78965
  • coolpet
    #68929
    updating battle.net agent...
    mi van mar megint? mar 5 perce erre varok
  • skinnyman
    #68928
    Most nem konkretan az armor-rol beszeltem, hanem altalanossagban ehp-rol, amibe nyilvan az meg az allres is beleszamit (ez a ketto elvileg egyforman kene h beleszamitson), es dodge, block is.
    Amugy jah, a life regen is skalazodk ezekkel, meg gyakorlatilag minden ami eletet ad - szemben azzal ha csak a vitality-d sok, akkor egyik ilyen sem skalazodik es semmit nem ernek.
  • Sunrider924
    #68927
    Josh Mosqueira igerete utan ujabb adag classbuild gyujtemeny
  • Sunrider924
    #68926
    A 4/2es affix roll bevezetese utan mindossze 2 classt lattam PTR-en T6on farmolni, barbar es dh. Tudom, 60on a wizard az istenkiraly, de 70en volt az. Barbar es dh kozul is egyedul dh-rol hallottam hogy solo megolte uber diablot T6on.
  • Pukkka
    #68925
    Sziasztok,

    Én is lassan visszatérnék. Van/volt egy p100 as DH és egy Barb-om. Ahogy olvasgattam a WW buildet lehúzták a WC-n. Van még értelmes csukotszemmel farmolós build Barbra, vagy teljesen benerfelték? DH mennyit javult 1.08 óta, lehet már értelmesen haladni vele, nehezebb szinteken is?
  • Lokker
    #68924
    gg
  • Klemice
    #68923
    na most a wizzel vagyok úgy, hogy 1 milla a taff és csak 60-70k a dmg
  • Aradebil2
    #68922
    senki sem állította, hogy ilyet csinálna a toughness, erre van a "healing". Toughness = ehp. Én értem amit akartok mondani Sunnal, csak ne állítsuk már,hogy a toughness faszság és szarul számolja
  • VanDaal
    #68921
    Köszönöm a választ!

    Torment 1 nem okozott gondot eddig azokkal a karaktereimmel, amikkel próbáltam.
    A crit chance szerepének csökkenését pont abból kiindulva gondoltam, hogy már nem lehet fury töltésre használni a battle rage-dzsel, és a berserker időtartamát sem növeli meg, illetve a CM és az archon wizardnak is annyi. De akkor nem kezdem el "leadni" a karaktereim crit chance-ét más statokért, ha továbbra is fontos.
    Viszont az meglepett, hogy a tempest rush monkom teljes egészében működőképes maradt a korábbi gearjével, csak néha kell kimenekülnöm a sűrűjéből, ha már túl sokan vannak körülöttem.

    A legendaryk szinteződésének nagyon örülök, ezekkel lehet majd színt vinni kicsit a játékba :)

    Élet töltésre érdemes lehet akkor esetleg life regent választani? Elég magas armor és resist mellett nem is hangzik olyan rosszul így elsőre, ha az ember 4-5k hp-t gyógyul másodpercenként

    Sprint kicsit fury igényesnek tűnik nekem hosszú távon, de majd kiötlök valamit.
    Fogok majd fórumokat és build leírásokat is nézegetni, csak először szerettem volna az alapokat rendbe tenni a fejemben a változásokkal kapcsolatban :)
  • Dodo55
    #68920
    Monknál én resistekre + vitality-re építem a védelmet, armor helyett ott a skillekből eredő dodge.

    Így is még mindig a lézerekkel vagyok bajban, megütni T2-3-on se nagyon bírnak a brutál dodge miatt.
  • Sunrider924
    #68919
    Dinamikus nehezseg van, a jatek mindig mindenhol a karaktered szintjehez skalazodik, a regi nightmare/hell/infernot el kell felejteni surgosen.

    2.0ban elso korben boven eleg az ha torment 1en tudsz farmolni, semmi mast nem kapsz magasabban csak tobb xp-t, dropbeli kulonbseg nincs, majd csak 70en lesz.

    Crit chance szerepe pont hogy nem csokkent, ettol fogod elsokorben felig szarnak latni az osszes uj dropot. Pont ugyanolyan kivanatos mint korabban de sokkal nehezebben tudod beszerezni. Az 1.08as ww barb buildet szetnerfeltek, mashogy kell vele boldogulni. Ugyanattol szenved mint minden mas kari, a resource regenje is le van nerfelve a beka segge ala.

    Legendary itemek is ugyanugy mukodnek mint a dinamic difficulty, a szintedhez vsn igazitva amikor kipottyan.

