78966
  • Sunrider924
    #62197
    Rendes goblin
  • Carlos
    #62196
    tudom, hogy nem vagyok devilking, de énis csak ajánlani tudom az AH kereskedelmet.

    Pl vettem 100K-ért valami páncélt amit használtam, vettem másikat. Az elsőt pedig eladtam 250K-15%-ért.
    A fél milliós offhand 1millió -15%-ért ment el.

    Szóval énis tudok keresni rajta, csak nem olyan nagyban, mert nincs akkora tőkém (még)
  • Sunrider924
    #62195
    Bingo
  • TurboX
    #62194
    azért a szerencsefaktort ne hagyjátok ki, mert a játékba fektetett idő nem feltétlen van egyenes arányban a gold mennyiségével és a gír minőségével:)

    mondjuk inkább úgy hogy több játékidővel nagyobb az esélyed (-ami nem mindig jön be-)
  • sanyiiiii
    #62193
    Azért nem csak erről van szó (bár természetesen ez is lényeges). Az is számít hogy ki miképp játszik. Én magam pl többnyire nem farmolok hatékonyan, összevissza mászkálok, olyan területekre megyek ahova nem kéne, magas mp, stb. Valószínűleg ezért olyan fos a gearem amilyen :D De ezt tudom, elfogadom, és nem panaszkodok.

    Diszkléjmör (szar a kiejtésem :D): A továbbiakat nehogy magadra vedd, csak ismeretterjesztő szöveg a panaszkodóknak.

    A szar gear mellé ha hozzávesszük hogy még noob is vagyok az archonhoz, még így is amikor rávettem magam hogy archonozzak összeszedtem kb 40 milla xp-t óránként, ami elsőre soknak tűnhet, főleg azután hogy 11>12-re (23040000 xp) 10 játékórát saccolsz, de igazából nagyon kevés. Egy komoly farmer 70-80 milla xp/óránál kezdődik, van aki átlépi a 100at is.

    Általában akik napi 10+ órákat farmolnak azok nemcsak többet teszik ezt, de sokkal hatékonyabban is (többnyire), mégpedig annyira sokkal hogy ha a hatékony farmer jó gearben játszik egy órát az felér a panaszkodó urak 10+ (vagy akár még több) órájával.

    Ugyan ez már sokszor el lett mondva errefelé, de sajnos úgy látszik még mindig vannak akik nagyon lassan farmolnak, tudják hogy nem tökéletesen csinálják de azt hiszik hogy valahol azért top sebességnek legalább közelében vannnak, és ebből következően kijárna nekik is közel ugyanannyi loot, pedig nagyon távol állnak ezzel az igazságtól.

    Talán így a számokkal tudom érzékeltetni a tényleges különbséget.
  • clio1616v
    #62192
    teljesen igazad van

    ma is 6ra hazaértem a melóból és megvacsoráztam toltam egy act2 15perces runt mp2-n és esett 3 legendary

    a hatékonysághoz kell az, hogy tudd merre kell menni a pályán és mi hol van
  • Psychedelic #62191
    Pontosan, a problémák pedig ott kezdödnek, amikor jatekos 2 linkeli ide a napi loot adagját, játékos 1 pedig nem érti, hogy másnak miért esik minden nap 2-3 legendás neki meg 1 hét alatt se esik annyi. Holott ő 1 hét alatt játszik annyit mint a másik 1 nap alatt. És ha emellé még társul az, hogy jatekos 1 gyenge gearben van, jatekos 2 pedig jó gearben, akkor ez az idő is más hatékonysággal telik, és így mégjobban nőnek a különbségek.
    És ha valaki ezt nem veszi számításba, akkor eljutunk oda, hogy irreális elvárásai lesznek a játékkal, és jön panaszkodni, hogy neki pedig a loot szar.
  • Carlos
    #62190
    Itt arról van szó, hogy kinek mennyi ideje van.

    Vegyük egy alap példát.
    Paragon 11 -> 12 (mondjuk!!!!! 10 játékóra meglépni):
    Játékos 1: meló, asszony, gyerek után van 2 órája játszani. Játékos 1-nek ez 5 nap.

