154
  • PetruZ
    #74
    Egyszer már utánajártam a dolgoknak és elkövettem egy cikket a témában, kösz, képben vagyok. Nincs NASA cikk / tanulmány / állítás / feltételezés, ami bármit igazolna az egész humbugból. Nem állnak dilettáns, idióta barmokból, sőt, én csak nekik hiszem el azt, amit a csillagászat felfedezéseiről írnak. De soha, sehol nem írtak semmit erről a baromságról.
    Az rbr által belinkelt cikk - ami felvázol egy lehetséges elméletet bizonyos kutatásokkal kapcsolatban - semmit sem tartalmaz légbőlkapott, 3600 évenként megjelenő "X" bolygóról, meg rajta tenyésző, minket egykor rabszolgaságban tartó t*kömtudja milyen isteni űrlényekről. Ettől függetlenül a cikk érdekes, megalapozottnak tűnő elmélet, de nincs rá konkrét bizonyíték, nincs meg a "tettes". Ennek ellenére nem mennek át idiótába és nem kezdenek fantazmagóriákat gyártani...
  • Su0my
    #73
    nemtom miért jó arra várni, hogy mikor döglünk meg.. idioták..
  • toto66
    #72
    "Elhaladáskor lelassíthatja, sőt 1-2 napra megállíthatja a Föld forgását"
    Egy "laikus" kérdés: és mi a fene indítja újra a forgást?
    C: :D
  • bandee1
    #71
    Mindig kell egy új dátum a hülyítésre, és új könyvek eladására.:))))
    Hogy nézne már ki, hogy a 2003-as világvégét hírdetné egy 50 dolláros könyv??? Senki sem venné meg. Bezzeg egy "Világvége 2012-ben" , "vegye meg most, csak 50 dollárért", máris megy a sok hülye amcsi és vásárol.:)
  • bandee1
    #70
    Első átfutásra itt egy Oort felhőből érkező üstökösről írnak, nem bolygóról, de azt hiszem tényleg érdemes lesz áttanulmányozni rendesen....visszatérek.:)
  • snakekiller
    #69
    Ebben egy szó sincs Nibiruról. Nemesis, na az más, azt a nature-ben vetették föl először azt hiszem; sokkal kevéséb nonszensz, mint a Nibiru.
  • peetking
    #68
    nekem mint csillagászatban laikus emberkének a középiskolai fizika órákról az rémlik, hogy ami nagyobb annak nagyobb a gravitációja. azt mondják az okosok hogy ez Nirubu 7-8x akkor mint a föld, és hogy 3600 évente eljön. és ha képes arra hogy megállítsa föld forgását meg hogy megcserélje a polusokat ( ) akkor csak azt nem értem hogy miért van még mindig a földnek holdja ? nemkéne hogy azt kitérítse a pályájáról ? lehet hogy ez a gondolat menet baromság, mondom nem értek hozzá.

    De ami feltünik az, hogy ez a Nirubu téma 2002 ben is felbukkantant, akkor 2003 tavasza volt a totális apokalipszisre kitűzött dátum, de elmaradt. most meg 2012 az új dátum. kár hogy valakik ennyire rá érnek, de még szörnyűbb hogy ezt valakik el is hiszik.
  • bandee1
    #67
    Na végre valami! Köszönöm a cikket, áttanulmányozom, szerintem holnapig el fog tartani.:) Sőt le is fogom fordítani, vagy fordíttatni, és ha érdemes, elviszem az MCSE elnökének is, mit szól hozzá.
  • rbr
    #66
    de türelmetlen vagy! :D
  • rbr
    #65
    http://www.lbl.gov/Science-Articles/Archive/extinctions-nemesis.html
    http://muller.lbl.gov/papers/Lunar_impacts_Nemesis.pdf
  • bandee1
    #64
    Nekem is melóznom kell holnap, mégsem futamodok meg ahogyan Te. Amennyiben létezik a cikk, kérem a linket, hogy legyen konkrétan miről beszélgetni, mert addig nincs. Addig fikció és kitaláció az egész..Nézegettem olvasgattam honlapokat cikkeket, de semmit nem találtam érdemlegeset, főleg nem Berkeley egyetem professzor cikket nem találtam, tehát kérem a linket. :)
  • nyaSGem
    #63
    Kicsit úgy látom nehézkes a felfogásod, talán még mindig gyík vagy???
    Olvasd el még egyszer amirt írtam.
    Egyébként egy ici-picit sem érdekel, hogy személy szerint te miben hiszel vagy miben nem hiszel.
    Tök véletlenül láttam meg ezt a cikket, vele együtt a te kommentedet, erre reagáltam. A téma részemről lezárva, ha van Nibiru, ha nincs, nekem holnap reggel akkor is melóznom kell menni. Na joccakát...
  • bandee1
    #62
    Kedves nyaSGem!

