3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • Ari18
    #1968
    Azzal a kinyitható ajtóval vigyázz, mert nekem régen amikor volt, simán letörtem.Egy rossz mozdulat és törik. Nekem nagyon kicsi volt.
  • pista89
    #1967
    nekem már a szobámba van vagy 2hónapja de még nincs üzemben :D
  • Ari18
    #1966
    Szerintem ez jó lenne Neked, ha találsz még ilyet valahol.
  • KranaZoli #1965
    Nekem ezzel pl. az a problémám, hogy ennek a kinézete, az amiért vkinek fizetni kellene, hogy ilyen bekerüljön a szobámba :)

    De ezek az egyéni szoc. problémák!!!

    MÁS:

    Azt vallom, hogy az ember véleménye nem azért van, hogy ragaszkodjon hozzá, hanem képes legyen változtatni rajta, ha úgy látja jónak...
    :)

    OK! Például oldal hűtésnek lehetséges nem sok értelme van.
    (Pl. Solten szerint)

    De nézegettem a házakat újfent és most arra jutottam lehetséges, hogy valóban nem "kell" oldal hűtés, ...
    DE!

    Csak most fedeztem fel ennél az Enermax háznál, hogy elöl is (eddig csak elöl láttam) lehet 14cm-es cooler.
    Többségben eddig 12cm-es front cooler-es házakat láttam.

    Olyan web oldalt nem tudtok, ahol pl. ez is benne lenne a keresési feltételekben?! (mint pl. ipon combo box-ai)

    Gondolom Én(!), hogy első 14cm-es cooler az halkabb, mint egy 12cm-es (vagy mondjuk legyen ugyanolyan halk) de mégis nagyobb levegő mennyiséget képes szállítani....

    Számomra logikusnak tűnik olyan házat választani, amibe előre mehet egy 14cm cooler.

    De ezt így kúva nehéz keresni a sok-sok ház között, hogy melyik ilyen :(

    Vmi tipp, javaslat, ötlet?!
    (ami megkönnyítené a körbenézést.... :)
  • trident
    #1964
    Igen, vannak számomra negatívumok a házban. / Nem, ez mindenkinek megfelel.
  • pista89
    #1963
    Jó, csak kérdeztem, hogy erről hallottál-e valami rosszat :D
  • trident
    #1962
    "Az aerocool sok szemetet is tud gyártani".
  • pista89
    #1961
    És EZ szemét?
  • trident
    #1960
    Mindhárom lehetőségnek van értelme. Mindenki eldönti mit, mennyire kell hűteni, milyen alkatrészeknek van szüksége és az milyen hűtési potenciált kíván.

    Szimplán te is tesztelheted, beállítod az everest-ben a naplózást és különböző hűtési poziciókban láthatod, milyen differenciák vannak a cpu, vga, nb, sb hőmérsékletei között.

    Az aerocool sok szemetet is tud gyártani, de ha nem akadnál fenn, akkor például az icurve is olyasmi, amit kerestél. Én ugyan nem ezt választanám, de nem ez a kérdés.
  • KranaZoli #1959
    Megőrülök :)

    Enermax Vostok: Benne van a 450W-os táp
    Ami a termék weblapja szerint csak 400W-os és Nekem nem kell.
    Vagy elteszem, vagy eladhatom, ... nemhogy inkább lenne benne egy front cooler :)
  • KranaZoli #1958
    Giga házról olvastam is a tesztet :)
    Tetszik is :)

    Hasonló házakat szeretnék még keresgetni, csupán ennyiről van szó....
    De mindig elmegy tőle a kedvem, amikor meglátok ilyen-olyan ultradesign házakat :(

    De egy részben idevágó kérdés:

    Ha az oldal ventinek nem sok értelme van, akkor minek vannak házak, amelyek odalán b*szott nagy (már bocsánat!) venti van az oldalán?!
    Vagy az akkorának már van értelme?!
    Másképpen

    Az akkorának van értelme és kisebb oldal ventinek nem nagyon?!