    Játékos 2: suli után (14-re otthon van, este 22-ig játszik) kicsivel több mint 1 nap. Ha csak 5 órája van és 11-ig játszik megvan 1 nap alatt.
    Tehát játékos 2 5 nap alatt akár 3-4 paragon szintet is léphet, míg játékos 1 csak 1-et.

    Akinek több ideje van az hamarabb szerez "jó" gear-t egységnyi idő alatt.

    Ennyi az egész.
  • Carlos
    #62189
    +1
  • Psychedelic #62188
    Úgy hogy akik 15 perc alatt meglépik, nem a héten kezdték, nem sirtak fórumon hanem farmoltak és most már van gearjük. Nekik is lassan ment paragon 10-en, de farmoltak tovább, és paragon 30-ra már gyorsabban haladtak, 50-re meg még gyorsabban.
    De gondoltam hogy nem érted majd amit irtam, vagy csak nem akarod megérteni és elfogadni. Mindenki onnan indult ahonnan te, és mindenki eljut oda hogy 15 perc alatt lefarmolja a te 1 napi adagodat, csak nem paragon 16-ra, hanem paragon 50-re.
    Ha te paragon 16-on akarod azt a geart, és loot-ot, ami másnak 10x annyi időbe került, akkor ez nem a te játékod.
  • Lancus
    #62187
    Ok, értem, akkor írd meg légy szíves, hogy lehet 15 perc alatt 1 paragont lépni, hogy tudjak fejlődni gyorsabban. Előre is köszi !
  • clio1616v
    #62186
    tele vagy negatív hozzáállással nem a stílusoddal volt baj
  • Psychedelic #62185
    Ha másnak sikerült, akkor neked is fog, nem hiszem, hogy túl sok olyan ember irogatna ide, aki rmah-ban vette a gearjet, mindenki nulláról kezdte és aki kitartó volt annak végül lett gearje.
    De nem fogsz 1 olyan embert se találni, aki 0-ról kezdve paragon 16-ra össze tudott volna szedni olyan geart amiben über bossokat farmol mp8-on.
    Ha te ezt várod akkor egyetlen tanácsom van neked, hagyd abba a játékot most, mert ez nem így működik. És pláne abba kell hagyni, ha már paragon 16-nal ott tart az ember, hogy csak a loot után görcsöl, ha már mostanra elveszett az élvezet a játékból és csak a loot számít akkor fölösleges szenvedni.
    Játszol nap mint nap, és egyre jobb lesz a geared, mire eljutsz para 50-re, jó esélyel menni fognak az über bossok is. Az nem egy low lvl content, az azoknak készült akik már jó gearben vannak, nem pedig forditva.
    És nem kell magunkat olyan emberekhez hasonlítgatni, akik 1 nap többet farmolnak mint mások 1 hónap alatt. Paragon 16 az még nagyon az eleje, és az a napi 2 paragon szint ott az elején ami neked 1 nap, azt mások akik ide lootokat linkelnek és azt mondjak nekik esik loot, meglépik 15 perc alatt. Szerinted amikor ők egy nap napi 8-10 órát is farmolnak, mennyivel több bosst ölnek meg, mennyivel több gamet tolnak, és mennyivel nagyobb az esélyük lootra? Ha te azt a mennyiséget amit más 1 nap alatt lefarmol, te 1 hónap alatt farmolod le, akkor bizony nem fogsz napi 2-3 set-et esni látni, max havonta 2-t.
    És nem számít, hogy vki már 500, 800 vagy 1000 órát játszott, ha annak 99%-at még mondjuk a startkor csinálta, és a loot paragon mp patchek óta meg szinte semmit, és akkor se azt csinálta amit kell.

