154
  • babajaga
    #114
    Különben nem az a lényeg hogy a NASA oldalán volt e, marhaságot mindenhol csinálnak, hanem alapvető fizikai marhaságokat tartalmaz, leírtam hogy miért.Ha egy gömböt amelynek belsejében gömbszerű folyékony rész van és szinkronban forognak megállítok akkor a folyadék tovább forog és a külső rész is a megállítás után rögtön elkezd forogni ha igen lassan is, de ilyen hogy két napig áll ez képtelenség.Egyrészt a folyadék a tömegvonzásával és a súrlódásával is elkezdi forgatni igen lassan és gyorsul a forgás de az együtforgás sebességét soha nem fogja elérni, mert energiájából levonódik a megállítás energiája.
  • sajoati
    #113
    ha ott volt, akkor az Internet Archive Wayback Machine-jével megnézhető (lenne).
    http://www.archive.org
  • PetruZ
    #112
    (Ehh, az ilyesmire immúnis vagyok. :) )

    Nézd, ha ott volt (és ezzel most nem mondom azt, hogy hiszek neked), akkor teljes joggal került le. A NASA sosem volt az áltudományos és/vagy légbőlkapott elméletek pártolója, terjesztője, és nem is mennek bele vitákba ilyen témákban. Ami ott náluk fent van, az előírás, hogy pontos és tudományosan igazolt, vagy igazolható legyen. Ha netán egy partizánakcióval felkerül valami kétséges tartalmú cikk, nekik kötelességük levenni. Ebben nem kell mindenféle hátsó szándékot gyanítani. Ők az amerikai űrkutatás, a világ figyel az eredményeikre és a közleményeikre, a felfedezéseikre. Nem engedhetnek meg maguknak semmilyen kétséges dolgot - még ha ez azzal is jár, hogy jó páran lassúnak, körülményesnek, a haladó ötletek lassítóinak tartják őket. Szerintem ez badarság, de mindegy. :)

    Azt hiszem, ez a téma már messze elkanyarodik a cikk eredeti tartalmától, szóval én itt be is fejezném, és átadnám az SG nyilvánvalóan mindent százszor jobban értő polihisztor-társadalmának a helyet. :) (Tisztelet a kivételnek, akik próbálnak rendet vágni az elburjánzott teória-dzsungelekben.)
  • sonicXX
    #111
    A nefilim ha jól tudom többesszámban van, vagyis ugyanúgy helytelen a "nefilimek" mint a "médiák". Ha tévedtem akkor az én anyámat.
  • nyaSGem
    #110
    Babajaga! Toto66! Akkor ezen vitázzatok el egy kicsit!!!
    :o)))

    PetruZ!

    Igen célzás volt, hogy egy kicsit cukkoljalak. ;)
    Na mindegy, látom nem hiszel nekem, ez egy kicsit rosszúl esik bevallom.
    És valahol meg is értelek, mert tényleg hihetetlen, hogy a NASA ilyet leközölt akkor.

    Egyébként én nem is azzal foglalkozok, hogy létezik e vagy sem ez a Nibiru, X planéta Nemesis vagy mi a tököm. Ezt én leszarom.
    Én csupán egyet állítok - és azt a halálomig -, hogy OTT VOLT A NASA OLDALÁN AZ ANYAG ÉS ÉN SZEMÉLY SZERINT VÉGIG IS OLVASTAM!!!

    Sajnos letörölték és amint Epikurosz linkjét megnéztem, azóta már durván tagadják is a dolgot. Ez van, ez ellen nincs mit tenni.
    Hogy mért teszi azt a NASA amit tesz? Ezt lehetne elemezni, bennem mindenesetre rossz érzéseket kelt.
  • babajaga
    #109
    "mi van akkor, ha valami lelassítja a Föld forgását, esetleg meg is állítja. Nos ez a NASA anyagban le volt írva, és a lényege az volt, hogy újra elkezd forogni."

