78923
  • PiszkosFred
    #77458
    Oké, akkor a híd állni fog 17:00-kor, a híd állni fog, a híd állni fog... :D
  • PiszkosFred
    #77457
    Már tegnap óta lehet (elő)tölteni, szóval nem lesz gond.
  • wedge31
    #77456
    Azt már most el tudod inditani.
  • Sheltem
    #77455
    Igen, ez a része világos. Igazából az érdekel, hogy el tudom e indítani az "előtöltést" mielőtt lefekszem délután munka után aludni :) az a 17-18 óra pont megfelel arra a célra :)
  • jarlaxxe
    #77454
  • PiszkosFred
    #77453
    Papírforma szerint kb pénteken, mert jó szokásához híven holnap 17:00-kor úgy omlik össze majd az egész rendszer a loginnal az élen, ahogy az a iparági nagykönyvekben meg van írva. :)
  • Sheltem
    #77452
    Köszönöm.
  • wedge31
    #77451
  • Sheltem
    #77450
    Sziasztok

    Papírforma szerint holnap hány órakor kezdődik a buli?
  • Sir Cryalot
    #77449
    Azt a verziót tartom leghihetobbnek hogy kifizetett Kotick egy rakas penzt egy ilyen felig szekta kategorias, atvilagitos cegnek akik most atnyalaznak mindent tulbuzgoan. Es most majd nem lehet szolni mert olllyan alapos a munka. Meg a weboldal forrasaban is kicsereltek a blacklistet blocklistre nezzen utana aki nemhiszi
    Biztos visszaut ha nem lesz mod akkor meg ugyis lecseng a jatek amire alapoznak is valoszinu hogy legyen tobb kereslet a mobilos cuccra. Elbaszod Bobby.
  • PetruZ
    #77448
    Muszáj mindent bevetni és elterelni a figyelmet a cég körüli balhékról... Ettől még meglepően jó kis live action trailer Simu Liu-val a főszerepben:
  • undY1ng #77447
    Azért nézzetek rá a Last Epoch-ra. ;)
  • SLICK
    #77446
    ezt gyönyörűen összehozták! Én már felszálltam a hype vonatra :)
  • mucsácsó
    #77445
    erősen day1 szagot érzek :D más kérdés, hogy mennyire lesz használható a játék.. ha olyan lesz, mint anno a D3 launch, akkor eléggé botrány :D
  • PetruZ
    #77444
    A végleges intró, kezdés 23-án:

  • lwb
    #77443
    Nem, épp ellenkezőleg. Neked van igazad.
  • coolpet
    #77442
    Baj hogy ebből én nem értettem semmit? .)
  • lwb
    #77441
    Twitch az Amazoné, ami pedig Bezosé. A twitch nem sajtó, hanem egy online felület, ahol a tartalom 90%-a vagy videojáték vagy titty streamer. Kiket promotálnak? Nekem úgy tűnik, hogy a legnézettebbeket, pl. Ninja meg a társait. Vagy ők is balosok? A minecraft streamer? A lehúzós picsa, aki kamuból nyomkodja a kontrollert, közben kiteszi a melleit és pénzt kuncsorog? És ne csináljunk úgy, mintha csak a baloldali politikai streamerek lennének. Egy HasanAbira és Vaushra jut Tim Pool vagy Keemstar vagy Charlie Kirk vagy Crowder vagy Ben Shapiro vagy Laura Southern stb stb.

    Akiket én hozok fel példának, azok azért egy noname streamernél jelentősebb figurák. Pl. az amerikai elnök. A szenátorok, akik a ME botrány alatt jogszabályt akartak módosítani, csóró Geoff Keighley magyarázkodott az nbc-n, hogy a játék valójában nem is olyan. Jack Thompson bíróságra vitte az ügyet a Rockstarral.

    Ezeket te hasonlítod egy Polygon vagy Kotaku cikkhez. Hát, nem egy súlycsoport.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.08.26. 13:26:24
  • dantor7
    #77440
    Te felhozol egy maroknyi arcot a jobb oldalról, közben meg ott van nem évente meg havonta, hanem naponta száz balos fröcsögés, de ja, mossuk össze a kettőt!