    Lifestealt el kell gyorsan felejteni, 60on kapott egy 0.1X szorzot, ennyit tolt most vissza neked, 60 folott megszunik teljesen, lifesteal nelkul kell karit epiteni. LoH-rol irtam korabban hogy nem mukodik 60on, illetve nem fog eletben tartani ugy mint korabban a lifesteal.

    Core:main stat, ebbol soha nem lesz eleg
    Offense: ahogy jol esik, de maxolva is keveset ad crit chancebol es atack speedbol
    Defense: gearedtol/buildtol fugg, allres es liefregen szerintem , armor nem ert sokat, a hp majd jo lesz miutan AR es liferegen maxos.
    Utility: probald ki az area dmg-et meglepo eredmenyre juthatsz vele. Esetleg ha resource reductiont stackelsz, akkor az a +10% is jol johet
    Movement speed=et barbarok sprintel oldjak meg ujabban. Keress youtube videokat vagy diablofans class forumon is van par otlet.
  • Sunrider924
    #68918
    Pont azt mondtam hogy ne az armort nezd, mert mar PTRen se mukodott jol. Az en tapasztalatom szerint vit+allres+liferegen az, ami mukodik. Szerintem meg a LoH sem mukodik, illetve az nem fog senki eletben tartani, amikor az arcane sentry 20k-t tickel rajta tormenten vagy afolott.
    Ugyanakkor talaltam valahol egy ilyen humoros megjegyzest, hogy barmi bajom van 60on most, aludjak ra 2 hetet, mert a kiegben minden mashogy mukodik/skalazodik mar lvl 61tol es minden jatekbeli mechanizmus arra van optimizalva, ez a vanila 2.0 ez nem igazan erdekel senkit, fejlesztoket foleg nem.
  • VanDaal
    #68917
    Sziasztok!

    Hosszú kihagyás után tértem vissza a játékba, mert az új patch kíváncsivá tett.
    Nos, elég sok minden megváltozott, azt meg kell hagyni :)


    Néhány dolog megértésében szeretném a segítségeteket kérni:

    Kezdetnek itt vannak például az új nehézségi szintek:
    Ha indítok egy új karaktert, és egyből experten kezdek vele játszani, akkor az olyan lesz, mintha a régi rendszer szerint hellen kezdtem volna a játékot, a normal és nightmare fokozatot átugorva? Vagy inkább csak nagyobb MP fokozatnak felelne meg?
    Az új torment nehézségi szint hogy viszonyul a régi infernohoz?

    Jól érzékelem, hogy a crit hit chance szerepe valamelyest csökkent a buildekben (főleg barbárra gondolok) a korábbihoz képest a skillek átvariálása okán?

    A legendary itemek skálázódása csak a kiegészítővel fog jönni, vagy már a patch-ben megtörtént?

    Érdemes átállítani a karaktereket life stealről life on hites élettöltésre, vagy még az LS-nek is megmaradt valamennyire a létjogosultsága?
    Egyébként nem is lehet már AH-ban az item tulajdonságok között LS-re keresni, vagy csak bamba voltam, és én nem találtam? :)

