133
  • lordofchaos
    #53
    Esküszöm visszafele fejlődik az emberiség. Szomorú dolog ez, hogy a XXI. században egy ilyen visszamaradott, ókori, begyöpösödött dologról még mindig nem tudnak lemondani az emberek, mint a vallás. Az idióta, elmebeteg vallások miatt halnak meg ma is, és haltak meg eddig a legtöbben. Szent háború meg Isten akarata. Ha ez a sok barom (igen én barmozok, mert ezek azok) inkább a tudomány felé nyitott volna már ki tudja hol tartanánk.
  • donsergiooo
    #52

    bvalek2

    Mi bajod a pénzel? Ábrahámot Isten igen gazdaggá tette! :D ISten népével sincs ez másként! Sőt Izrael is ábrhamának az örököse! :D ..nem véletlenűl, h a zsidók a világon a leggazdagabb emberek! :D ISten megtartja az Ő ígéretét, mert Ővé az arany, az ezüst és annak adja akinek akarja!
    HAllelujah!
  • donsergiooo
    #51
    ..gyenge mentegetőzés, mivel gyorsan írok, nem a mondat külleme, hanem a tartalma a fontos!

    bvalek2 - Előszőr is a szekta kifejezéssel nem vagy tisztában! Bibliai értelembe vett szekta szó azokra a csoportokra irányúl, akik nem Isten igéjén alapúlnak! Bocsáss meg de ez nem szekta!
    Továbbá a Katolikus egyház nagyon rosszúl határozta meg a Bibliának a szerepét! Nem erkölcsi tanításokról van szó! Ha csak az lenne akkor az ember nem tudna megigazúlni, mert ezek az erkölcsi tanítások a mai világunkban nem, vagy csak nehezen kivitelezhetőek! Tehát maguk ellen beszélnek a Katolikus egyházfői, mivel náluk van a legtöbb bűnöktől megterheltetett egyházi személy! Ezt a média jól dokumentálja!
    A Biblia a Toráktól kezdve Kr.e. 1500 évvel ezelött íródtak! és az első századdal bezáróan (ami az Új szövetség, a korai kereszténységet kialakulásáig)
    Bocs... azt hiszem megint tévedtél!
    Nagyobb és kissebb tisztességesebb vallás? LOL! Jól mondod előszőr is vallás - vagyis nincs élő hitük IStennel kapocsolatban! Másodszor mind 1 kaptafára megy, vagyis liturgiák, lelki áhitat! DE MEg van írva ISten szellem, és Őt csak szellemben és Igazságban lehet imádni! - a 2 között oriási különbség van!
    Továbbá, ha ez agymosás v. tömegpszihózis lenne, akkor a tudósok vallást alapítottak volna! - De tömeg méretekben nem képesek az emberek ezt elérni, ebből is látszik, h csak ISten képes ilyen beavatkozásra!


