26
  • torcipepe
    #26
    próbát már meg valaki diszkrét elemekből összerakni egy 1bit-es tárolót?? érdekelne hogy néz ki. ha kapcsolási rajz van, az is megteszi. pls linkelje fel ide.
  • stinkydiver73
    #25
    És itt a fenti képen látható tranzisztor adatlapja:
    2N2222A
  • barret
    #24
    Ha valakit erdekel,itt van jopar fajta tranzisztor.
    Persze muzealis darab mind:)
  • peba
    #23
    Nekem is csak most esett le miért ez a jelölése a rajzokon :D
    háhá LOL
  • Livius
    #22
    Sajnos már ebben is lemaradtunk. A tranzisztorok működése csak 11. ben jön be a tanulni valókhoz. Legalábbis nálunk ez volt most. De teccik nekem, mert 5ös lett a doga belőle(bipoláris,jfet,mosfet, ből), igaz cask középsuliba járok.
  • AzUs
    #21
    Most akkor mi van?
  • Tetsuo
    #20
    Az elso tranyot valszeg ugy guberaltak ossze a kozeli roncstelepen.. 2 elfogyasztott peneszes szendvics kozott. :)
    Igazabol qrvasok lehetoseg van meg fejlodnie ennek a felvezeto technikanak is.. tobbfele speci modul, tobbfele elrendezesben es vegre telleg 3D-s tervezesben, amiben nagyon el lehet melyulni. Szerintem hasonlo modulkapcsolatokat is letre lehet hozni, mint a neuronhalozatok szinapsziskapcsolatai, akar serkento es gatlo vezetekekkel v jelekkel, termeszetesen nem konstans lenne a halo, hanem folytonosan ujitana magat, ami ugyan nem fizikailag tortenne, hanem csupan logikai ertelemben.. (a vezetekezes allando, a modulok funkcioja (majdnem tranzisztorszinten) valtoztathato) 1ertelmuen a mai anyagokbol es csikszelesseggel, bar csik mar nem is lenne.. tehat kicsit lassu lenne. :) De a mai quantumszamitogepeknel biztos gyorsabb. ;)
  • cousin333
    #19
    A bipoláris tranzisztor lehet, de a térvezérlésű az feszültségvezérelt. Mondjuk a mondat attól még pontatlan.
  • juhand
    #18
    Következő hülyeség:
    "ami a bemenő feszültség alapján szabályozza a rajta átfolyó áram erősségét"
    A tranyó az áram vezérelt.
    Közép suli elsős képlettel: Ic=B*Ib
  • zola2000
    #16
    Bár abból 2 segít az rsxnek, 1 számolja a fizikát, 1 a hd hangzásért felel pl...
  • zola2000
    #15
    Dehogynem, majd jövőre a ps3mas metal gear solid 4 kihasználja a 3.2 gigahertzes cell mind a hét magját, és egy olyan gép már százezer alatt van!
  • mikloss
    #14
    Jah énis ezt számolgattam...
    "Two days before the day after tomorrow? Today!"
  • matt taylor
    #13
    "Dec 16-án 1 napja volt, hogy 3 nappal azelőtt..."
    Dec 12.
  • Villanypásztor
    #12
    "Szemléltetésként érdemes összehasonlítani a 45nm-es nagyságot teljesen hétköznapi dolgokkal, mint az emberi köröm vastagsága, ami 20 millió, vagy az emberi hajszál, ami 90 ezer nanométer."

    1 nanométer = 10^-9 m
    akkor
    20millió nanométer = 20 * 10^6 * 10^-9 m = 20 * 10^-3 m = 20 milliméter, ami nem épp a köröm vastagsága...

    "hiszen egyetlen másodperc alatt ezek a parányi egységek képesek 300 milliárdszor kinyitni/visszazárni, ami a gyakorlatban annyit tesz, hogy a fény 3,5 millimétert tesz meg annyi idő alatt,"
    a fény 300000km-t tesz meg másodpercenként, ami 3 * 10^11 mm, tehát ha 300millárd = 3*10^11 kapcsolás van másodpercenként, akkor egy kapcsolásra 1mm jut.

    "és viszonylag sok feszültség szökik el működésük közben"
    Pontosabb lenne a megfogalmazás úgy, hogy teljesítmény szökik el.
  • NEXUS6
    #11
    Bakker! Ezt az ősdiódát elnézve most már tudom, hogy miért olyan az áramköri rajza amilyen!;)))
  • atomkrumpli
    #10
    majd a pótvizsga jobban fog menni :-)
  • neoG
    #9
    namost ez nem feltétletül a tranzisztorok hibája.sőt...
  • Csirke4
    #8
    Dec 16-án 1 napja volt, hogy 3 nappal azelőtt kaptam egy 1-es a tranzisztorokból úgyhogy rohadjon meg az összes.
  • magyarvok
    #7
    Semmi nem használja ki? Hol élsz te ember?
    Oké, nem játékokra, meg otthoni gépekre kell gondolni elsősorban, persze eljön majd annak is az ideje.
  • Sanyix
    #6
    "Azért cache-ben" Integrált memóriavezérlőnél nem annyira számít.
  • opeca
    #5
    Azért cache-ben és órajelben nem igazán, és ezek számítnaka inkább:)))
  • Zedas
    #4
    Ismét egy jó cikk Dojcsák Dánieltől. És nem, nem fizetnek engem a dícséretért :)
  • ScarY MAN
    #3
    nekem még a cikk is teccik :D
    a vege olyan mint a Discoveryn a "hogyan készül" vagy mi műsor :D xD
  • Maco13
    #2
    Big UP for the TRANZISZTOR
  • Vers
    #1
    nem tudom milyen fejlödésröl beszélünk, mikor 2 éve csak lassulnak a chipek
    persze több mag az van csak semmi nem használja ki