3007
Milyen legyen a számítógépház?
  • gurubefree
    #2887


    Van belole 3. 19.9 dB
  • KranaZoli #2886
    Kívánom, hogy ne járj úgy! Azért csak fel tűnni Nekik is, ha egy monstrum helyett egy AC hűtőt vinnének ki Neked. :D (vagy kinyitod és benne lesz egy HAF-X ;)

    A felső ventiket félreértettem. Azt hittem oda is 14cm-es ventik helyezhetők, de nem hanem 12cm-esek. Ez esetben viszont vagy szabályozni kell Őket keményen, vagy vmi alacsonyabb RPM-es 12cm-es ventiket venni, mert 3db 12cm-es max fordulaton a 1500rpm-es közül az már nagyon hangos tud lenni.

    "And if that isn't enough, the top comes pre-drilled for up to a triple 120mm radiator, ideal for watercooling"
  • gurubefree
    #2885
    Oszze lesz hasonlitva a meglevo es az uj setup. Tegnap ejszaka rendeltem meg 2-3 munkanap amire itt van ( csak nehogy ugy jarjak mint a hutovel )

    Innen vettem > Advanced Technologies
  • KranaZoli #2884

    Eeeeeejjjj, eeeeez igen! Jól döntöttél szerintem!
    Már meg is van a jószág, vagy csak rendelés alatt?!

    (kint nem lehet venni, vmi olcsó magyar nyelvű bill.-űt?!)

    Azért majd röviden írj róla pár sort, ill. arról is, hogy felülre milyen ventiket tettél és hogyan, milyen megoldással, ...
  • gurubefree
    #2883
    Megvettem a 700D-t. A hutes + hazrol ( tenyleg ) lesz egy logout-os megemlekezes. Ami gondot okozhat az hogy nincs magyar billentyuzet tehat az irast eleg nehez elkesziteni. Meg ez fugg Solten-tol is. ( mert en meg nem csinaltam ilyet )
  • KranaZoli #2882
    Ügyes!

    Te már döntöttél. Ebből 700D lesz. :)
  • gurubefree
    #2881


    Legrosszab esetben £4.
  • KranaZoli #2880
    Mert a 700D más anyagból készül, mint pl. a 600T?
    (vagy arra gondolsz, hogy a 600T eleje szitás; a 700D pedig egy zárt egységet képez?)

    Hát az biztos, hogy a 700D-ben még rizsát termeszteni is marad helyed. :D

    Itt szerintem mindegyik forma keggyetlen jól néz ki. Azért ezek a házak nagyságrendekkel messze vannak az idióta házaktól. Úgy fogalmaznék, hogy külsőre egyik jobban tetszik, mint a másik. :)

    Hosszabb távra OK, értem, jogos. Én tudom Magamról, hogy nem lesz a gépemben 1 VGA-nal több; HDD-ből sem lesz 1nél több + 1 SSD. (Nem gondolkozom RAID-ben)

    Ha így nézem, hogy 2 GPU; RAID HDD-s rendszer, akkor egyértelmű, hogy a 700D a jobb választás.

    Szóval, akkor a 700D-ben alapból van 3db 14cm-es venti.

    - 1db a táp mögött;
    - 1db a hdd-rack alatt;
    - 1db hátul

    Érdekes. Nem találkoztam még ilyen házzal, hogy a hűvös levegőt csak alulról adják a venti(k) és nem elölről. Érdekes! Ötletes! Nem rossz! :)

    Ill. felülre opcionálisan még 3db 14cm-es venti helyezhető.
    (?!)

    Aaaaaz igen. Csak azokat már hova kötöd?! :) Azokat már kénytelen leszel közvetlen tápra kötni. Ott meg kicsit varázsolni kell ha nem akarja az ember, hogy non-stop max-on pörögjenek. Azért kimaxolva a házat 6db 14cm-es ventinek is van ám hangja. :)
    (bár ezt csak elképzelni tudom. hallani még nem hallottam)

    Jó oké az biztos, hogy a 700D ütős darab. Most már okosabb vagyok. :)
  • gurubefree
    #2879
    Elosszor is az anyag ... ez nekem nagyon fontos. Akkor az sem hatrany ha tagas meg ha nincs is kihasznalva 100%-an nem utkozok korlatokba ha arra jutok hogy bovitenem a konfiguraciot.

