3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • WorldTorrent
    #1808
    Gigabyte GA-EP43-DS3L Alaplap bele megy az Asus TA-885 Hazba? alaplap-nal nem talalom sehol hogy ATX vagy mATX:S
  • mrzoltan
    #1807
    Pff,nem is értem mindek a mATX szabvány...
    Vegyen mindenki "sima" ATX-est azt cső..
  • Inquisitor
    #1806
    Természetesen nem. :)
    De vannak olyan házak, ezeknél erős kompromisszumokat kell kötni a usernek, amik akkorák mint egy mATX, de belemegy normál vagy EATX lap is. (Pl. eurocase/codegen 3D01/3D19) Cserébe rosszabb szellőzés jár, kevesebb HDD/ODD hely, és a leg idiótább tápegység elhelyezés. Asusnak van olyan slim háza is, amiből az 5.25 helyeket ki is hagyták. (TT-671/TT-672)
  • mrzoltan
    #1805
    Egy mATX házba belemegy egy EATX alaplap???
  • Inquisitor
    #1804
    Elvileg a Mini és Midi házba is jó az ATX/EATX. Minit ritkán csinálnak, mert mióta elforgatták a tápokat (AT vs ATX) azóta nehéz összehozni értelmesen, bár vannak kivételek.
    A full towernél meg vannak nagyobbak, igaz ott már nem magasságra híznak a házak. Egy szerverház sokprocis laphoz drága és kisszekrény méretű :)
  • mrzoltan
    #1803
    igen a "normál méretű a közepes midi és full tower a legnagyobb.
  • kilcsir
    #1802
    ugye a normál méretü atx házakat hivják midi atx-nek?
  • mrzoltan
    #1801
    Nem megy bele csak mATX mivel ez kisebb mint egy hagyományos ATX...
    ATX házat nézzél abba belemennek a kisebb lapok is...
  • kilcsir
    #1800
    lehet hülyesgéet kérdezek, de egy micro atx házba belemegy egy normális méretü alaplap, videokártyával stb?
    Mert ezt néztem ki. Köszi elöre.
  • gurubefree
    #1799
    Nekem ilyen van ... 4 x 12cm dolgozik benne. A 2 HD4850 a hazban Chilla-val 43-45 fokos. Ehez nem kell oldalszellozes :-)
  • tmisi
    #1798
    Jajj már megint ez az átmoddolt Deluxe ház. Egyébként ez nem apró, menj a PH!-ra vagy valamelyik aukciós oldalra.

    gurubefree: Szép, de az oldalszellőzést hiányolom.
  • gurubefree
    #1797
    Ez nem bazar .....
    A masik hogy a szamitogephaz ennel kezdodik .......

  • Solten
    #1796
  • samsung123
    #1795
    eladó
  • gurubefree
    #1794
    nem rossz ........
  • mrzoltan
    #1793
    Nem rossz...
  • Solten
    #1792
    Antec Sonata Elite: olcsó, minőségi ház



    Ami olcsó és minőségi az a kedvencem...
  • Mighty
    #1791
    Lehet a lazitast kiprobalom.
    Egyebkent a hazhoz adott keretben vannak.
  • trident
    #1790
    Lazítsd meg a gumis felfogatásnál, esetleg a házhoz adott +keretet szereld be, sajnos neked kell addig játszanod míg megtalálod az optimálisat, én is ezzel szenvedtem és a ház minden pozitívuma mellett ez rontja az összhatást.
    (van aki egy szivacsra rögzítette vagy drótokkal lógatta le...:D lsd ph topik). :)
  • Mighty
    #1789
    No, megvan a haz, beszereltem az alkatreszeket.
    A 2x160 GB samsung hdd rettenetes rezonanciat kelt es atadja a haznak, az meg az asztalnak. Meg ugy is, hogy a hozzaadott gumis felfogatasu keretbe vannak teve. Erre valamit ki kell talalnom.
    A procin es a videokartyan meg a gyari ventik vannak, azt cserelni fogom a mar emlitett passziv hutesre.
  • Solten
    #1788
    Lian Li V1010 Aluminium PC Case

  • kulabácsi
    #1787
    az a bazi nagy tekerő nem kéne rá, és jól nézne ki :D
    meg a lábai se tetszenek :|
  • Solten
    #1786
    Coolermaster Sniper (Jan. 9-től):





  • Solten
    #1785
    SilverStone Fortress FT01 Mid-Tower Case Review

  • Solten
    #1784
    Cooler Master HAF 932 Full Tower Case Review

  • Mighty
    #1783
    Pár nap múlva kiderül, milyen a ház. Megrendeltem az alkatrészeket :)