    Zárásként pedig a paragon pontok kiosztásában is szeretném kikérni a véleményeteket.
    Valami ilyesmit gondoltam így első körben, de nem szeretnék nagy hülyeséget csinálni velük:
    -core: movement speed
    -offense: crit chance
    -defense: all res
    -utility: life on hit
    A movement speed növelésével ki lehetne váltani a Lacunit vagy az Inna gagyót, amivel elég sok main statot tudnék nyerni.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • skinnyman
    #68916
    Azt elhiszem, hogy az ehp alapjan jol kiszamolja.
    De azt pl hol szamolja bele, hogy a loh skalazodik veluk? (meg regen eletpiak is skalazodtak veluk, most mar ugy latom az %-ot tolt)
    Ertsd: ha van 100k valos eleted (es nulla armor/res), akkor pl 1000-es loh-al 1000 ehp-t toltesz utesenkent.
    Ha csak 10k valos eleted van de a sebzesek 90%-at felfogod armor+res-sel (igy ugyanugy 100k ehp-d van), akkor az 1000-es loh 10-szer annyi ehp-t tolt utesenkent. Es infernon (persze a fokozatokat is atvarialtak meg konnyitettek de gondolom azert van meg mindig nehezebb fokozat ahol akar meg meg is lehet halni) tipikusan ezeken mulik az elet-halal kerdese, onmagaban nagy hp-val kitorolheted a segged...
  • Sunrider924
    #68915
    Mutatok neked valamit: Toughness
    Lehet sarkitani, de attol meg nem foglak komolyan venni...
  • tarti19
    #68914
    Ez most komoly? szerinted 300 all res s 50k hp esetén is addig bírod t3-on, mint szintén t3-on 150K s 600 all res esetén? Jóval erősebb a karaktered ebben az esetben :P Persze lehet nekem furcsa, hogy nem 3-4 ütés vagyok, hanem 15-20 s most itt legyen konstans dps, hogy ezzel se kelljen számolgatni...
  • Sunrider924
    #68913
    Azt mindjart gondoltam. Annyira roszul csinaltam, hogy t1-6 kozott minden nehezsegen farmoltam es buildeket meg skilleket kombinaltam, hogy mi mivel mukodik. Ha esetleg ertelmezni fogod amit irtam, akkor rajosz hogy ezt irtam: fel lehet vinni a toughnesst a csillagos egbe es ettol semmivel se lesz a karid erosebb a(z elemi) sebzesekkel szemben. Talan probald ki ?
  • tarti19
    #68912
    3 millás védelem? Ott akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. . .
  • Aradebil2
    #68911
    de ez eddig is így volt, a toughnesset ettől még nem számolja rosszul a rendszer,ugyanazt számolja amit eddig ehp-néven használtunk/számoltunk. persze hogy armor és AR nem váltja ki egymást, ezt nem is állította senki
  • Sunrider924
    #68910
    Azert mukodik rosszul, mert egy alapotrol kiindulva megnoveled az armorod mondjuk all resi karara, lesz szep nagy toughnessed es megcsocsalnak az elitek reggelire 3 elemi affix kombonal.
    Kiprobaltam monkon, gyonyoruen mutatott a 3milla folotti toughness de kicsit forro volt a labam alatt a talaj minden elitnel, holott a te nezopontod szerint sokkal jobban kelett volna birjam a gyurodest.
  • Aradebil2
    #68909
    miért számolná rosszul? elvileg még amior ptr-en volt a cucc, ki lett számolva a neten eddig keringő ehp calculátorokkal hogy teljesen jól működik, és nem kell mostmár itemcsere előtt 5 percig egy spreadsheetbe irogatni és számolgatni az effective hp-dat
  • Armite
    #68908
    Én nem tapasztalok igazán sok vissza esést, mert esik bőven rare cucc és legend még mindig, ámbár kevesebb az olyan ami bele illik az aktuális buildembe. Lehet HC-n máshogy esik, mint SC-n? Szerintem beképzeled a drop hatást, az ember ingerküszöbe gyorsan változik és mindig többet akar.
  • Lammer
    #68907
    nem szamolja az rosszul... bizonyos allres es armor felett, mar jobban ervenyesul a tobb hp :)
  • [SiX] Boci
    #68906
    Minden set és legendary account bound less, csak azokkal tradelheted el, aki partyban voltak veled amikor kiesett.
    A toughness meg csak egy összesítő érték, csak azt nézni nem szabad. Amúgy holnap 9től tolunk egy kis streamet Bennyvel, megbeszéljük az újdonságokat meg a kieget. Akit érdekel majd itt nézheti:
    Stream
  • DORSANAX
    #68905
    "Ez a toughness meg mintha kicsit tulegyszerusitene a vedelmet...."

    Igen, totál rosszul számolja, oda kell nagyon figyelni, én a HC karaktereimmel nem xarozhatok (estleges item cserénél mindég u. azon a helyen teszetek), szóval így igaz szerintem is...

    A vitába nem igazán szeretnék beleszólni, hogy mi és hogyan esik, de valóban érezhető "visszaesés" az első napokhoz képest.
    Az AH pedig véleményem szerint a kieg megjelenése után kb. 2 hónap múlva várhatóan visszatér ismerve Blizz étvágyát.(!)
    Ne harapjátok át a torkomat, ez csak egy magánvélemény :)
  • Sunrider924
    #68904
    PTR-en volt ilyen az atmasolt monkom, felhuztam egy masikat hipp-hopp es annak erdekes modon esett minden ugy, ahogy a nagykonyben meg van irva. Nem vicc.
  • skinnyman
    #68903
    Amugy most mi tortent a valor buffal vagy hogy van ez az egesz?
    Meg esett egy legendary, egyboll account bound volt, ez minden legendary-nal igy lesz mostantol?