    Tinman - NEm kell adakozni! Szabadon dönthetsz arról, h mivel áldozol IStennek! Minket nem kell h az állam finanszírozzon! De meg van írva ki minél többet vet, annál többet arat! Talán nem ismered a magvető példázatját??!! LEmerem fogadni, h nem is olvasol Bibliát! Akkor kérdem, honnan tudod mi ISten akarata? - honnan tudod mi a rád vonatkozó terve? ..mert nincsen más ahonnan megtudhatod! - HA arra vársz, h Ő szoljon hozzád akkor tévedsz, mert ISten mindent elmondott ezzel kapcsolatban, nem akar újat mondani most per pill. Továbbá honnan tudod, h ISten nem-e rajtam keresztűl szól-e hozzád? Hát tudd! Nem baromoztam le semmit, tiszteletben tartom másnak a gondolkodás módját, nem magam állítom a középpomtba, hanem egyedül IStennek adom a dicsőséget! Mert az Én IStenem (és bocs ha előfordul, h kisbetüvel írom, de nem ez a lényeg) Ábrahám, Izsák, Jákob IStene - Izrael Istene, a Megváltó Jézus, a Vagyok, aki ott volt az égő csipkebokórnál, Aki meglátogatta Ábrahámot, Aki megjelent Bálámnak, Aki Tűzoszloban és Füstfelhőben vezette ki Izraelt Egyiptomból, Aki a kijelentett Ige (a Logosz) Aki a testé lett IGE - Jézus! Ő az én IStenem, és ha te ezek után vádaskodsz szektázól, akkor bizony nincs meg benned ISten ismerete, de a legfontosabb ISten szeretete az AGAPE (amely feltételnélküli szeretet) és ez megint csak nem érzelmi kérdés!
    Szóval a tudomámy nem egyoldalú! NEm csak oylan tudósok vannak akik a természetes folyamatokat vizsgálják és azt próbálják bebizonyítani, h ISten nem létezik! Vannak Bibliai igazságokat kereső tudósok! Ilyen volt NEWTON, Ilyen volt PASCAL - aki ír az egyik könyvében arról, miként keresztelkedett meg és töltötte be ISten szelleme! Ichak Newton tudományos ismréveinek a 80% IStenről szól! ..az iskolába csak a fizikai törvényekkel kapcsolatos dolgokat tanulod meg... Az Iskolák csak az evoluciót tanítják, teremtés elmélet nincs!
    A Vallásokról annyit, h mind Kr. után keletkeztek! Budha meghalt, Mohamed meghalt, Konfuncius meghalt, Egyiptom fáraói halottak - és nincs egy ember sem aki (nem ismerte meg Istent), h ne nyomorúltúl halt volna meg (betegségben, magányosan elhagyatva, szeretet nélkül) - Erről ennyit a történelemnek a dicsőnek mondott történelmi személyek mindegyike nyomorult állapotban lévő ember volt, mert nem ismerték meg Jézust aki életet ad! Ő az első szeretet! Ő elöbb szeretett mindmyájunkat, még mielött az anyánk méhében megfogantunk volna!
    Ezért az kívánom, h szülessetek újjá! Enélkül senki nem láthatja meg IStent!
    LEhet bibliád, lehet ISten ismereted, lehet bármilyen vallásos, v lehet bármiylen hited, de aki nem születik újjá, az elkárhozik! Emberek fussatok az életetekért! Jézus hív benneteket! Jézus ma is él! Jézus szeret benneteket! Adjatok neki egy esélyt és Ő megígérte, hogy segít! Örök életet akar mindannyiotóknak adni!

    Shalom veletek!
    ui: nem írok többet mindenki tudja mi van a szive mélyén (homály - sötétség, megkeseredetség ..stb) Jézus a válasz mindenre! Higyjetek benne!

    Ha Úgy érzed kedves olvasó, h a leírtak megérintette a szived, mond el a következő imát velem együtt! Fogadd be azt a csodálatos személyt aki az életét letette neked, h te ne hallj meg! MErt aki segítségűl hívja Jézus nevét az megtartatik!

    MEnnyei Atyám! Én itt állok most elötted! Kérlek IStenem bocsásd meg a bűneimet amellyet elkövettem ellened és embertársaim ellen. Hiszem, h a Fiad a Názáreti Jézus a Krisztus, aki eljött emberré lett, meghalt, majd harmad napon feltámadt! Hiszem IStenem, hogy te kegyelmes és bűnbocsátó ISten vagy aki eltörli az én álnokságomat és oylan messze veted az én bűneimet mint ég és a föld, mint napkelet, napnyugadtól! Kérlem téged Jézus ki most az atya jobbján űlsz! Jöjj az én szívembe és legyél az én megváltóm. Elfogadlak téged Úrnak és Királynak! Köszönöm a bűnbocsánatot amit adtál, és kérlek adj örök életet és a te véred tisztítson meg engemet!

