78965
  • oneal1
    #77540
    ha esetleg van amazonra felesleges motyód akkor nagyon szívesen segítenék, hogy legyen helyed!!! :D
  • Árnyvadász
    #77539
    Most haladtam ACT V-ben és visszamentem Mephit legyakni. Meg egyéb runokat csinálni tárgyakért. Hát alig van helyem már tárolni a sok unique és set tárgyat. Legalább 10 unique-om lett és ugyanennyi set is. Lassan indíthatok egy barbárt, akire ráadhatom, de kapott a kísérőm is. Barbárnak meg íjász társa lesz, mert annyi íjam van (stormbow is, szintén unique, meg setből 2db), hogy muszáj odaadni neki. MF 85% még, de potyognak a tárgyak rendesen.

    Mephi a zsoldost nem tudja leverni egyébként. Tűzfal hamarabb végez vele. Zsoldos gyógyítása, csak tippként írom, ha kellene SHIFT + Gyógyítal. Így továb bírja, de enélkül is elvan.
  • Dodo55
    #77538
    Nekem tegnap esett 4 unique normal Baal-től (abból az egyik fasza is volt a hirelingemnek, a többi meg ment volt a spájzba majd esetleg más karinak). Közben live maintenance volt, mint később megláttam a bnet alkalmazásban. DESTRUCTION'S END portal után jött a Cain-es képernyő, de utána a kari listában sehol a Slayer előtag és lvl 32 vagy 31 helyett lvl 27... Na mondom mi a... Biztos bug. Restart az egésznek, aztán nem enged belépni, mondván még benne vagyok egy játékban. Nyomok rá mégegyszer, akkor már másik hibaüzenet. Csinálok új karaktert, azzal sem enged. Ok, mondom akkor megvárom a maintenance végét. Lvl 31-et visszakaptam végül, Slayer még mindig sehol. Belépek, erre látom Q6 "find Baal's throne room". És akkor már nem lepődtem meg, hogy a cuccok sehol természetesen, mert bizony egy rollback lett a vége.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2021.09.27. 21:38:57
  • PiszkosFred
    #77537
    Biztos, hogy lecseng majd a kezdeti lendület, de szerintem megmarad egy alacsony számú, de aktív közösség bőven, az "eredetit" sem hagyta el a nép, mindig volt kivel játszani bneten az évtizedek alatt. De, először is azt kellene már megmondaniuk, hogy a ladder/szezon mikor indul, hogy tudjon az ember tervezni előre. :)
  • Árnyvadász
    #77536
    Én hétvégén tudtam játszani, főleg vasárnap. ACT V kezdésnél hagytam abba. Gyűjtöttem egy legendás és 4 szett tárgyat, ami nem is rossz, mert keveset runoltam. Azt majd Mephisto-ra tartogatnám, csak még erősödnöm kell. Egyelőre lvl 26 vagyok és varázslónővel játszom offline-ban.

    Nekem csak az ellenfelek változatlansága, a sok ismétlődő típus vagy nagyon hasonló elv mentén működő nem tetszett. D3-hoz képest pedig az egyszerűbb ACT IV is csalódás volt, de azt tudom a régi emlékek D2 LOD-je alapján, hogy az ACT V tetszett a legjobban, remek farmolási helyek vannak ott és gyorsan lehet fejlődni. Szóval várom, hogy folytatni tudjam a kalandokat.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2021.09.27. 15:15:25
  • mucsácsó
    #77535
    én is palázok, bár még Act2 elején vagyok, mert nem tudtam játszani egész hétvégén (és hát ugye megjelenéskor se :DD) - viszont nagyon élvezem a játékot, valahogy jobban érzem az ütéseket is a betához képest (valszeg ehhez az azóta kisebb ping / lag is hozzájárul)
    én nagyon örülök, hogy kijött a játék, egyszerre nosztalgia + mégis újan hat valahol az egész :) kicsit féltem, hogy nem lesz ANNYIRA jó, de nekem már most megérte a pénzét fixen :) éééés még hol a vége, főleg ha még indítok más karikat is :D

