78966
  • j0nNyKa
    #57626
    kettővel (mostmár hárommal)
  • jazzy
    #57625
    De nem baj, most már még 1 hasznos posttal bővültünk legalább.
  • radical
    #57624
    hú néztem mi történ hogy 170 új hozzászólás mi történt, erre a szokásos ah tycon fikázás meg online póker+ adózás. lol
  • TurboX
    #57623
    egy texas-t nem fogsz kimatekozni versenyszituációban az fix..
    a másik megismerése nagyobb mankó a kezedben

    /off
  • Psychedelic #57622
    Én se vagyok szakértő, csak engem is érdekelt a dolog, mondjuk tény, hogy kicsit zavaros a téma. Mert alapból elő van írva, hogy adóznod kéne, meg ezer hülye dolog, de gondolom, az egyszerűség kedvéért berakták ezt a 600 ezres kaput, hogy azért mégse kelljen szarakodnod, mert eladod a nagyi mikróját.

    Közben utána olvastam megint, megvan mi a 800 ezres téma.
    Évi 800 ezer forint bevételig (200 ezer forint jövedelem) az adót nem kell megfizetni.
    Ha nem lehet megállapítani, hogy mi az értéke annak amit eladtál a bevételed 25% a jövedelem. tehát 800k bevételnél 200 ezer a jövedelmed, ennek a 16%-at kellene adóznod. Tehát 32 ezer forintot.
    Elvileg eddig nem kell adót fizetned, viszont ezt is be kellene vallani, az adóbevallásodban.
    Erre adták a 600 ezres kiskaput, hogy mivel adóznod nem kell, azért a bevallással se kelljen szarakodni.

    Tehát maradjatok ezeken a határokon belül, akkor szerintem nem lesz gond. 600 ezerig nem kell adózni, se bevallani.

    Amugy egy érdekesség, ha szinesfémet eladtok, a felvásárló fog 4% adót fizetni utána. Szóval aki eladja a szaros gatyáját neten, az 16% adót fizet, ha a "valakik" lopják a a vezetéket meg mindent ami fém, neki nem kell adót fizetnie, és a felvásárló fog csak, az is csak 4%-ot. Magyarország, én így szeretlek. :)
  • setuh
    #57621
    Csak a kulonnbseg az a tobbi szerencsejatekhoz kepest,hogy ott a gep ellen jatszasz ami mindig elonyben van meg jobb helyeken is es igen pont az az 1% a gep javara donti el a rulettben is,h hosszu tavon nincs nyereseges jatekos.
    A pokerbe a legfontosabb az alkalmazkodas ,100%os formula sose fog letezni,minden egyes ember ellen mas kell es a jo dontes tesz valakit profiva,amit persze megeloz egy kis gyors matek szamolas(az a konnyebbik resze a hazi feladat a nehezebb) es rengeteg tapasztalat.
  • who am I 7
    #57620
    Minden szerencsejátékra rá lehet ezt így mondani, pont kesz, szerencsejáték nem létezik :D mi az a mátrix? a sok hülye world wide közvetítés meg..istenem de hülyék, hát megvan a formula, ki lehet számolni szépen felső fokon..ők meg csak a %-okat képesek oda írni..mikor látják a lapokat...miért nem írják ki már előtte a végeredményt :D ja, h nincs 100%-os adott formula, hmmm..akkor szerencse kérdése :D
  • setuh
    #57619
    Minden egyes embernek elmagyarazni ugyanazt nem fogom tobbet,igen, a poker matek ora, meghozza felso foku pont kesz.
  • eloim
    #57618
    oké, engem meggyőztél :) Ma is tanultam vmit :)
  • Psychedelic #57617
    igazad is lehetne, csak rosszul tudod:

    2012-től változik az üzletszerűség megítélése az szja-ban. Először is el kell különíteni a gazdasági tevékenységnek tekinthető értékesítéseket és a nem gazdasági tevékenység keretében történő eladásokat. Az elkülönítés nem egyszerű. Akkor minősül gazdasági tevékenységnek az értékesítés, ha a beszerzés eleve arra irányul, hogy a terméket haszonnal eladja a magánszemély. Ha például a magánszemély vásárol egy karambolos gépkocsit és ezt javítás után rövid időn belül jelentős haszonnal eladja, akkor ez gazdasági tevékenységnek minősül. Ha viszont a megjavított gépkocsit 2 évig használja, majd ezt követően adja el, akkor ez már nem minősül gazdasági tevékenységnek. Nem lesz könnyű az elkülönítés. Ezt észlelhették a jogalkotók is. Valószínűleg ezzel magyarázható, hogy évi 600 ezer forint ingó-értékesítésből származó bevételig nem kell bevallani az ebből származó jövedelmet függetlenül attól, hogy gazdasági tevékenység keretében végezte-e az értékesítést a magánszemély vagy sem. (Nem vonatkozik ez a szabály az ingóértékesítést egyéni vállalkozóként végző magánszemélyre.) Ha viszont e bevétel meghaladja az évi 600 ezer forintot, akkor a teljes összeg adóköteles, nem csak a 600 ezer feletti rész.

    Tehát hiába számit ez gazdasági tevékenységnek, és direkt haszon szerzés céljábol adsz veszel, 600 ezerig nem kell utána adóznod.
    (mondjuk a 800 ezret nem tudom honnan szedték, mindig 600 ezer volt.)
  • who am I 7
    #57616
    Miért akarjátok kidumálni azt, h a póker az matek óra?legyen besorolva úgy is..ennyi erővel a félkarú rablók,rulett stb is csak matek óra.Mivel, mindent szépen ki lehet agyalni (bedobod a 100-ast vagy sem 2meggy 1 szilva állásnál), elég valótlan, nem gondoljátok?Ilyen alapon, szerencsejáték mint olyan, nem létezne...Az rmAH és (net) póker nem igazán hasonlítható össze...talán annyi, h mind a kettő a virtuális térben "zajlik".
  • eloim
    #57615
    a bekezdésed első felével egyet értek. A póker ez év január 1-től minősül szerencsejátéknak tudomásom szerint, viszont korábban az ebből származó jövedelem egyéb jövedelemnek minősült.
    Az utolsó bekezdés viszont téves. A vaterás és egyéb interenetes szolgáltató cégek miatt van az a jogszabály, amiből az előző szópárbaj kiindult: vagyis ha egy megunt cuccodat el akarod adni az interneten, akkor azt megteheted, egy bizonyos összeghatárig adómentesen. De ha ez a tevékenység rendszeres, akkor az már adóköteles. A kérdés az, hogy ez az összeghatár érvényes e a diablóból kiszedett pénzre vagy sem. Én azt mondom, hogy nem. A többiek véleményét nem ismerem, ez csak a sajátom.
  • Psychedelic #57614
    Ez ott bukik szerintem meg, hogy a törvények nem úgy müködnek, hogy szerintem ez ez szerintem ez az. Ha szerencsejáték a póker ha nem, megvan szabva rá, hogyan kell adóznod, viszont amig a diablo 3-ra nem irja elő a törvény, hogy szerencse játék, addig nem netes póker alapján fognak adóztatni, csak mert egy apeh ellenőr azt mondja neki ez is szerencsejáték, vagy mert te irigy vagy, hogy a pókerrel keresett pénzed adóztatják, a másik diabloval keresett pénzét meg nem.
    Ingóság nincs meghatározva mint fogalom, a törvény azt mondja, ami nem ingatlan az ingónak számít. Igy amig nem határozzák meg, hogy már pedig a diablo 3 kutyafüle és ezért ennyit kell adóznod, addig marad ez is ingó.
    A ti eszmefuttatásotok alapján, a vatera eladás után is ugy kéne adózni, mint a póker, mert lehet a pénzedért szart kapsz, meg lehet valakit lehuzol vele, kisérted a szerencsédet amikor más mutyiját megveszed, igy az is lehetne szerencsejáték....
    Csakhogy az is ingónak számít.
  • eloim
    #57613
    látom, továbbra sem fogtad fel, hogy nem rugaszkodtam el a diablótól, és nem a pókert jöttem ide népszerűsíteni, hanem mint jövedelemforrás vontam párhuzamot a kettő között. A párhuzamot vonni kifejezéssel remélem tisztában vagy, de ha nem akkor kérdezd meg anyudat (ha ő komolyan vesz téged, akkor valszeg komolyan is fog válaszolni neked). Ha szted más szabályok vonatkoznak az AH-zásra, mert mondjuk a nagy jogszabályalkotók külön gondoltak a diablóra, és vmelyik passzus külön erre a játékra íródott, esetleg te magad írtad, akkor továbbra is érdekel a véleményed (anyud véleménye esetleg, talán neki lesz).
  • setuh
    #57612
    Ezekszerint tenyleg te vagy,latod en azt se itelem el, mint foglalkozast,ahogy te a pokert.Meg mindig jobb mintha ertelmes lennel es tovabb tartana az off mert lenne kivel vitazni.
  • Hegi90
    #57611
    ja bocs, elfelejtettem, hogy nektek mindent ki kell fejteni:
    valahogy nem érzem a késztetést hogy nektek bármit is bizonyítanom vagy meg kellene felelnem pár netes srácnak akik hitvitát kezdenek teljesen irreleváns dolgokról a diabló topikban.