    ..most ha hittel elmondtad ezt az imát, biztos lehetsz benne, h Jézus válaszolt neked! Ahogy Ő ígérte az ajtód elött állok és kopogok! Ha kinyotod akkor bemegyek és veled vacsorázom!
    Máshol: Veletek maradok mindennap a világ végezetéig.

    Biztos lehetsz benne kedves olvasó, hogy Istennek nincs lehetetlen, h téged az anygi gondolból, vagy erkölcsi válságokból ki ne tudna hozni! Nekem megtette érted miért ne tenné meg?
    Szeret az Úr téged!
    ISten áldjon meg és kívánom mielöbb szüless újjá!

    Shalom!
  • bvalek2
    #50
    Csak a katolikus vallást ismerem belülről, elmondható róla, hogy lemondott erről az aduászról, lásd #43-as hozzászólásomat. Teljesen visszaléptek attól, hogy természettudományos kijelentéseket tegyenek, kizárólag ar erkölcsi tanításra koncentrálnak.

    A többi vallást csak érintőlegesen ismerem. Egyes szektákat nem is akarok megismerni, messziről bűzlik, hogy pénzcsinálásra hozták létre őket.
  • bvalek2
    #49
    Theory: In science, a theory is a mathematical or logical explanation, or a testable model of the manner of interaction of a set of natural phenomena, capable of predicting future occurrences or observations of the same kind, and capable of being tested through experiment or otherwise falsified through empirical observation.

    Magyarul:

    A tudományban az elmélet egy matematikai vagy logikai magyarázata, vagy egy tesztelhető modellje a kölcsönhatások mikéntjének, illetve természeti jelenségek halmazának. Képes megjósolni hasonló jövőbeli történéseket vagy megfigyeléseket, és igazolható vagy cáfolható kísérletek vagy megfigyelések révén.

    Ez a különbség a tudomány és a hit között. Általános iskola első néhány fizikaóra anyaga...
  • Dany007
    #48
    Az a gond, hogy mindezt a sok maszlagot egyetlen könyvből szedik.
    Ha egy kvantumfizikai könyvről tudnál ennyit beszélni, akkor lehet, hogy másképp látnád a helyzetet.

    WoHu jól írta le, sz.tem abban van a lényeg. Szinte az összes vallásnak, -de most maradjunk a hitgyülinél- van egy aduásza, jolly joker, amivel mindent meg lehet magyarázni. Hogy van az Isten, de persze ő csakúgy van mindig is volt, nemtudni honna, teremtette a világot meg mindent, de nemtudni hogyan, mert csak és kész ! Így tényleg bármit meg lehet magyarázni.
    A tudomány meg a kutatók legalább kézzel fogható, vagy számításokkal igazolható elméletekkel tényekkel állnak elő. De persze Istenben minden kézzel fogható nélkül kell hinni. Több ezer évvel ezelőtti dolgokat is megmagyaráz mindenféle bizonyíték nélkül. Mert persze, az a bizonyíték, hogy le van írva a Bibliában. Mert az szent és sérthetetlen, de azokat a dolgokat amiket leírt sem bizonyította még senki!
  • bvalek2
    #47
    Történelemből egyes, leülhetsz.

    Hülyeségeket írni István királyról pedig külön kapitális böszmeség, nem csak a tudatlanságodat kürtölöd világgá, hanem meg is sértesz minket.

    Ajánlom mindenkinek az általános iskolai történelem, fizika, biológiaórákat. Ha esetleg átaludtad volna őket, vedd elő a könyveidet, ha nem hajítottad ki azóta a kukába...
  • Tinman #46
    És mi lenne, ha nem csak beböffentenél egy mondatot, hanem ki is fejtenéd, hátha leborulok Friedmann előtt.
  • Tinman #45
    "amiből ha bármelyiket is megszeged (és nem gyónod meg), a pokolra kerülsz,"
    Dehogy kerülsz a pokolra. Ha már a kereszténység gyengeségeit firtatod, legalább ügyesebben tennéd. A keresztény vallásban, a megbocsátás a kulcsszó. Ha igazán megbánod a rossz tetted -nem elég ha elmondod a gyóntató papnak-, akkor nyerhetsz megbocsátást. Egy gyilkosnak is van esélye a kereszténység szerint, pontosan erről szól a megbocsátás.

