78923
  • lwb
    #78883
    Emberek, mit szívnak ezek a Blizzardnál? Ki találta ki, hogy ezek a csapdás vaultok jó ötlet lesz season 3-re? Wtf ... Ezek szándékosan akarják beleállítani a földbe a játékot?
  • lwb
    #78882
    Azért ray tracinghez nem kell annyira új vas, már a kettővel ezelőtti 2xxx széria is tudta. De az nyilvánvaló a számomra is, hogy az nvidia sok gyártónak konkrétan fizet az ilyen feature-ökért, mert ezzel adják el a vasat.
    Ha nem kérnek érte pénzt, akkor nekem nincs ezzel bajom. Ingyen van, opcionális, akkor meg hadd jöjjön.
  • repvez
    #78881
    itt nem az a hangsuly, hogy játszhato e nélküle vagy nem. Mert a legtöbb ember 5 fps növekedésért is már gépet cserél akkor szted nem vesz másik VGA-t, hogy ö is kihasználja ezt a featuret?
    De ha még nem is akarja, akkor egyrészt azért a pár emberért belefeccolnek energiát ,hogy beletegyék ezt meg ugy általában vannak dolgok amiben felesleges tudnia is. És ilyen az RTS , mert egy ilyen isometrikus nézetü apro karaktereknél, most 20adrangu, hogy a fény a valoságnak megfelelöen törik meg a tárgyakon vagy sem. Szemben egy FPS vagy egy TPS nél ahol még lenne is értelme .

    Én ezt nem értem, hogy ez igy nem sokat ad hozzá csak az árat növeli és azt generálja, hogy uj alkatrészeket vegyenek a felhasználok.
  • undY1ng #78880
    Végül az utóbbi hetekben belemerültem a PoE-ba is és bejövős lett a dolog, így várós mind2!!!
  • MerlinW
    #78879
    Aki nem akar 80€-s Diablo kieget venni:)
    február 21: Last Epoch 1.0
    június 7: Path of Exile 2 beta
  • MerlinW
    #78878
    Azt tudod ugye, hogy lehet RTX nélkül is játszani a játékkal és úgy nem változik semmi?
  • repvez
    #78877


    ugy látom errül még nem lett betéve video. nem tudom ki hogy van vele, de egy RTS játéknál sztem felesleges a raytracing és csak azt érik el vele, hogy a gépigény csak még nagyobb lesz feleslegesen . Gondolom valahol ez a cél, hogy a hardvert is vegyék hozzá, nehogy már a régebbi VGA-val is lehessen játszani a uj játékokat. Pedig nem hinném, hogy egy RTS szintu játéknak 3xxx és felette lévo VGA-t igényelne a futtatáshoz .
  • TBTPumpa
    #78876
    Bejelentésre került a harmadik szezon!
    Diablo IV | Season of the Construct | Announce Trailer
  • TomStorm
    #78875
    Persze D4 is tetszik de úgy veszem észre Diablo hangulat már nem az igazi de ettől függetlenül el lehet lenni vele.
  • TomStorm
    #78874
    Elindítottam most D2R-t,valahogy olyan érzésem volt vissza kellene nézni rá.Azonnal elkapott a Diablo hangulat.Ez örök!
    Kár hogy nem ezt a vonalat viszik.Sajnos már minden fejlesztő a Tech-re,látványra megy rá túlzó szinten.

    Ennek örömére még a Gonosz ösvénye könyvet is előveszem kicsit megsárgulva a könyv de újraolvasom:D

  • TBTPumpa
    #78873
    Ingyen ajándékok a shopban:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.12.19. 21:52:06
  • undY1ng #78872
    Amikor még nem steames volt, bele raktam 90-100 órát és tetszett. Aztán lett egy jó nagy szünet majd visszatérve már valamiért nem olyan érzés fogott el, mint amikor először próbáltam. Lehet nem kellett volna hirtelen sokat játszani vele. :d
  • undY1ng #78870
    Nem volt életenergiám rááldozni 1000 órát, hogy épkézláb saját buildet csináljak hozzá ergó ment a copypaste a netről.... Az meg úgy mehh.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2023.12.08. 21:36:42
  • undY1ng #78868
    Csak ne az a passzív skill fa rendszere legyen...
  • PiszkosFred
    #78867
    Nem tudom milyen lesz a PoE2 endgame grindje, de amikor PoE-ben mapozol, akkor izomreflexbol nyomod a gombokat, mert a kepernyon semmit sem latsz az aoetol :) Ez most itt letisztiltnak tunik, de lesznek meg kaotikusabb harcok is szerintem.

