78965
  • Strayhand
    #71473
    Nagyjából én is úgy gondolom, hogy azt kell megnézni, hogy az adott támadásnál számít-e hogy milyen gyorsan spameled. DoT spelleknél (x másodperc alatt sebez, pl. az EQ is ilyen) általában nem. De ha olyan a spelled, hogy minél többször kell belelőni a mobokba, akkor ott meg általában jobb a gyorsabb. De nagy általánosságban szarabbul jössz ki kétkezessel, mert általában vesztesz egy csomó statot, meg vannak 'on hit' dolgok, vagy olyan dolgot ad a spell, amit minél több mobra rá akarsz "rakni", meg pl. a resource generáló classokkal gyorsabban kapod a naftát, ráadásul mozgékonyabb vagy, stb. Ha pl. direkt a dot spellekre specializálódsz, mondjuk egy WD-vel csak hauntot meg locust swarmot nyomsz (pláne jade settel), akkor ott jobb lehet a kétkezes, de ha spirit barrage-et spamolsz, vagy mondjuk a hauntot inkább managenerálásra használod rush of essence-szel, ott jobb az egykezes. Szóval a buildtől is eléggé függ, van amikor nehéz eldönteni. Én egyszerűen ki szoktam próbálni a gyakorlatban, amikor nem tudok dönteni két fegyver között.:) De általában azt látom, hogy gyorsabban halnak a mobok gyors fegyverrel+offhanddel...
  • mikromanus
    #71472
    Ne keresd a logikát! Az EQ támadás. Minden támadás alapja a fegyver. Az AS szart se számít az EQ-nál. A támadásonkénti/ütésenkénti sebzés számít. Az meg kétkezesen nagyobb: Egyszerűen mert azon magasabb a minimum é smaximum damage, így a buffjai is.
    Persze a ti dolgotok... Azt csináltok amit akartok. Max kicsit többet kell ugrálnotok ha mégis nekem lenne igazam. :)
  • bélanéni #71471
    Nálam 4500%-al, mert azt a Rune-t használom hozzá, a Fire dmg miatt, és persze a majd dupla sebzés miatt (de ez most nagyjából mellékes info)
  • dantor7
    #71470
    Miből gondolod, hogy az Earhquake például miért csak a main hand sebzését számolja?
    Miért nem a cipőét, hiszen dobbantasz egyet :D

    Ha a "logikát" nézzük, semmilyen értelemben nem kellene a fegyvereid sebzését számolni, hiszen egy kurvanagy földrengést csinálsz, nem "csapsz" a fegyóval, vagy ilyesmi.

    Egyszerű a képlet: a kiírt, papír DPS-t szorozza be a játék a kiírt 2600%-al.

    Más kérdés a channelingelt dolgok sebzése, pl. Wizard/Disintegrate.
    Ott az Attack Speed kavarhat be egy kicsit, mert ugyanazon DPS mellett nagy attack speed = több kisebb tick, több elhasznált arcane power,
    míg kis attack speed = kevesebb nagyobb tick, kevesebb elhasznált arcane power.
  • bélanéni #71469
    (2 kezest még abszolút nem láttam, persze ez nem biztos hogy sokat jelent)
  • bélanéni #71468
    Az utolsó bekezdés egyáltalán nem világos. Ha 2kezest veszek fel, a karakter alap sebzése DMGje, DPS-e vagy nem tudom hogy hívjam, minimum 20%-ot zuhan. Szerintem ezt veszi alapul az EQ. Ha tévedek, az érdekes lenne, mert az összes P700 körüli barbi, ami EQ szetes, 2 egykezest használ.
  • mikromanus
    #71467
    Elvileg nerfelték már, csak nagyon elbökték ha így is tettek. Ahol az unique elitet kell lenyomni, azt tényleg visszavették. Valami 19 milla XP-t ad. Viszont az, amelyikben a Lvl 2-t kell megtisztítani, azt nem módosították. 420k körüli gold, meg az említett 65 milla XP. Viszont fixen beraktak egy elit pakkot is, így picit fogósabb.

    kétkezes vs egykezes viszonylatban:
    Ami az egykezesek mellett szól: több chd és nagyobb/több elemi (vagy elite) dam bónusz
    Ami egyedi támadásoknál a kétkezes mellett szól: kisebb szórás a sebzésben és nagyobb egyedi csapások.

