78965
  • kigyi
    #70140
    Kábelmodemnél nincs önkéntes csere. ADSL-nél játszik az amit leírtál, de kábelnet esetén nem. Ebben az esetben a modemhez van kötve a szolgáltatás. Idegen modem hálózatra kötésekor nincs vagy csak nagyon minimal szolgáltatás érhető el mondjuk 56kbit/sec sebességgel az Invitel kábelnet esetében, persze ez tökéletes levelezésre (mellékletek nélkül), de minden másra rettenet lassú.
  • T800
    #70139
    Azt valahogy kitudom deríteni házilag hogy fix e az ip címem?
  • Sirch
    #70138
    A szolgáltató csak akkor fog modemet cserélni meghibásodás esetén, ha arra a szerződése kötelezi, mert mondjuk bérled tőle a készüléket.
    Egyébként meg a barátod (aki ugyanannál a szolgáltatónál van, és áthozta hozzád a gépét) áthozza az ő modemjét, átkötitek, és ha nem jelentkezik a gond, akkor az első boltban veszel egy új modemet, gond letudva.
    Ha meg másik modemmel is gond van, akkor érdemes csak vonal vagy központi hiba miatt reklamálni a szolgáltatónál.
  • kigyi
    #70137
    Évek óta ugyanazt a címet kapom áramszünet után is. Ha ezt szolgáltatásban igényelném az 5k lenne havonta :D Tiszta viccesek ezek a szolgáltatók :)
  • cleric
    #70136
    Ha nem fix ip címed van, akkor nem csak modem cserekor, hanem megadott időközönként is kellene kapnod új ip címet (akár áramtalanítás után is). Az utóbbi időben azonban meglepően sokáig marad egy ip cím egy felkapcsolódáshoz, a munkahelyemen például hónapok ugyanaz a cím.
    Amúgy az, hogy másik ip címed van, önmagában nem változtatná meg a dolgot, de valószínű, hogy az új modemnek más lesz a kezdő ip-je is.
  • T800
    #70135
    Viszont abban nem vagyok biztos(bár lehet hogy egyértelmű csak én nem tudok róla) Hogy új modem cserekor új IP címet is kapok? Mert elvileg nekem azt kéne megnyernem... Egy új IP címet
  • T800
    #70134
    Igazad van,ezt tényleg nem tettem meg... Akkor taktikát váltok. Nem adom fel! :) Van még néhány dolog amit nem játszottam be,ez is köztük lesz!
  • cleric
    #70133
    Írtam már korábban: kapcsold ki random 1-10 percekre a modemet pár napig, aztán hívd fel a szolgáltatót:
    Jónapot, Élő Szövet vagyok Fémvázon!! Jeleztem korábban, hogy véletlenszerűen megszakad a netes kapcsolatom, sajnos az utóbbi időben ez gyakoribbá vált. Biztosan Önöknél is látszik, hogy magától újraindul a modem, és néha 10 percig is várni kell, mire helyreáll a kapcsolat. Kérem, hogy cseréljenek modemet, mert így nem tudok távmunkát végezni a munkahelyemen.

    Nem kell túlspilázni, tök természetesen mondd, nem értesz hozzá, oldják meg, vagy - ahogy itt eloim is írta - átmész máshoz. Nehogymár a Diablót add fel, mert rossz a modemed!
  • T800
    #70132
    Remélem jutok valamire... Kezd nagyon elegem lenni a digiből :/
  • kigyi
    #70131
    Régen én is az online játékok miatt balhéztam :D :D Akkoriban CS volt a probléma kellett volna az alacsony latency, de 300 alatt nem sikerült játszani este és hétvégén.
  • T800
    #70130
    Köszönöm a tippeket mindenkitől,rengeteg segítséget kaptam az utóbbi néhány napban! :) Mindent végig fogok próbálni amit ajánlottatok,és mindenképp addig balhézok amíg nem fognak lépni valamit. Össze fogok szedni minden olyan dolgot ami bizonyíthatja hogy csak ők tudják megoldani a bajomat.. Nekem is megfordult már a fejemben,hogy megmondom nekik hogy átpártolok másik szolgáltatóhoz,de ezt arra az időre tartogatom amikor már végképp szarnak a fejemre...
  • kigyi
    #70129
    Én régen a fogyvéd ill. akkor még működő informatikai és hírközlési minisztérium-nak továbbítottam ugyanazt az e-mail-t amit nekik is elküldtem. Természetesen a levélben megnevezve és külön megszólítva mindkét felet. A minisztérium hivatalból eljárt az ügyben nekem dupla sávszélem lett ugyanannyiért és javították a hibát. A céget megbüntették egy szép kis összegre ami persze nekik semmi, de ők keresték maguknak.
  • eloim
    #70128
    Üdv! A szolgáltatók alapból ilyenek, viszont egyből megváltozik a hangvételük, ha a problémád leszarása után bedobod, hogy akkor te most azonnal visszamondod a szolgáltatást és átmész a konkurenciához :) Az esetek 90%-ában működik, a maradék 10%-ban meg akkor valóban érdemes váltani...
  • kigyi
    #70127
    A traceroute-ot annak idején a Matav is elfogadta hibajelként. Gondolom ez most sem változott, ha gond van akkor most is elfogadják és annak alapján kivizsgálják az esetet. A BIX-re is érdemes mérni amúgy.
  • T800
    #70126
    Rendben munka után este meg is csinálom! Köszi a tippeket! Amúgy meg az a vicces,hogy befagy ugye a játék,a latencym felugrik ilyen 400-1500 közé.. Közben a skype megy tovább a haerokkal,sőt! Még chatelni is tudok a játékban... De a lentebb linkelt videón látszik,hogy se mobot ütni nem tudok se semmit .... :/ Fura egy helyzet az biztos...
  • T800
    #70125
    Ezen vagyok én is... De valahogy be kéne ezt bizonyítanom nekik,mert addig nem fognak csinálni semmit :/ Nincs valami ötletetek ? Hogy lehetne rájukverni hogy náluk van a gond ?
  • coolpet
    #70124
    Es egyebkent ha alt+tab-olsz akor megy a net meg normalis sebesseggel mennek a netes cuccok? Marmint amikor leakad a Diablo.
    na akkor csinald a kovetkezoket


