3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • pxxl
    #2408
    ez egy fos úgy ahogy van, másik meg hogy hiper szuper ház, de egy usb-s bill-re nem fussa?
  • pxxl
    #2407
    ipon pl
  • Madmano
    #2406
    Van még egy kérdésem:honnan lehet úgy rendelni,hogy kb 1-2nap alatt itt van a cuccos?És megbízhatóak,meg minden....
  • Morphin
    #2405
    érdekes...
  • trident
    #2404
    Nem rakta be a képeket.-.-

  • trident
    #2403
    Öööö...Hmmm...


  • Morphin
    #2402
    én az újat nem ismerem...nézegess róla ilyen szétszedett képeket,meg esetleg vmi tesztet, milyen az anyaga,szerelése etc. mielőtt veszel ilyesmit, nem árt. meg, te hogy fogsz benne elférni, az se mind1, tehát mielőtt veszel egyet, nézd át rendesen...
  • Madmano
    #2401
    Kösz a választ.Van az Ipon-ban 2verziója az M9esnek.Nem tudom,melyik lenne a jobb:az alap,vagy az újabb?
  • Hecker007
    #2400
    Ipon.hu, Aqua.hu, pcx.hu :)
  • Madmano
    #2399
    Még valami:honnan érdemes rendelni?Ahonnan viszonylag olcsóbban és gyorsan eljut hozzám a cumó?Mondjuk egy M9-es.
  • Madmano
    #2398
    Az M9 nem néz ki rosszul.Mindenképpen első ventis ház kéne,hogy normálisan hűtse a vinyókat is.
  • Madmano
    #2397
    Meglesem amiket írtatok.Köszi szépen válaszaitokat!
  • trident
    #2396
    Ahogy Morhin is írta, M9 széria, vagy Soprano széria az ami még normális ár/arány értékben van.:)

    De nézz körbe még nyugodtan.

    Például Cooler Master centurion; Gigabyte Triton/Poseidon/iSolo; Lian li sajnos 20 felett kezdődik, de azért lesd meg, nemrég linkeltem a tacens signumot, annyiért jó vétel szvsz, és 21-ért sharkoon serapim, ahol alul van a táp, de nem a földről szív be.

    Soltent is lehet érdemes megkérdezned, biztos van egy két jó ötlete.:)
  • Morphin
    #2395
    M9
  • Morphin
    #2394
    Nekem M9 van...vannak fenntartásaim vele kapcsolatban,de nem rossz kis házikó. Fontolgatom h levágom az első ventiről a kék ledet,néha idegesít este, de nem annyira gáz.Nekem mintha vékonynak tűnne a ház anyaga,akkor a PCI lefogató műanyagok sem az igaziak...más bajom nincs vele.15pénz volt 1 éve.szellős,visszafogott fekete nem túl csicsás...a gyári ventik sem hangosak (2db 12es) egy ideig nem cserélem le az tuti,nincs miért...ez megfelel.(jah és felső tápos)
  • Madmano
    #2393
    Az utolsó megoldás nagyon állat.Olyan Thermaltake házat tudsz ajánlani,ami kellően hűthető,de felső tápos?
  • trident
    #2392
    Ha felül van nincs porosodás, de könnyebben megreked a levegő abban a régióban.
    ha alul van akkor csökkenhet a hőmérséklet (nem ragad meg fenn, a táp sem a meleg levegőt szívja be), a tápodnak viszont nagyobb az esély a porosodásra.

    Ha maradsz az alsó tápos megoldásnál akkor megpróbálhatod ventivel felfelé beszuszakolni a tápot de inkább megoldani, hogy ne 1 centi hely legyen a táp - padló közt.
    link1, link2, link3. =)

  • Madmano
    #2391
    A tanácsotok kéne:házat cserélnék....Ki is néztem egy Thermaltake M5-öst.De egyik haver,aki informatikus,azt mondja,jobban járok felső tápos házzal.Mert alsó tápnál van kb.1centije a tápnak,ahonnan szívja a levegőt és ez nem elég.Szal nem tudom.
  • Hecker007
    #2390
    nekem mióta alul van a táp, semmi melege levegő nem jön belőle :)
  • trident
    #2389
    Azt nem is kell/szabad.

    Sikerült döntened, találtál olyat ami megfelel?
  • pxxl
    #2388
    én eleve nem is vennék alsó tápos házat :D
  • FlyHigh
    #2387
    Egy FSP BlueStorm II 400W tápom van, lecserélni nem szeretném, mert ez egy nagyon jó táp.
  • KranaZoli #2386
    Speciel a kívül lévő szűrőre gondoltam. Mondjuk még így sem vennék alsó ventis házat, amíg ott van ahol a jelenlegi is. (padlón, poros) Az első venti szűrője is takarít rendesen. Asztalra meg nem pakolnám, mert akkor tök hülyén nézne ki a szgép asztalban a lyuk oldalt.
  • pxxl
    #2385
    elég sok helye van szellőzni
  • KranaZoli #2384
    No, így már egészen másképp fest egy alsó ház ventis megoldás.



    Jah, valóban nem olcsó, de ha minden benne van, ami a képeken látszik (a cikket elolvasni még nem volt időm) akkor relatíve.