    Ez a toughness meg mintha kicsit tulegyszerusitene a vedelmet, van cucc amire azt irta hogy javitana a toughness-en, mikozben a resi-t vagy 150-el csokkentette volna es az armor-t is valamennyire, csak epp vitality-ben adott kicsit. Nem hiszem h pl azt beleszamolja, hogy a resi+armor skalazza a loh, stb hatekonysagat is, mig a vitality csak fixen hozzaad az eletedhez amivel onmagaban szart ersz ha nincs melle eleg armor/res.
  • wedge31
    #68902
    Erre csak egy magyarázat lehet, téged valamiért utálnak a Blizzardnál...
  • sata75
    #68901
    Ketten játszunk mi is barátommal T2-n, neki folyamatosan esnek a legek, úgy ahogy nektek is, nekem ha azt mondom 3 óránként egy akkor sokat mondok...
    Az is mind semmire valo fos:(
    Szóval nekem semmi nem változott 1.7 (6?) óta:(
  • HunnernesKonge
    #68900
    Óránként esik 1-2 ha haverral toljuk 2-3 legendary nem tudom miről beszél a kolléga, de szerintem fel sem tette a patchet, csak fröcsögni jár ide.
  • Dodo55
    #68899
    "A játékot amúgy 2 napja tesztelem, és a 10Gb feltelepítése után is pont ugyanolyan szarul dob mint eddig"

    Akkor nagyon balszerencsés lehetsz, mert nekem kb. 5-8 óra játékidő alatt sikerült a monkom DPS-ét megdupláznom, plusz mellé közben még feljebbhúztam ~15-15 szinttel két kisszintű karimat is. Ezidőalatt kb. 20-25 legendary esett, 1-2 kivétellel teljesen jók.
  • Lokker
    #68898
    mert d3-ban nem volt, én még mindig nem látom a fényt az alagút végén peccs óta
  • skinnyman
    #68897
    Azert d2-ben az open bnet (ahol offline single karikkal lehetett multizni) kozel sem volt csalo mentes. Haverokban ha megbiztal akkor oke, de ha barmilyen okbol idegenekkel akartal ott jatszani (foleg pl ha legit targyakkal akartal volna kereskedni), elegge hemzsegtek ott a csalok, igazabol eselytelen volt megmondani, hogy egy targy legit-e, annyi duplazo/targy generalo volt ott.
  • gerey
    #68896
    Ha minden ennyire szar, és mindenkit átvernek, meg birkák vagyunk, akkor te miért nem kerülöd el a játékot?
    AH-t szidod két napja, most meg arra biztatod az embereket, hogy onnan vegyenek cuccot?!
  • Lancus
    #68895
    Áruld már el, hogy jönnek képbe egy offline játékban a csalók ? A sok csalót, okosítót mind az online hozta magával, a kényszerleállásokkal, karbantartásokkal, kéretlen patchekkel stb-vel együtt. Ha otthon feltelepíted 1db gépre a játékot, és azon játszol, hogy jön be hozzád csaló ??? Multit meg nyomhatsz lanban haverokkal, ismerősökkel és kész, ennyi. Én D2-ben egyetlen csalóval nem találkoztam. Itt meg milliárd goldokat árulnak és híznak, dagadnak. A játékot amúgy 2 napja tesztelem, és a 10Gb feltelepítése után is pont ugyanolyan szarul dob mint eddig, úgy hogy akinek van egy csöpp esze, még most bevásárol AH-ban, mielőtt onnét sem lehet már majd beszerezni a használható cuccokat.
  • bigbigle
    #68894
    Sziasztok,

    Kéne egy kis segítség.
    Most hogy újra elővettem a játékot, csak multiban megyek, de eléggé sűrűn mondhatni befagy a játék (csak a saját mozgásom látom, de az se valós) és ez viszonylag sokáig is tart.
    Valaki nem találkozott-e hasonló problémával akár régebben vagy mostanában, vagy csak tudna egy megoldást számomra?
  • Lammer
    #68893
    a vicc, hogy 4 nappal ezelott meghalt az elozo DHm (elkezdtem IRL dumalni femilivel, erre nezem nem escapeltem menube magamat xD)

    neki is dobott egy tok ilyet, megjobb CD-vel, csak kevesebb tobbi stattal xD
  • pimpi001
    #68892
    na ez szép. gratu
  • Lammer
    #68891
    tegnapi imba HARDCORE amum, en kertem elnezest :D

  • Nirz
    #68890
    "Konzolnál más a helyzet, ott kénytelenek voltak odaadni ami jár, mert a fejükhöz vágták volna ha kiadnak valamit offline-ra és még az is szarul dob. "

    ott már teljesen mindegy,mivel offline verziós rengeteg dupe módszert találtak az egész multi úgy szer tehát konzolon ahogy van teli csalókkal,ezért is remélhetőleg pcn sose lesz offline mert azonnal tönkretennék a játékot mint anoo a d2-öt.