    A NAsA természetesen nem áll idióta barmokból, nem kell nagyzolni, sarkítani. Egyszerűen arról van szó, hogy várom a Berkeley egyetem professzorának cikkét, amit még most sem kaptam meg. Továbbra is várom...
  • nyaSGem
    #61
    Kedves PetruZ!

    Akkor ezek szerint a NASA silettáns idióta barmokból áll, vagy egyszerűen ők is tévedtek egy nagyot???

    Vagy esetleg te foglaltál állást itt és most, túl kevés információval a birtokodban és ennek megfelelően elhamarkodva?

    Hogy létezik e Nibiru, vagy a NASA által említett X bolygó? Tök mindegy. Ugyanis Nibiru nélkül is bármelyik pillanatban áldozatává válhat a bolygónk egy galaktikus szappanoperának. Sajnos ez van....
  • bandee1
    #60
    rám kereshetsz: A Nemzeti Hírháló szerkesztője vagyok. Miért égetném magam? Mivel?
  • bandee1
    #59
    Kedves Nyasgem!

    Ez nem hit kérdése, hanem várom a cikket! Ha nem tudod bemutatni, akkor én meg azt mondom, hogy négy éve én gyíkká változtam....de már elmúlt.:)
    Szóval nincs cikk....hát...akkor sajnálom.:)
  • Epikurosz
    #58
    (Ne égesd magad azzal, hogy médiák vagy.)
  • bandee1
    #57
    1. Hol vannak, miért nincsenek számítások arról, hogy ez a 3600 évenként visszatérő bolygó milyen pályamódósításokat végez a Naprendszer bolygóin? Azért, mert nincsenek ilyen számok. Ha lenne ilyen eltérés, akkor a mai csillagászati tudományok már kb. 50 éve kimutatták volna.
    2. Nem látom a vizuális észleléseket, béna pöttyöket, esetleges kisebb meteorokat mutogatnak a neten, de az nem bizonyíték semmire. Se egy pálya, se egy számítás, se egy megfigyelés, semmi!
    3. Amennyiben megfigyelhető lenne már szabad szemmel is, vagy kisebb távcsővel, akkor én pl. már rég észrevettem volna, de még senki sem adta meg a koordinátákat, merre találom a téli a nyári a tavaszi vagy őszi égbolton. :)
    4.A Magyar Csillagászati Egyesület tagjaként immáron tíz éve csak erről lenne szó, ha bármiféle jele lenne egy ilyen x bolygónak a közeledtére...

    Úgyhogy erről ennyit. Berkeley egyetem professzor cikkét pedig várom továbbra is rbr-től.
  • nyaSGem
    #56
    Kedves Bandee1!