    Onzo modon en nem banom, hogy a D4 nem PoE (vagy annak a szintje), mert igy amikor megunod a D3-4 adott szezonjat, mindig van ertelme visszaterni az aktualis poe ligahoz, es igy van legalabb ket kulonbozo jatekom, ami szorakoztat (ideig-oraig). :)
  • repvez
    #78866
    ahogy nézem nekem is jobban bejön a látvány, nem anynira villog fénylik minden nem anynira kapkodos mint a diablo. amikor egy egy nagyobb varázslatot vagy fegyvert használ akkor nem villan az egész kijelzö fénybe .Lehet látni végig a karaktert ,hogy mit csinál bármekkora is legyen a harc .
    A diablonál ha sok szorny volt és sok varázslat akkro márcsak találomra katintott az ember, hogy valahol ott lehet valami ,mert nem lehetett kivenni a sok villogo mozgo dologtol.Ez itt sokkal onszolidáltabb. a katakombák maradnak a harc alatt is sötétek és darkos hangulatuak ,nincs kapkodás.
  • Caliph
    #78865
    nézegetve a Path of Exile 2 béta(alpha?) vidiket legalább ennyit kellett volna tudnia a dia4 nek


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.07. 15:40:36
  • lwb
    #78864
    Pedig a sok hibás döntés alatt ott van egy technikailag jó játék, megfelelő art direction végre a színes-szagos D3 után, jó grafika, elfogadható sztori stb.
    A Blizzardnál nem fejlesztőket, hanem designereket kéne cserélni,de nagyon gyorsan.
  • TBTPumpa
    #78863
    Én már a BP felénél meguntam a játékot és inkább elmentem játszani mással. :D
    Nem való ez nekem már. :(
  • PiszkosFred
    #78862
    "Amúgy annyira balfaszok a blizzardnál, hogy az valami hihetetlen. Nem lett volna nehéz dolguk, csak az ezelőtti részek (kivéve Immortal) erősségeit kellett volna elővenni / lemásolni, akkor a konkurensektől is lehetett volna ellesni ezt-azt, plusz tettek volna bele új dolgokat is a részükről."

    Egyebkent jah. A WoW eleve igy indult, de meg most is, 20 evvel a premier utan lopkodja a tobbi piacon levo mmo erossegeit es jol is teszi, ami jo, azt le is kell nyulni. D4-nel valahogy elmaradt, bar tegyuk hozza, hogy egesz gyorsan faragjak es alakitjak a jatekot, igy aztan ebbol meg barmi is lehet. Ahogy figyeltem egyebkent a hireket, eleg sokminden erkezik majd a D3-bol, ha nem is egy az egyben, de feature szintjen.

    En meguntam a BP-t vegigtolva, ennyiben megegyezik a D3-as karrieremmel, hogy az utobbi idokben ott is csak a season feladatok vegeig jatszottam, aztan pihi :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.11.16. 21:20:33
  • SLICK
    #78861
    jaaaaaaa, hogy ez csak a steames D4 játékosok statisztikája :D
    Mert oké, hogy alig játsszák, de ezek a számok még nekem is drasztikusan kevésnek tűntek :D

    Amúgy amit lentebb írt lwb és MerlinW, nekem is ezek a legidegesítőbb bajaim a játékkal. Egy teljes stat és loot/itemizáció rework kellene a játéknak, mert ami most van, az egy hulladék. Totál megöli az élményt.
    A többi javításra váró dolog még nálam: a túl közeli kamera, stash és inventory bővítés, érdekesebb bossok, eventek, dungeon-ök kellenének, sőt az egész dungeon rendszert át kéne dolgozni, mivel ez az újított layout is botrányosan szar. Akkor a Drudida még mindig túl dagadt. A skillrendszer is elég silány. Kicsit nagyobb testreszabhatóság ráférne a játékra.

