3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • zsivko
    #2008
    Én most veszek Cooler Master Haf-t mert a haverom is vett ilyet és szinte semmit se lehet hallani ami csak a hangos vga-t. Egyébként nuku rezonancia. De az ára meg szerintem barátságos ha azt nézzük hogy mennyi lehetőség van benne. pl. a vízhűtésnek a radiátorának van hely, kábeleket el tudod rejteni, a táp egyből kintről kapja a levegőt nem pedig a ház melege megy bele.......
  • KranaZoli #2007
    Több fórum, talán több hasznos infó :)

    Szerintetek melyik a jobb választás?!
    /LanCool K1, K7/

    1.) elöl 1db 14cm-es venti, vagy
    2.) elöl 2db 12cm-es venti

    ?!

    Pár HSZ Lian Li PH fórumából....

    "Ventik nem túl hangosak de érdemes lehet lecserélni őket vagy leszabályozni a sebességüket . Nekem pl akkor tűnt fel hogy kerreg a fsp tápom ventije amikor átraktam a gépem az új házba .
    A 14cm-es venti meg nem feltétlen jobb mint kettő 12-es"

    "nem lesz valami hangos attól, hogy van 3db 12-es ventid. Persze akkor nem, ha ésszel "biciklizel", és normálisan, leszabályozva használsz jó minőségű ventiket. Igazából inkább azt mondanám, hogy ennyi kell is a normális szellőzéshez."

    Tőlük is kérdeztem:

    +1)
    Mit jelent az, hogy "leszabályozni" ?!
  • Arnold12
    #2006
    Nem tudom, soha nem volt házam ekkora ventivel. Mondjuk érdekelt volna Cooler Master Haf 932-ese mennyire rázza szét a 3x23-as ventijével (ha jól emlékszem annyi van neki).Az a ház nagyon bejön, csak sokallom az árát.
  • Solten
    #2005
    Hohho ez dogos. Kar hogy 23 cm-es ventivel szallitjak, szetrazza a hazat :)
  • Arnold12
    #2004
    Nekem mondjuk legjobban a koromfekete kuckók tetszenek, igy Thermaltakeból tehát ez, amit egy fél oldallal lejebb is belinkeltem: ez
  • Solten
    #2003
    Thermaltake-ektol 1db kucko tetszik:

  • Arnold12
    #2002
    Nem tudom az elejére miért tették oda azt a két ajtót, de nagyon sz...l néz ki, csakugy mit az oldalplexije...
  • Solten
    #2001
    Huhh, hatalmas elorelepes tortent...
  • KranaZoli #2000
    No, már megint nehéz és hosszú napokon és éjszakákon vagyok túl, egyelőre ott tartok, hogy 3db-ra csökkent a szóba jöhető házikók darabszáma :)

    LanCool (ez már biztos :)

    - PC-K1
    - PC-K6
    - PC-K7

    Még ezt kell megszülnöm...
  • Solten
    #1999
    Detto :)
  • KranaZoli #1998
    Ügyes!

    De Maga a ház, az minden olyannal fel van szerelve, amitől Nekem feláll a szőr a hátamon
  •  Evil
    #1997
    Thermaltake Armor Jr :)
    Második képen látható is a kivehető elfordított merevlemez rack, azt kivettem rápattintottam két-két műanyag tartót azt úgy belehetett feljebb rakni mint egy DVD írót.

  • KranaZoli #1996
    De még a K6 is jónak tűnik, mert abban meg van vmi 5,25"-ról 3,5"-ra converter féle....

    K6 belső

    K6 User Manual PDF

    Tény és való, hogy ezeknek meg előnyös oldaluk, hogy elöl 1x14cm cooler van(lenne)...

    Mondjuk ezt a conver-t mintha látni vélném K1 házikó esetében is....
  • KranaZoli #1995
    Konkrétan az összesbe :)
    Nincs olyan, amiben ne lelnék "hibát" ;)

    - K1 keggyetlen jó, ebben is elforgatható a HDD keret, R-GO kidobható, de akkor "normális" és könnyen hozzáférhető HDD tartó nem marad :)

    - Egyelőre K7, mert ebből ha kikapja az ember a HDD keretet, akkor ott 3,5"-os tartó, ami adja Magát. Elöl 2x12cm cooler, hátul 1x12cm cooler és mind a K1-nek, mind a K7-nek kivehető az alaplapi tálcája :)

    Konkrétan erre a K1 "hiányosságra" gondolok:



    És mindez a K7 esetében:



    5,25"-os meghajtó helyek alatt adja Magát a 3,25"-os rekesz, és HDD keret nélkül ezzel a külsővel, alig kúva jó a belső :)





    DE!
    Mindez a HDD rekesz nélkül
    És mindez 24ezer pénz?!?!
    Profi!!!