    we cool?
  • eloim
    #57610
    köszi Hegi, ezt a választ vártam :)
  • eloim
    #57609
    akkor másképp mondom: az volt a kiindulás pont, hogy az AH-zásból származó bevétel után kell e adózni vagy sem? Erre mondtam azt, hogy sztem a 800 ezres korlát nem vonatkozik erre, mivel az csak ingóságok értékesítésére vonatkozik. És mivel az apehos nem tud mihez nyúlni, csak az online pókerhez, mivel ahogy ott is, itt is a mások lehúzása a cél, így azt fogja tenni. Ennyi!
  • Hegi90
    #57608
    anyu komolyan vesz :(
  • setuh
    #57607
    Neked meg egy erdembeli hozzaszolasod nem volt csak bebofogsz neha egy sort,teged ki fog komolyan venni?

    Vagy te vagy itt a helyi troll?
  • eloim
    #57606
    előző stornó
  • eloim
    #57605
    ezt most plz fejtsd ki bővebben, ha nem nagy kérés :)
  • jazzy
    #57604
    Megint hülye példa, aki vásárolni akar, azt pénzt akar költeni. Itt nem az ah vadászokról van szó, hanem a vásárlóerőről.

    Persze én tudom, hogy a pókerhez kell emberismeret, taktika, etc, de ne akarjátok a diablo topicban megváltani a világot, mert jelenleg szerencsejáték és kész, mert így hívják, így van besorolva. Nem hülyék vagyunk, nem is értetlenek, nem is pókerellenesek és pókereztünk már életünkben.
  • Hegi90
    #57603
    sajnos nem tudlak titeket annyira komolyan venni, hogy ennél többet időt töltsek hsz írással.
  • setuh
    #57602
    Tul sok itt a hitetlen menekulj mig nem keso :D
    Te is tudod meg en is tudom,hogy a poker nem szerencsejatek es aki nekifekszik akar meg meg is tud elni belole es nem rovid tavon mint mondjuk az ah-val hanem amig be nem tiltjak nalunk is
    Ne akard oket meggyozni,nekunk csak jobb,h ennyi ember hiszi meg mindig h szerencsejatek,ok fognak ugy beulni az asztalokhoz,hogy szepen csuszik at a penzuk mi felenk.
  • eloim
    #57601
    és aki AH-zik, az mit akar? Veszíteni? Én nem AH-zok, de aki csinálja, az elárulhatná itt, hogy minden egyes üzlete pozitív mérleggel zárul? vagy volt esetleg rossz vétel is?