    amúgy nem tudom, hogy mennyire fognak hozzányúlni majd a játékhoz a jövőben QoL szinten, de nagyon örülnék, ha nem csökkene (jelentősen) a játékosbázisa, és lenne 1-2 apróság update - nyilván nem új Act-ot várnék el, de akár 1-1 új item vagy új monszták jók lennének, vagy 1-1 endgame újítás pluszba - csak valszeg necces lesz az implementációja, mert akkor valahogy az alapjátékba is meg kéne csinálniuk - és nem tudom, hogy mennyire mernek/akarnak ilyenbe belefogni :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.09.27. 15:05:54
  • PiszkosFred
    #77534
    Egy, másfél hónap, kb. november elején. A mostani két hónapja kezdődött, júli végén, és mivel 3-4 hónapig tartanak, várhatóan az október teljes hónapja mellett már nem sok marad novemberre.
  • T800
    #77533
    Mikor érkezik pontosan az új szezon?
  • PiszkosFred
    #77532
    Van, de szezon végén járunk, várd meg az újat (nincs már olyan messze), akkor mindig van egy nagyobb fellángolás.
  • lwb
    #77531
    Igen, nekem is jobban bejön, bár nekem a D3-mal sem voltak problémáim. Ez azért szebb, az tény.

    Tegnap este a holy fire build paladinom leverte Diablot, most kezdem a kiegészítőt. Már teljesen elfelejtettem, hogy mekkora szárazság van socketes, pláne több socketes tárgyakból normalon. Még a horadriic cube-bal sem tudok machinálni, mert gem sincs annyi, hogy legyen felesleges és csináljak szimplából socketest (és az is csak 1-2 socketet ad max ezen a szinten). A küldetés is csak 1 db socketet csinál. Ennek eredményeképp egy jó ideje nem cseréltem pajzsot sem. Amit dob a játék, az köszönőviszonyban nincs a 10 szinttel ezelőtti 3 socketes kite shieldemhez képest sem, mert ugye a resistance-ek a fontosabbak, mint a többi érték.
  • mucsácsó
    #77530
    összehasonlíthatatlan mind minőségre, mind dizájnra a D2R javára :)
    ez egy totál más grafikus engine, szerintem egyébként amúgy az lehet alatta, ami majd a D4 alatt is lesz, legalábbis nekem nagyon úgy fest..
  • T800
    #77529
    Sziasztok!

    D3-nál van még aktív közösség játékon belül? Engem a HC része mindig jobban érdekelt, de egyedül unalmas. Van aki tolja még? :)

    Köszi!
  • lwb
    #77528
    Hát azért ez sokkal jobban néz ki, mint a Diablo 3. Animációk, modellek, minden sokkal szebb. A diablo 3 művészeti világa is másmilyen, inkább képregényszerű valami, ez meg inkább reálisabb, mint amilyen a 4. rész lesz.

    Én series x-en tolom és ott jó a minőség és a teljesítmény is.
  • Dodo55
    #77527
    Nekem meg van, de én is eddig inkább a beta-val toltam főként, nem sok időm volt tegnap, sem még ma.

    Szép egyébként valóban, bár illene azért egy RX480-on 1920*1080 ultrán is 60-75 fps-t hoznia... Főleg amikor a világ leggazdagabb országaiban mérve is legalább egy havi fizetés mostanában bármilyen értelmes VGA.

    Erre azért figyelhettek volna jobban, egy ős Diablo-s barátom (annak idején ő mutatta még nekem az 1-et) is ezért nem veszi meg egyelőre, amíg a pár éves gamer laptopját le nem cseréli (és amíg ez van, addig túlárazottan pedig elvből nem fogja, ahogyan sokan mások sem valószínűleg a játék által célzott, mára már némileg érettebb generáció tagjaiból, hiába lenne miből).

    Hozzáteszem hatalmas különbség nincs a különböző grafikai szintek között és med-high körül már szépen is fut, de azért na, bosszantó a dolog.
    (A Diablo III Beta nekem annak idején még egy 8-10 éves P4-en is egész mozgóképszerűen futott pl. . Aztán azért ahhoz képes túl látványos fejlődés nem volt a látványban)

    És az új kényelmi funkciók valóban jók, de mégsem rúgják fel a régi szabályokat. Tényleg 99% ugyanaz a játék, legalábbis eddig úgy tűnik :)
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2021.09.24. 20:01:46
  • Daermon
    #77526
    Béta alapján olyan, mint régen, csak szebb grafika, minimális plusz csiszolás.
    Én nem vettem meg. Majd egyszer talán akciósan.
  • Mutans Zombi
    #77525
    ...én meg már azt hittem a játékkal kapcsolatban van ennyi élmény.