    PC Gear LanCool

    A 14cm-es front cooler-es házikóknak sajnos gyenge pontja, hogy mindegyik gáz, ha kikapja az ember a HDD tartó keretet :(

    De azt meg nem tudom, hogy a 2db 12cm-s front cooler az mennyire "hangos". Mindenesetre Lian Li tulajok PH topic-ban van akinek ilyen van és most Tőle várom a választ...

    De ha van 1éb tipped, 5leted, oszd meg Velem ;)
  • Solten
    #1994
    Melyikbe szerelmesedtel bele konkretan? :) K1? Szepek. Lian Li ikertesok.
  • KranaZoli #1993
    Azt a kúva életbe, ebből Lancool ház lesz, az már biztos :)
    OK, hogy nem 100% ALU, de vagy 14cm-es ventik elöl, vagy 2x12cm-es cooler-ek, mindegyiknél mosható szűrő és hátul meg 12cm-es cooler.

    Naon, fasza
    Megvenném mind :)

    Csak a front panel-t tehették volna előre is, nem felülre, de lesz*rom...
    :)

    Sőt, van olyan is, hogy kivehető alaplapi tálca, és mindez a "megfizethető" ház árában
  • KranaZoli #1992
    Megírnád ennek a háznak a link-jét?!

    PH-n megkérdeztem a Lian Li tulajok topic-ban, hogy ki lehet-e szedni, vagy sem?!

    Hát ott azt írták, hogy szegecselve van a házhoz...

    De újabb kérdés vetődött fel Bennem :)
    Ezekből nem tudok kifogyni :)

    Szintén ott ajánlották még a Lancool házakat, mely házak Lian Li házak gyermekei....

    A kérdés pedig az lenne, hogy az sem utolsó szempont, hogy olyan legyen a ház "alsó közép kategóriás"(!) megfizethető(!) amelyikbe később elfér egy 4870x2 is, ill. nem referencia hűtés felszerelése később!!!
    ?!

    Lian Li, vagy Lancool?!

    De azért kíváncsi vagyok erre a Thermaltake-re is ;)
  •  Evil
    #1991
    Jaja ügyelni kell rá, én majdnem megszívtam 4870x2 tővel, de szerencsére Thermaltake ban fel lehetett rakni a merevlemez racket a dvd olvasókhoz ott meg úgyis volt 3om szabad hely ahova szépen befért :)

    Azt így egész jól sikerült mert a 12 centis venti direktbe fújja a vgat előröl, szal szellőzésre nemlehet panasza :)
  • KranaZoli #1990
    Hááát! Ööööööö!
    Nem biztos, hogy a PC-8-ból kiszedhető a HDD rekesz...

    Körbenéztem Google-al és egyetlen olyan fotót sem találtam a PC-8-ról, amelyik HDD tartó nélküli volna, ill. YouTube-n sem nagyon találtam ilyen videót.

  • Solten
    #1989
  • KranaZoli #1988
    Köszi!
  • Solten
    #1987
    Szep, egyszeru kucko. Jo a szellozese:



    Kikapod azt a merevlemez tarto-vackot (alul), es szabadon aramlik be a husi levego. Hatul meg tavozik.
  • KranaZoli #1986
    Se a

    - PC 7B Plus II, se az
    - A07-es házikó

    nem érhető már el :(

    "Csak" a PC-8 beszerezhető.

    De ez a házikó kapásból az alábbi kérdéseket fogalmazta meg Bennem:

    Amennyire Én láttam ennek a típusnak:

    1.) az oldallemezén nincs semmilyen szellőző rács, ill.
    2.) a tetején sincs hely 1 opcionálisan elhelyezhető ventinek.

    Ha ezek így vannak, milyen lehet ennek a háznak a szellőzése a 2db 12cm-es cooler-ével és azzal a "kevés" szellőző ráccsal, amivel az átalakított hátsó rész rendelkezik?!

    Ill. amit még nem értek és írtam előző HSZ-emben is, hogy ha jól látom, szintén a hátlapról az opcionálisan felhelyezhető PCI cooler-nek viszont meghagyták a lehetőségét.

    De mi értelme van úgy felhelyezni ezt a cooler-t egyáltalán, ha nincs "mellette" szellőző rács az oldallapon?!
  • KranaZoli #1985
    Solten!

    Ha lesz egy kis időt, vetnél egy pillantást erre a Lian Li házra:

    PC-8

    Ha jó ez az oldal, akkor árat itt találtam hozzá:

    PC-8 árlista

    Megnéztem mind2 termék leírását a Lian Li website-on.
    Ott azt írják, hogy a PC-8 a PC-7 "upgrade"-elt változata.