    Forma ... nekem jobban tetszik a kocka Ha megfigyeled a harom felso ventillatornak tobb szerepe is van. Nem csak maga a meleg levego kiaramlasat segiti hanem egy szivo hatassal is bir ami megnoveli a bearamlo
    frissebb levego mennyiseget. En a 700D latom a hosszu tavu (4-5 eves) kihasznalhatosag legkezefekvobb megoldasara.
  • KranaZoli #2878
    Lejárt a szerkesztési időm. Jaaaa, most nézem jobban 2 perctől látható, hogy ott figyel egy 14cm-es venti a tápegység mögötti rekeszben. Áhámmm! Ötletes!
  • KranaZoli #2877
    Solten: Igen, elírtam 600T-re gondoltam. Persze, hogy előny ha el van különítve a hdd rekesz. Csak amit Én láttam videót, ott az első venti az a hdd-k alá volt párhuzamosan elhelyezve.

    Guru: És azt az első ventit hogyan lehet úgy elhelyezni, hogy párhuzamos legyen az előlappal? Jó, persze a levegőt bármilyen apró résen beszívja egy venti, csak ezt a képet sem értem teljesen. Mit keress ott a venti? Oldalt?

    Ill. a 600T és 650D-kben nem is gondolkozol? Mindenképp magasabb házat szeretnél? (gondolom igen; mert nem annyira a külső alapján választasz házat)

    Tudom, hogy Solten-el arra jutottatok, hogy akkor már legyen a 700D, de Nekem ha csak a hűtést nézem a HAF-X jobbnak tűnik.

    De ha van vmi jó videó a 700D-ről, belinkelhetnéd.

    Elgondolkoztam, hogy lecserélném Én is a kuckót, bár most már csak hűvösebb lesz az idő. (viszont ez a Corsair 600T nagyon megtetszett)

    Az érdekelne, hogy Nálad mi szól a nagyobb 700D mellett? Miért legyen inkább 700D; vagy HAF-X mint 600T, vagy 650D-s modell?

    Erre a videóra gondolok, amit néztem a 700D-s modell-ről: #2860



    Kb. 2 perc 25 ms-nél ér az első ventihez. Amit ha jól értek vagy a hdd-k alatt van; vagy elfogatva (ahogy a képen is amit lentebb linkeltél) Ebben azt nem értem, hogy ez honnan kapja a hűvös levegőt?!
  • gurubefree
    #2876
  • Solten
    #2875
    A 700D-nel egy 14-es tolja be alul, felulre 3db 12-est helyezhetsz el, szivonak vagy hogy eppen toljak be a levegot, hatul meg egy 14-es szivja ki. Nem hinnem hogy ez gyengebb megoldas, az hogy el van kulonitve a HDD reszleg szvsz meg elony is szvsz.
    Gondolom a 600T-re gondoltal, nekem is az jon be a legjobban az osszes kozul. Valakinek viszont a "kockabb" haziko tetszik jobban, nem a lekerekitett... :)
  • KranaZoli #2874
    Nekem eddig épp a 700D ami hűtés szempontjából gyengébbnek tűnik mint az előzmények. Ha jól emléxem abban 2, vagy 3db 14cm-es venti volt és azok közül is az előlapi venti az a hdd rack-el volt párhuzamos, így inkább hdd hűtésre elhelyezve, mintsem a házba fújná a hűvös levegőt. (persze lehet rossz videót néztem és elforgatható a venti és amit néztem abban épp elforgatva volt)

    Ez a HAF-X is tetszik Nekem, csak nagyon nem árt tudni, hogy milyen CPU lesz benne. Okés, kikapja az ember az alaplapot nem arról van szó, csak épp ha már ki van vágva a tálca komolyabb hűtők felszereléséhez, akkor legyen már korrekt. (azt nem tudom, hogy a Corsair-eknél nincs-e ilyen probléma?)

    Felszereltségeben eddig ez a HAF-X a legkomolyabb. Kivezetések (USB3; E-SATA; ventilátorok; ...) Amit azonban nem leltem, hogy ennél a háznál hogyan lehet kiszedni a porszűrőket. Ill. az sem derült ki Számomra, hogy a tápegységnél van-é porszűrő, vagy nincs? (el tudom képzelni, hogy nincs csak a ventilátoroknál) -> Ez esetben viszont negatívum, mert hiába a hűvösebb levegő, a por nagyobb "ellensége" az elektronikai alkatrészeknek, mint a melegebb levegő.

