3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • Solten
    #2328
    Az Enermax leleplezte Staray nevű toronyházait

  • Hecker007
    #2327
    ez nem rossz ház, én majdnem ezt vettem csak több mint egy hetet kellett volna várnom rá, így maradt a szolidabb külsővel rendelkező CM690
  • duracellmumus
    #2326
    próbáltam cm 690-et de az sem volt az igazi(tudom hogy nem csúcskategória)...

    Ijen-ben lakik i7 persze kisebb módosításokkal, van még egy kép a galériában erről... Ez sem csúcs de a szellőrése az faxa.
  • Arnold12
    #2325
    Ez tetszik:


    HAF 922
  • trident
    #2324
    Evidens, hogy a kívánalmak szerint kell házat is választani, ami nekem tetszik, nálad lehet nem jön be.

    Ugye még megoldás lehet ha az alaplapi tálca kihúzható / leszedhető, csak ezek a házak sohasem a középkategóriába árazódnak...:)

    Meg mindig van valami okosság, hogy drágáé' adják a házakat.:)

  • a shot
    #2323
    Pedig vannak jo allo hazak, pl az en CM HAF932em felulrol szivja kifele 23centis ventillatorral a meleget.
  • duracellmumus
    #2322
    mióta cf-et tolok és a meleg felfele száll, nem vagyok oda az álló, balról szerelhető házakért házakért:)
  • Ari18
    #2321
    az előző típusa szebb volt. Amúgy belül ez sem valami nagy.
  • trident
    #2320
    Na akkor ez is a ph-ról:



    Fasza, nincs mit beszélni, csak az ára is enne ilyen jó....
  • Solten
    #2319
    Az élmezőnybe nevez az új Nexus toronyház

  • Solten
    #2318
    Nezegettem a galeriad, es tetszik ez a kucko. Van benne hely boven :)
  • trident
    #2317
    Igen, az oldallemez.^^
    (ráteszem a kezem és érzem, hogy visszatérően dorombol. Ha túlteszem magam a lustaságon szépen leszerelem, megoldom, de olyan nehéz letekerni azt az hat csavart...:D
  • duracellmumus
    #2316
    Ha valami rezeg az hangot is ad, mármint 20-20000Hz között.
  • trident
    #2315

    (én csak valami szivacs+erős gumi vagy gyorskötözőt terveztem, mert nem a hanggal van a baj, hanem a rezgéssel):)
  • duracellmumus
    #2314
    Mármint erre gondoltam...
  • duracellmumus
    #2313
    képet csak a 2 hét múlva, nyaralás vagy ilyesmi:)
    Rajzot a galériában találod
    Nekem is volt cm690-em:)
  • trident
    #2312
    Hát akkor nekünk nem kell ezen semmit sem értékelni.

    Viszont tudnál készíteni néhány képet a vinyó rögzítéséről?
    (nálam egy kétéves samu rezgeti a CM690-et, de marha lusta vagyok, nem döntöttem el, milyen alternatív rögzítés lenne a legjobb)
  • duracellmumus
    #2311
    A lényeg az volt hogy 4850 hűtésére elég legyen egy alacsony fordulatú(750RPM) 12cm-es noctua, az pedig pont passzolt rá.
    Nem hiszem hogy kisebb hűtő el lett volna ilyen kis légáramlattal.

    A ház oldala tele van lyukakkal így a táp könnyedén, csendben átszellőzteti az egész gépházat.
    sikerült annyira minimalizálni a kibocsájtott zajt, hogy most a vx450w simán "túlharsog" mindent!
    -be kellet kenni műgyantával a tápban a szűrőtekercseket, a hálózati oldalon, mert zizegtek 3d terhelés közben
    -a vincsit bebugyoláltam vatelinbe,és két gumipánt marasztalja a helyén.
    -e8400-ra egy cm geminiII került venti nélkül( visszavettem 1v-ra Vcore-t)
    -illetve alacsony profilú memóriák a légáramlás érdekében(uo. magas mint a szlot kallantyúi)
    -meg egy 92mm-es noctua a ház elejébe 900rpm-en.

    Régóta vágytam már egy pc-re ami nem lassú és csendben elvan. AZ i7 sajna ilyet nem tud.