    "Ha megdobnak kővel, dobj vissza kennyérrel." Ezt sem értetted meg.
    Ez nem arról szól, hogy ha vernek, adj egy kiló kenyeret vissza, vagy hagyd magad. Szó nincs róla! Ez arról szól, amiről fentebb már regéltem... szintén a megbocsátásról, hogy ne menj rögtön a másik torkának, ha az elkövetett valamit ellened, hanem próbálj megbocsátani. Ez inkább az adok még egy esélyt elve.

    A kereszténység egyébként nem lenne rossz, csak sajnos ilyen István királyok, keresztes hadjáratok, mozgássérültek elégetése, inkvizíció, minden áron a kereszténység terjesztése, pedofil vagy homokos papok, mocskos vérrel terítette be az egész egyházat.
    De hát hiába, ahol ott az ember, ott csúnya dolgok is megesnek.

    Persze manapság a fogyatékosok már az első sorban ülnek pl. pápalátogatás alkalmával a Dawn-kórosok, de alig pár száz éve, elevenen égették el őket.

    A híres államalapítónkról is köztudott, hogy komoly mennyiségű vérrel alkotta meg államunkat. Olvassatok csak utánna, úgy lógtak a pogányok a fákon, mint a kötözött sonka. És miért? Mert a táltosban hittek. Ergo azért haltak meg amiben hittek. Ejnye István, ejnye. Nem volt szép dolog a vármegye 4 sarkába elküldeni a pogány Koppány testrészeit sem... hát ilyen egy igaz keresztény?
    Pöttyet félreértelmezte Jézus tanításait...
  • bvalek2
    #44
    A hozzászólásod alapján fogalmad sincs hogy miről beszélsz. Akkor meg minek itélkezel fölötte?
  • bvalek2
    #43
    OFF

    donsergiooo: Vidám Vasárnapot mindenkinek! Nézzétek az ATV-t 11:00 -tól! Szerintem hanyagoljuk ezt a szektás elmebeteget...

    /OFF

    Vallás és Tudomány viszonyáról:

    A katolikus egyház állásfoglalása szerint a Biblia nem tartalmaz természettudományos kijelentéseket, kizárólag erkölcsi tanításokat. II. János Pál pápa kismilliószor bocsánatot kért már az egyház összes vétkéért. Galileit is rehabilitálta, a Darwini evolúcióval kapcsolatban pedig kijelentette hogy az a tudomány dolga, az egyháznak semmi köze hozzá. Nekik Jézus üzenetét kell közvetíteni az emberek felé ennyi. A II. Vatikáni Zsinaton sok mindent elhatároztak, pl. azt is, hogy újra lefordítják a Bibliát, mert az addigi Vulgata Kr. u. 300-ból szármató szövegekről lett fordítva, de azóta olyan kéziratokat is találtak régészek, amik akkor íródtak, amikor még éltek egyes apostolok.

    Beszélgettem egyszer Amerikából jött mormon hittérítőkkel, megkérdeztem őket, hogy szerintük mi az igazság, 6 nap alatt teremtették a világot és 6000 éves a Föld, vagy ősrobbanás történt, utána milliárd évekig evolúció. Erre ők azt válaszolták, hogy a hitük szerint Isten teremtette a világot, és benne minket is, de hogy hogyan csinálta, azt nem tudják, és nem is rájuk tartozik, hanem a tudósokra.