    Amúgy annyira balfaszok a blizzardnál, hogy az valami hihetetlen. Nem lett volna nehéz dolguk, csak az ezelőtti részek (kivéve Immortal) erősségeit kellett volna elővenni / lemásolni, akkor a konkurensektől is lehetett volna ellesni ezt-azt, plusz tettek volna bele új dolgokat is a részükről.
    Annyira jó játék is lehetett volna... lehetne is még. Csak hát eléggé elvesztettem a hitem feléjük, nem hiszem, hogy ezt ki tudnák pofozni. Legalább is a mostani fejlesztők semmikép, mert azok totál világtalanok.. :\
  • TBTPumpa
    #78860
    November 20-tól 27-ig 35% bónusz az XP-re és a Goldra.
  • PiszkosFred
    #78859
    steamchart-on tobbek kozott, de van a steamdb-n is hasonlo
  • SLICK
    #78858
    ezek az adatok hol érhetőek el?
  • MerlinW
    #78857
    Meg a száz tök értelmetlen stat (* when slowed, frozen, chilled, injured, stunned, burning, meg még 20 másik) bezsúfolása, csak hogy működhessen a lusta és primitív loot és kraft rendszerük.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.16. 15:13:04
  • lwb
    #78856
    Ha jól tudom a D4 a megjelenésekor minden idők legjobban fogyó Blizzard játéka volt. Aki akarta már megvette, ezért akciózzák, nincs itt semmi látnivaló.
    Az már másm kérdés, hogy ma már nem nagyon játszanak vele az emberek, mert az endgame nem túl jó sajnos. A season 1 katasztrófa volt szerintem, a 2 jobb, de nem annyival.

    Számomra a D4 legnagyobb hibája olyan, amit sose tudnak peccselni: zavaros és értelmetlenül túlbonyolított a rendszere. Ahol más játékban annyi van, hogy a tárgy vagy skill ad +10% tűzsebzést, ott a D4-nél az van, hogy +10% túz sebzés, ha a nap fent van és piros nadrágot viselsz és tőled balra 123 cm-re áll valaki félig háttal neked. Ennek mi a retkes lófsz értelme volt? Olyan, mintha a matekszakkör fejlesztette volna a játékot. Nem mindenkinek áll fel egy excel spreadsheetre.
  • PiszkosFred
    #78855
    Gennyesre kerestek magukat a nyaron, rekordszamban vittek a jatekot az elso hetekben, milliard feletti rekorgyorsasagu bevetelt termelve par nap alatt. Gondolom az ev vegi bonusz a mikrofos felvasarlassal egyutt mar zsebben, igy aztan lehet adni kavicsert is a cuccot amig be nem kerul a game passba.

    Ami erthetetlen, hogy a bnetes verzio helyett/mellett 13k jatekos miert vette meg steamen.
  • MerlinW
    #78854
    Nemigazán xD



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.16. 01:23:36
  • TBTPumpa
    #78851
    Mindegyik Diablo IV verzió 40%-ot kapott. Ezek szerint a Steam-es megjelenés sem dobott sokat a játékosbázison?
  • coolpet
    #78850
    D2R 13EUR
    D4 Standard 40 EUR

    nem fogy? :)
  • lacuska51
    #78849
    Majd a következő kiegészítőben... Valamivel azt is el kell adni.
  • lwb
    #78848
    Jövő év végére ígérik. Legalább egy prime evil lesz végre a játékban, így is a D4 az egyetlen Diablo, amiben nincs Diablo. Ezt egyébként azóta sem értem hogyan gondolták. Szívesen ott lettem volna azon a meetingen, ahol ezt a nagy koponyák megszülték. Csinálunk egy Diablo nevű játékot, de ... ne legyen benne Diablo! Ugyan volt az 1-ben, a 2-ben és a 3-ban is. Mindenhol ugye ő volt a főgonosz (kiegészítőket nem számítva), mert hát róla van elnevezve a játék, de sebaj, a 4. részben nem lesz.
  • SLICK
    #78847
    igen
  • Dodo55
    #78846
    Kurast?
  • TBTPumpa
    #78845
  • TBTPumpa
    #78844
  • TBTPumpa
    #78843
    2024 végén érkezik az első kiegészítő!
    Diablo IV: Vessel of Hatred címmel.
    (új class is érkezik benne, ami a korábbi játékokban nem volt, a történetet is tovább viszik, új területre is megyünk, illetve sok új boss lesz). További infókat később fognak majd megosztani.

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.11.03. 19:53:38
  • PiszkosFred
    #78842
    Meg lehet talalni (igaz, neha cska nyomokban) a D3/D4 jatekban is azt a "diablo erzest", amit en speciel keresek mindig egy diablo vagy a diablo "klon" jatekban, legyen az PoE, Titan, Helsing, Epoch, Torch, barmelyik mufajbeli tars.

    Ami valtozott, az jatekos helyzete, emiatt a jatekban eltoltott orak szama, vagyis en magam :D

    Anno a D2/LoD esetben kvazi abban eltunk, irc mellett msn/icukan kommunikaltunk es orrverzesig nyomtuk a runokat, mintha nem lenne holnap (sokszor nem is volt, szo szerint). Nagyon jol szorakoztunk.