    Tojok rá, hogy elhiszed e amit írok, de leírom, mert így történt. A NASA hivatalos honlapján saját szememmel láttam a NASA szakemberei által közölt anyagot kb. 4 éve, mely egy bolygórol értekezett. A bolygót ők x planétának nevezték akkor és az anyagban egyértelműen összefüggésbe hozták a Nibiruval, magyarán a néphiedelemben ismert Nibirut az ő maguk által megfigyelt x planétájának azonosították.
    Amit nagyon bánok, hogy nem mentettem le egy az egyben azt a NASA site-ot. Azért nem mentettem le, mert akkor még semmilyen jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Aztán egy kisebb Nibiru őrület tört ki, minek folyamán a NASA oldalárol az összes x planétával kapcsolatos anyagot eltávolították. Ezután ha valaki kérdéseket tett fel a NASA board-ján Nibiruval vagy x planétával kapcsoltaban, a NASA elég agresszívan és elutasítóan reagált rá.
    Ami az anyagban volt, az enyhén szolva is megdöbbentő volt első olvasatra. A lényege az volt, hogy ez a bolygó (bocsánat de az adatok pontatlanok a lényeg a lényeg) x ezer évente áthalad a naprendszeünkben, mert az igencsak elnyújtott pályája itt halad át és lényegében a naprendszerünk egy bolygójának tekinthető. Amikor elhalad, akkor valahol a nagy bolygóink pályáinak környékén teszi ezt. Elhaladáskor lelassíthatja, sőt 1-2 napra megállíthatja a Föld forgását. Nagyon erős mágneses tere van, így ezzel kapcsolatos problémákat is okozni fog.
    Na ilyenek voltak a NASA hivatalos oldalán ezzel kapcsolatban.
    Szarok rá, ki mit hisz el, én ezt láttam, eszerint állok hozzá a témához.
    Köszi hogy meghallgattatok...
  • PetruZ
    #55
    Egyetértek, a Nibiru az egyik legvastagabb ostobaság, amit valaha is hallottam / olvastam. :) Hihetetlen, hogy van olyan tanult(!) ember (is), aki képes besz*pni.
  • PetruZ
    #54
    Á, tényleg, őket mindig keverem! :)
  • bandee1
    #53
    Hol a Berkeley cikk? Kérem a linket. Újságíróként én csak a szememnek hiszek, kósza híreknek nem. Kérem a cikket, hogy legyen mit végigolvasni és megtárgyalni. Várom...
  • rbr
    #52
    Nem tudom te mit olvastál, de én egy Berkeley egyetem professzora által írt tanulmányt, amiben ki van fejtve az általad baromságnak vélt "jelenség"
  • bandee1
    #51
    A Niburut el kell felejteni, egy tömény baromság :)
    Pánikkeltésnek tökéletes, de valós fizikán és a csillagászat törvényein alapuló veszélynek aligha tekinthető egy ekkora ökörség mint a Niburu mítosz.:)
  • bandee1
    #50
    Egy gamma villanás sokkal rizikósabb, mivel hamarabb ideérne, és nagyobb pusztítást végezne, mint azt mi el tudnánk képzelni. Egy fekete lyuk relatíve kisebb területen végez pusztítást, és sokkal ritkábban mint egy gammavillanás. Amennyiben történt kb 150 - 300 fényévnyi sugárban ilyen gammavillanás az elmúlt 150 - 300 évben, vagy akörül, nos akkor bármikor ideérhet egy ilyen gammavillanás ereje, amitől pár másodperc alatt gyakorlatilag sült csirkévé sülünk. Üdv mindenkinek, egy amatőr csillagász
  • dirty dogg
    #49
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • roliika
    #48
    Hátén a paprika maghoz télleg jól értek, de a koktélparadicsom tudásom is magas itten.
  • rbr
    #47
    az "egyenlítőjéhez", ha mondanak ilyet rá
  • rbr
    #46
    nem a széléhez közeledünk, ha nem a vertikális közepéhez
  • Epikurosz
    #45
    "itt az SG-m mindenki magfizikus"

    Sztem igenis, vannak itten sok magszakértők. :-)
  • rbr
    #44
    hát talán nem... már eléggé beleástam magam a témába, ha érdekel valami konkrét bátran kérdezz
  • Epikurosz
    #43
    Aszem, ebben nekem is volt némi szerepem, mert sugalltam nekik, hogy kell csinálni a médiát. :-)

    Na, én őszintén, letaglóztam.

    A Tejútrendszerben a gravitáció értéke úgy nó, ahogy közeledsz a középpont, a szupernehéz feketelyuk felé. Lehet, hogy túl földhözragadt vagyok, de nem vágom, miért nőne a gravitáció, ha közelednénk a szélek felé, ahová amúgy nem közeledünk, mint ahogy helyesen elmondta valaki.
  • Tinman #42
    Jaj, hát ezt nem tudni, itt az SG-m mindenki magfizikus, nem is értik, hogy tehettél fel egy ilyen bagatel kérdést

    Én kérek elnézést.
  • Apirusz
    #41
    Lehet,hogy ez közelebbi időpont,már ha igaz.
    http://www.youtube.com/watch?v=mkv4chj47XY&feature=related
  • TSL16b
    #40
    De még jobb, ha a Frederik Pohl alatt keresi az Átjárót.
  • rigidus
    #39
    > Gyilkos részecskesugárral támad egy galaxis

    Hogy mi minden ki nem telik ezektol az elvetemult galaxisoktol...

    Gyerekek neha tenyleg olyan cimeket adtok am a cikkeknek, hogy a legnagyobb joindulattal sem lehet nevetes nelkul megallni.
  • UnnameD
    #38
    Azért nem lenne jó néhány röntgennyi olyan sugárzás, amiben 1 darab részecske 50J energiával rendelkezik. Ha valahol a közelben is lenne ilyesmi, akkor egyik nap még volt élet a Földön, a másik napra meg mintha nem is lett volna.
  • PetruZ
    #37
    Tudományos sci-fi. :) Van benne fekete lyuk is, sőt, fontos momentum több részben is. :)
    Sci-fi-ben az egyik jól ismert alapsorozat, szépen, logikusan össze van rakva. Keress rá a neten, ismertető van róla egy rakással (angolul "The Gateway" címmel találod).
  • rbr
    #36
    sci-fi vagy tudományos?
  • rbr
    #35
    én a mérgespókoktól meg mérgeskígyóktól félek! :P de ha megtudom h jövőre vége a világnak, akkor nem tanulok a vizsgáimra! :D