    Tegnap csak az offline módot tudtam kipróbálni. Van 1-2 szokást igénylő tényező, de amúgy hangulatos.
    Külön köszönet a fejlesztőknek a gamble-kínálat újrageneráló gombjáért!
  • coolpet
    #77524
    És maga a játék milyen?
    Minden politikai sallangtól mentesen? :)
  • lwb
    #77523
    Szétoffoljátok itt mindenféle Diablo dolgokkal ezt a kulturkampf topicot.
  • Dodo55
    #77522
    Sajnos amikor feltételezhetően politikai haszonszerzésből feltüzelt vélt vagy valós sérelmek és azokkal kapcsolatos mozgalmak annyira átesnek a ló túlsó oldalára, hogy pár év alatt a hétköznapok megszokott világának torzzá tételét vélik felfedezni tömegek, akkor elkerülhetetlen, hogy a jelenség által vélten vagy valósan érintett dolgok témájában ez a beszéd tárgyává váljon. Sajnálom egyébként bármilyen elnyomás áldozatát és valóban sok dühítő eset kerül nyilvánosságra, de az egyensúlyra kell törekedni, nem pedig túltolni és ártatlanok tömegének a torkán lenyomni, hogy akkor innentől hirtelen egy kifordított világban kell élniük, mert a társadalmi kissebbségek, mert a klímaváltozás, mert ez, mert az, mert amaz... És az a szomorú, hogy az ilyesmi mindig fordítva sül el, lásd pl. a 20-25 éves agyonüthetetlen autók árát használtan, amióta téma a belsőégésű motorok agresszív kivezetése (ez már nagyon offtopic, de amúgy a nyakam rá, hogy valójában kevésbé is szennyeztek a régiek ha az emberi szervezetre káros összetevőket nézzük, ismert is néhány hitelesebb, bár csak 1-1 típusra kiterjedő mérés, ami elég megdöbbentő eredményeket hozott).

    Meg akkor ha már minket támadnak a jogállamiság sérelmével, akkor egyébként nyugatabbra hol van az ártatlanság vélelme, a jó hírnévhez való jog, stb... ??? Mert ezek valahogy az említett mozgalmak által sugallt kollektív bűnösség elvével kissé paradoxonnak tűnnek...
  • PiszkosFred
    #77521
    "Egyébként milyen a játék teljesítménye a bétához képest? A béta kapcsán sok panasz volt erre (pc és konzol tekintetében is)."

    Tegnap 2 órán át játszottam (a karbantartás előtt és utána 1-1 órácskát) és szerintem a performance jobb volt, mint a bétában. Arra figyelni kell egyébként, hogy a játék hajlamos az options menüben végzett változtatások során kidobni az asztalra, de a játékban nem volt gond - miután végre engedett kreálni és/vagy csatlakozni másokhoz.
  • Sir Cryalot
    #77520
    Trump csak annyiból lényeg itt, hogy az ellene használt bevett takikával kényszerítik ki hogy meglegyenek a menő PROFI( :DDD ) gamedev állások amit fel lehet tölteni "marginalizált" jelentkezőkkel. Engem nem zavar ez, csak azért írogattam be mert érdemes átlátni hogy milyen machináció megy/mehet itt a háttérben amit természetesnek veszünk hogy persze áll a bál mert így meg úgy ( fele sem igaz).
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.09.24. 12:38:06
  • Plata
    #77519
    Mi a manó,azt hittem ez a Diablo topic.
    De itt csak több oldalnyi hülyeséget lehet olvasni.
  • Árnyvadász
    #77518
    Szerintem nem lesz releváns amit írok, de leírom, ha már gép előtt vagyok. A béta alatt a kreált karaktereddel lehettél online lobby-ba, de játszhattál egyedül is. Azért ott voltak lagok bőven, a legidegesítőbb az ütés érzékelésének hiánya volt. Falra másztam már tőle komolyan. A játék pedig a külső területeken hajlamos volt belassulni.

