3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • lamerrichard
    #1928
    És kb. 10 ezerért, max. 15-ért nem tudtok valami ilyesmi nagyot mint az előbb?
  • Solten
    #1927
    De van, pl Stacker 50 kilóért... "Alul-táp" azért jó, mert "alulról" szívja be a hűvösebb levegőt, nem a házikó belsejében lévő 50 fokosat.
  • Solten
    #1926
    CM690
  • lamerrichard
    #1925
    Lesz egy nagyon jó Gamer gépem és azt szeretném kérdezni hogy tudtok-e nekem ajánlani egy gépházat, amibe van elég sok hely.
  • KranaZoli #1924
    Nézegettem még 1 kicsit a házakat.
    Ami tetszik, hogy vannak olyan házak (eddig csak CM-ben találtam :) , hogy az oldalára is van lehetőség pl. 12cm-es ventit elhelyezni.

    Ezt Én jó ötletnek tartom.

    Gigabyte-nál csak egy ún. Air Duck-ot :) találok, aminek

    1.) nem is tudom, hogy ennek mi a funkciója, mire jó?!
    2.) jó-e egyáltalán vmire?!

    CM-ben is a CM690 és CM590-nél látok ilyet. De ezeknél nem az van, hogy 1db, hanem pl. 690-nél 2db, 590-nél is, de ott rádobnak opcionálisan 3db előlapi 12cm-essel is :o

    Hát ezekből kapásból egy kiesik szerintem :)
    A többinek se nagyon látom az értelmét.

    Olyan házat nem tudtok, aminek az oldalára is lehet pl. 12cm-es ventit helyezni (VGA) , de nem úgy, hogy mellette még van 7db hely, ahova pakolni lehet... Én ennyi ventinek már nem látom se értelmét, ill. bármennyire is legyen halk egy 12cm-es venti, 7db-nak azért már lesz hangja :) Ha meg "csak" pl. 3-at teszek bele, akkor sokkal több helyen tud porosodni, stb....

    Nincs olyan, ami vmi "arany középút" lenne?!

    Bár a CM690-es ház, az tetszik!

    Ja, és igen még vmi:

    Au miért jó, ha a tápegység a gép alján van, nem a tetején (lásd CM690) Gondolom van vmi értelme, ha CM házakban is így van, de ez így sokkal jobb, mintha fent lenne a tápegység?!
  • KranaZoli #1923
    Köszönöm szépen!!!
  • trident
    #1922
    Ha most sincs, és megy az oc gond nélkül, akkor egy kialakított légáramban (elől be, hátul ki) hűvösebb lesz, tehát elvileg nem gond!:)

    Az, hogy mit érdemes választani, neked kell tudnod, ár, tulajdonságok, dizájn, funkció szerint. 1000-1300 ft.-os befektetéssel tudsz te is zajcsökkentő szettet vásárolni (korábban Maszka linkelt be még német oldalról szetteket, 8-10 ezer forintok voltak).

    A helyedben az NZXT Hush-t nézném még meg, ha nem gond felragasztani magadnak, akkor Lian Li, Cooler Master Ammo, Centurion... Nagyon jó ár/tulajdonságban van szerintem még néhány Gigabyte ház, CM 590, Antec 300, ha az eddigieket kizárjuk és a 20 ezer és fölötte nézzük, akkor esetleg Thermaltake xaser-armor, Nzxt lexa-t.

    Szándékosan írtam sokat, azzal csak nyersz, ha tudsz válogatni. A lian li-t nem írom többször, nagyon jó házakat gyárt, ha visszaolvasol nagyon jó képeket, linkeket találsz.

    Sok sikert a házvásárláshoz!:)
  • KranaZoli #1921
    1.) Igen, a konfigom nem tanulószobai darab ;) Ezért is lettem volna kíváncsi arra, hogy ilyen kuckóban mennyire tudja 2db 12cm-es cooler hűvösen tartani a gépet. Főképp ugyebár a 4870 ami rendesen termeli a hőt! És ez később "csak" 4870x2 lesz...

    2.) Per pillanat se elől, se hátul nincs benne cooler :) Csak oldalt némi szellőző rács... Ennyi.

    3.) Köszi a linket!!!!
  • trident
    #1920
    Szimpatikus ház, az ár elfogadható, hasonló még például az NZXT Hush is. Az, hogy most mennyire lényeges a hűtési teljesítmény differencia egy oldal+hátul+elöl ventis házhoz képest, az a te igényeid és az alkatrészek függvénye!