    Hozzátenném, hogy szerintem az egész nyugati média úgy kb. 5-6 család kezében van, akik viszont brutális pénzeket fektetnek a saját ideológiájuk népszerűsitésébe, és ezek sajnos tények, nézz utána, pl. a Twitch is Amazon tulajdonban van, vajon véletlen, kiket promotálnak? Igen, mielőtt megkérdezed, a promotálás hamarabb jön, mint a nézettség, persze azért ügyesen-okosan hozzák össze, hogy ne szúrja ki a szemed.

    Régen is volt egy mondás, olvasni a sorok között, azzal mára mi lett?
  • lwb
    #77439
    Ezzel nem vitatkozom, de azt is látni kell, hogy mi van a háttérben. Leszarná mindenki a gamer médiát, ha nem kerülne súlyos pénzekbe, ha azt figyelmen kívül hagyjuk. Vásárlókat lehet rossz sajtóval veszíteni.

    Ez a "balos" dolog, ezt azért gondold át. Nem a balos politikusok azok, akik évente 2-3 alkalommal menetrendszerint előkerülnek és elmondják, hogy az erőszakos videojátékoktól iskolai lövöldöző lesz belőled. 2018-ban pl. Trump elnök találta belemondani ezt a kamerába. A ME-et sem a balos sajtó támadta a "szexjelenetek" miatt, amik ugye nem is voltak benne, de ahhoz játszani is kellett volna a játékkal. De a GTA-vel évtizede hadakozó Jack Thompson ex-ügyvéd sem véletlen bron-again Christian ... Azok nem balosok finoman szólva.

    Nem kell mindent elhinni, amit az edgy alt-right youtuberek mondanak a kamerába. Van egy agendájuk, azt pusholják és elhallgatják minimum a dolgok felét, hogy téged befolyásoljanak.
  • PiszkosFred
    #77438
    > A diablo elvileg egy gótikus horror szettingben játszódó sztori.

    Tevedsz! Anno az volt, persze, de azóta eltelt 20 év, ma már mások az elvárások, más a világ, más feltételeknek felelnek meg a fejlesztők, más lett a Diablo is. Lehet ez ellen tüntikézni, hisztizni, lázadni, stb., de teljesen felesleges, már nem számít, mit akarsz. Pont. Ma az számít, hogy a piac mit akar. Ma nem TE határozod meg a piacot, hanem a piac téged. Megfordult a dolog az elmúlt év(tized)ekben és még csak most jön a java.

    A D2 alapjáték továbbra is elérhető, semmi sem változott, aki nem akarja vagy nem hajlandó elfogadni a jelenlegi felfogást és a mai trendeket, az tehetlen dühében elfojtott két anyazás között még mindig tud játszani a régivel. Az változatlan, és manapság már ezt is meg kell becsülni, hogy a régi még megvan. (vagy irány az indie gaming, jelenleg a gaming ott virágzik)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.08.25. 18:16:40
  • Wootan
    #77437
    Azért csinálják, mert fosnak, hogy a túlnyomórészt balos gamer médiák - amik ezerrel nyalnak az aktuális trendeknek (pl. lmbtq / feminizmus) - szétszedik őket, és repkednek majd a szexista / rasszista / stb. jelzők, ami tovább rongálná a reputációjukat.

    Amúgy én pl. leszarom hogy kicserélték a csöcsös szobrot, ha nincs a videó tuti észre sem veszem. A karakterek új kinézete sem izgat különösebben. Az amazon ruhája szerintem most realisztikusabb is (ki a fasz megy félmeztelen harcolni? ).

    Ami engem leginkább zavar, az a langyítás. A diablo elvileg egy gótikus horror szettingben játszódó sztori. Menjenek a picsába a cenzúrával. Aki ennyit sem tud elviselni, az menjen máriózni.
    Utoljára szerkesztette: Wootan, 2021.08.25. 18:06:39
  • lwb
    #77436
    2000-ben jelent meg. 2 milliós eladással vezette a toplistákat. Pár éve a Tomb Raider az 1 milliós eladással bukta volt. Ma már egy CoD három hónap alatt 6 millió példányban megy el pl. A Dio2 egész 20 éve alatt ment el 4 millióban.

    20 év alatt a videojáték piac mainstream lett, beelőzte a filmipart, hollywooddal mindennel együtt. A nagy pénz meg ilyenekkel jár. Ahogy a hollywoodi filmekben is fel-fel tüntek pl. token black karakterek, melegek stb, úgy ez beszivárgott a videojáték piacra is.