    Én 650T-t verziót vennék ezek közül. (YT vidiket főként csak azokat néztem, amiket ide is belink-eltem, ill. pár kapcsolódó videót) Szerintem a 650T is kielégíti azokat az igényeket, amiket Guru írt (legyen hűvös; halk; vízhűtés elférjen benne) Ill. a legolcsóbb példány is nem utolsó sorban. (nem biztos, hogy azért mert a 700D nagyobb; drágább; hűtésben jobb is, mint a kisebb testvérek)

    650D-nek meg úgy néztem inkább csak a külseje más. Mondjuk az is jól néz ki, még a fél plexi oldallap ellenére is. (úgysem nézegeti az ember, viszont a design az eltisztultabb. Épp ezért nem is értem, hogyan tudták plexis oldallappal megálmodni. Talán túlszívták Magukat. :) 650T tetején ott a venti fordulat szabályozó, 650D-n nincs. Erről sem tudom, hogy vajon ez pro; vagy kontra. (a megléte, ill. a hiánya)

    Viszont ha Guru nagyobb házat akar, akkor nyilván a 700D és HAF-X között kell eddig döntenie, hogy melyik lenne Számára jobb választás.
  • Solten
    #2873
    Pont azt beszeltuk a Guruval a minap hogy az Obsidian 700D ennel nem sokkal dragabb, es azert valljuk be hogy kategoriaval jobb. De tetszetos haziko a HAF X.
  • KranaZoli #2872
    Néztem róla egy YT vidit, ahol a srác szinte elélvezett ettől a háztól, viszont a videó vége felé azt nem tagadta, hogy a CPU kivágását az alaplapi tálcán nagyon elbaszták. (Neki épp nem volt kompatibilis a CPU-jával)

    Cca. 7 perc 5 ms-től van a bosszankodás, hogy ezt elqrták ebben a házban.

  • gurubefree
    #2871
    Igy nez ki pontosan ( HAF X )




  • gurubefree
    #2870
    Talaltam egy masikat .... ebbe is nagy valoszinuseggel hasznalhato a corsair H100.


  • KranaZoli #2869
    Úgy értettem, hogy a 650D; 700D magasabb. Sokan jobb szeretik a magasabb(szellősebb házakat). Nem tudom, talán több GPU-s környezethez?! Nekem bőven sok(!) is volna.
  • Solten
    #2868
    Nekem is bejovos...

    "Sokaknak biztos kevés (alacsony; zsúfolt)"

    Zsufolt, wtf?? :)) Ugyes kabelmenedzsment, kiveheto rekeszek, na meg nem is tower, tonnanyi hely van benne.
  • KranaZoli #2867
    Ez Nekem is nagyon tetszik. Az első alsó tápos ház, amit nagyon szívesen megvennék. Sokaknak biztos kevés (alacsony; zsúfolt; ...) Nekem nagyon bejövős ez a ház. Tetszik a design; a hűtése a kábel menedzsment; minden. Fasza! #2862-ben link-eltem is, Ipon-on (Nálunk) 43k. Én is gondolkozom egy ilyen kuckón. Szimpatikus nagyon.
  • Solten
    #2866
  • Solten
    #2865
    link1+link2

  • KranaZoli #2864
    Hamar-gyorsan megnéztem róla egy videót:



    Nagyon siralmas. :(
    Azt hiszem videó Magáért beszél. Hűtése sem vmi hűde szuper; nincs kivágva a CPU tálca a CPU-nál, így ha később olyan CPU hűtő kerül bele melyet pl. csavarral kell az alaplap túloldalára rögzíteni, akkor lehet kiszedni az alaplapot (előző Corsair-eknél erre okosan figyeltek) és nem beszélve a videó végén látható kábelek elrejtéséről és arról, hogy nem lehet használni a felső vízszintes kábel rendezőt; de még rátenni az oldallapot sem. Ezt úgy rontották el ahogy kell.

    Nézd meg a 700D-s videót 4p 20ms-nél egy 5970-est tesznek bele (ami ha jól tudom 30cm hosszú) és az is csónakázva fér el benne. (bár szerintem ugyanígy elfér a 650-es modellekben is - vagy YT vidit kell keresni, vagy jobban megnézni esetleg egy manual-t a házakról)

    A vízhűtéshez nem tudok hozzászólni. (talán szintén YT-on kellene nyomozni, vagy gúgli)

    De Nekem még mindig szimpatikusabb a 600-as modellek hűtése, mint a 700D hűtése. A 600T OK, talán sokaknak kicsi lehet, a 650D azért magasabb példány. Ez pl. hűtésnél sem mind1. De 1db VGA-ban gondolkozva a 600T is elég szerintem.

