78966
  • Fpocok
    #57586
    Pedig akármelyik oldalról nézem, póker az szerencsejáték... most mindegy, hogy egy félkarú előtt vagy egy asztal előtt ül az ember. És nem értem, mi ezzel a baj?
  • Hegi90
    #57585
  • setuh
    #57584
    Nem szerintemrol van itt szo...nehez behatarolni.Elmozditottak a sport fele is,viszont ahoz sincs meg minden kvalitasa,de mondjuk ahogy a sakk is megkapta a sport jelzot ez is megkaphatna.
  • eloim
    #57583
    jövedelemforrás :)
  • Dr DeViLKiNG
    #57582
    Google meg azt mondja, hogy a türvény szerint is az.
  • Fpocok
    #57581
    Szerinted akkor mi?
  • setuh
    #57580
    Koztudatban az,viszont azert kuzdenek a pokeresek,hogy ezt a baromsagot lemossak vegre magukrol,teljesen jogosan.

    Gondolom te se sok profi rulett jatekosrol tudsz,de pokerest biztos ismersz :)
  • Dr DeViLKiNG
    #57579
    Inkább utánaolvasnék a helyedben.
  • eloim
    #57578
    Így van. Ahogy a póker sem szerencsejáték, úgy a diablós AH-zás sem. Csak itt nem a saját véleményed számít, hanem az, amit az apeh mond, vagy az az ellenőr, aki esetleg téged vizsgál, mit gondol... És mivel a pókerre érvényes adózási elveket a legkönnyebb ráhúzni az AH-zásra (mivel nagyon sok párhuzam van a kettő között), ezért ezt fogják tenni.
  • setuh
    #57577
    A pokert sem kell osszekeverni a szerencsejatekkal.
  • Dr DeViLKiNG
    #57576
    Nem kell összekeverni ezt a szerencsejátékkal. Mivel abban az esetben, már mehetne is rá a 18-as karika, és az extra adó már csak az eladással is.
  • eloim
    #57575
    azért hoztam fel a pókert hasonlatnak, mert internetes játékkal keresett pénzről van ott is szó, ugyanúgy, mint ahogy itt a diablo esetében is. Sok a párhuzam a két játék között.
  • who am I 7
    #57574
    nem biztos, h ezt itt kellene kivesézni.
  • Hegi90
    #57573
    de kitudja, lehet ezzel az AH-zással egy újabb pénzmosó netes szolgáltatást fedeztünk fel!
  • Hegi90
    #57572
    immateriális javaknak hívják őket (ilyen még pl. a licensz), a póker nem idekeverendő - főleg nem a netes póker.
  • eloim
    #57571
    nem ismerem, illetve nem olvastam az előzményeket, de a hivatkozott cikk az ingó vagyontárgyakra vonatkozik, és nem a netes forgalomra. Mivel itt nincs kézzel fogható ingóságod, amit értékesítesz, csk egy virtuális "valami", ezért sztem itt is úgy kell adózni, mint az internetes póker esetében. Vagyis minden olyan bevétel ami a diablóból származik, egyéb bevételnek minősül, és annak megfelelően adózik, illetve sztem itt az ingó tárgyak netes értékesítésére vonatkozó szabály nem alkalmazható, ergó 800 ezres korlát sincs...
    De ahogy Hegi is mondta, egy levél az apeh-nek és kapsz tőlük egy állásfoglalást (igaz, azt később nem biztos hogy az apeh el fogja fogadni :) )
  • Hegi90
    #57570
    mit vársz? nem sokan vannak itt könyvelők, ügyvédek...
  • jazzy
    #57569
    Ezek a kimerítő válaszok.
  • Hegi90
    #57568
    semmi.
  • jazzy
    #57567
    És akkor mi van ha magamnak utalok 750ezret, meg egy másik számlára ami nem az én nevemen van 750ezret? :D
  • Ferrari23
    #57566
    Ja kérjünk egy állásfoglalást diablo 3-ra! :D Azt se tudják mi az szerintem :D Bár tuti ott is van diablós
  • Ferrari23
    #57565
    Az alább linkelt cikk szerint nem kell bevallani.
  • Hegi90
    #57564
    elvileg, amúgy semmibe nem telik írni egy emailt az apeh-nak :D
  • jazzy
    #57563
    De akkor is be kell vallanom, így van? A faszom se emlékszik konkrétan, hogy mennyi pénzt utaltam már ki.
  • Ferrari23
    #57562
    Elvileg ja, márcsak az a kérdés, hogy egy számítósgépes játékban pottyant item minek tekithető? :D
  • Hegi90
    #57561
    ja
  • jazzy
    #57560
    Visszaolvasgattam, eléggé eltérőek voltak a vélemények ezzel az adózás dologgal. Végülis lett valami közös megegyezés, hogy mi alapján kell bevallani? Ha én évente a bankszámlámra kiutalok 800.000 Forintot, akkor nem kell adóznom, afölött igen?
  • Dr DeViLKiNG
    #57559
    Így párszáz óra játék után kiesett az első 6 statos recept... 90k gold. wtf :D
  • sanyiiiii
    #57558
    próbáld az agyadban keresni
  • jazzy
    #57557
    Sehol. Ezt jelenti a titkos szó.
  • hovika81
    #57556
    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, hol tudom megnézni a titkos kérdésem és választ amit megadtam a Battle.net regisztrációnál?
  • j0nNyKa
    #57555
    voltak ilyen mindenfele urban legendek az itemek kiosztasarol, amikbe vegulis beleillik ez a teoria (ez a... jatek krealasanal mar kiosztja a targyakat, meg ilyenek)
    nyilvan megerositve sosem lesz
  • BlazeH
    #57554
    Az IP keresésnek van értelme? Én mentem három kört az ajánlott IP-ken, de legendary így se esett, de még értelmes rare se...
    Meg egyébként is elég hülyén hangzik, hogy különbözzön a loot tábla a különböző szervereken. Több munka lett volna így csinálni, mint rendesen elosztottan.
  • who am I 7
    #57553
    most én is szórakozok vele, de a 20. után se csinálta...de, ha public gambe megnézek 1-2 profile-t nem sokkal utána kidob, ha kilépek a partyból.
  • Dr DeViLKiNG
    #57552
    Az érdekes, hogy én meg ip keresésnél 5 secenként csinálok új játékot, és még nem láttam ezt.
  • Noodlee
    #57551
    Elég gyík megoldás, a másik, ha a program botozni képes, akkor nehogy már ne tudjon egyedül visszajelentkezni :)
    Csak a normális játékosoknak baxák fel az ilyennel az agyát.
  • sanyiiiii
    #57550
    valaki eltüntette a postot amire válaszolni akartam :(
  • Frank99
    #57549
    tegnap párszor beléptem + ki és vissza AH-ba.
    ki is dobott ezzel az üzivel....
  • j0nNyKa
    #57548
    let me google that for you...
    btw ez feature a botterek ellen, ha tul rovid idon belul lepsz be tul sok jatekba, akkor dobja
    tovabbi infok ebben a kek postban
  • who am I 7
    #57547
    nálam csak akkor, ha egy másik player profile-ját megnéztem public közben...és utána kiléptem, majd másik public game-be akartambelépni.De már akkor is előfordult, hogy public gamere rákattoltam, véletlen úgy maradt 2-3 percig (mert elmentem vhova) és akkor is kidobott...de az csak 1x volt.Ha nem inspectelek v. view profile-ozok, sosem fordul elő.
    (nem mindenki képes, értelmes választ kiköpni magából :/ )