    A tegnap kijött játékkal offline karaktert indítottam, mert külön van az online-tól. Kijött a játékhoz az új nvidia driver feltettem, gépet is cseréltem, de semmi gondom nem volt. Azokból a hibákból amit fent leírtam nem tapasztaltam semmit. Ment ahogy kell. Online részével kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de más fórumokon szidták mint a bokrot. :D

    Nyilván az is rendben lesz, csak lerohanták a szervereket. Egyébként a CoD-ba is nehezebben tudtam belépni. Azért ez elmond mindent, szegény battle.net kapta az ívet. :)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2021.09.24. 12:15:21
  • Sir Cryalot
    #77517
    igen , a hippikorszak kellős közepén a 70-es években
    "Cosby testified that he had given Constand Benadryl, and that he had separately provided Quaaludes to women he wanted to have sex with"

    nézd meg a videót hogy mi erről a sztori.
  • Montana92
    #77516
    Baccátok meg, az ember "read only" módban idejön a játékkal kapcsolatos infókért, és erre ez megy itt alább... :D

    Minek foglalkoztok a sráccal? Gondolom, a csaj és a barátai (ha vannak) már megunták, hogy a lentiekhez hasonlókkal traktálja őket, így muszáj máshol kiadnia magából..

    Egyébként milyen a játék teljesítménye a bétához képest? A béta kapcsán sok panasz volt erre (pc és konzol tekintetében is).
  • Árnyvadász
    #77515
    OFF:

    Remélem a Modern Warfare és Warzone van annyira jó, hogy ezt az új Vanguard eladásai megérezzék. Most először érzem azt, hogy nincs szükség új CoD részre idén. Arról nem is beszélve hamarosan érkezik az új BF. Ki fog ezzel az új CoD-al játszani?

    Inkább ahogy eddig is, gyártsanak tartalmakat a MW és Warzone-hoz, aztán ha már lementek róla az emberek, felőlem jöhet új CoD.
  • lwb
    #77514
    Egyébként k mindegy is, hogy Cosby ártatlan vagy sem, mert nem ezért került elő a neve itt, hanem mert egy idióta Blizzardos menedzser akkora humorherold volt, hogy a céges úton a szállodai szobáját Cosby-szobának hívta. Nyilván utalva arra, hogy mit fog majd ott csinálni. Seggfejnek lenni nem bűn, nem is vádolja ezt az embert senki bűncselekménnyel (tudtommal), csak éppen egy percre bele kéne képzelnünk magukat, hogy milyen fasza lehetett ott egy nőnek dolgozni. A sok állófarkú nyáladzó idióta között.
  • Daermon
    #77513
    Te azért ilyen laposföld hívő is vagy, ugye? :D
  • lwb
    #77512
    Cosby ügyet gyártották? WTF?

    "Cosby testified that he had given Constand Benadryl, and that he had separately provided Quaaludes to women he wanted to have sex with"

    Ja, én is Benadrylt meg nyugtatót szoktam adni a nőknek, akiket felhívok magamhoz... És ezt ő ismerte be. Cosbyt nem azért engedték ki, mert kiderült az igazság, hanem mert a fenti bizonyítékot nem törvényes eszközzel, hanem trükkel csalta ki tőle az ügyész. Azzal, hogy azt nem fogják büntetőügyben felhasználni. Felhasználták. Emiatt, egy eljárási szabálysértés miatt úszta meg Cosby a börtönt. Az ügyész elcseszte.Megjegyzem, ez is amerikai sajátosság, nálunk ilyen nincs, simán elítélték volna, mindegy hogy szerzi az ügyész be a bizonyítékot.
  • Sir Cryalot
    #77511
    A Cosby-s ügyet is gyártották, ezt éppen gyártják, Trump ügyeket meg futószalagon gyártottak és mindig volt képernyőn "accuser", meg terítéken "accusation" .
  • lwb
    #77510
    Van egy koncepciója, hogy itt nagy nemzetközi baloldali összeesküvés van a Trumpék miatt, pedig dehogy. Csak felnőttként kéne viselkedni a munkahelyen egyeseknek. A vezetőknek meg az is a feladata, hogy rendet tartsanak. Ha ilyet látnak, odab.sszanak az asztalra és ne nézzenek félre.
  • lwb
    #77509
    Megint: Bobby Koticknak ehhez semmi köze. Az ő széke nincs veszélyben, a Blizzard vezetője mondott le. Ő is támogatta a republikánus pártot vagy mi? El akarod itt vinni egy irányba, de ha Kotick fejét akarnák, akkor nem a Bracket támadnák, hanem Kotickot.

