viszont találtam egy érdekeset....
    Ez a ház is sokkal nagyobb mint ami most van nekem?
    Ház
    Ez eléggé tetszik. Meg ebbe van valami mód a vezetékek elvezetésére szerintetek?
  • trident
    #2739
    A Cooler Master 590/690 illetve II ebből a szempontból biztos kielégítő, szépen el lehet rendezni a kábeleket, több lehetőség van a hűtés optimalizálására, árban benne, tehát mondjuk én ezt javasolnám, szerintem Solten is.

    A lianLi és Lancool nálam csak annyiban van hátrányban, hogy oldalt nincs ventihely.

    Személyes jelenlegi favorit a Sharkoon Aluminium és Nightfall, nekem úgy tűnik, az is egy jó választás lehet. Sok sikert!
  • lamerrichard
    #2738
    Hát igen épp ezért aggódok már így fél év után hogy a hűtés hogy megy meg az a kábeldzsungel....
    A "gamer"-t meg arra értettem hogy nagyobb ház jobb hűtéssel.
    Köszi a segítséget.
  • trident
    #2737
    Ha a gamer azt jelenti, hogy villog minden és led van a talpban is, akkor nem (GMC és raidmax házakat itt nagyon nem szoktak ajánlgatni).:)

    Ha pedig egy jó (hűtés+funkció+külső) házat akarsz, akkor #2728, #2730, #2731-es hozzászólás. Azért nem emelek ki egyet sem, mert te tudod milyet szeretnél és általánosságban mindegyik jó.

    Azért érdemes olyanra menni, ahol a kábelmenedzsmentet meg lehet oldani, mert a jelenlegi házban úgy látom nagy a káosz.:)

  • lamerrichard
    #2736
    Hello.

    Tegnap hogy leformáztam a gépem, a gépházba is benéztem hogy minden renden van-e. Most hogy már fél éves a gép, jöttem rá hogy mégis kicsi lett ez a gépház amit vettem mert nem nagyon figyeltem erre oda, és elég zsúfolt odabenn minden. Itt egy kép, most hogyis néz ki belülről.(Ez egy ASUS Vento A8 Classic ház)
    Kívülről
    Belülről1
    Belülről2
    Láttam hogy az alaplapot ki lehetne szedni simán, és arra gondoltam hogy vehetnék egy másik házat, és átrakhatnék mindent.

    Szóval az lenne a kérdésem ebben az esetben, hogy ehhez a géphez(aláírásom) milyen házat "gamer" ajánlotok? Vagy tudtok-e mutatni valamit jót max 25-35ezer közt?

    Előre is köszi!
  • Inquisitor
    #2735
    Tud valaki olyan felépítésű házat, ami olcsóbb, mint a Lian Li A05N, illetve A06?
    Ami mATX méretű, de még is fullATX lapokat tud fogadni.
    Eddig egy Cooler Master házat és egy Codegen házat leltem, de utóbbitól kiver a víz, előbbinek meg elforgatott az 5.25"-ös helye, meg sokkal rosszabb a hűtése ...
  • Solten
    #2734
    Nem rossz: link. 100k-t viszont abszolute nem er meg szvsz... :) Akkor mar inkabb valami Lian Li vagy a CM felsokategorias kuckoi.
  • SlaCker
    #2733
    Hmmm. Itt egy nem alsó és se nem középkategóriás ház.
    Nekem csorgott a nyálam és én bevallom most először láttam ilyen házat.
    Ajánlom figyelmetekbe a videót. :) Büntet ez a ház. :) Irígylem akinek ilyen van! :)
  • SlaCker
    #2732
    Köszönöm az ötleteket. :) Solten 3-as linkje az olyan jófélének tűnik.
    A többi nem igazán passzol az én ízlésemhez. :)
  • trident
    #2731
    Lehet kontrázni? Solten jobbnál jobb házakat linkelt és ajánlott, ha lehet, akkor még netán a Cooler master Sileot és a Sharkoon Nightfall/Aluminiumot javasolnám megtekintésre.

    Ipon-on mind kapható, tehát külön nem linkelnék, relatív jó ár/érték arányúak.
  • Solten
    #2730
    Jofele. link1, link2, link3, link4, link5.
  • SlaCker
    #2729
    Ez a ház megfelel az áráért? :) Vagy ha tudtok jobbat azt mondjátok már meg. Igazából nekem nagyon sokat számít a külső. 25.000 Ft-ig jöhet bármi. :)
    itt
  • Solten
    #2728
    link1, link2, link3, link4, link5, link6, link7, link8.