    Én eddig ezeket a különbségeket vettem észre:

    - A hátlapon a PCI Slot-ok felett nagyobb a szellőző "rács", ill. maguk a PCI slot helyek is lyukacsosak...

    (a szellőző rácsot, jó 5letnek tartom)

    - Mintha lenne vmi szűrő féle a ventiknél, de ez Nekem nem por szűrőnek tűnik, de talán háziállatot nem tud beszívni :)

    - Viszont eltűnt bal oldalról a nagyobb szellőző rács..
    ?!?!?! Vajon miért?!

    Itt... egy PDF a házról, amiről elsőre az látszik, hogy úgy rendesen összerakták ezt a házat és látszik, hogy "upgrade"-let változat :)

    Megnéztem még pár házat és találtam olyan Lian Li házikót, amelyikben a HDD tartó keret elforgatható, ergo kivehető.

    De ebből a leírásból Nekem nem derül ki, hogy az ebben a házban lévő HDD keret az kivehető-e, vagy sem?!

    Nem lenne rossz, mert menne a HDD a floppy "helyére" azt a keretet, meg kidobnám a francba, hogy ne legyen semmi "szar" a front cooler mögött.

    Amiket ennek fényében nem tudok, hogy most jobb-e ez a ház a PC 7B Plus II-nél, vagy sem?!

    Gondolok itt a bal oldali szellőző elhagyására ill. a top venti elhagyására is, ha jól néztem.... ?!

    Kb. 10ezer pénz a különbség, de bizonyos szempontból jobbnak tűnik, ugyanakkor nem egészen értem, hogy ezeket miért hagyták ki belőle....
    ?!



    Mondjuk ez sokkal jobban tetszik :)
    A6010

    Gondolom ára is jó lehet, de egyelőre még nem leltem :(
  • Solten
    #1984
  • KranaZoli #1983
    Köszönöm!
  • Arnold12
    #1982
    Ha még nem nézted lehet érdekel: http://www.argep.hu/kat3-248.html
  • KranaZoli #1981
    Nem vagyok színesfém kereskedő!

    Nem tudtok vmi olyan webshop-ot, ahol házak között szerepelnek is ezek?!
    FOTÓVAL!!!

    Ipon ezen a téren naon "szegényes".... :(
  • Arnold12
    #1980
    Szintugy. Hozzátenném még a Zalmant, igaz még sosem volt, de minden vágyam pl. egy Z maschine GT 1000-es.

    http://www.zalman.co.kr/ENG/product/CategorySecond_Pic.asp

    Tudom, nem vagyok nagyigényű, hiába mondja azt az asszony
  • Solten
    #1979
    Miert jo, miert jo... ANYAGBOL van, ember!

    (szemely szerint nalam elsosorban haz eseten az alabbi gyartok jonnek szamitasba: Lian Li, Antec, Cooler Master, Chieftec, Silverstone)
  • KranaZoli #1978
    "Na ez eros volt... :) A Triton tenyleg egy klassz haz, de teljesen atlagos tucatbelseje van, mint a tobbi hazikonak. A Lian Li 99%-ban Alu.
    "

    Hát Én ezt a 99% Alu-t nem néztem :o
    És ez Nekem miért jó :)

    1.) Az biztos, hogy bejut. De azért a 12cm-es venti még szívja is befelé ;)

    2.) Hát tudod, épp az előbb prószáltam ki egy 4850-es VGA-t. Azt a jó kúva anyámat! Mire visszaraktam a 4870-esem, mert lusta voltam teljesen szétkapni a házat, csak oldalra döntöttem, hogy VGA-hoz hozzáférjek :)
    ÉS! Nem le esett az a kúva a csavar és bányászhattam ki a gépből.... Bizonyos kor után már nem mind1 ám ez se

    3.) Legkisebb probléma :)

    4.) Köszönöm!

    +1) Én is így gondoltam :) És így is fogok tenni :)

    40ezer

    Nem tudom Solten. Még nem döntöttem.
    De Tőlem az lenne a meglepő, ha mindez megtörténne 1 nap alatt

    Megvan rá a keretem, drágább házra is (akár) de még agyalnom kell rajta...

    Mekkora 1 balfasz vagyok!

    A HSZ-eket, a linkeket(!) főleg a teszt oldalét!
    Nagyon szépen köszönöm!!!
  • Solten
    #1977
    "Csak még annyit, hogy a Giga Triton 180-is szerintem azonos szinten van ezzel a házzal"

    Na ez eros volt... :) A Triton tenyleg egy klassz haz, de teljesen atlagos tucatbelseje van, mint a tobbi hazikonak. A Lian Li 99%-ban Alu.

