154
  • Epikurosz
    #154
    Íme egy érdekes cikk az index.hu-n:
    Elfogy az idő az univerzumban?

    Erről jutott eszembe egy Bikini-dal: Közeli helyeken
    "...Itt ül az idő a nyakamon..."
  • Epikurosz
    #153
    Én sem úgy gondoltam, hanem,hogy csak majd nem. (Bunkó.)
  • L3zl13
    #152
    1. Miért? A Nibiru legenda kiköti, hogy a találkozás pillanatában kell megállnia a bolygónak? Nem. Egyszóval a kisérlet semmit nem bizonyít. Más hatások nagyságrendekkel erősebben érvényesülnek, mint azok, amelyeket meg akarunk figyelni. A kisérletnek semmi értelme szerintem.

    Na jó, ez csak kötözködés. Szemléltetésnek még talán el is megy, de ebből bármilyen következtetést levonni két égitest kölcsönhatására?

    2. Az elektron-pozitron kölcsönhatásban szintén teljesen más folymatok zajlanak le. Továbbra sem látom értelmét párhuzamot vonni.
  • L3zl13
    #151
    És a sebességük sem fénysebeség. :D
  • Epikurosz
    #150
    Köszi.
  • ge3lan
    #149
    Az elektron és a pozitron spinje egyaránt 1/2, ha erre gondoltál a perdülettel.
    A lepton és elektromos tültésük ellentétes. Ha megsemmisítik egymást 2 foton keletkezik, ellentétes impulzussal.
  • Epikurosz
    #148
    Szájbarágó:

    "Tegyél egymás közelébe két mozgó/forgó tárgyat?
    Persze, hogy megállnak. Ha csak egy tárgy van az is megáll (a surlódás miatt). Ebből milyen következtetést lehet levonni a bolygók kölcsönhatásaira vonatkozóan?"

    Ha két labdát ketten megpörgetünk, és egymás irányába eldobjuk, kizárt, hogy közülük bármelyik is megálljon, megmerevedjen, mindössze kölcsönhatással vannak egymásra. Elméletileg persze nem leeht kizárni, hogy akár mindkettő megáll a mozgásában, de ennek valószínűsége roppant kicsi. Jó, itt bezavar a földi gravitáció meg a levegő súrlódása, de azért szemléltetésnek jó. Az, hogy a végén megállnak, az nem érdekes, itt csak az a pillanat számít, amikor egymást a legjobban megközelítik.


    "És az elektron-pozitron kölcsönhatásra vonatkozóan? (Ha már felhoztad ezt az abszolúte ide nem illő témát.)"

    Az elektron és pozitron két fénysebességgel mozgó, ellentétes perdületű elemi részecske. Ütközésük - tehát nem egymás mellett való elhaladásuk! - során megsemmisülnek, de ennek a kölcsönhatásnak sem eredménye a mozdulatlanság, tehát nem születik egy új mozdulatlan elemi részecske, hanem foton keletkezik, amelynek tömege nulla, sebessége a fénysebesség, perdülete nulla.
  • L3zl13
    #147
    Fröcsöghetsz itt, ez nem változtat a tényen, hogy besz*ptad.
    A #100-ban írtad:
    "Hogy mégis itt vitatkozom veletek a témában csakis tudományos érdeklődésemnek köszönhető, miszerint szokom olvasgatni a NASA oldalait és bizony néhány éve igencsak arcúl csapott az a cikk, amit itt emlegetek. Ne tudjátok meg, a hátamon is felállt a szőr amikor a cikket olvastam, ugyanis ha valakinek hitelt adok ilyesféle tudományos témákban, akkor az a NASA... No most ilysztgetni nem akarok senkit, de az én meglátásomban nem túl jó jel, hogy a NASA elfordúlt a témától és annak kommunikációjától."

    Utánna túl sok értelmes emberrel találtad magad szembe akik nem vették be a baromságaidat, és ezért hirtelen visszakoztál a 110-ben csak azt jelzi, hogy bebuktad.
    Nyugodtan esküdözzél halálodig arra, hogy mit láttál és mit nem. Már úgysincs semmi hiteled bárhogy fikázol is. :D
  • PetruZ
    #146
    Nem négy, hanem öt, az "ezzel" után is simán bebiggyeszthető egy "(!)" jelző, ugyanis értelme egy deka sem. :D
  • nyaSGem
    #145
    Hmm. Te tényleg rendkívül ostoba vagy. Ezt írtam a 110-es kommentemben Petrunak:

    "Egyébként én nem is azzal foglalkozok, hogy létezik e vagy sem ez a Nibiru, X planéta Nemesis vagy mi a tököm. Ezt én leszarom.
    Én csupán egyet állítok - és azt a halálomig -, hogy OTT VOLT A NASA OLDALÁN AZ ANYAG ÉS ÉN SZEMÉLY SZERINT VÉGIG IS OLVASTAM!!!"