    A "fő" sebzést az EQ buildben a földrengés adja. Ha a kis pörsenések gyors vágásaival számolunk, akkor alapból olyan 1,55 vs 1,1 körül van az APS. Azonos papír sebzésnél (1milla dam) ez azt jelenti, hogy 645k vs 909k a sebzés a kétkezes javára. Akkor lehet számolgatni melyik a jobb. A cd-s és egyedi hites skilleknél jobb a kétkezes. Már ha tényleg jó. A maximus kicsit korlátos. Az ad fire damot, de szerintem nehéz jót kihozni. Más kétkezesben a 2900+ sebzés hamar összejöhet(+socket és 1000 küröli statpont). Az már elég jó.
  • bélanéni #71466
    Az XP és a gold továbbra is annyi.
  • Sirch
    #71465
    Azt már a 2.0.5 patch-ben javítva lett. Benne van a patchnotes-ban.
  • Árnyvadász
    #71464
    Én is két egykezessel nyomom. Pont emiatt és Frenzy megy, ami kis is használja. Szerintem a kétkezes nem járja. Az a lovagnak jó, mivel egy kézben is tudja hordani.
  • bélanéni #71463
    Akarják "nerf"elni, addig érdemes nyomni :)
  • bélanéni #71462
    Nem tudom olvastátok/hallottátok-e, nagyon reklámozzák az ACTIV T6 "Hell rift" bountyt, mint baromi jó XP/Gold farmolási lehetőséget. Állítólag elég nehéz, de többszöri halással is megéri, mert 420k aranyat és 65M XP-t ad. Állítólag baromi rövid bounty. Ezért fasza. Ezen a szinten érdemes legnagyobb diamondot rakni gatyóba és páncélba is, sokkal többet ér mint a főstat, ami DMG-t ad.
  • bélanéni #71461
    Arról nem beszélve hogy a 2 egykezes fegyó 2x ad egyéb bonust is. Pl. Elite dmg, Fire dmg... (adna, ha olyan fegyóm lenne, egyelőre nincs)
  • bélanéni #71460
    Viccelsz? SOKKAL kisebb dmg-m lenne 2kezessel, lényegében értelmetlen jelenleg a játékban a 2kezes. Baromi egyszerű a válasz, így 1 helyett 2x kapom a zöld kő által a 130% CHD-t. Nagyjából +200-300k a dps így.
  • mikromanus
    #71459
    MIért használsz egykezeseket? EGy böszme nagy kétkezes sokkal nagyobb sebzést ad. Vag yszámít az AS? Gyorsabban ugrálsz, vagy mi?
  • bélanéni #71458
    Csak azért kérdem, mert ha mondjuk nem NAGYON befolyásolja a karakter dps-ét, akkor egy 100-al kevesebb DMG-s fegyó amine van 20% fire damage vagy 20% Elite dmg sokkal többet számít.
  • bélanéni #71457
    (Ancient-ek)
  • bélanéni #71456
    Hát ez a felváltva csapsz rám már nem nagyon igaz. A sebzéseim 95%-át a folyamatos EQ és az Anceintek csinálják. Valójában arra vagyok kíváncsi, ha van mondjuk egy 2400 körüli fegyóm, mennyire számít a másik fegyó alapsebzése, ami a karakter DPS-ét illeti.
  • mikromanus
    #71455
    Skillfüggő, de általában az összsebzés mindkét fegyvertől függ. Felváltva csapsz. KOrábban volt említve 1-2 speciális eset. Talán a WW és a monknak a harangja volt olyasmi ami sebzésben csak a main hand sebzést vette figyelembe. Vagy a sprint szelei? MIndenesetre ezek kivételek.
  • bélanéni #71454
    Valaki segítsen egy dologban. Mennyire számít barbárnál a második fegyver dmg-je? Gyanítom hogy nem nagyon.
  • jazzy
    #71453
    Én is örülök neki, upgrade elég régen esett utoljára, ha meg netalántán minden kiesne és már tényleg nagyon unom, akkor játszok másik karaktert.
  • bélanéni #71452
    (Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez a +100% csak egy relatív dupla esély, attól függ mikor játszunk, vagy még ki tudja mit vesz figyelembe a program.)
  • bélanéni #71451
    Biztos sokszor volt ez "vita"téma, de a játékba eddig beleölt kb. 600 óra alatt egy olyan kép alakult ki bennem, hogy van egy, a Blizzard által "publikált" leg/set találati esély, ami a karakterlapon látható (MF), és ezen kívül van egy, többtényezős "szorzó", amivel be van szorozva adott pillanatban ez a publikus MF. És ez a szorzó minimum annyira befolyással van a valós esélyre, mint a publikus MF. De inkább jobban. Olyan nincs, hogy néha 5 körön keresztül esik 1 LEG, és ha tovább játszok előre megjósolható hogy a köv. 5 körben is ez várható. Máskor minden körben esik 4-5 leg átlagban. Vagyis adott időpillanatban kalkulál a program hogy a láthat MF-t mennyivel ossza/szorozza. De ez a csak sejthető faktor lehetséges hogy még karakterenként/accountonként is random működik.
  • TurboX
    #71450
    várható volt

    sokan megszokták a "jót" és ha visszaveszik a játékosállomány rovására ment volna
  • bélanéni #71449
    Épp tegnap beszéltünk a játékban arról, hogy a jelenlegi drop rate-nek kellene lennie az alapnak, mivel így se gyakran esik leg/set, ami esik, magasabb szinten már 95-97%-uk alapanyagnak jó csak.
  • bélanéni #71448
    Ezt már hallottátok?