    Majd beszámolok.
  • Ari18
    #1782
    Ja úgy más.Végül is még mindig jó kari,csak újat nem szabad venni belőle.
  • Mighty
    #1781
    Azért, mert ez a vidkari már megvan. Májusban vettem és még nem szándékozom lecserélni.
  •  Evil
    #1780
    Jah, mondjuk proci helyett elég a e8400, azt már megis van a többletár.
  • Ari18
    #1779
    Egy ilyen konfigba miért nem veszel egy értelmesebb vga-t?
    min egy 4850
  • Mighty
    #1778
    Ezekkel csak le lehet azt is halkitani:

    Zalman VF1000 LED
    Zalman ZM-RHS88
  •  Evil
    #1777
    12 centis ventiknél úgyis hangosabb lesz a vga szóval mind1 menyin járatod azokat.
  • Mighty
    #1776
    No, a lényeg, hogy egy ilyen konfigot szeretnék belepréselni:

    ASUS P5Q
    GEIL Ultra 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT
    INTEL Core2 Duo E8500 3.16GHz 775 BOX
    GALAXY 8800GT 512MB DDR3 HDTV/2DVI PCIE
    SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2
    FSP SAGA 450W
    ASUS DRW-2014S1T SATA Fekete
    Audigy2ZS
    +2x160 GB Samsung hdd

    Első körben azt tervezem, hogy a házhoz adott hdd keretbe rakom a HDD-ket, alulra. Így a kémény effektust elérem ezzel az elölap alulra, a hátulsól felülre és tetejére tett 12-es ventikkel.
    Ha ez a megoldás nagyon zajos lenne, akkor elgondolkodom egy ilyen beszerzésén. Jobb oldali oldallapra, felülre és elölapra kell farigcsálni a cuccból, talán még alulra is. A bal oldali oldallapra is érdemes tenni?

    Már csak az a kérdés, hogy mennyire fog rezonálni a cucc, mert nem a földön, szőnyegen, hanem asztalban lesz elhelyezve.
  • trident
    #1775
    Valami 1500-1900 ft, habosított anyag, fekete, középen spire logó. Marha erős öntapadó bevonattal ellátott hangszigetelő.
    2x2 lap van a csomagban, a két oldalra való illetve alulra-felülre.

    Ha vásárolsz, a felhelyezésnél nem baj, ha ketten teszitek fel, mert kurvára ragad, nem tudod felszedni, ha már egyszer odaragadt, csak tépni.

    Azt amit alulra lehetett volna tenni felszabdaltam és az előlapra használtam fel, úgy, hogy a venti helyét szabadon hagytam.
    (az oldallapon is kivágtam a venti helyét, felül viszont nem)

    A házhoz kapott ventik szerintem nem hangosak, én egy pluszt vettem az oldallapra.
  • Mighty
    #1774
    Ez a soundpad hogy működik? Hova kell elhelyezni? Oldallapra, előlapra?
  • Mighty
    #1773
    HDD-k rezgéscsökkentésére gondoltam beszerzek egy Scythe Hard Disk Stabilizer x4 cumót.

    A 12 centis ventiket a leglassab fordulatokon járatnám.
  • trident
    #1772
    prohardver teszt.

    +megéri az árát,
    +funkcionális

    -1800 ft-ért bele egy spire soundpad, hogy kevésbé legyen zajos
    -dikicselés a hdd fiókkal, nálam a samsung vinyó könnyen átadta a rezgést a vékony anyagnak.
    -oldalventi alátétekkel rögzítése a szélzaj csökkentése miatt (ófkórz lassú ventinél nincs)
  • Mighty
    #1771
    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a Coolermaster RC-590-es házról?
  • trident
    #1770
    Se funkcióban, se külsőleg nem találok rajta semmi vonzót. Esetleg asus házak táján is esetleg érdemes körbenézned, ha pedig hajlandó vagy kicsit feljebb tornázni az árat, akkor Cooler Master elite széria.

    Ha egy alacsony hőtermelésű, integrált vga-s, letöltős, netezős, fórumozós, filmnézős gépet tervezel ami be van bújtatva az asztal alá, akkor a nextcase is jó választás lehet.:)
  • Árpád vére
    #1769
    HEllo

    Mit halottatok erről a házrol?: HÁZ NEXTCASE N-3714 TÁP NÉLKÜL

    4400ft ennyiért megéri?