    Egyébként Kotick kurvára megérdemelné, hogy eltakarodjon, de nem ezért. A világ egyik legtúlfizetettebb CEO-ja, miközben az activisionnél leépítenek ő milliós jutalmakat tesz zsebre. A játékiparban meg a legrosszabb, legkapzsibb megoldásokat terjesztette el. Az activision valaha egy kreatív, újító kiadó volt, mára a neve egyet jelent az unalmas éves szarokkal, a multis lehúzással, a mikrotranzakciókkal és társaikkal.

    De Kotick széke nincs veszélyben. Amíg a birkák veszik évente a Codokat meg a többi szart, addig ő termeli a pénzt és a board elégedett is lesz vele.
  • PiszkosFred
    #77508
    Egyre szurrealisabb ez a topik.

    Sir Cryalot: te tipikusan az a fajta "ember" vagy, aki az ongyilkos Blizzard alkalmazott temetesen siman odamegy a lany szulojehez es elkeri a halott lanya battle.net-es login-passt, mert "az mar ugysem hasznalja". Aztan ha eppen pofan akarnak verni emiatt, akkor sem erted miert, "biztos politika ez is."
  • Sir Cryalot
    #77507
    The records show the Activision Blizzard CEO donating to several Republican party outlets and candidates. The sharing of this information saw the reporter come under fire from many who believe gaming and politics should stay separate.
  • lwb
    #77506
    ??? A faszi tényleg úgy hívta a szobáját. Őt kell megkérdezni, hogy vajon miért. Nem nézek podcastokat, bocsi.
  • Sir Cryalot
    #77505

    "Trumpnak ehhez semmi köze."

    " a srácok vagy hogy az egyik menedzser a szállodai szobáját ízlésesen Cosby-szobának hívta. Bill Cosby után. Googlezd ki."

    ugyanaz a taktika :

    https://youtu.be/lJvijmbWOvk?t=189
  • lwb
    #77504
    1. A DFEH nem morálrendőrség, hanem kb a munkaügyi hivatal. És igen, ők mennek ki, ha érkezik bejelentés munkaügyi visszaélésről. Ami érkezett. A nőktől, akiket érintett. Azért mentek ki. Ez a dolgok rendje Amerikában.

    2. Bobby Koticknak ehhez annyi köze van, hogy a csúcs tetején ő van, de a Blizzard belső problémái az amúgy autonóm Blizzardot érintik, ahol le is mondott a CEO, aki nem Bobby Kotick (J Allen Brack).

    3. Trumpnak ehhez semmi köze.
  • Sir Cryalot
    #77503
    Ott van hogy kiment a moralrendorseg ropke 2 evre es elmult ket evben ott voltak. Feljelentes meg azota lett.

    " a two-year DFEH investigation of the company’s workplace practices"

    Hiheto hogy kozben ezek noket matattak (lol).

    Az a helyzet hogy Bobby Kotick Trumphoz kotheto es ott szivatjak ahol tudjak kaliforniai donteshozok.
  • lwb
    #77502
    Nincs twitterem, nem érdekel a twitter. Ha téged ennyire idegesít, akkor tedd azt, amit én: ne használd.
    Ez a botrány egyébként nem twitteren indult, hanem a bíróságon. A közösségi média és a sajtó már csak a konkrét vádakat kapta fel.
  • Sir Cryalot
    #77501
    "Akkor" kell, ja errol ennyit. En azert jobban megneznem kikkel fujok egy kovet, mert a twitteres az egy konkret szekta, lol.