    Inditsd el a jatekot, nyiss egy gamet
    alt+tab -> futtatas -> cmd -> netstat -b
    keresd meg a diablo3.exe vagy most nem is tudom mi a game inditofilejanak a neve, hogy milyen szerverhez csatlakozik.
    nyomass egy tracert <szerver ip> parancsot
    ezutan nyiss meg 2 cmd ablakot, es add ki ezekben ezt a 3 parancsot.

    ping -t index.hu
    ping -t <szerver ip>

    kezdj el jatszani, es ha befagy akkor nezd meg hogy melyik ping veszik oda, mindketto vagy csak a bnetes.
    nyomass ismet ey traceroute <szerver ip>-t, hogy megtudd hol veszik el a csomag.

    Majd irj :)
  • Dani271
    #70123
    Akkor a gond a te modemed és az utcán levő felhordó kábel közötti bekötő részen van.

    Szóval szerintem ne add fel, verd le a szolgáltatón.
  • T800
    #70122
    Az a baj,hogy a routert megkerülve bedugtam a modemet direktbe a gépembe és úgy sem volt jó... :/ A digisek meg egyenesen szarnak a fejemre. Valahogy új IP-t kéne szereznem...

    @Coolpet

    A haveromnál a saját gépén próbáltuk a játékot,tökéletesen futott(Hozzáteszem,hogy ő is szintén a Diginél van,még a csomagunk is megegyezik) Majd másnap áthozta a saját számítógépét hozzánk,rádugtunk az én modememre,és neki sem ment.... :) Ez egy örök rejtély marad úgy érzem.....

    https://www.youtube.com/watch?v=baScfJHVFnA

    Itt van amúgy egy videó róla,ezt a napokban készítettem.
  • coolpet
    #70121
    A haverodnal a te gepeddel tokeletesen mukodott?

    Akkor a gepet is kizarhatod.
    Nincs tul melege a modemnek?
  • Maak
    #70120
    Diginel vagyok en is. Volt egy hasonlo problemam,masik jatekkal ugyan de nekem a komplett netet cseszte el, es mint utolag kiderult a routerben volt a hiba, ott allitottam el valamit sk. Nem mokoltal valamit veletlenul? Alapra probald visszaallitani a routered es probald meg ugy.
  • coolpet
    #70119
    A routered webes admin feluleten kell valami olyannak lennie hog logs, system logs vagy hasonlo.

    TPlink 841ND

    Ez az enyem, it a system toolsban a system log az.

    A modemnek nem tudod megnezni a logjait.

    De egyebkent meg lehet megsutnem a modemet, vagy ki-be huzogatnam a bejovo kabelt, es kernek egy uj logot a kozponttol, hogy mif@sz van :)
  • T800
    #70118
    Sajnos mind a kettőben fagy... :( Csináltam viszont 2db Pathpinget. Az egyiket játékon kívül,a másikat pedig akkor amikor megfagyott a játék és volt csomagveszteség bőven... Honnan tudom elérni a routerben ezt az event logot? Ennyire sajnos nem értek a hálózati dolgokhoz. Azokat megcsináltam amiket ajánlottak fórumokon,de elég amatőr vagyok sajnos ehhez a dologhoz.
  • coolpet
    #70117
    Nekem volt olyan routerem, ami bizonyos csomagoknal befagyasztotta a kapcsolatot, pl ha egy tokmindegy milyen letoltes tartalmazott valami karaktersorozatot, akkor ott megallt, persze masik kapcsolatok mentek.
    Ha ujra le akartam tolteni azt a filet, akkor ugyanott szakadt meg. Ha direktben router nelkul toltottem, ugy lejott. Mondjuk ez egy 12 eves micronet router volt, a ceg sem letezik, de a mai napig gond nelkul viszi a mostanani netemet, csak 6mbit/s a max savszelessege.