    Tegnap már sejteni lehetett, hogy Blizz hajlandó beadni a derekát, mert feltett pár kérdést, hogy miért örülsz a buffnak, több upgrade esik-e így, vagy több alapanyagod lesz, többet craftolsz esetleg, stb.

    Ezután ma jött az örömhír, miszerint a buff lejárta után megmarad ugyanez a drop rate


    forrás: http://frostshock.eu/diablo/2014/05/22/diablo-3-sirj-sokat-es-megkapod/
  • Lammer
    #71447
    Jelentem HC 401-ik paragon szinten vegre esett egy ice climbers... T2 rift Systore-al... elso elit... rift vegeig 6 lego, orzo dupla :D
  • Lammer
    #71446
    sc? pfff

    gz :)
  • Különc
    #71445
    Soha nem fog kiesni, retire-ölnöd kellene
  • jazzy
    #71444
    Végülis én csak paragon 270 vagyok és lószar se esett ki ezekből, még van 19 szintem.
  • david8803
    #71443
    Végre kiesett egy Kridershot.

    http://www.kephost.com/images/2014/05/21/krider329eb.jpg

    Remélem jó a link.
  • Különc
    #71442
    10 éves gyerkőcök, akik konzoloznak ^^
  • Tatyla
    #71441
    rajtam kívül tervezi még valaki beszerezni majd PS4-re?
  • Különc
    #71440
    Jelenleg csak a kihívás és a pulzusszám növelése miatt mennek feljebb az emberek HC-n, mivel a játékot úgy készítették, hogy Torment I-en is minden kiesik, így joggal mondható, hogy valamennyi legendary és gold % feláldozása mellett semmi értelme kockáztatni az életed
  • cleric
    #71439
    Én a veszély-faktor miatt játszom HC-t elsősorban. A célom az, hogy a lehető leghamarabb T1-es karaktert faragjak (torment-only itemek miatt), aztán hadd szóljon :)
    Mivel nem "két szinttel lejjebb" játszom, ezért minden pakk kihívás (szólóban), volt már, hogy a WP-ig, vagy a bejáratig kellett vissza kite-olni a fast minion frozen waller-ek elől, ott megálltam és megvártam, amíg a pulzusom újra normális lesz :) Aztán vissza :)
    Az itemek. Lehet, hogy nem esik több vagy jobb mint SC-n, sőt, a megfontoltabb haladás miatt még valószínűleg kevesebb is, de minden egyes itemnek sokkal jobban örülök. Nincs rossz legó, mert abból meg lesz soul, amivel tudom a jobbakat tuningolni. Sose filóztam ennyit a statokon, az enchant is értékesebb. Teljesen más játék.
    Aztán persze bármikor beüthet a ménkű, már T2-re is jó lett a DH-m, amikor T1 riftben meghalt (első nem DC-s halál, csúnyán megvertek a Mallet elitek). 164 óra, 800k dps, 12m thougness, 10 perc shrine-os kesztyű, 3 kutyás cloak...
    Most alakul a következő, lassan a wizardom is mehet T1-en, közben húzom a WD-t is.
    Van tétje a játéknak így, jó a társaság, hasonszőrű őrültek, Lammer-rel az élen :D
  • Lammer
    #71438
    "valahogy nekem iszonyat motiválatlan"

    na, nekem softcore pont ilyen: eltaknyolsz, felkelsz, huha :D

    amugy pont a napokban gondolkoztam ezen a hc drop elmeleten en is... nem igaz, hogy nincs theoryzas valahol, hogy ilyen regi ladder only stilusban lehetnenek egyedi hc-only itemek :)
  • Fanat1c
    #71437
    Konzolon megoldották az offline módot. megjelenés előtt fent volt warezoldalon a játék... meg ment egyből a duplicate... hát ezek nem kellenek ide pcre...
  • Különc
    #71436
    Starcrafttal is csak single playerezni tudsz warezzal, Diablo warez meg nem is létezik ill. abban sose volt RMAH

    Szerk: és egyáltalán hogy jön ide a Starcraft?
  • cateran
    #71435
    A StarCraft 2 is mekkora bukas lett a warez miatt...ohh, wait
  • Árnyvadász
    #71434
    Meg lehetne oldani okosba. Csak akkor kér online jelenlétet amíg a bejelentkezési procedúra lezajlik. Warez ki is lőve. Ha konzolokon meg tudták oldani, itt is menne. Minden csak akarat kérdése.

    Mondjuk nekem így is megfelel, csak jobb lenne nélküle.