    El kell jutni paragon 50-re, addigra lesz geared, láttál esni seteket, legendarykat és szerintem menni fog az über boss farm is. Mindenki nulláról kezdte, mindenki lassan farmolt az elején, senkinek se volt könnyü. Aki kitartó volt, most jó gearben gyorsan farmol, könnyen, ezért sok mobot öl, több loot esik neki. Aki meg nem kitartó, az paragon 10-20 között besír és feladja. Kérdés az, te kitartó vagy e, vagy sem. Ennyiről szól a diablo3.
  • Lancus
    #62184
    Miért, hogy állok hozzá, konkrétan melyik szó volt számodra alpári vagy sértő ? Megkérlek írd már le légy szíves !
  • clio1616v
    #62183
    ha így állsz hozzá nem is...

    eddig olyan 500 órát játszottam, azzal hasonlítsd össze magadat
  • Hosszas
    #62182
    Valaki jonne farmolni??
  • Lancus
    #62181
    köszi, de ez engem miben érint ? :D
    Ötletekkel, konstruktív javaslatokkal, segítséggel lehet előbbre jutni, azzal hogy neked mid van, aligha.
    Miféle mp8 ??? Ha nem dob semmi értelmeset a játék, mégis miből fejlesszem magam mp8-ig azt írd már le, nem pedig hogy neked mid van. Elárulom, ha jól megy, akkor napi 50K körül sikerül eladnom AH-ban cuccokat, kb. ilyen problémákkal küzdök. 3naponként dob a játék kb. 1 legendet, amit el tudok adni akár 100K-ért is ha szerencsém van, lépek napi 2 (para) szintet, miközben végig valor5-el megyek. Nekem valszeg soha nem lesz 1db. gyűrűm sem :( Ez a realitás. Unokaöcsémtől kaptam pár mill. goldot, abból sikerült használható cuccokat vennem, mindenem AH-ból van.
  • clio1616v
    #62180
    mp8ason szép aránnyal dobja mind a 3 portal, de mp5ösön is olyan 2/3 az arány

    eddig olyan 20 gyűrűm van és abból csak 1 ASes és egy ccs
  • Sunrider924
    #62179
    Egy kis bug, egeszen aprocska, health linkes withermoth a fear proccal lement a szakadek aljara, jo ott neki, meg a lootot se kell ideadja...
  • Lancus
    #62178
    Köszönöm a kimerítő választ így már értem, de számomra egyenlőre esélytelen. Se a szintem nem elegendő, se a cuccaim, se csapatot nem tudok szervezni. Azt hittem ez valami event, hogy a Blizz valamit összedobott az ünnepekre, nekimegyek meg van, és mindenki örül max. 2-3 próbálkozásra.
    (kulcsért amúgy minden esetben valor5-el mentem, MPL1-2-vel de ez mit sem számított, kb. 25.-re dobta ki a harmadikat)ezért telt két hétbe egyetlen bossos próbálkozás.
  • devlking
    #62177
    Profiiiiit
    Na, hát ilyenekből lenne az a 7,5 milliárd amiről beszéltem. Majd holnap tartok egy egész napos ah buzerálás napot, és meglátjuk mennyi jön be.
  • BlazeH
    #62176
    Na igen az eléggé megdobja a kulcs esésének esélyét ha van előtte 5 valor.
    (anélkül ugyanis az esély nulla)
  • sanyiiiii
    #62175
    A kérdezőnek mondjátok meg hogy 5 valorral próbálkozzon.
  • cleric
    #62174
    A Hellfire ring egyik előnye, hogy nincs rajta level requirement, így akár az 1-es szintű új karakterednek is odaadhatod. A másik előnye nyilván az, hogy összejöhet egy olyan gyűrű is, aminek magasabb szinten is van értelme. A harmadik szempont, hogy mindenképpen van rajta 35% bonus exp, ami minden szinten kell. Plusz a készítésekor kiválaszthatod a main statok közül azt, ami neked a legfontosabb, és az biztos lesz rajta.

    Überek:
    Én is azt javaslom, hogy mp5-6 körül fuss neki, lehetőleg másik class-al (ha ranged vagy, akkor melee-vel és fordítva). Genearal chat-en is keresnek partit sokszor, oda is be lehet társulni.
    Ha gyengének érzed magad a magasabb szinten, próbát akkor is tehetsz, de legalább 3-an legyetek, hogy legyen aki el tud szaladni feltámasztani :) (pratikus, hogy ha látod, hogy nincs tovább, akkor kiszaladsz a hentből, ha még lehet, mert könnyebb feltámasztani). Ha general chat-en olyat ajánlanak, hogy lesz permafreeze wizard a partiban, akkor mindenképp menj akár mp8-ra is, mert ha megállítja az ellent, akkor tényleg csak ütni kell.