    Lehetne még sorolni a felvilágosult keresztény, muzulmán, stb. gondolkodók véleményét. A fenti két bekezdés a példa arra, hogyan gondolkodik egy nagyobb, és egy kisebb tisztességes vallás. A hitük lényege az, hogy Istentől származunk, és hogy nem csak megteremtett, aztán elhagyott minket, hanem erkölcsre is tanított minket, próféták, vagy a saját egyszülött fia által. Továbbá szabad akaratunk van, és szabad elménk, amivel nemcsak szabad, hanem kötelező is gondolkodni, és a világot kutatni.

    Elmebeteg fanatikus szekták is vannak persze, amik megpróbálják agymosással irányítani a beszervezett szerencsétlenek minden gondolatát, erre donsergiooo az élő példa...
  • Tinman #42
    Vidám vasárnap... na hagyjál már te is a baromságaiddal. A vallás és a hit két külön dolog, a maradi begyöppösödött szellemi vakságban szenvedőknek persze egy és ugyan az.
    Egyáltalán nem kell ahhoz, 20 ezreseket a mosolyvasárnapon a perselybe szórnod, hogy legyen hited, meg úgy élj, hogy az emberhez méltó legyen. Ez számít, meg a tetteid, a többi csak duma, félrevezetés, lelki ópium.
    Tele van ellentmondásokkal az összes vallás, mivel mind földi halandó műve. Néhány vallás sokkal rosszabb, mint a tudomány (pl. szcientológia).
  • Tinman #41
    Még mindig hihetőbb, mint az, hogy kezdetben volt a nagy semmi, az üresség, de még vákuum sem, mert az is valami. Se fény nem volt, sem pedig sötétség.

    És akkor jött a nagy bumm. És akkor hirtelen egy gombostűhegyni anyag felrobbant és elkezdett iszonyatos sebességgel tágulni és hipp-hopp létrejött az univerzum. Aztán a nagyobb darabok sokat, nagyon sokat ütköztek és létrejöttek a bolygók. Mert az Univerzum az folyamatosan tágul, aztán egyszer majd újra összeroskad... jajjjj Ahogy így írom, erősen röhögi támadt kedvem...

    Nektek is van Istenetek, a tudomány. Az a gáz, ahogy a hívők sem képesek megmagyarázni dolgokat úgy ti is csak röhelyes elméleteket gyártatok. Ettől függetlenül a tudomány sok mindre választ, sőt jó válaszokat ad, de mindent a tudomány sem képes megmagyarázni.