    Mit szoptam én be pöcskar? Valakivel összekeversz pöcsömöccse. Gyúrjál még kicsit az agyadra, vagy olvasd el a kommenteket, mielőtt a szánalmas röfögésedet elkezded. :o)
  • L3zl13
    #144
    Álmodban vitázgattál te. Senki nem vette be a hülyeségeidet, amivel hitelesebbnek próbáltad beállítani ezt a nyomorék hoaxot amit lazán besz*ptál valami búlvárirományból. :D
  • babajaga
    #143
    "A fotón egy fekete lyuk rálő "

    A szerző jó édes anyjára!
  • nyaSGem
    #142
    Mi meg elég normálisan elvitáztunk itt addig, amig be nem toltad a pofádat ide te bunkó paraszt...
    Mielőtt elkezded felböfögni magadból a tahóságot, legalább vedd a fáradtságot és olvasd el az összes kommentet.

    Akkor most fussál neki mégegyszer szépen, és a végén kérjél alázatosan bocsánatot te kis pöcs.

    Te nem foglalkozól véletlenül geokeccsingel???
  • L3zl13
    #141
    A mai Blikk tudományos rovatában (utolsó oldal, a világvége, ufó és más hasonló hírek között) van egy hír ugyanerről a témáról.
    Szánalmas.
    A cím: "Így pusztít el egy csillagot egy fekete lyuk"
    He? Milyen csillagot?
    "A sugárnyaláb először a 3C321 nevű galaxis központját semmisíti meg" Mutat egy nyíl a kiinduló galaxisra... És mit semmisít meg már megint?
    És végül a csúcs:
    "A fotón egy fekete lyuk rálő(!) az útjában lévő(!) csillagra egy energiasugarat(!), és ezzel eltéríti(!) azt." Négy ekkora épületes baromság egyetlen mondatban. Köszönjük Blikk! A hír szerzője büszke lehet magára.
  • L3zl13
    #140
    De tényleg. Áruld már el szerinted milyen erdményt kellet volna adnia ennek az otthoni kisérletnek, és ebből milyen következtetést kéne levonni.
    Tegyél egymás közelébe két mozgó/forgó tárgyat?
    Persze, hogy megállnak. Ha csak egy tárgy van az is megáll (a surlódás miatt). Ebből milyen következtetést lehet levonni a bolygók kölcsönhatásaira vonatkozóan?
    És az elektron-pozitron kölcsönhatásra vonatkozóan? (Ha már felhoztad ezt az abszolúte ide nem illő témát.)
  • babajaga
    #139
    Nem tudom most ezek a megnyilvánulások az elmúlt évek fizikatanításának csődje?
  • Epikurosz
    #138
    Ha a fejed tetted volna oda (mármint a gyesznyók közé), az biztos forogna.
  • rbr
    #137
    ez abból a tanulmányból van amit belinkeltem...
  • babajaga
    #136
    Te nem tudod hogy a föld belseje folyékony?
  • L3zl13
    #135
    No. A gyesznóól mellett letettem két pettyeslabdát a fődre, oszt jól megforgattam őket. Osztán mindkettő megá't...

    Hmm. Most ennek a kisérletnek mit is kéne megmutatnia? :D
  • L3zl13
    #134
    Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy ilyen felfedezés nem úgy történne, hogy
    "Úristen ott egy eddig ismeretlen bolygó... És egyenesen felénk tart! Meg fogja szüntetni a mágneses terünket, és elszippantja a légkört! Értesítsétek a Fehér Házat!"

    A bolygó/barna törpe felfedezésétől számítva hónapokba telne, míg megerősítenék a felfedezést, pontosabb méret és pályaadatokat gyűlytenének róla, és végül kiderülne, hogy gond van.
    Addigra már rég megtörténne a felfedezés bejelentése. Tehát magát a felfedezést nem titkolná el senki, mert nem ismernék a jelentőségét.
  • L3zl13
    #133
    Teljesen hibás következtetés.
    " Ha belegondoltok, hogy ha valójában létezik akkor a kormányoknak érdeke eme tény eltitkolása? Persze, hogy igen!"
    Ha tényleg ilyen világméretű katasztrófa közeledne, és a hatalmon levők tudomást szereznének róla, akkor nemhogy eltitkolnák, hanem nagydobra vernék, hogy aztán erre hivatkozva korlátlan teljhatalmat kapjanak.
    Akár azért, hogy könnyebben tehessenek bizonyos intézkedéseket, akár csak személyes hatalomvágyból.
  • Epikurosz
    #132
    "The known star with the greatest possibility of perturbing the Oort cloud in the next 10 million years is Gliese 710.[17] However, physicist Richard A. Muller and others have postulated that the Sun has a heretofore undetected companion (brown dwarf or gaseous giant planet) in an elliptical orbit beyond the Oort cloud. This object, known as Nemesis, is theorized to pass through a portion of the Oort cloud approximately every 26 million years, bombarding the inner solar system with comets. Although the theory has many proponents, no direct proof of the existence of Nemesis has been found.[18] Furthermore, many argue that a companion star at such a great distance could not have a stable orbit, as it would probably be ejected by perturbations from other stars."
    (forrás)