    Hegi90: asszem eddig csak Setuh és én hoztunk fel konkrét érveket a mondandónk alátámasztására, itt az ideje, hogy te is / ti is alátámasszátok a véleményeteket...
  • Hegi90
    #57600
    ezt gondold újra végig szerintem
  • eloim
    #57599
    nem a pókerre akartam én itt a témát terelni, nem ez volt a célom. Csak párhuzamot szerettem volna vonni a 2 tevékenység között, mert igenis van. Lehet tiltakozni, de amikor az adóellenőr megkérdi hogy honnan van a plussz pénzed, és te elmondod, akkor nem a félkarú rabló fog neki eszébe jutni, hanem a póker (főleg azért, mert az utóbbi években nagyon ráálltak ennek kiismerésére). Ennyi...
  • jazzy
    #57598
    Hülye példa, aki ahban költ az szánt szándékkal költ, mert ennyi erővel a boltba bemegyek tejet venni is szerencsejáték. A pókerben mindenki nyerni akar.
  • Dr DeViLKiNG
    #57597
    Csak ő az ahban kap valamit a pénzéért (mármint aki beteszi), ergo ő egy "szolgáltatásért" fizet.
  • eloim
    #57596
    és akkor vissza is jutottunk az AH-záshoz... ahhoz hogy Te vagy bárki valós pénzt vegyen ki az AH-ból, ahhoz vkinek valós pénzt kell beraknia, és ha csak a korábbi mondatodra sarkítjuk ezt le ("Már csak az a kérdésem, hogy lehet-e veszíteni PÉNZT a pókerben (vagyis valakinek mindig kell veszítenie)? Amennyiben a válasz igen, úgy egyértelmű szerintem."), akkor az AH-zás igenis szerencsejáték. De mint tudjuk, nem az...
  • setuh
    #57595
    Aki benez ide, sztem rogton megnezi,hogy nem a poker topikra nyomott veletlenul
    Tovabbi kerdeseket a pokerrol, privatban varunk eloim kollegaval.
  • eloim
    #57594
    mondj nekem egy olyan tevékenységet, amelynek során ha az egyik fél pénzhez jut, akkor valaki nem lesz szegényebb ugyanazzal az összeggel...
  • setuh
    #57593
    A valasz a hosszutavban rejlik,es abban,h mindig lesznek kezdo jatekosok(fishek).Ami mondjuk ugyanaz mint az ah tycoonban,ide is kellenek a hulyek maskepp semmit nem er az egesz.
  • Dr DeViLKiNG
    #57592
    Vagy mondhatnám úgy is, hogy akkor miért szerencsejáték a fogadás is. Hiszen a számok egyértelműen megmondják kinek KELLENE nyernie.
  • Dr DeViLKiNG
    #57591
    Már csak az a kérdésem, hogy lehet-e veszíteni PÉNZT a pókerben (vagyis valakinek mindig kell veszítenie)? Amennyiben a válasz igen, úgy egyértelmű szerintem.
  • Hegi90
    #57590
    szegény pókeresek :(
  • eloim
    #57589
    Általában azok ragaszkodnak ennyire a pókeres sztereotípiákhoz, akik életükben nem ültek le egyetlen leosztást sem játszani. Sajnos ez meglátszik a jogszabályalkotókon is, és ezért van sajnálatos módon a póker a szerencsejátékok közé besorolva. Lehet ezen vitatkozni pro és kontra, egyik fél sem fogja meggyőzni a másikat a saját igazáról. Főleg egy olyan pókerest nehéz meggyőzni erről, aki ebből él, minden versenyre más stratégiával készül és minden egyes leosztás során komoly szellemi munkát végez (nem úgy, mint egy felkarú rablót húzogató hétköznapi ember).
  • setuh
    #57588
    Aszem meg soha senkinek nem sikerult meggyozni azokat akik nem tudnak pokerezni,h a poker nem szerencsejatek,nem is probalom.Ha erdekel,hogy miert nem az, szanjal ra egy honap tanulast es rajossz, garantalom.
  • Crokin
    #57587
    Egy bizonyos szint felett nem szerencsejáték... stratégia, valószínűségszámítás, etc. Unokatesóm ebből él pár éve nem rosszul, csak azért mondom.