3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • Szasza20
    #2608
    Hát ez az hogy túl lóg egy 3-4 centivel :)
  • atila4
    #2607
    Lancool PC-K60
    Lancool K62 Midi Tower

    Vki tudja mi a különbség a kettő közt a nevén kivül?
  • trident
    #2606
    39 dolláré'



    http://prohardver.hu/hir/kivul-belul_szellos_haz_erkezik_a_thermaltake-tol.html
  • trident
    #2605
    Sharkoon Seraphim Economy vagy value (de akár Rebel 12 széria).

    CM 590/690. A vinyórekeszt feljebb, lejebb téve el kell férjen a kártya.

    Lancool k58. Szvsz itt is el kell férjen, gondolom nem lóg túl az alaplapon.:)
  • Szasza20
    #2604
    Sziasztok

    Kicsit szűkös lett a házam mert vettem egy GTX 260at és elég nagy tégla :D Olyan házat szeretnék venni amibe kényelmesen elfér és a kábeleket is szépen el tudom rendezni és lehetőleg oldalt tudjam betolni a vinyókat és még alul legyen a táp ti milyen házat ajánlotok?
  • Solten
    #2603
    5970 inside:



  • Solten
    #2602
    Kisméretű Lan Gear ház extratágas belsővel

  • MaSzKa
    #2601
  • trident
    #2600
    A ph! hasonszőrű fórumában láttam belinkelve, elég érdekes, tetszetős, funkcióban gazdag, hangszigetelt. 90-100 eurós áron (sajnos).

    Fractal design Black Pearl.

    Képet nem linkelek, nekem az Antec és Lian li ugrott be elsőnek, de nagyon szimpatikus, az árát sokallom.
  • trident
    #2599
    Hamutányér!
  • Solten
    #2598
    Fiok a gepbe...

    Scythe Announces Kama Cabinet Utility Case Drawer



  • KranaZoli #2597
    És csillapít vmit?! Megéri azt az 500 Ft-ot?!
  • trident
    #2596
    Hm... Sajnos nem lehet direkt linkelni a technic3d.com oldalról, pedig szúrkáltam be néhány képet a házról kívülről, belülről.:)
  • trident
    #2595
    Valahogy úgy érzem a Scout mellett sokan elmentek és csak a HAF ragadt meg, mint új CM ház.:)




    Techpowerup bemutató.
  • MaSzKa
    #2594
    nem ragad
  • Morphin
    #2593
    Kapásból felmentem a vaterára, borzalmas milyen asztalok vannak...hogy lehet ezek mellett ülni,meg "gépezni"...lehet az asztalom marad,már csak azért is mert elég nagy...nem hiszem h találok ekkora méretűt,amibe fér is rendeseb kacat,lom,könyvek stb.
    Milyen módszerek vannak a hangelnyelésre? Mondjuk ha ezt a box részét az asztalnak kibélelném vmi anyaggal...am. nem zárt teljesen...nyílás van elől,meg hátul-oldalt...hátul pont egy fa lapra fújja a levegőt a gép, ez sem vmi jó szerintem...azt a hátsó lap közepét valahogy ki kéne vágni,de szépen a tömör fát nem hiszem hogy lehet...
    Kipróbálom hnap én is, hogy az asztal mellé rakom a gépet, és meglátjuk mennyire idegesítő...rakok alá vmi plédet vagy takarót is :D
  • KranaZoli #2592
    Akkor Én a helyedben olyan asztalt vennék, ahol a háznak kialakított kuckó nem zárt. Szerintem ez a probléma. Nincs felület ami elnyelje a rezgést. Én direkt azért tettem most az asztal mellé mert kíváncsi voltam, hogy így is rezonál-e. Nálam sem a ventikkel van probléma, minden okés a házban. Szerintem az okozza az ilyen problémát, hogy berezonál tőle az asztal, attól újra a ház és így tovább..... Egymást erősítik fel egy idő után.

