3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • #2368
    na akk jó házikót rendeltem de majd nyilatkozok róla,szeretem a saját szememmel megtapasztalni a dolgokat:D
    Amm szerintem az a venti j helyen van csak meg kell fordítani,de 4 csavart nem nagy erőfeszítés kicsavarni, szerintem:)
  • MerlinW
    #2367
    Semmit ami világit:)
  • MerlinW
    #2366
    Madmano:
    BENCŐ: Hangos ház, semmi extrával, rosszul beszerelt oldalsó ventivel (meg kell fordítani, mert alapból kifele fújja a levegőt).

  • pxxl
    #2365
    én személy szerint utálom az ilyen midi házakat vagy torony vagy nemkő
  • tmisi
    #2364
    Mivel megrendelted már nem mindegy? :D
  • #2363
    szép házikó:D
  • #2362
    És erröl?:D
  • Madmano
    #2361
    Sziasztok.Erről mi a véleményetek?Az elsőről.
  • trident
    #2360
  • trident
    #2359
    Elájulva nem vagyok, de érdekes koncepció.





    Front (Intake)
    200 x 200 x 20 mm Touchcolor, 600-800 RPM, 12-14 dBA
    Two 120 x 120 x 25 mm (optional)Rear (Exhaust)
    140 x 140 x 25 mm TurboFan, 1000 RPM, 16 dBA

    Top (Exhaust)
    200 x 200 x 20 mm Touchcolor, 600-800 RPM, 12-14 dBA

    Side (Intake)
    230 x 230 x 20 mm Touchcolor, 600-800 RPM, 12-14 dBA

    VGA (Exhaust)
    Two 60 x 60 mm fan (optional)

    You can snag the Element G from Newegg for $144.99.
  • Solten
    #2358
    Na ez aztán a komoly cucc.
  • trident
    #2357


    "Lian Li is planning to start shipping the TYR PC-X1000 at the end of this month, with the price of the case expected to be of about $420 (without VAT). .... $420 - > 420 euro mire ideér?
  • Solten
    #2356
  • trident
    #2355


    "A Lian Li bemutatta meglehetősen impozáns külsejű, PC-A70F és PC-A71F nevű, fekete színű toronyházait. Mindkét modell 590 mm-es magassággal és 220 mm-es szélességgel rendelkezik, mélységük azonban eltérő lesz. Az A71F ugyanis rendelkezik egy 30 mm vastag ajtóval, mely hozzáadódik PC-A70F 585 mm-es méretéhez."



    Tetszik ez az elől 2x14, hátul 2x12 megoldás, mégpedig az ajtós változat. Csak egy a bökkenő:

    A Lian Li PC-A70F és PC-A71F szállítását a hónap végén kezdi meg a vállalat. Az árazásuk a prémium kategóriához illő, 230 és 260 dollár körül alakul majd.

    forrás: ph!
  • Zsolt1964
    #2354
    ezek a szép és egyszerü darabok
  • Solten
    #2353
    Egyszerű miditornyot készített a Lian Li



  • Ari18
    #2352
    1. Valószínű elég hamar, mivel sokkal sűrűbb közegben vannak.
    2. Egy idő után felmelegszik az olaj is hűtés nélkül, tehát ezt is cirkuláltatni kellene, mint a vízhűtésnél. Csak ide komolyabb szivattyú kellene.
  • Máté94
    #2351
    Akvárium-PC:D
  • trident
    #2350
    Egy-két cikket olvastam már erről, ötletes.:D

    Bár két dolgot nem tudok.
    1; mennyire teszi tönkre a ventiket az ásványi olaj.
    2; mekkora a hőleadása.
  • tmisi
    #2349
    Ez mi ez?
  • Solten
    #2348
  • trident
    #2347
    Ph bemutató: Zalman GS 1000
  • trident
    #2346
    Bár ide árazódik be még a CM Gladiátor is. Lehet is vitatkozni kinek melyik szimpatikusabb.:)



    Az előzőről még lemaradt, nekem tetszik ez az apróság is, főleg ha gumírozott lenne:

  • trident
    #2345
    Hasonló árkategóriában, az elfogadható csicsás versenyzők közt még a Xigmatek házat érdemes megnézni. 60 júró.:)

    Techpowerup teszt.



  • Solten
    #2344
    NZXT Beta teszt



    Olcso (relative), jo.
  • Ari18
    #2343
    Hát ez már egy fokkal jobb. Azért durva, hogy valaki ezekért még pénzt is ad
  • trident
    #2342
    Ez viszont már szimpatikusabb. Igaz a külső kicsit szokatlan, de a szálcsiszolt előlap pofás.