    Na, ellenben még ez is tetszik:

    Enermax Vostok

    Ennek is egyszerű a design-ja és tetszik, hogy előre mehet akár egy 14cm-es venti is! Ez most határozottan tetszik :) És szerintem szép is :)
  • trident
    #1957
    Pont ezért nem is ajánlottam én semmit sem, csupán ha van időd és lehetőséged, alaposan nézd át, mert ezerkétszáz féle ház közül tudsz választani.

    A lentebb nevezett gigabyte házról emlékeim szerint van korrekt teszt, bemutató a ph!-n.
  • KranaZoli #1956
    Melóhelyen vagyok, így most csak rövidke válaszra van lehetőségem :)

    1.) NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A HELP-EKET!!!!

    Körbenézek még a lenti linkeken és bár úgy érzem már többször végignéztem egy rakás ház gyártó weblapját is magyar oldalakat és forint árak miatt ;) többször megőrültem már, hogy ami pl. szimpi találok benne vmi apróságot, amivel számomra(!!!) el van b*szva az egész :(

    Csak 1 pl. Aerocool. Ha már szóba jött.

    Szigorúan Magán vélemény!!!

    Hát nem ocsmány?!
    :)

    1.) Mi a pöcsöm rák az a mélynyomó gci a házak oldalán?!
    2.) Kúva élet, hogy a ház elején fogom nézegetni, hogy mi hány fokos és melyik kijelző mennyit mutat....
    3.) Plexi oldallap. Ki lehet vele kergetni a világból....

    stb...

    Tudom én vagyok a nehéz eset, biztos nagyon nehéz eset, de Én az ilyenektől ki tudok rohanni a világból....

    Van 1 házikó:

    Gigabyte Triton 180, vagy mi a neve, vmi ilyesmi....
    Semmi sallang, elöl-hátul "rezgéscsillapítós"-an felhelyezett 12cm-es cooler.
    Az egész házikó kb. 15ezer pénz és szerintem(!) sokkal jobb, mint pl. egy 7db-os opcionális ventivel rendelkező CM 690 :(

    Gladiator 600:
    Naccerű!

    Ez komolyan annyira jó, hogy világít a venti?!
    Mi a pöcsömnek?!

    Mennyit szánnék rá?!
    Szerintem olyan 20ezer körül....

    - Úgy látszik az ízlések és pofonokból, Nekem a pofonok jutnak :)

    Mennyivel könnyebb helyzetben lennék, ha imádnám a világító venti-ket a neon-os, oldallapos házikókat, stb....
  • Arnold12
    #1955
    Nekem mondjuk ez bejön: http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1308&ID=1835
    Igaz 12 cm-es venti helyett 23-as van az oldalán, csakugy mint a tetején. Magyarországi linket nem találtam hirtelen, de volt 17.000-ért kb. 2 hete.
  • Solten
    #1954
    MEGTALALTAM (a jovendolbelid)



    Erkezik.. Turelem.. A kek ledes ventit meg kicsereled... :D
  • trident
    #1953
    Sharkoon házak közt is van plexi nélkül, de 12 cm. ventihely oldalt. Ha nem gond, hogy nagyobb az oldalventi mint 12 cm. akkor pl. Enermax, az Aerocoolnál találsz a konzervatívtól a csicsagémerig sok mindent... A cooler master 590 -690-be annyi ventit pakolsz amit nem szégyelsz (bár kérdéses, hogy van-e annyi haszna)...
    Utóbbiakhoz első blikkre hasonló az antec 300 is...