    Azért valami lehet ott kint...
  • who am I 7
    #131
    Nem baj, majd jön a nabuk heőegkeő azaz a nibiru és majd jó elviszi fletóékat meg az egész önérdekű brancsot a Föld bolygóról
    Huhh, 1 másodpercre azért megijedtem Piel-től, aztán gyorsan észbekaptam, hogy egy elvakult korlátolt fanatikus hih
  • Epikurosz
    #130
    Mér nem csinálsz otthon egy egyszerű kísérletet?

    Szerinted, ha két forgó és mozgó tárgy egymás közelébe kerül, annak mozdulatlanság a vége?
    Mi lesz akkor a mozgási energiával?

    Amikor pozitron ütközik elektronnal még akkor sem lesz az eredmény a mozdulatlanság, pedig elvileg mindkettő megsemmisül.
  • Epikurosz
    #129
    "Ha illetékes emberként tudnátok, hogy ez be fog következni, akkor elmondanátok az embereknek?"

    Kisfiam, mér ontod magadból a hüjjeséget?

    Láttad te már Bokor Gyurit, vagy Putyint, vagy akár Fletót éveken át bámulni az éjszakai eget?
    Vagy bármely másik politikust vagy újságírót?

    A megfigyeléseket nem egy tag végzi, hanem több ezer csilagász van a földtekén, hivatásos és amatőr.

    Nincsenek titkok, legalábbis ilyen téren. Egymást licitálják túl a közlésekkel.
    Előbb szerzünk mi tudomást itt az SG-n a legújabb felfedezésekről, mint a vezetőink.
    A nagy példányszámú lapok is napos késésben vannak hozzánk képest.
  • FixerSH
    #128
    Eszembe jutott pár lehetséges magyarázat a fenti eseményre:

    - Jean, kérem célozza be azt a másik galaxist... ott!
    - Igen uram, megvagyok.
    - Noss Jean, kérem lőjjön!
    - .
    - Jean, maga nem tud célozni?!

    vagy egy másik lehetőség:
    Ez egy tipikus esete a "rossz gomb" történeteknek.

    Megint más (Men In Black I, zárójelenetes) megközelítés:
    Ez nem halálos erejű sugár... ez csak simán CD olvasó, csak nagy. Valakik összerakták és most próbálták ki.

    Kiváncsi lennék, hogy a sok millió pici-baci mit szól hozzá, amikor a CD lejátszód ráküldi a halálos sugarat...
  • matt taylor
    #127
    Másrészt ha ez 3600 évente elpusztít minden életet(tiszta 5. elem) akkor már az ókor elején kihaltunk volna
    Pease
  • matt taylor
    #126
    És az nekem mér lenne jo ha nem mondanám el?Tul élném? inkább én is a mának élnék!
  • matt taylor
    #125
    ott a pont!
    Ha jol tom a föld a keletkezése óta forog, ha meg is állítja ez a Niburu akkor tényleg nem forogna továb
  • Piel
    #124
    Az mellékes, hogy Nibiru, vagy X bolygó a régi népek elbeszéléseiből kiderül, hogy van valami. Ha belegondoltok, hogy ha valójában létezik akkor a kormányoknak érdeke eme tény eltitkolása? Persze, hogy igen! Vajon mi lenne a civilizációnkkal, ha kiderülne, hogy 2012-ben egy hatalmas bolygó áthalad a naprendszeren, vagy közvetlen közelében, ami megbolygatja a föld légkörét, mágneses terét? Mivel az utca embere nem tudná lekezelni a dolgot ezért sokan a mának élnének, sokan bűnözővé válnának, mondván nem biztos, hogy lesz holnap. Ha illetékes emberként tudnátok, hogy ez be fog következni, akkor elmondanátok az embereknek? Nem hiszem!!!
  • Epikurosz
    #123
    Csak, hogy világosabb legyen:
    Nemezis: halálcsillag
    Nibiru: halálbolygó
    + persze vannak még halálthozó üstökösök és aszteroidák

    Privát vélemény: nem tartom valószínűnek sem Nemezis, sem Nibiru létezését a Naprendszerünkben, ugyanis ha léteznének, akkor eddig tisztára söpörték volna a Kuiper övet, ill. az Oort felhő környékét is.