    Vagy ez, vagy direkte veled akarnak kibaszni. Nagy rejtély vajon melyik.
  • repvez
    #77435
    Azért azt nem gondolod komolyan , hogy az eredeti nem a globális piacra ment .
    Lehet, hogy nem olyan könnyu volt akkor a terjesztés mint manapság, de minden országba eljutott az is és senki egy szóval nem panaszkodott abban az időben azért mert a női vagy a férfi karaktereknek kilátszottak csupasz testrészei.

    űHa igy lett volna akkor megértem, hogy most megprobálnák kijavitani a probléámát, de én a diabloval kapcsolatban semmi ilyet nem olvastam az évek alatt.

    De lassan visszamegyunk oda mint a 19. századba, amikor már az közmegbotránkozutatás volt ha valaki a starndon a bokáját kivillantotta.
  • lwb
    #77434
    Fel kell tenni a kérdést, hogy vajon miért csinálják ezt. Mert ki akarnak veled szúrni vagy mert ... esetleg, amit én leírtam.
  • repvez
    #77433
    Szerintem se kellene változtatni semmin sem, egyrészt a legtöbb szereplö nem ember, tehát miért is kellene olyanként nézni rá? Bár manapság már lehet , hogy valaki scorcere vagy druidanak vagy kitudja minek hivatja magát és emiatt ö sértve érzi magát.
    De ez egy közel negyed százados játék , el kellene fogadni azt ami akor volt.
    A másik dolog, hogy az nem magyarázat, hogy akkor a pixelekbe mindenki azt látott bele amit akart, mert a concept artok és egyébb mellékletek ugyan ugy mindent részletesen kidolgoztak akkor is.

    Szerintem is cenzura és az alkotoi szabadság és a szolás szabadság megnyirbálása folyik mostanság már az egyenlöség és a PC jegyében.

    Már nincs olyan területe a szorakoztató iparnak, ahol ne ezt tolnák a képünkbe.
  • lwb
    #77432
    El akarják kerülni azt a szrcunamit, amit pl. a Mass Effect 1 kapott 15 éve, hogy SZ.XSZIMULÁTOR !!!
    Amíg 20 éves volt a grafika és a három pixelbe azt értettél meg gondoltál bele, amit akartál, addig ez nem volt téma. Az élethűbb, nagyobb felbontású grafikánál már nem lehet magyarázkodni.

    Meg ugye globális piacra megy. Egy olyan dolog, ami elmegy az M besorolás miatt pl. Amerikában meg Európában, nem feltétlen kerül ki a polcokra pl. a Közel Keleten vagy Kínában. De Ausztrália is necces. 20 éve jóval kisebb volt a piac, kevesebb igénynek kellett megfelelni.

    Ez van.
  • mucsácsó
    #77431
    Amúgy jah, a köpőcsöveskisgecik jöttek már act 1-ben is, és fel se ismertem őket, amíg nem váltottam át hirtelen legacy módra... hát eléggé ratyin néznek ki :(
  • Wootan
    #77430
    Ez maximum csak részben igaz, ráadás erős képmutatás is.

    Az hogy pl. az introban Marius szobájának faláról hiányoznak a kínzó eszközök, hogy maga Marius sokkal "normálisabban" viselkedik (az eredetiben teljesen reális volt, hogy azok után amin keresztül ment, lényegében megzakkant). A fogadóban a félig lerohadt fejű, sánta törpét lecserélik egy sima emberre. A wanderer viselkedése is sokkal visszafogottabb mikor küzd a belőle kiszabadult energiákkal, meg nekem úgy tűnt, hogy a háttérzene is sokkal visszafogottabb annál a jelenetnél.