    A mai jatekoknal ugyanugy megvan ez a hangulat es jolleso erzes, csak nem tart olyan sokaig.

    Miert nem? Nalam speciel azert, mert alig par tucatnyi ora utan elfogynak azok a celok, amikert jatszok es amelyek nelkul unalomba fullad szamomra az egesz. Regen is ugyanezt csinaltuk, de akkor azert nem volt unalmas, mert relative nehezebben ertel el a celodhoz, kvazi mindig lebegett valami az orrod elott, egy jo runa, egy jo junik, a max szint elerese, barmi.

    Ma a rohano vilagban mar hamar elersz oda, ahol mindened van es mindent is lattal - mert ugye mai fejlesztoi policy egybecseng a jatekosok elvarasaival, miszerint ha a jatekos fizetett a jatekert, akkor meg kell neki mutatni mindent, meg ha hikomat verzioban is, olyan nincs, hogy valamibol kimaradjon - erdemes errol egyebkent a BG3 es a Starfield fele elemzest elolvasni, miszerint a BG3-ban van 10 oranyi extra tartalom ugy, hogy a jatekosok 0.1%-a fogja csak elerni, mikozben a Bethesda meg ugy van vele, hogy mindent csinalhatsz parhuzamosan, nincs a kontentnek feltetele.

    Es ha mindened van es mindent lattal, onnantol mar csak azert harcolsz, hogy a Tier120-bol Tier121 legyen, az AP-d 9000 helyett 9010 legyen, a paragon pontjaid 700 helyett 710 legyen, stb. Celok ezek is, persze, de mivel annyira minimalis a fejlodes, hogy ezek a babra melok igy mar annyira nem kotnek le, vagyis egy ido utan felmerul a kerdes: minek is csinalom, tenyleg azert a +10 statert grindelek es szopok?

    Megjegyzem, nem votl kevesebb a grind anno, se a szopas, egyszeruen tovabb tartottak ki a celok, amelyekert hajtottal, nehezebben szedtel ossze mindent es doltel hatra, hogy akkor "meg is vagyok".

    Nekem ez a kulonbseg. a D2 es a D4 kozott.

    Es valahol baromira skizo a helyzet, mert egyszer kivanom, hogy lekosson a D4 hosszu tavon is, meg nem is. Jo lenne vele honapokig jatszani egy-egy nagy dolgot megcelozva, de aztan magammal tolnek ki, mert nincs mar ra annyi idom, mint egykor. Tudnek csinalni, de ebben a rohano vilagban ahhoz kb otszor annyi mindenrol kellene lemondani, mint anno az egyetem alatti gondtalan evekben.

    Most pl a D4 season 2 nekem ket hetig tartott. blizz+orb sorcimmal vegigdaraltam mindent, majd amikor jott, hogy csak 4 orankent a WB-k vagy a nagyobb nm dungik dobnanak par stattal jobb cuccokat, akkor megkoszontem, kivaltottam a BP nyeremenyeit es viszlat januarban. Ha jon a csalad vagy haverok jatszani, beszallok, de mar nem kot le ez a season. De, amig elertem ide, szorakoztato daralas volt, nem bantam meg.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.10.31. 16:37:15
  • hawkie22
    #78841
    Ezt cáfolnám részben. Vannak olyan játékok, amiket minden korosztály élvezettel játszhat és sikeres. Lásd pl. most konzolon a Spider-Man 2. Iszonyat feeling, gyönyörü grafika, élvezetes harcok, irányítás jó, egyszerüen szuper csak simán hálóhintázni a városban. De lehetne még említeni Horizon Zero Downt, God of Wart, de ott volt pl. PC-re a Witcher 3, Baldur´s Gate 3, Jagged Alliance 3 stb. De a Diablo nagyon félrement szerintem. :(
  • MerlinW
    #78839
    Elég csak megnézni a konkurenciát. Ha nem is a PoE-t, mert az egyrészt nem casual-oknak készült, mint a Diablo, meg van is jó pár év előnye, de pl. ott az early access Last Epoch, aminek már az első évben olyan endgame-je volt, amit a D4 megirigyelhetne. Mert a ezenknél nem pénz meg a hájp a lényeg, hanem a játékélmény / játékminőség, míg Blizznél fordítva van.

    De komolyan, aki még nem tette meg, próbálja ki a LE-t. A Diablo és a PoE közötti aranyút komplexitás terén. Baromi élvezetes crafting rendszer, több száz órányi endgame, rengeteg valid build variáció, jó bossok, stb. Februárban 1.0 release.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.10.31. 01:44:52