    Mondjuk csak terhelés közben tapasztaltam ilyet. 2D módban semmi probléma. Csak amikor minden venti jobban pörög.

    Én asszem az alsó funér lemezt szedem ki és akkor ugyanúgy marad a földön a ház. Nálam a PC háznak a földön a helye, nem az asztalon.
    ;)
  • Morphin
    #2591
    a legjobb az új asztal lenne...és akkor vagy az asztal mellé, vagy ha elég nagy akkor rá kerülne a gép...amúgy vadi új 2db AC 12es venti van benne + egy Ninja 2...nem venti hang bajom van,nem is lehetne...hanem, hogy ez a box felhangosítja az egészet. most lettem túl a 2 winchester "renoválásán" szét nem szedem a gépet...nincs türelmem ma már ilyesmivel foglalkozni,de majd átnézem vmelyik nap,a rezonálás végett. megpróbálom eladni ezt a házat és akkor karira kis ajándéknak lehet beszerzek valami újat.
    ilyen gumi dologgal már próbálkoztam,de lehet elég kemény volt. pvc vízvezető cső gumitömítését találtam itthon vagy 5db-ot, lényegében egy nagy kör gumi...mint mondtam gányolni meg nem akarok. nem fogok nekiállni vágni se az asztalt,se a gépházat. az asztalom meg sajnálom mert elég nagy...de rám fér már egy kis frissítés...nézelődök.
    köszi a válaszokat,olvasgatok még erre-arra.
    üdv.
  • KranaZoli #2590
    És jó is vmire?! Vagy csak arra, hogy odaragad a ház ahova leteszi az ember?! :D
  • MaSzKa
    #2589
    beken a Gigabyte-hoz ilyen alapból járt
  • MaSzKa
    #2588
    http://logout.hu/cikk/az_atomnal_picit_nagyobb/teljes.html
  • trident
    #2587
    Először meg kellene keresned a hang forrását. Lehet akár csapágyas venti, rosszul rögzített vinyó, táp, de akár a rosszul illeszkedő és könnyű oldallap.

    Korábban linkelt Maszka Lian li-t, nagy oldalventivel 18 ezerért, Lancool k58, iponban tán 18.
    Klasszikus csíftek?
    Netán Sharkoon torony?
  • KranaZoli #2586
    Én most az asztal mellé tettem a padlóra. :D

    1ébként Én azt csináltam, hogy tettem a tappancsok alá szivacs darabokat. Nekem is olyan házam van, hogy ahova a gépet kell tenni az egy elöl-hátul nyitott, de körül zárt "rekesz". Nekem is volt ilyen gondom. Meg szerintem még van is és lesz is, ha visszarakom a helyére.

    Még gondoltam arra is, hogy kicsavarozom az alsó fa funér lemezt, amire a ház kerül és akkor ugyanúgy a földön lesz, de nem foglalja a helyet az asztal mellett. :)

    Házakból ami visszafogott és halk az a Lian Li és a Lancool. Nekem Lancool K1-es van.

    Itt vannak jó házak és zajcsökkentők is.
    (esetleg a gumi talpak...) Nekem innen jött a szivacs talp 5let. :D

    PcGear

  • Morphin
    #2585
    Hali mindenki...
    Most olyan dolgon töröm a fejem, hogy házat kéne cserélni.Most egy Thermaltake M9-em van...szellős fasza kis kuckó...megpróbálom eladni,és helyette kéne egy olyan ami visszafogott,és ha lehet ilyet mondani, akkor HALK. A másik gond, hogy egy nagy L-alakú íróasztal "box"-ában van a gép,és rezonál v nem tudom és mivel a fa körül veszi fentről meg oldalról, így hangosabb mint kéne. Lehet én vagyok ilyen vájt fülű, de akkor is megkérdem miket lehet lépni ez ügyben. Gányolni nem akarom...ilyen "hangelnyelő" lapokat nem fogok beleragasztgatni...amit szoktatok itt linkelni Lian Li az nagyon tetszik...tök puritán és minőségi,de drága...
    Cseréljek íróasztalt is? Ti hol tartjátok a PC-t? Sztem annyira nem jó megoldás ez a box-ban elhelyezés... kicsit kusza lett,de csak sikerül kibogozni vkinek! Köszi...
    Üdv.
  • Solten
    #2584
    "Érezd át, azt a koreai pr-s lelki világát"