    Egy fenét! Ilyen analfabéta feltételezés nem lehet NASA anyagban. Ha valaminek megszűnik az impulzusa akkor azt csak újabb impulzussal lehet mozgásra bírni. Ha azt veszem figyelembe hogy a föld belseje folyékony és az tovább forogna akkor meg nem egy napra hanem egy másodpercre sem áll meg csakhogy a magma nem tudja közel se olyan sebességgel forgatni a kisebb tömege és a kisebb súrlódása miatt.A föl eredetileg a teljes tömegével forog.
  • toto66
    #108
    "Valaki itt kérdezte, mi van akkor, ha valami lelassítja a Föld forgását, esetleg meg is állítja. Nos ez a NASA anyagban le volt írva, és a lényege az volt, hogy újra elkezd forogni. Ha részletekre kíváncsi vagy, fordúlj a NASA-hoz én csak egy egyszerű programozó vagyok, nem geofizikus vagy csillagász. :)
    "
    Na igen csak gondoljunk bele józan paraszti ésszel, jelenleg a földre ható erők közül azok amelyek a tengelye körüli forgást befolyásolják csak lassító létezik, (egyébként gyorsulna és nem lassulna a forgás). Mégpedig a Hold és a Nap ár-apály jelenséghez a Föld forgásából fakadó mozgási energia egy igen pici része megy el állandóan, egészen addig amig a Föld megközelítőleg a Hold keringésével azonos ütembe fog forogni.
    Ennél sokkal lassabban nem mert akkor ellenkező lenne ez a hatás...
    Egy másik égitest csak akkor befolyásolja a másik forgását (és nem a keringését) ha egymáskörül keringenek.
    Ezek a hatások nagyon lassan módósítják a Föld forgását, az hogy kétnapra leálljon kizárt! Milyen hatalmas energia ami a Föld perdületéből ered!
  • PetruZ
    #107
    Ha ez célozgatás lett volna a koromra, akkor mellélőttél, de alaposan. :)

    Egyébként meg nem vagyok szakértője a témának, nincs mat/fiz végzettségem, még csak amatőr csillagász sem vagyok, a csillagászati témájú levezetések nagy részéhez lövésem sincs (nem is érdekel), egyszerűen csak elolvasom a témához kapcsolódó híreket és tartom magam annyira tájékozottnak, hogy ne sz*pjak be gondolkodás nélkül bármit.
    Emellett tessék, itt van alább belinkelve egy kapcsolódó NASA-s anyag. De most biztos az jön, hogy az eredetit eltávolították és ezt rakták helyére, juj, de minden melgibson tudja, hogy ez csak átb*szás. Mindegy, én - szavaiddal élve - "csak nevetek magamban". ;)
  • rbr
    #106
    tehát akkor a globális felmelegedés ellen kell aggódnunk!:D
  • Epikurosz
    #105
    Á/T (aka Kara-kán):

    [i]"There is no such object. Also, there have been no unusual levels of earthquakes or solar flares or any other of the supposed precursors of terrestrial calamity. Contrary to what you see on some of these websites, nothing unusual is happening and scientists are not worried by such supposed events. Even more to the point, it is already evident that there is no large comet or looming planet bearing down on the Earth."[i]
  • Epikurosz
    #104
    A NASA ír a dolgoról, de nem úgy és nem azt.

    hanem plld. ezt

    D'u feel da difference?
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Szvsz. csak szeretnénk, hogy ilyen 1xűen megússzuk, hogy jön valami kisbolygó, vagy pofán talál egy intergalaktikus halálsugár. Ennél sokkal prózaibb okokból és mocskos szenvedések árán, lassan de biztosan fogunk kihalni. :D Eljön az idő, mikor imádkoznánk a jóIstenhez, csak jöjjön mán egy aszteroida!!! :D
  • rbr
    #102
    a 84-es eredményekre gondolsz vagy időben közelebbi dolgokról?
  • rbr
    #101
    Köszönöm szépen a türelmed és a válaszod! Látod, én nem kötekedni jöttem, csak szakértő szájából szerettem volna hallani a dolgokat!
  • nyaSGem
    #100
    Na kicsicsikáztam magam... :)

    PetruZ!