    Ennél még az UFO elmélet is hihetőbb.
  • Tinman #40
    Mondod te, aki az Isten szót kisbetűvel irogatja, főleg úgy, hogy mondat elején álló szó első kezdőbetűje
  • donsergiooo
    #39
    Isten szavával teremtette a világmindenséget! Ő kimondta és meglett! A Semmiből állt elő! Továbbá ne materiális módon gondolkodj, mert az amit látsz az mulandó, az amit látsz nem a teljes valóság! (hiszen van szellemi valóság is) Isten 6000 évvel ezelött az ember teremtésével befejezte az alkotó munkáját! (ahogy írva van: minden jó és tökéletes volt) De amikor a bűn belépet az ember életébe, ugyanúgy a jelenvaló látható világ is megromlott ezáltal. Isten azért megigérte, hjogy új világot, új eget, új földet fog teremteni azoknak akik hisznek benne! Ez a világ is személyközpontú! Mikor Isten meghatározta a mélységeket, a hosszúságokat (ahogy a Biblia írja - mert a Biblia Isten szelleme álltal kinyilatkoztatott igazságokat tartalmazza - nem pedig emberekét), beállította a jelenvaló világ törvényeit akkor azt írja a zsoltáros, hogy mikor mindezeket alkotta a teremtő, akkor jelenvoltam és kézművesként játszav segítettem IStennek. (Természetesen tudjuk, h nem maga a zsoltáros volt ott, hanem ISten szelleme jelentette ki ezt arról a személyről, aki a Vagyok. (ez volt a neve a Kezdet és a Vég - Ő benne teremtetett mindenek és Ő érte, mert Ő az Atyának a gyönyörűsége) - És Ő rajta és az áldozatán keresztűl néz az Atya minket ezért hallgat meg minket ISten. És mindez kegyelmeből, ISten szeretetéből, nem pedig a te elért eredményeidtől, tudásodtól, vagy mert megérdemelnéd! NEm! Nem érdemeljük meg, nekünk meg kellene halni, de mégis ISten életet akar adni mindjájunknak! ...és mégis Isten újjá teremt mindent!
    Minden amit ISten mondott beteljesedik! ..egy vessző és egy pontocska sem tünik el belőle!
    De akik hisznek benne oylanná válnak mint Ő és valóban egy új faj fog létrejönni az Ádámi és a Krisztusi fajból! Ezzel nem azt akarom mondani, h az ember ISten lesz nem! Isten partnerként, fiaként kezeli azt akik elfogadják Jézust személyes megváltójuknak!
    Isten eladó? -ez csak egy gyenge próbálkozás mint anno Bábelnél a Sineár földjén (lázadás földje) Pont ez amit csinálnak emberek ez a lázadás , ez az engedetlenség és ez az ami kiváltja majd ISten ítéletét! De ma még kegyelem van! :)
    Akarjatok élni (de ne tévesszétek össze a biológiai életet a szellemi élettel) Mert ha valki elhagyaj a testét(ISten által kijelőlt helyre kerűl - vagy a menybe v. a pokolba kerűl! Nincsen lélekvándorlás, az ember nem jönn vissza ha egyszer kileheli a lelkét - MErt ISten azt mondta mikor vétkezett az ember, h megbántam, h Őt teremtettem, ezért az én Szellemem [Ruakh - megelevenítő szellem] ne maradjon a testében örökké mert porból készítetett) Jézus az egyetlen név amelyben megtartatásunk van! Ő nem ember h hazudjon, és ha igaz szívvel keresitek Ő válaszolni fog!
    Vidám Vasárnapot mindenkinek! Nézzétek az ATV-t 11:00 -tól!
    Shalom veletek!
  • metaljesus
    #38
    mi az hogy eddig egyetlen új faj sem jött létre???
    az egy dolog hogy ezt a maszlagot beveszed és még terjeszted is, de legyen, neked bejött, biztos átsegített néhány nehéz időszakon az életedben a hit, ízlések és pofonok.
    de könyörgöm ezt ne keverd már a tudománnyal!! szóval szerinted egyszer csak lett a föld, mert valaki magasabbrendű úgy akarta és megteremtette, állatokkal mindenestül. és azóta nem jöttek létre új fajok? vagy mégis hogy érted ezt?
  • darph
    #37

    isten eladó ebayen!!!

    menjetek licitálni!!!

    Minden hívőnek kívánok karácsonyra magyar helyesírási kéziszótárt, mert ezt a helyesírást nincs olyan isten, aki megbocsátja...
  • donsergiooo
    #36
    http://www.videoplayer.hu/videos/play/116700
  • donsergiooo
    #35
    oh bocsi h beindultam!