    "hátul elhelyezkedő 12 cm-es és a felül található két darab 14 cm-es ventilátor felel. Az utóbbi kettő 1000, míg az előbbi 1500 fordulat/perces teljesítményű motorral üzemel. A hűvös fuvallatok keltésére is gondolt a gyártó, mivel az előlap mögé két darab 12 cm-es légkavarót helyezett el,"

    Már ez így önmagában kitenne pár ezrest, ha db-onként venné meg az ember. Fasza-fasza!!!
  • trident
    #2383


    Highlights for the PC-B25F

    * Full system tool-less design
    * PSU tool-less securing bracket
    * 8x PCI expansion slots for convenient three-way SLI or CrossFireX configurations
    * PSU airflow vent
    * Supports ATX and Micro-ATX motherboards
    * Removable side, front and top panels
    * Front dual input 120mm Fans @1200RPM
    * Dual top 140mm Fans@1000RPM + 1x120mm Rear Fan@1500RPM
    * Multi-media I/O ports in top panel
    * Anti-vibration HDD cage
    * Folded elements to prevent sharp edges
    * Tools-less CD-ROM claspers with rubber support
    * Availability: Arriving at local distributors after middle of September
    * MSRP: PC-B25F US $190 +VAT


    Jaj de szép, YAY de drága.:D - ph! hír.
  • trident
    #2382
    Jogos:

    a; felső tápnál ugye nem is kell. Kilőve.
    b; ha Flyhigh tápjának tudnánk a paraméterét, és az gyengécske, lehet már többen egy ~11-12 ezer forintos házat és egy megfelelő tápot javasoltunk volna (bár úgy kicsit fölé kellene a 20-nak menni).

  • Solten
    #2381
    Ez a "minden tapkabelt megtoldunk"-modszer baromsag szvsz (meg jo eselyek a kontakthibahoz)
  • trident
    #2380
    Elnézést a duplázásért.
  • trident
    #2379
    Tévednék? Vagy esetleg?

    Jut eszembe, még egy olcsó, de végül is nem olyan rossz házat kihagytam, például: tacens signum 12-ért.
    Ventilátor:
    - 1db ventilátor hátul(135mm)
    - 2db ventilátor hely oldalt (120-140mm)
    - 1db ventilátor hely elöl (120-140mm)

    Tesztszerűség. Igaz nem csavarmentesen szerelhető, viszont maradhat pénz még másra. Például 14 centis ventikre vagy ha nem ragaszkodsz a 14 cm.-hez, akkor pl. Englide ventikre. Netán egy Kama bayra is maradhat, ez esetben 5 ventivel lehet befelé fújni a port.

  • FlyHigh
    #2378
    Amikor utoljára kerestem hosszabbítót, még sehol sem lehetett kapni. Külön kis proci tápkábel toldást senki sem gyártott.
  • trident
    #2377
    Linkelek én is ha lehet.:)

    Sharkoon Seraphim. Netán Enermax.

    Antec 300 + táphosszabbító?
    (Asszem 800 forint, így megoldható pl. a CM Gladiator, CM590 vagy olcsóért egy Xigmatek Midgard.
    ....

    Nem írtad, a hűtésen kívül milyen elvárás van még esetleg. Amit Solten linkelt, abba lehet szerelgetni. Ha a 21 belefér, lehet érdemes megnézned Seraphim-ot.
    Ha pedig egy tápkábel hosszabbítót beszerzel, akkor nagyban bővül a választék!

    Ha pedig nem gond, ha nem új, akkor
    5+1 venti is elég huzatot csinálhat.:)
  • Solten
    #2376
    Hello, beepitett ventiket altalaban kisporoljak az oldallaprol, kivetelt kepeznek azok amiknel beepitett helikopter-propeller van :)

    link1 (oldalra mehet ketto 12-es), link2 (propellerrel), link3
  • S2000
    #2375
    Hopp, benéztem:) Ez alsótápos. Cserébe nem olyan magas, szerintem elférnek a rövidebb kábelek is.
  • S2000
    #2374
    CM Gladiator?
  • FlyHigh
    #2373
    20e a maximum amit rászánok.
  • FlyHigh
    #2372
    Hellósztok!

    Egy nagyon jól hűthető ház kellene nekem, ha lehet beépített ventilátorokkal. Az a lényeg, hogy a ház oldalára nagyok férjenek, mert izzanak a memóriák meg az északi híd. Ami még fontos, hogy felső tápos legyen, mert a mostani tápomnak elég rövid a procit ellátó tápkábele.
  • trident
    #2371
    Én is az érdekes koncepció miatt linkeltem.
    Ízlések és pofonok, az fix, hogy a karácsonyfa és a sötétben is éjszakai fényt kibocsátó ház túlzás.:)

    Remélem a héten már átvehetem a Gigagbyte 3d aurorát, -sajnos itt is túlzásba vitték a ledet, 1x12 + 2x12 cm. ledes venti van, lehet le kellene cserélnem Englideokra...:)
  • #2370
    oksa:)
    Remélem ledes venti:)
  • MerlinW
    #2369
    Nem is írtam, hogy rossz helyen van, hanem hogy rosszul van beszerelve:)