    Arról én nem tehetek, hogy abban az időszakban, amikor a NASA oldalán fent volt az anyag (MERT FENT VOLT) te épp nem jártál arra, vagy akkor még a matchbox gyűjteményeden kívűl más nem érdekelt.
    Az anyag ott volt és én meg csak nevetek magamban rajtad, amikor kijelented, hogy nem.
    Jó persze én sem tudom ezt bizonyítani, de nem is tartom fontosnak, hogy neked bebizonyítsam. És ezen nem kell megsértődni. Az anyag ott volt. Éppen ezért én is igen megdöbbentem rajta. Ezt az információt én most megosztottam veletek, ki-ki döntse el, mit kezd ezzel az információval.

    Valaki itt kérdezte, mi van akkor, ha valami lelassítja a Föld forgását, esetleg meg is állítja. Nos ez a NASA anyagban le volt írva, és a lényege az volt, hogy újra elkezd forogni. Ha részletekre kíváncsi vagy, fordúlj a NASA-hoz én csak egy egyszerű programozó vagyok, nem geofizikus vagy csillagász. :)

    A magam részéről egyébként szintén ki nem állhatom a világvége teóriákat gyártó faszkalapokat. A kezem lerohadna, ha valaha ilyen könyvre pénzt adnék ki. Hogy mégis itt vitatkozom veletek a témában csakis tudományos érdeklődésemnek köszönhető, miszerint szokom olvasgatni a NASA oldalait és bizony néhány éve igencsak arcúl csapott az a cikk, amit itt emlegetek. Ne tudjátok meg, a hátamon is felállt a szőr amikor a cikket olvastam, ugyanis ha valakinek hitelt adok ilyesféle tudományos témákban, akkor az a NASA... No most ilysztgetni nem akarok senkit, de az én meglátásomban nem túl jó jel, hogy a NASA elfordúlt a témától és annak kommunikációjától. Csak reménykedem benne, hogy aki az anyagot összeállította, valami elmebeteg, nem odavaló NASA dolgozó volt és már rég kipenderítették az állásából.
  • PetruZ
    #99
    Nézd, több ponton is erős kétségeim vannak:
    - A RAL Angliában van, nem Kaliforniában.
    - Lockwood tanulmányát azóta egy másik csoport modellekkel cáfolta (pl. http://physicsworld.com/cws/article/news/3025).
    - A helioszféra széle becslések és számítások szerint már elég régóta 80-100 CSE között van. 10 CSE sosem volt, különben néhány bolygónkon már drasztikus változásokat tapasztaltunk volna (kb. a Szaturnusztól kifelé mindegyiken).
    - A DNS módosítós résznél már fogtam a fejem...
    - A Holdnak már elég régóta van atmoszférája, a holdraszállásnál is megvolt (mivelhogy meg is mérték az összetételét). A 6000 km-es vastagságú "új" atmoszféra egy akkora blődség, hogy hihetetlen.

    Úgy nagyjából eddig olvastam el, a többit csak átfutottam, már nem kerestem utána. Kicsit keresgéltem még a neten a témában, de semmi más hihető, megbízható forrás nincs, mindenütt ez, meg a hasonló teóriák keringenek.
    Bármi is van (ha van), akármekkora változás is történik (ha történik), ezek a vad számok, megerősítés nélkül állítások teljesen hiteltelenné tesznek mindent.
  • haxy27
    #98
    dat vedör halálcsollaga
  • rbr
    #97
    nem szeretem a scifi-ket
  • Sir Quno Jedi
    #96
    Kevesebb Csigakaput, meg Kivagy Doki-t kéne nézni... :DDD
  • rbr
    #95
    http://www.spiritofmaat.com/archive/mar2/prns/changes.htm
    valami hasonlót láttam anno, kicsit tudományosabb formában, de a lényeg itt van
  • rbr
    #94
    erről van szó...a sárkányos legendákat sem a gyíkokból találtuk ki szerintem..
  • rbr
    #93
    sorry nem találtam még meg, vagyis csak hasonló cikket találtam,ami a napunkra keni az egészet
  • haxoror
    #92
    Volt régebben egy időskála amin levezették okos emberek hogy ha ma eltűnne minden ember a Földről akkor mennyi idő alatt tűnnének el a "nyomaink", sajnos már nem emlékszem a számokra de a lényeg hogy pusztán az, hogy (eddig) nem találtunk semmi minket megelőző civilizációra utaló nyomot még önmagában nem zárja ki a lehetőséget.