    1. Ugy nezem nincs. Ez nem tul nagy problem, a por (porszuro-ide-oda) ugy is bejut.
    2. Ja. Remelem kepesnek erzed magad par csavar becsavarasara ;)
    3. Nem gaz ha nem teljesen ott van, szepen jut neki onnan friss levego.
    4. 8cm-es teheto oda
    +1. Mert valaki kitalalta hogy a vinyo hutese jo dolog. Total felesleges, a Samum soha nem volt volt tobb 30 foknal (ujabbik fajta 25-nel) es az se javitott sokat ha rairanyitottam egy 12-es ventit. Feljebb kell tenni a vinyot hogy a levego szabadon bearamolhasson...

    Mondjuk ez a Lian Li beloposzintu haza, a valsag elott 20k volt.
  • KranaZoli #1976
    Igen!
    Ez határozottan az a fajta, amit keresek :)

    A tesztet még nem volt időm elolvasni, szerintem 7vgén. Különben éppen ez volt a fő problémám a Lian Li házakkal, hogy pl. úgy emléxem ipon-nál sincs, így alig volt róluk infóm. Legyen az akár kép, akár teszt, akár adatok, és nem utolsó sorban ár!

    PH-n is asszem 1db teszt van, de lehet, hogy nem is ott olvastam....

    Még a teszt elolvasása előtt pár kérdés, mert ezek a képekből is kiderültek(nek)...
    (bocsánat!!!!)

    1.) jól nézem, hogy a front cooler előtt nincs porvédő?!
    (a harisnyát szeretem, de leginkább szép formás női lábakon ;)

    2.) ha jól nézem akkor ez csavaros házikó?!

    3.) a házikó oldalán lévő rács az Nekem nem olyannak tűnik, ahol egy PCI-E VGA csücsül, de ezt így nehéz megállapítani....

    4.) a ház tetején, az csak szimpla szellőző, vagy vmilyen venti is tehető oda?! (ha van értelme....)

    +1.) Az miért van, hogy az összes ilyen front cooler-es házikóban a HDD az a front cooler "mögött" van?!

    Oké, hogy a HDD nem melegszik annyira, de ez így nem kavar be jobban a levegő áramlásba?! Ill. így annak az X fokos HDD-nek a levegőjét fogja fújni VGA-ra, stb....
    Miért nem jobb azt feljebb tenni, pl. vmelyik 3,5"-os helyre?!

    Határozottan szimpatikus a házikó!!!

    Csak még annyit, hogy a Giga Triton 180-is szerintem azonos szinten van ezzel a házzal és hát azért -10ezer ennek az árából...

    Szóval egyelőre nem tudom, hogy ez miért kerül többe egy 10essel?!

    Ez annyival jobb, vagy csak a név?!
  • Solten
    #1975
    Na a haz itt kezdodik:



    link

    Teszt: link

    ;)
  • pista89
    #1974
    nincs pénz a többi cuccra, alaplap+táp megvan már hozzá de én belerakni nem tudom :D
  • Ari18
    #1973
    Pedig ez jól szellőzik és még szép is,mondjuk ez szubjektív.
    Ja és simán elférsz benne és nem kell évente cserélni, mert nem fér be az új VGA
  • KranaZoli #1972
    Mit pöcsölsz vele
  • KranaZoli #1971
    Azt a robbantó atya szent úristenit
    Ez naggyon dúrva

    Várj, azért nem szerver gépet szeretnék otthon üzemeltetni

    Ekkora ház és még külön VGA hűtő
  • KranaZoli #1970
    Igen, az Aerocool ICurve valóban az a fajta kinézet, ami Nekem(!) tetszik. És az is tetszik benne, hogy elöl-hátul 12cm-es cooler. Opcionálisan pedig 2db oldallapival lehet még megdobni...

    Azonban az elején ott vannak azok a kijelzők.

    Gondolom Én ebbe nem kellene belekötnöm :)
    De van vele egy olyan problémám is, hogy nem szoktam nézegetni a CPU, MB, és VGA hőmérsékletét. Van itt vki, aki azt nézegetné, hogy a kis hőmérő elöl, az milyen értékeket mutat?!

    Minden estre a ház +1 a választék listában :)
    Köszönöm!!!!

    De lenne ezzel kapcsoltban is kérdésem:

    Mégpedig az, hogy az ICurve-ra azt írják, hogy az "torony" ház.
    ?!?!?!
  • Ari18
    #1969
    Itt egy kép róla.Ajánlom neked.Jól szellőzik elférsz benne halkak a gyári ventilátorok is.