    A lian li-t, cooler mastert nem fényezem, sok szó esett már róla. (De a thermaltake is kimaradt, vannak nagyon szimpatikus házai, de sajnos általában azok drágábbak is) =)
  • Solten
    #1952
    Ohm, mennyit is szannal a dologra (mondtam hogy megint hosszas kuzdelem ele nezunk veled.. ;)) )?
  • tmisi
    #1951
    Nézz szét a logouton, ott egyesek maguk készítik el a házaikat, és olyan lesz, amilyet elképzeltek (többnyire).
  • KranaZoli #1950
    De kúrva jó, hogy Én hetek óta olyan házikót keresek, amelyikre fel lehet tenni 12cm-es oldal ventit.


    Most ugyanúgy fingom sincs, hogy akkor mien házikót is nézzek

    Csak kizárásaim vannak, pl. neon és egyéb szörnyűségek és világító szarok
  • Solten
    #1949
    Az olyan hazakat ami anyagbol van, talan nem razza szet... :) Bar en baromsagnak tartom az oldalventit. A CPU-nak es a VGA-nak eleg racs, vagy legcsatorna, beszivjak a levegot maguktol is.
  • KranaZoli #1948
    És ezt miért csak most írod!!!!!!
    Szétrázza?!
    Tapasztalat. Ill. ahogyan írtad próbáltad és semmivel sem lett jobb.

    De akkor minek vannak az olyan házak amelyeknek az oldalán pl. 2db 12cm-es ventinek is van hely?! Pl. ott a CM 690, annak az oldalsó lemezére tehető 2db és felülre is tehető 2db, ...

    Azt nem rázza szét?!
    Ez nem házfüggő is?!

    Mondjuk ha nem sok értelme van, akkor végülis tökmind1 :)
  • Solten
    #1947
    Szvsz az oldal-lemezre ne tegyel ventit, szetrazza a hazat (tapasztalat). VGA ventije szivja a levegot, tehat celszeru "rafujatni".. Ehhez eleg egy elolapon levo 12-es pl. Anno kozvetlen rafujattam oldalrol egy 12-sel, semmivel se lett jobb.
  • KranaZoli #1946
    Aha, értem. Az lehet :)

    Nem tud vki olyan házat, aminek az oldalára "normálisan" lehet feltenni 12cm-es cooler-t?!

    DE! Nem CM 690 amelyikre még 6db tehető, csak max ennyi.
    Elöl, hátul és oldalt :)

    Mondjuk így sem túl rossz, de a legjobb olyan oldallapú lenne, amelyiknél a VGA kártyánál, ahogyan ennél a képnél is (amit Én linkeltem) feltehető egy 12cm-es venti.

    Legalábbis Én olyanban gondolkozom, mert ezzel (is) szeretném megoldani a hő elszállítását a VGA karitól.

    Talán nem annyira elkefélt ez az ötlet :)

    De ha már itt tartunk, hogy oda kerülne egy cooler.

    Azt hogyan lenne jó feltenni?!

    - befelé fújja a hűvös levegőt a VGA-ra, vagy
    - kifelé szívja a meleg levegőt a VGA-tól?!?!

    CM szerint ha jól értelmezem, akkor befelé:

    One 120x120x25mm side fan (intake)
  • Mighty
    #1945
    Jaaa. Akkor biztos úgy van megoldva, hogy a rácsozaton túllóg a venti.

    Találtam egy ilyen képet, ezen feltűnőbb, hogy a hátsó 12-es nagyobb, mint az oldalpanel rácsozata.

  • KranaZoli #1944
    Azt Én is látom, hogy a cső alatt.

    De Én azt nem értem, hogy a rákba van oda felfogatva 12cm-es venti, ui. a CM weblapján az oldalsó szellőző az ilyen:



    Ez Nekem keskenynek tűnik 12cm-hez...
    ?!
  • Mighty
    #1943
    Ott a cső alatt (ami gondolom a proci fölé ér) van a 12 cm-es venti, nem?
  • KranaZoli #1942
    Hát basszus, tökön szúrom Magam sem jövök rá, hogyan van ez:

    CM Centurion 534 +Plus

    Van ez a kuckó és hozzá ilyen infó:
    (Features)

    Cooling System

    - One 120x120x25mm Rear fan(exhaust),
    - One 120x120x25mm side fan (intake),
    - One 120x120x25mm front fant (intake)(Optional)

    A side fan-t nem értem.
    Az itt látható fotókból, a letöltött Manual PDF-ből sem derül ki számomra, hogyan lehet oldalra 12cm-es ventit felkapolni.