    Persze nem azt hasznalom, csak amikor szervizben volt a masik akor kotottem be.
  • Tatyla
    #70116
    Ja bocs azt is növelik de lehet ez csak alapanyagokra értendő:

    Legendary összetevők drop rétje:

    Normal: 5
    Hard: 6
    Expert: 7,2
    Master: 8,6
    Torment I: 10,4
    Torment II: 12,4
    Torment III: 14,9
    Torment IV: 17,9
    Torment V: 21,5
    Torment VI: 25,8
  • coolpet
    #70115
    Had segitsek!

    1. Kabel -> modem -> router -> gep?
    2. Kabel -> modem -> gep?

    Ezek variaciok kozul melyikben fagy? Mind a kettoben?

    Nezd meg event logot a routerben, vagy a windows naploban.
  • T800
    #70114
    Tegnap felhívtam a szolgáltatómat (Diginet) és elsírtam a bajomat nekik telefonban. Azt mondta a faszi (baromira nem volt segítőkész) iszonyadt unott hangon,hogy ő innen úgy látja hogy minden rendben van,a logfile-ban sem talál kivetnivalót és nem fognak modemet cserélni. Ellenben ha kifizetek 2500Ft kiszállási díjat akkor kiküldenek egy kollégát és néznek nálam egy speedtesztet :) Ennyit a digiről,meg a szolgáltatóról... Maximum akkor szűnne meg a bajom ha szolgáltatót váltanék de erre nem fog sorkerülni.... Többet sajnos már nem tudok tenni. Eladnám az egész Battle.net accountomat de szerintem senkit sem érdekelne....
  • Azur92
    #70113
    Akkor mi ertelme van a torment fokozatoknak?gold meg xp pfff. Legalabb novelhetnek a legendary droppot torment nehezsegtol fuggoen...
  • jocika
    #70112
    Egy ideje furcsállottam most meg visszaolvasva kezd leesni, hogy a life steal megszünik 60 felett? A LoH sem működik úgy, mint régen? Akkor a péknek ad a lila kő életet fegyverben? Számítottam rá a crusader-nél, de akkor valami mást kell találnom...Furcsa volt, hogy hiába csapkodok mégsem telik a piros gömb, úgy ahogy szokott.
  • cleric
    #70111
    Ne kínozd már magad, cseréltesd ki a modemet, mondd, hogy mindegyik online játéknál ezt csinálja, meg távolról dolgoznál és mindig megszakad. Ha mondjuk pék vagy, akkor azt ne mondd :)
  • T800
    #70110
    http://www.wtfast.com/ Ennek a programnak a segítségével sikerült egy kis időt nyernem... Így nem 1-2 perc múlva ugrik fel a latency és válik a játék játszhatatlanná,hanem tegnap pl 45percet letoltam azt utánna fagyott meg úgy a játékom hogy csak a chat-be tudtam írni... :)
  • Tatyla
    #70109
    Már fixálták...

    General

    Rats spawned from Rat-Infested Corpses no longer grant experience or loot.
    Level 60 Infernal Machine Items can no longer be used if the associated Level 70 Infernal Machine portal has already been opened.
    Bounty bags now properly ignore Difficulty setting when opened. You can no longer get Imperial Gems or increased gold by opening them on a higher difficulty.*


  • Tatyla
    #70108
    Jaja maradok T1-en mert a cucc ugyan az 1-6 között csak az XP és a Gold más,T1-en nem tudok meghalni állhatok bármiben és igen mint kés a vajban :)
  • Jacek
    #70107
    Még annyi, hogy ebben még az e lényeg hogy akármennyi ideig futhat és látod/loggolja mikor és hol ugrott meg a ping vagy lett packetlossos a cucc.
  • LocalPatriot
    #70106
    Nem hinném. Kipróbáltam 20 horadric-al, de semmi.
    Mondjuk már t1-en is úgy ölök, mint normalon, úgyhogy mindegy is.:D
  • RatBaG #70105
  • who am I 7
    #70104
    progressen ezek a dps üvegkarik, 1.5M thoughtal :D
  • Armite
    #70103
    Lehetséges, hogy igazatok van, de régebben működött. Nem követem változásokat naprakészen, hogy most működik-e még? A dropot viszont mindig a kari szintjéhez igazítva adja, akár normálon is. Ezért szvsz még mindig megéri gyűjteni őket amíg nem jön egy nerf hammer (ha jön). Néha 2-3 leg kiesik egy jól bezabált körből. Időnként nézem a streamerek trükkjeit ők is ezt csinálják. t2 helyett normal lvl bounty bonus reward-ra mennek. Aztán pár óra múlva tesztelik magukat egy magasabb riften.
  • Lokker
    #70102
    legalábbis és a legókból kiindulva nem hinném hogy jobb loot-ot kapnál ha tormenten nyitod a normál lootot
  • who am I 7
    #70101
    Erre valami hivatalos info, hogy a horadric nyitáskor generálódik?A játék logikáját követve, akkor kellene generálódjon a pakk, amikor megkapod.