    Az act3-as köpőcsöves kis g*ciket is lecserélik...és még ki tudja mit nem láttunk még.
    Ez sima cenzúra / Pc bullshit. Ráadás epic fail az egész, mert 14 év alattiak kurvára nem fognak ezzel játszani, nekik ez a játék már túl régi/lassú/nehéz

    Kibaszottul undorító, hogy manapság mindent el kell baszni csak azért, hogy a sok idióta SJW, meg hópihe ne sírja tele a netet amiatt, hogy őket megbántották valamivel. Alig várom hogy kiderüljön a barbárról, hogy ő meleg, az amazon meg transzi... ugye manapság ezek a legfontosabb információk
  • repvez
    #77429
    Egy kis háttér info hozzá és , hogy mi állhat a háttérben a változásoknak.
  • Wootan
    #77428


    Utoljára szerkesztette: Wootan, 2021.08.24. 18:26:17
  • Coradiel
    #77427
    Köszönöm! Közben rájöttem, hogy minden tabon külön kezeli a pénzt és én másik tabot néztem mint ahova betettem.
  • hawkie22
    #77426
    És mennyire igaz. :)
    Én megrendeltem preorderben, béta alatt is játszottam/játszom vele, nyilván már nem olyan, mint 20 éve, de én se vagyok már a régi, már nincsenek 16-18 órás gaming sessionök, mint az egyetemen anno haverokkal. Nemcsak D2-vel, de semmilyen más játékkal sem. Van viszont két gyönyörü gyerek, család, ház és emellé, szabadidös tevékenységnek, esténként 1-2 órát elütögetni Diablot és Baalt tökéletes lesz, míg nem jön ki a Dio4. :)
  • lwb
    #77425
  • PiszkosFred
    #77424
    > Tényleg, pc-n a régi mentések kompatibilisek lesznek az Resurrected Diablo 2-vel?

    That news comes courtesy of game producer Matthew Cederquist, who told IGN Middle East that a happy accident meant that old Diablo 2 saves ended up slotting perfectly into the remaster. Good news if you've been holding onto a cherished Barbarian file for the past 20 years.

    "Yes! Keep your old save files," said Cederquist. "Back when we were working on [the remaster], we wondered if the old save files would work, so we kind of shoved it in, and it worked! So yes, your local singleplayer save files will carry over."
  • PiszkosFred
    #77423
    Hát, a diablo játékmenet is két részből állt, van a sztori és van a grind :)

    A sztori, vagyis a normal szintű végigjátszás - amely végén elérsz olyan 30-40 szintre és agyonütöd Diablot és Baalt - is szórakoztató, főleg ha több karakterrel is megcsinálod és figyeled a különbségeket, hátrányokat, előnyöket, stb. Nem hajt a tatár, elvagy, akkor játszol amikor akarsz, akkor tartasz szünetet amikor akarsz, stb. Munkahelyen pl tökéletes :D

    Csak hát az a fránya csillogó gyöngyszem, amelyet megpillantasz akkor, amikor próbaképpen nyitsz egy nightmare játékot és az act1-es első fallenből jobb cucc esik, mint amit Diablo dobott nem sokkal előtte, akkor az emberben beindul egy zsigeri vadászösztön, amelynek a vége egy dedikált MF karakter és éjszakába nyúló meph/baal/cow runok (amelyeken csak az első egy-két órában volt siker és loot, mert később az elfogyasztott sör hatására egyre többször már le sem jutottunk a bossokig - szabály volt, hogy részegen sosem cowoztunk, nem kockáztattuk meg, hogy valamelyikünk kinyírja a kinget) :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.08.23. 13:52:58
  • Daermon
    #77422
    Amúgy nem csodálom, hogy újat kezdesz. D2 anno is nagyon unalmas volt, mire Hellre értél… Aztán azzal még sehol nem voltál. 99-től 100ra meg annyi farm volt, mint 1-99ig :D
  • Daermon
    #77421
    Nem tudom, de meglepne. Nekem már szerintem eltűnt a CD-m, amin a mentések voltak.
  • lwb
    #77420
    Tudom, de nekem pont az a jó, hogy újra az elejéről viszem végig a történetet, friss kezdéssel stb. Nekem ez a post end game content dolog sose jött be. Végigviszem a játékot, vége van, kész. Karaktert megtartom és nézegetem, hogy milyen király, de új végigjátszás megint 1. szint, normal new game. Régen is így vittem végig a Dio 2-t és ma is így játszom a Dio 3-at.

    Tényleg, pc-n a régi mentések kompatibilisek lesznek az Resurrected Diablo 2-vel? Mert tegnap megtaláltam őket, valamiért elmentettem őket.
  • Daermon
    #77419
    Új build miatt nem kell új kari, lehet resetelni Akaránál. :) (még LoD-ban jött be jó pár éve már)