    Most már kezd idegesíteni az egér suhogása/kattogása is
  • Solten
    #2310
    Ja, az necces: link

    Bar akad meg azon kivul rengeteg ertelmes kuler.
  • duracellmumus
    #2309
    a Rogue nem az én esetem kéken világító ventik, meg plexi oldal...

    a Lian Li v351-ben meg nincs elég hely a vga fölött (legalábbis accelero s1 biztos nem fért volna el benne.



  • Solten
    #2308
    Esetleg megtekinthetted volna lehetossegkent meg az NZXT Rogue-t vagy a Lian Li V351-et.
  • duracellmumus
    #2307
    üdv!
    én sem vagyok oda Tt-ért(általában elszokták gagyizni valami narancssárga műanyaggal, ez ebben az esetben a ventik voltak amit adtak hozzá:)

    eredetileg silverstone sugo2 lett volna ha árulnák még magyar honban, a maradékból ez nézet ki a legszolidabban...
  • Solten
    #2306
    Hi. Thermaltake-ert nem rajongok, de klassz.
  • Hecker007
    #2305
    kicsi :D
    habár lanpartykra biztos hogy jó megoldás
  • duracellmumus
    #2304
    Üdv!
    Tt vf1000bns fül és ablakok nélkül, ilyet vettem, további képek a galériában.

    Mit gondoltok róla?
  • Zsolt1964
    #2303
    Szép,érdekes darab!! Hát hogy célszerü????
  • mrzoltan
    #2302
    Ez nagyon LOL
  • Solten
    #2301
    Scimitar Computers Vertex Pyramid Case



  • KranaZoli #2300
    A még halkabb szgépért vettem ilyet ma du-n:

    Coolink Anti Vibration Bolts

    Zoli gondolta lecseréli a 2db ház venti csavarját. Erre gyorsan összeszámoltam a boltban és rögtön vettem 2db-ot (mivel "tök" véletlen bementem Extreme Digital-ba Eneloop akksit venni és megkérdeztem van-ééé?! Egy raklap számtek boltban ticcsen...) VAN!
    YESSS! I am happy, very happy.

    De 1 tasakban 12 db van, amiből Nekem kelleni fog 8db és ha naggyon balfasz leszek, akkor esetleg a 12db. De hogyan számoltan Én 24db-ot?!?!


    Nagy a meleg, nagy a meleg.
  • Solten
    #2299
    Na majd meglesem a B&Q-ban...
  • trident
    #2298
    Gumiprofilt én obiban vagy más hasonló kereskedésben keresnék, nem tudom autószerelőnél, szigeteléssel foglalkozó boltban találsz-e, .link.

    A fémhálót passzolom most:)
  • Hecker007
    #2297
    ezt sajnos passzolom, eddig nem láttam még sehol
    engem a fémháló érdekelne amiből csinálta a tetejét, azt se nagyon találtam még :S
  • Solten
    #2296
    Profi kivitelezes. Ez a gumikeret erdekelne, lehet ilyet kapni vajon? Tok szuper ahogy kivagta a racsos lemezt hatul, a levego szabadon aramolhat, halkabb lesz az egesz:



  • KranaZoli #2295
    Túlfeszültségvédelem és tápellátás
  • Hecker007
    #2294
    CM690 vízhűtésse, a srác mindenről csinált képeket, elég jól átalakított a házat :):) nekem nagyon bejön, szolid mégis kegyetlen jól néz ki
  • Solten
    #2293
    tokeletes vakul a foldmuves...
  • KranaZoli #2292
    Lehet, hogy éppen ezért, hogy amikor már a túl sok mérnök és design-ernek elmentek volna otthonról és kitaláltak volna unalmukban vmi undorító külsőt, akkor kellett egy külsős szemlélő aki azt mondta, hogy a többit a user-ekre kell hagyni, hogy ráfesse mindenki amit akar és teleszórja led-es ventikkel ha úgy gondolja, de erről már csak a "b" betű hiányzik és tökkéletes a házikó.
  • Solten
    #2291
    Jo de akkor minek kellett hozza modder? Ja, a "b" betut ramoddoltak...
  • trident
    #2290
    Hm... Igazad van, elsőre fel sem tűnt.:)
  • Ari18
    #2289
    Nagyon kicsi, amúgy pofás.