    Ill. ami esetleg nem mind1 még, azt megtudni, hogy a beépített ventik az egyes modelleknél 3, vagy 4 pin-es csatival vannak-é ellátva. Nem minden alaplapon van pl. elegendő 4 pin-es ventinek "dugalj". (feltéve ha vki alaplapra akarja kötni és nem direktbe a tápra)
  • gurubefree
    #2863
    Van mas is ..... vajon a H100 melyikbe megy bele. Eppen ezt probalom kinyomozni. Neztem a cosmos pure-t is ...... dragabb a 700D-nel is. A masik hogy az arctic extrem plus II. kozel 290mm hosszu.
  • KranaZoli #2862
    Amennyi eszközöm Nekem van és lesz a gépemben ahhoz a 650D is bőven elég. Nekem nem lesz 5db HDD; 2, vagy több darab VGA a gépemben. Nem tudom mennyivel nagyobb a 700D, azt nem néztem. De hűtésben szerintem a 650D így videó alapján halkabb; hűvösebb (jobb) megoldásnak tűnik.

    A 700-asban 14cm-es, a 650-esben 2db 20cm-es és hátul egy 12cm-es.

    Én így videók alapján és első blikk-re a 650D-t venném, de a még olcsóbb CORSAIR Graphite Series 600T Fekete CC600T-t is nagyon jónak találom és nem nagyon látom sok különbséget a 650D-hez viszonyítva. (olcsóbb is mint a D és legalább az oldalán sem plexi van. :) Így a három közül lehet Nálam ez lenne a befutó. :)
  • gurubefree
    #2861
    Szeretnek egy rendezett kello kepen huvos hazat es ami lenyegesebb halk legyen. Rakoltottem a P193-ra fele arat a 650D-nek. Super halk lett de a felaldoztam 4C°-6C° mind a vga mind pedig a cpu homersekletenel. Ezert dontottem ugy hogy nyugdijazom igy 2,5 ev utan es nezek valami komolyabb haz utan.
  • KranaZoli #2860
    Tyú, 1ik jobb, mint a másik most néztem róla YT videókat. Nekem a 650D hűtése az sokkal jobban tetszik.

    Ezt néztem a 650D-ről:



    Ezt pedig a 700D-ről:



    Abba Én nem tudok beleszólni, hogy melyiket lenne célszerű választani. Ha a hűtését nézem, akkor a 650D Nekem(!) sokkal szimpatikusabb.

    De miért nyugdíjazod az Antec házad?!
    (megvan a CF és kevés, vagy miért?!)
  • gurubefree
    #2859
    Sziasztok

    Nyugdijazom a P193-at. Nem tudom eldontenni hogy a corsair 650D vagy a 700D.
    Arban nem igazan sok a kulonbseg bar meretben mar igen.

    Bizok benne hogy valakinek van valami tapasztalata . Erdemes megvenni a 700D-t vagy eleg a 650D.

    Elore is koszonom.
  • gurubefree
    #2858
    ez jo?
  • Solt
    #2857
    Belföldről köllene, ha lehet! :)
  • gurubefree
    #2856
    vagy ez itt
  • gurubefree
    #2855
    itt
  • Solt
    #2854
    Még mindig ezzel a ház vásárlással szenvedek... ERRŐL mi a véleményetek?

    Más:

    14"-s pwm-s ventiket hol lehet találni? Mindenhol csak 12"-s van... :S
  • Solt
    #2853
    Urak!

    A CM storm scout sniper-ben mekkora hely van a vga-nak? Nem találok róla adatot... :S
  • Sir Quno Jedi
    #2852
    Szal. alapkiépítésben is hibátlan a hűtése lapra is és HDD-kre is, de lehet még fokozni! :D
  • Sir Quno Jedi
    #2851
    Nem, azokat egy 12-es tolja elölről (bár én ahelyett tettem be még csendesebbet, szabályzottat). Hátra is tettem bele egy 12-est, meg előre még lehet betenni egy 12-est (esetleg kettőt), ha kell, de ahhoz ugyanolyan keretet kell szerezni (vagy lehet 3 rack-nyit hűtő 12-es spéci cuccokat is kapni, az is jó helyette.
  • ddddd
    #2850
    Nekem CM Haf 922 van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. 27-28 fok körül tartja a merevlemezeket, a cpu-t pedig 28-29 fok körül. Ventillátora meg sztem elég csendes.
  • Lacika 79
    #2849
    és ő csendben van? a vinyókat hűvösen tartja?
  • Sir Quno Jedi
    #2848
    Ha meg ez kicsi, akkor ott a rebel 12 value, az alsótápos nagytorony, kiscsillió drive-helyjel.