    Biztos Én vagyok a nagyon hülye :)

    De van ilyen kép is:



    Hogyan lehet ezen a házon ez a 12cm-es venti felhelyezve arra a szerintem keskenyebb szellőzőre?!
    Vagy lehet, hogy az akkora, csak Nekem tűnik kisebbnek?!

  • trident
    #1941
    A three hundred még olcsóbb, de igazad van, a 900-as több jobb tulajdonságot hordoz, jobban néz ki. Sok sikert hozzá, legfeljebb később egy miniteszt, szubjektív vélemény, néhány kép jól jön ide.:)
  • Arnold12
    #1940
    Bocs az á és ű betűk keveréséért, de szerb a Logitech tasztaturám, és nehéz rajta kiigazodni :)
  • Arnold12
    #1939
    Szerintem sem. Ma szóltam a haveromnak aki Pesten dolgozik, hogy holnap vegye meg. Pénteken hozza haza. Nálunk ugyanez a hűz 110-150 euro között mozog, ami már felhűboritóan drága, miközben külföldön belehet szerezni akár 35-40 euróért is. No igy uszott a tervezett Antec p-182/CM HAF 932 / Zalamn GS1000. De legalább hamarabb összeűll a gép. Másik dolog, ami aggasztott, hogy a Gigabyte SuperB Power 460 tápkábelei nem lettek volna elég hosszúak egy bigtowerhoz. Ez a veszély az Antec 900-nál nm áll fenn.
  • Solten
    #1938
    Wow, nem rossz ár...
  • Solten
    #1937
    A tetején...



    Látod, onnak himbilimbiznek az "előlapi" kábelek.
  • KranaZoli #1936
    Találtam egy ilyen házat:

    SPIRE Emerald Black Silence

    Amire nem tudok rájönni, hogy előlapi kivezetések, ezek hol vannak?!
    Vagy nincsenek?!

    Erről nem leltem képeket :(
  • Arnold12
    #1935
    Létezik, hogy az Antec 900 ház bruttó 21.500 forintba kerül? Ez eddig a legolcsóbb amit találtam. Ready Computers: http://www.nextpage.hu/ready/index.php?fokat=49&oldal=kozep&alkat=0
  • Solten
    #1934
    Feltalálták a porszűrőt is ;) Szemfülesek ennek hiányában újradefiniálták a női harisnya fogalmát.
  • KranaZoli #1933
    Alul táp, OK! Nemcsak hűvös, de legalább poros is ;)
    Remek, akkor vagy 2db venti, vagy egy raklapnyi :(
  • trident
    #1932
    A CM 590 - 690-ről van nagyon korrekt teszt a prohardveren, a Brizára egy kis manualitással tudsz oldalra, felülre annyi 12 cm-es ventit tenni, mert gyárilag 8 cm.-es ventikkel szerelik (elől 2x, hátul 1x, oldal 1x, felül 1x. HELY, gyárilag 4 db. ventit adnak -de szerintem így sem rossz).
  • Solten
    #1931
    Amennyit csak tudsz, de "légmozgás-mentes" helyen csináld, mert az esetleges szellő lefújhatja a venti-tornyokat.
  • lamerrichard
    #1930
    Erre a házra mennyi 12cm-es ventillátort lehet rakni?
  • Solten
    #1929
    CM 690 15-16k. Van ez a kodegány, jó nagy dög: link Tápját hajítsd el. Vagy ajánld fel a máltai szeretetszolgálatnak.