    Nem azt mondom hogy létezett ilyen civilizáció hanem azt, hogy létezHETett.
  • PetruZ
    #91
    Mi meg a #33-ra.
  • rbr
    #90
    igazából nem tom hogy jött elő ez az egész téma...hagyjuk a nibirut... én a #14 és a #21-es blokkban felvázolt kérdéseimre szeretnék választ..
  • L3zl13
    #89
    Na és akkor most süllyedtél le újra a Nibiru hoax baromságainak szintjére...
    Bár tényleg nehéz valaminek a nem létét bizonyítani, ugyanakkor elég sok minden maradt fenn abból az időből, és pont egy szupercivilizációnak nem maradtak volna nyomai?
    Még az élővilág sem pusztult ki, egy rakás állat és növény túlélte a katasztrófát, és egy ilyen szupercivilizáció, hiperhajtóművekkel meg nem volt képes védett helyeket építeni ahol túlélhették a katasztrófát? Még a jelenlegi technológiával is sokkal jobbak a túlélési esélyeink, mint a fajok 90%-ának
    Ha meg elhagyták a Földet, majd visszajöttek, akkor hova tüntek?
  • toto66
    #88
    A Föld forgása szerintem az energiamegmaradás törvényéből fakad, tehát ha valami lelasítja, például a hold, akkor nem képes visszagyorsulni.
  • toto66
    #87
    Nem tudom létezhet-e földméretű bolygó ilyen pályával, de ha a Föld forgását megállítaná, az nem forogna többé! Tehát ilyen esemény még soha nem következett be!
  • rbr
    #86
    Honnan tudod, hogy nem volt akkor értelmes civilizáció? LEHET, hogy az esemény teljesen eltörölt mindent a föld színéről, páron el tudtak menekülni mondjuk a Marsra vagy hipertérugást követtek el.xD Akik leszármazottjai később visszalátogattak a Földre, hogy újra benépesüljön. És aztán elmesélték,hogy mi történt. Ebből meg félre fordított mítosz lett.
  • DrGreen
    #85
    Egyik galaxis támad! Csak nem megvalósult Asimov álma: Galaxia?
  • zeus89
    #84
    most mondtak a fulembe, hogy a vilagvege nem 2012 -ben hanem 2025 -ben lesz :)
  • L3zl13
    #83
    Hogyan lehetne már egy mítosz alapja olyan esemény, ami 30 millió évente következik be? Nemhogy ember nem élt a legutolsó (feltételezett) bekövetkeztekor, hanem még előember se nagyon...
  • sanner011
    #82
    Remélem, nem volt útban értelmes életet (vagy egyáltalán életet) hordozó bolygó.
  • juzosch
    #81
    A kihalások nem ciklikusak. Nem fix időközönként következnek be, hanem véletlenszerűen.
  • snakekiller
    #80
    Bocs, én azt hittem, hogy a mindenféle crackpot (erre nem tudok frappáns magyar alteratívát) elméleteket kívánod alátámasztani ezzel. :)
    Ebben (a Nibiru mítosz alapja a Nemesis) lehet, hogy igazad van; bár ezt, figyelembe véve, hogy a Nemesis az elméletek alapján milyen gyakran "tér vissza" erősen kétlem.
  • rbr
    #79
    a lényeg az, hogy a kutatás szerint, a napnak lehet, hogy van egy kis öccse. aki barna meg egyéb színű törpe kölök :D.. ami x időnként(nem 3600, hanem akár több földi év milliók során) fel - fel bukkan. Mivel nem csillag, ezért csak az infravörös tartományban látható egyelőre. a jelenlétét a kihalások ciklikussága és a kozmikusporok/meteoritok tömeges megjelenése indokolá.
  • rbr
    #78
    lehet hogy a Nibiru mítosza a Nemesis valós létézéséből fakad...
  • rbr
    #77
    én nem beszéltem 3600 évről... a NEMESIS csak azért hoztam fel, mert LEHET valóságalapja a nibirunak... de nem a Nefilimekről meg a sitchin féle 3600 évről van szó...
  • tpeterr
    #76
    Érdekes cikk. Vahj ki tudja még miket rejteget ez a Világegyetem!
  • tpeterr
    #75
    Ez a téma Wanekért kiált!:D