    Na, azt hiszem az azsiaiak izlesvilagat se fogom soha magamenak erezni... Pl. kulonosen extazisba eshetnek a kek led-tol. Ez a leveles foto mindent ut...
  • trident
    #2583
    Pedig a gmc-nél valamit tudnak. Érezd át, azt a koreai pr-s lelki világát, aki fotózáskor azt találja ki, éééé, ezt a műanyag házat, ami egy transzformeszre hasonlít, rakjuk rá a fára, meg szórjuk meg levéllel:



    Meg a tervezőt, aki kigondolja, hogy ferdén csüngjön a cd/dvd, a hdd-nek is érdekes helyet találtak és a vga ne kapjon friss levegőt:
  • MaSzKa
    #2582
  • Solten
    #2581
  • trident
    #2580


  • Solten
    #2579
    Jah, Lian Li "hagyomanyos", nem alu belsovel.
  • MaSzKa
    #2578
    jó féle

    asszem ez low LiANLI
  • trident
    #2577
    Lancool belépő szintű háza, ha jól tudom 22 ezer jó magyar forint:



  • trident
    #2576
    Valami amcserikai cég: http://www.azzausa.com/.

    De van benne valami, több házuk is túl csicsa, műanyagos. Mindenesetre kialakítás szempontjából nem tűnnek nekem rossznak, főleg talán a Solano nevű torony árat nézve.

    Hiszen lennék én ilyennek is boldog tulajdonosa:


    De ugye egy ilyen silverstone raven-ért elkérnek tán 60 ezer jó magyar forintot.:D
    Úgyhogy maradt nekem a Gigabyte Aurora:


    Amire még jó lenne költenem (hdd rezgéscsökkentő távtartó, esetleg hangszigetelés). Bár őszintén megmondom, számomra tökéletes házat nem láttam. A tökéletes ház számomra egy lian li, egy CM 590 és egy csíftek keveréke lenne:
    Szálcsiszolt külső, letisztult belső a lian li-től, kábelrendezés és felhasználóbarátság a CM-től és egy ilyen klasszikus formavilág és masszív testesség a csíftektől hangszigetelve.
  • Solten
    #2575
    Ezek jol neznek ki (#2572-73), csak ne lenne a bena plexis oldallap. Azza? Ez valami Sharkoon-klon? :))
  • trident
    #2574
    Azza Helios: 80 dollár.

  • trident
    #2573
    Azza Solano: torony, komolynak tűnő hűtési potenciál, gumibakok a tápnak, belső festés, kábelrendezéshez kialakítás, 99 dollár, ami miatt is szimpatikus lehet és persze nem kell este sem villany...:D

  • trident
    #2572
    Spire Accelerator: (micro-mini ATX)




    NZXT Tempest Evo: (522 x 562 x 212 mm, 11,2 kg)



    Ez utóbbi ~100 dollár. Elöl 2x12cm, fent 2x14, hátul 1x12, oldalt 1x12cm venti), szvsz árat, tulajdonságokat nézve korrekt.
    link a ph! hírhez.
  • tomasz18
    #2571
    Bocsi az lemaradt:D:D:P
    maradok a cooler masternál már lebeszéltem magammal:D az az igazság veszek új gépet szeretnék egy olyan gépet mi kívül és bellül egyaránt toppon van:D
  • KranaZoli #2570
    Ez majdnem szép, meg amit Solten írt, a Luxo X140-es is.
  • KranaZoli #2569
    5ezer pénzért.
    Ezt nem írtad cseszd meg.