    Ha egy mobil/alacsony fogyasztású procit használsz, alacsony fogyasztású, hőtermelésű vga-val rendelkezel, a fő profil mondjuk a net/torrent, akkor lehet az ilyen tipusú ház a jó választás!
    A konfigodra ránézve, pedig azt lehet gondolni, hogy olyan házra van szükséged, ahol jelentős légáramlat van.^^ (*)

    A szivacsról nem tudok nyilatkozni, én egy ezer forint környékén megvásárolható spire soundpadot használtok, jól jött, hasznos, de e mellett volt venti, amit távtartóra építettem (szélzaj), megpróbáltam csendes(ebb) alaktrészeket használni, sikerült is a zajt csökkentetni, de egy csendesítés komplex dolog.

    a házról bemutató.

    *- ha most olyan házad van, ahol van oldalt is, akkor teszteld. lekapcsolod, egy papír lappal lefeded. teszteled, használod, hagyod órákig, míg az Everest home naplózása fut.
    Esetleg a ventisebességet is próbálod beállítani, hogy hasonló legyen a sileo sebességekkel illetve ha kell, az elülső ventit is letakarod...
    Oké. Gányul fog kinézni, de egy sokkal jobb viszonyítási alapod ad neked!
  • KranaZoli #1919
    CM Sileo 500

    Ez a ház ipon-on 20ezer.
    Érdekelne, hogy mi a fene ebben ez az "akusztik hab"?!
    Nekem csak simán olyannak tűnik, mint pl. egy alaplaphoz mellékelt szivacs :)

    De ha valóban van vmi értelme abban, hogy elnyeljen zajokat, akkor lehetséges, hogy érdekelne ez is.

    Ill. még annyi, hogy mivel a ház oldalán zéró szellőzés sincs, a 2db 12cm ventivel el lehet érni benne megfelelő hűtést?!

    Beszédesebb képek a Gallery-nél :)

    Szerintetek?!
  • KranaZoli #1918
    Éppen ezeket nézegettem.
    Nekem ezek a típusú házak tetszenek és a Triton házakban meg van elöl-hátul 12cm-es venti. Legalábbis vmelyikben ;)

    Ennél jobb ház számomra felesleges... A Poseidon-ban kéken világít a cooler :(

    Triton, Triton 180 tökkéletesek lesznek!
    Ipon-on 13k körül van csak az áruk...
  • Solten
    #1917
    Így van..
  • Inquisitor
    #1916
    Ja, a 18K körüli GigaByteok elég jók szerintem is. Poseidon, Triton, Triton 180, stb.
  • Inquisitor
    #1915
    AT szabványú ház 2009-ben? Elszabták az elforgatott táppal. Inkább az A05A/A05N ...
  • KranaZoli #1914
    Gigabyte-ok is jónak tűnnek Nekem.
  • Morphin
    #1913
    Lian Li...
  • KranaZoli #1912
    Sziasztok!

    Nem mintha a ház vásárlás már up to date lenne Nálam, mert ez majd nyáron(nyárra) lesz fontos :)

    De nem árt jó előre körbenézni, mert ez is egy olyan alkatrész, amit az ember nem cserélget évente...

    Így TFT vásárlás után ez lesz a következő.

    Annyiban kérném a segítségeteket, hogy merre érdemes elindulni, miket érdemes nézegetni, ...

    Eddig csak az ipon-t nézegettem és ott megnéztem a Coolermaster és Thermaltake házakat. Vmi olyasmire gondolok, mint a Thermaltake házak, azok közül is azok, amelyekben elöl, hátul van ventillátor.

    De ezekkel az a problémám, mármint a Thermaltake házakkal, hogy amelyik ilyen, azok mind LED-es ventillátorral vannak ellátva. És oldalt átlátszó panel :(

    Ez nem teljesen az Én világom. Viszont a többi az tetszik bennük, hogy jó szellőzés, mosható porszűrő, könnyű szerelhetőség és az áruk is megfizethető. Természetesen csak a tápegység nélküli házakat nézegettem.

    Kb. ilyen kellene de legyen neon-os, világító ventillátoros ésatöbbi!