    Lényegében majd minden meg van ami kelhet, tetszik, hogy a vinyókat egy műanyag sínbe lehet rögzíteni (zajcsökkentés).
    Az oldallap? Hát. Vagy legyen fém vagy legyen fém+nagy venti. Kicsit sokallom az árát.:)
  • Arnold12
    #2341
    Raidmaxok lehetetlenül fos anyagból készülnek, ha valaki azért pénzt ad, az inkább adja nekem.
  • Solten
    #2340
    Ultrafosch Raidmax hazaknak is van rajongotabora, ugyhogy: igen.
  • Arnold12
    #2339
    Katasztrófálisan néz ki avval 4 oldalventivel. Még igy részegen is. Valaki ezt meg is veszi?!
  • Solten
    #2338
    #2337: innen van az info: link. Ez jobban bejott a tobbsegnek:


  • trident
    #2337
    úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!

    (ha levésnék az oldalsó sziszlonokat, az oldalfal fém lenne opcionálisan felhasználható 12 centis ventikkel netán egy csendes <20 cm-essel, akkor még szimpatikus is lenne 15 ezer forintért:D)
  • Ari18
    #2336
  • Solten
    #2335
    Aerocool Syclone:



  • trident
    #2334
    Számos tesztet olvashatsz a neten, de nem hiszem hogy olyat találsz, akinek használta volna mindhárom házat, hogy első kézből adjon információt.:D
    A képek közt van egy kakuktojás is.

    Te tudod melyik a legszimpatikusabb.=)

    Csak még egy dolog: szellőzés, hűtés. Én leginkább a vga-ra koncentrálnék. Nyilván te is alaposan megválasztod milyen VGA kerüljön a rendszerbe s annak korrekt hűtése legyen. Ha a Cosmos 1000-nél maradsz, lehet érdemes egy házi tesztet végezned: egy 12 cm.-es ventit házilag beszerelni a vga magasságába, mert ha ennek jó hatása van, akkor egy scythe kama bay-el vagy egy CM hdd kerettel hatékonyan, csendesen tudod tovább csökkenteni a hőmérsékletet, javítani a szellőzést.:)

    Sok szerencsét a választáshoz, mindegyik ház korrekt, ha pedig túl vagy rajta nyugodtan rittyents ide egy pár soros összefoglalót, képekkel.^^

  • koncy007
    #2333
    Köszi a választ. Majd elgondolkozok. Nekem is szimpi a Cosmos, meg a Spedo is. Atcs szolidabb kinézet de az is szép. És a Zalman sem rossz amit mutattál! Thx. Lehet cosmos lesz, de kitudja.
  • trident
    #2332
    Remélem jól rakja be a bélyegképeket szép sorba, ha szarul: elnézést.:)



    Mindegyik ház fasza. A spedo talán elmarhat szerelhetőségben, belső térben, tesztek szerint hangos az oldalsó nagyventi.
    Az ATCS 840 pedig valószínűleg kevesebb hűtési potenciálja van a többihez képest, de valószínűleg így is simán hoz egy korrekt szintet. Én nem félnék, hogy megsülne benne valami.:)
    Én (magánvélemény) a három közzül a Cosmost választanám.

    Te pedig azt válaszd, ami neked szimpatikus!
    A Spedo-t telepakolhatod ventivel és nagyongémer külsős, az ATCS 840 valószínűleg csendesebb, de hatékony így is és visszafogott (torrentezésnél, fórumozásnál előny) a Cosmos pedig pedig hangszigetelt, előlap is van, de befér pár venti (bár nekem szimpatikusabb lenne a hdd-k elé szerelt venti).

    Ha pedig nem ebből a háromból kellene választanom, akkor megfontolnám a Cosmos S-t, de leginkább a Zalman GS1000 plus-t.
  • koncy007
    #2331
    Hali! Azt szeretném kérdezni szerintetek melyik a legjobb ház a három közül amelyikben kényelmesen el férnek a dolgok és jó az hő elvezetése. Indokokat is kérnék szépen. :)

    Thermaltake Spedo
    Cooler Master ATCS 840
    Cooler Master Cosmos RC-1000 ezekben gondolkodok. Nos?:)
  • Arnold12
    #2330
    Engem nem zavarnak a fények, de ennél az Enermax házaknál túl erősek a piros és kék szinek. Mondjuk nálam az Antec 900-nál nem túl erősen világitanak az előtte levő rács, és a mögöte kifeszitett fekete harisnya végett.
  • tmisi
    #2329
    A piros nem, de a kék LED-es nekem bejön. :)