    Kulcs:
    Kulcsozásra nálunk bevált, hogy a leggyorsabb kimegy elite packot (eventet, resp chestet) keresni, üzen, kimegyünk, leütjük, visszamegyünk. Így tovább nv5-ig, aztán keywarden. Így nagyon hamar megvan egy kör, és nem kell a fehér mobokkal az időt tölteni.
  • BlazeH
    #62173
    Ezért miért banolának? Nem script, semmi köze a játékhoz, csak egy számolást könnyítő program.
    Nem rég kezdtem el számolgatni ezt excelben, most meg találtam ezt és kicsit leegyszerűsíti.
  • UltraZord
    #62172
    banhullám?:D
  • BlazeH
    #62171
    Paragon kalkulátor:

    http://www.diablofans.com/topic/82564-tool-diablo-3-paragon-calc/
  • BlazeH
    #62170
    Az elején nekem is 2-3 hét volt 3 kapu összeszedése, de ha már mp5-ön 10-15 perc egy kulcs beszerzése utána elég gyorsan megy a dolog.
    Érdemes 1-2 haverral öszeállni, összedobni a machineokat és együtt lemenni.
    Mondjuk nekem is hamar értelmét vesztette, mikor a második gyűrűm egy max crit, max dam, 200+ str, 400+ loh-os darab lett :D
  • Lancus
    #62169
    Igen erre gondoltam, de sajnos így számomra értelmét vesztette az egész, mert ezt az egy lehetőséget is 2 hét alatt farmoltam ki. Mire olyan erős leszek hogy nem lesz gond megszerezni ezt a gyűrűt, vagy akár 1db kapu aktiválási lehetőséget is, addigra már nem is lesz szükségem a gyűrűre (már ami az XP részét illeti). Most para16-os vagyok, mire ez csípőből összejön leszek kb 80-90-es, akkor meg már minek, másnak is vannak ilyen statjai, az XP-t kivéve. Én azt hittem hogy ennyi szenvedés után végre kapok valamit. Na mindegy, akkor 50-60 parával feljebb újra megpróbálom.
  • BlazeH
    #62168
    Ha erre gondolt, akkor igen, újra össze kell szedni a kulcsokat.
  • Carlos
    #62167
    A kérdező szerintem arra gondolt, hogy ezután bármikor megnyithatja a kaput, vagy újra össze kell szedni a kulcsokat, hogy újra nyisson egy kaput?
  • TurboX
    #62166
    mp5 alatt ne űberezzél

    túl sok macera van a kulcsokkal ahhoz hogy még 50%-ot se adj magadnak a dropra
  • BlazeH
    #62165
    Ez forintosítva mit jelent? Persze ki tudnám számolni, de te már úgyis utána számoltál.
  • Savmacska
    #62164
    Nem láttam hogy irtál bocsánat, a echot nemrégen adtam el 45m ért :) Ritka az attack speedes :) Jó hogy nem tettem fel az általa kreált 100k-rt :)
  • gandrus
    #62163
    Magasabb MP szinten próbáld. Nekem mp2-n nem túl sok próbálkozásból dobott a Magda/Skeleton King és a Ghom/Rakanoth páros is. A harmadik kell már csak, és nem sokat próbálkoztam.
  • Lancus
    #62162
    A linket lehagyta a rendszer, bocsi, talán így beillesztve működik :
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_1_8_dzd5vvngjl.jpg
  • Lancus
    #62161
    Érdeklődnék tisztelettel, hogy ez a "hellfire ring" dolog működött-e már valakinek ? Nálam 2 hét intenzív kulcs farmolás után, aktiválom a kaput, lenyomom bent skeleton king-magda kombinációt, erre ennyit dob :

    Mondhatni nem sok...
    Ilyenkor mi van, kezdhetem elölről a farmolást a nulláról ?
  • devlking
    #62160
    Nem kamu, és ebben az infláció benne sincs. :p
  • who am I 7
    #62159
    nem kell a kamu.Nekem is 15 milliárd lenne és top gearem, ha nem adtam volna el goldot
  • devlking
    #62158
    Számolgattam kicsit, és így ahzásból eddig 7,5 milliárd gold jött. Milyen durva gearem lehetne, ha nem adtam volna el a goldot állandóan.