    Gondolom (vagyis remélem) létezik ilyen is, mely gyártót kellene nézegetnem. Ill. Thermaltake-nek ilyen nincs?! Csak "csicsás" ház?!

    Ilyet azért sem akarok, mert már előfordult Velem, hogy neon volt a házban és nyáron mindig megtellett muslincákkal :)
    Először mosolyogtam rajta aztán bosszankodtam!

    De természetesen visszaolvasok itt a Fórumban is!!!

    Könnyű szerelhetőség, letisztult külső(design), jól szellőző (lehetőleg ventivel ellátott), halk, és mondjuk max. 20ezer pénz körüli áron...

    Köszönöm!!!
  • Solten
    #1911
    Nem Asus ház, csak rányomták az alaplaphoz mellékelt matricát.
  • Solten
    #1910
    Na ja, ez a "jobbik fajta" Spire kuckó, én is szemezgettem vele anno, de akkor túl drágának találtam. Olvastam róla egy tesztet és elismerően nyilatkoztak róla.
  • trident
    #1909
    Sajnos se a magyar, sem a nemzetközi asus oldalon nem találtam meg. Megkért valaki, hogy mondjam meg már ugyan, "ki is ő", de még nem leletem rá. Hm.
  • Kurfürst
    #1908
    Köszi a segítséget, asszem ha alapvetően nincs vele gond, marad a Spire ház (tegnap leadtuk a rendelést, azt hittem csak ma kerül rá sor, közben nem tudtam nézni a fórumot). Előben meg tudtam nézni és bizalomgerjesztő volt, szép masszívabb oldalfalak, nem zörgött rezgett amikor kocogtattam. A Soprano-n gondolkodtam én is, de valami csúnyát olvastam róla egy forumon ezért kikerült a látótérből.

    Remélem beválik, ha lesz vele gyakorlati tapasztalat valamikor jövő héten, igyekszem leírni ide.
  • pista89
    #1907
    Asus xxx
  • trident
    #1906
    Segítenétek: hiába kutakodtam, nem leletem rá, hogy mi is a ház tipusa, gyártója. Gondolom valami low end, kérdezték tőlem, már kezd idegesíteni:D


  • Solten
    #1905
    Új midi ház a Lian Li termékpalettáján: A06F

  • Solten
    #1904
    Ez is jónak tűnik: link
  • Solten
    #1903
    Ajánlható. Volt egy olcsóbb Spire házam, nem mondom hogy rosszak (4,5k-t bőven megért anno), de low end; Szóval:

    link1

    link2

    link3
  • Solten
    #1902
  • Kurfürst
    #1901
    Hali,

    ezt a házat néztem ki, vélemény róla (csöndes, robosztus, nem zörgős-rezonálós házat szeretnék, különösebb csicsa nélkül)


    Spire JetBlack táp nélküli fekete ház (SP 7060B)

    13 ezer pénz, ajánlható, vagy van helyette jobb is ennyiért?
  • mflex #1900
  • trident
    #1899
    ugyanaz táppal. feltüntetve pontosan, árdifferenciával. Gondolom te is láttad, gondolom végigböngészted a választékot.
  • csrolli
    #1898
    Mert a többihez oda van írva hogy táp nélkül.
  • trident
    #1897
    Hol látod, hogy adnak hozzá tápot?
  • Solten
    #1896
  • csrolli
    #1895
    Ez táppal vagy anélkül van?
  • erieskrisz
    #1894
    DDD ehez mit szoltok GMC R4 Bulldozer fekete táp nélkül
  • Solten
    #1893
    Nincs mit ;)

    link

    210mm x 450mm x 490mm
  • hubispace
    #1892
    Egyébként melyik lian li-t ajánlanád mert amiket láttam elég húzósak, mérteben meg legalább szeretném ha 470x430x200-as lenne.
    Egyébként én is leginkább egy ilyen háznak örülnék a legjobban
  • hubispace
    #1891
    Köszönöm szépen a felvilágosítást, igaz nekem sem tetszett belülről de kivülről azért nem volt rossz és talán ez fogott meg benne. Akkor még körbenézek :)
  • Solten
    #1890
    A belsője egy 8 ezres Cooler Master Elite-vel vetekszik. Ráadásul ennyiért már Lian Li-t is kapsz, nem beszélve egy tonna remek Cooler Master házról.
    Nem nagy eresztés ez a kuckó és jó drága.
  • Solten
    #1889