    Egyetlen esetben nem lenne ez így: ha nemrég vetődtek volna hozzánk, kívülről.

    Elvileg elképzelhető ugyanis, hogy valamely szomszédos (szuper)nóva robbanás törpecsillagnyi vagy bolygónyi anyagot lök felénk. Most, hogy egy ilyen perturbációnak mennyire lehetne megállapítani a nyomait máma, nem tudom, mert nem vagyok csillagész.
  • Epikurosz
    #122
    Ne légy már ekkora bunkó, te!

    Én sejtem, mire gondolhat nyaSGem: valóban cirkulált egy tanulmány, akár a NASA is hírt adhatott róla, mint érdekeség, vagy a fórumukba bekopizhatta valaki, mely szerint nem csak a Föld éghajlata megy át drámai változásokon az utóbbi röpke évtizedekben, hanem a Naprendszer más bolygóié is.

    Most, amire én konkrétan emlékszem: a Mars, amelynél talán, esetleg elhangzott, hogy az utóbbi egymillió évben a legnagyobb felmelegedési korszakát éli át.

    Szó volt még a Plutóról is, de annál simán megmagyarázható azzal, hogy épp aféliumban van.

    Egy olyan bolygónál, amely a Nap körüli pályáját hétszázakárhány évi alatt futja le, ugye nem meglepő, hogy azt mondja valaki, hogy száz évek óta nem tapasztalt felmelegedést produkál a légköre épp most, épp nekünk.

    Ezeket a híreket aztán félművelt katasztrófahívők (pld. Zacharia Sitchin) valszeg átvették, összevágták, jól megmanipulálták, és aztán mindjárt levonták a következtetést, hogy az egész Naprendszer rohan egy kataklizma felé.
    Holott, szó nincs erről.
  • vax
    #121
    http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=35881

    ellen hír.
  • vax
    #120
    Vannak ezzel kapcsolatban bizonyos tudományos munkák is. Nagy a világmindenség és hosszú ideje létezik, az emberi lét pedig borzasztó rövid. "Az élet úgy elveszik az időben, mint könnycsepp az esőben."

    http://astro.u-szeged.hu/szakdolg/csizmazia/xbolygo1.html
  • Dömper Ármánd
    #119
    " OTT VOLT A NASA OLDALÁN AZ ANYAG ÉS ÉN SZEMÉLY SZERINT VÉGIG IS OLVASTAM!!!"

    Szerintem többekben érlelődik a gondolat, de nem merik kimondani. Hazudsz! De emiatt ne érezd rosszul magad, ahogy House doki mondaná, mindenkivel előfordul...
  • L3zl13
    #118
    Igen. A hipertérugrással elmenekülő, majd visszatérő, és legendákat hátrahagyó szupercivilizáció valóban sokkal hihetőbb, ha közben nem állították meg a bolygó forgását...
  • L3zl13
    #117
    "Az anyag ott volt és én meg csak nevetek magamban rajtad, amikor kijelented, hogy nem."

    Én meg rajtad nevetek, mert még ha fenn lett vona is ilyen hír/cikk a NASA oldalán, akkor is egy intelligens (általános iskolai fizikatudással rendelkező) embernek a benne szereplő emeletes baromságokból rá kellett volna jönnie, hogy:
    a. Egy elbocsátott alkalmazott utolsó "tréfája".
    b. Meghekkelték az oldalt.

    De nem. Te inkább "WOOOW! A NASA megállapította, hogy jönnek az UFÓk!"

    Ettől függetlenül nem hiszem el, hogy láttál volna ilyesmit a NASA oldalon.
  • rbr
    #116
    mér ezen vagytok még mindig elakadva? (forgás)
    lehet , hogy ez az egyetlen hülyeség az egész legendában xD szvsz a 3600 év is hülyeség, tehát én inkább a Nemesis teóriában hiszek, nem a Nibiruban.
  • DompR
    #115
    Hogy állítaná meg a Földet egy bármekkora bolygó, ha a nagybolygók pályáját keresztezi?? Ekkora bolygó nincs, egy csillagot meg csak észreveszünk ha már a spájzban van... Nem tudom a pontos értéket, de a nagybolygók pályája naggyon-naggggyon messssssze vaan. Onnan max egy fekete lyuk tudná befolyásolni a sárgolyónk pályáját, de az se állítaná meg.