    De az viszont tudományosan bizonyított, hogy eddig egyetlen új faj sem jött létre a már meglévőekből! Fajok között előfordulhat h van szaporodás, mint pl: a Ló és a szamár - de ennek az utódja az öszvér bizony már nem képes a további szaporodásra! De pl: a Kutya megint egy faj, ha német juhész vagy tacskó is.
    De ha a föld teremtményei között végignézel, bizony csak fajok pusztulását látni, újakat nem! Továbbá annak valószínűsége, hogy egy molekulákból (élettelen) anyagból egy élő anyag keletkezzen 0 az esélye!
    A Legmodernebb technológiával sem képesek reprodukálni efféle feltételezéseket.
    Ez az egész világ mint mondtam egy magasabb rendű élőlénynek az alkotása ..Istené!
  • donsergiooo
    #34
    Idézet: ""Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel"" - ezt azthisztem te mondod Iylen nincs a Bibliában -Jézus se mondott ilyet! - nézz utána! A 10parancsolat maga a törvény ami valóban útmutatás, de ez azért adatott mert hit által igazúl meg az ember, nem pedig törvény által! A Bűn az engedetlenség, ami a test kívánságaiban van jelen! NEm nehéz bűn nélkül élni ha Istennel valóságos és személyes kapcsolatod van! Továbbá kedves
    WoHu Isten igani maga a szeretet (és ez nem érzelmi kérdés)! Ő az egyetlen fiát odaadta érted, h te élhess és ne hallj meg! Mert nincsen semmi más ami elválaszt IStentől csak a BŰN! - de van kegyelem ezért nem kell meghalnod!
    Isten útjai nem kifürkészhetetlenek - Ő kijelntette jó előre hogy mi a terve, veled, mi a terve a világgal ..stb. - ez megint csak abból fakad, hogy nem tudod ISten tervét az életetdbe! Meg van írva, h ISten nem örűl a bűnös ember halálán! ISten szeret! Értsd meg aki ezzel mást mond az hazudik, nem ismerte meg IStent!
    Nézzd! Jézus ezt mondta: Elétekbe adtam az Életet és a Halált! Válasszatok! -ez ennyire egyszerű! ISten akarja hogy ÉLJ! -de rajtad ál, hogy elfogadod-e Jézust személyes megváltódnak vagy nem! ..ha nem az a te dolgod ..egyszer minden ember számot fog adni cselekedeteiről- Igen te is DANY007!
    Nem tudja az ember magát üdvözíteni, nem fogsz világosságra jutni! Budha különben is maga állította hogy Ő miylen Bűnös ember volt!
    Jézus meg nem vallásalapító -hanem az IStennek a fia!
    És közlöm veletek mit Üzen nektek! - Higyjetek bennem és aki bennem hisz nem fog halált látni! Ezt a parancsolatot adta, hogy szeresd felebarátodat mint te magadat! Ezért én most mindenkinek kívánom, hogy ismerje meg ISten hatalmas kegyelmét, szabadítását, gyógyítását! Ő a válasz mindenkinek!
    Békesség veletek!

    ui: Jézus neve azt jelenti, h SZABADÍTÓ!
  • donsergiooo
    #33
    Nah akkor most elárulok egy titkot! Az emberek nem térnek meg ha ISten nem érinti meg Őket! Isten nem azok számára válasz akik tudatlanok, bár tény akik okosaknak és valakiknek hiszik magukat azok bizony nem fogják Istent meglátni.
    Továbbá a Tudomány nem bizonyította be ISten létezését? - de nem is cáfolta! Viszont a Biblia egyértelmüen kijelenti, hogy minden Ő teremtett! Nézd meg az eget, a földet, azokat a sok milliónyi fajt ami él a földön! Az egélsz világ ahogy beállította a működését! Nézzetek magatokra! Ez azthiszem nem egy evolució műve! Bocs fiuk, de Darvin nem csinál belőlem majmot! Bár ti inkább szeretnbétek azok lenni! Kérdem, hogy egy ember aki élt 80évet (és bár szenzáció hajhász volt) hogy állapíthatná már meg, hogy ez vagy az hány millió éves!
    Evolució az azt jelenti, h fejlődés elmélet - és bár 1sejtből több sejt, mégis az British muzeumban van egy nagy kérdőjel, mikor is egy fejltett emlős állat mancsa után egy lónak a patája áll a sorban a következő helyen! Ez azt hiszem visszafejlődés!
    Továbbá a tudás amit tanultok Egyetemeken vagy fősuli azt ti kézpénznek veszitek! Meg van írva: ISten gondolatai magasabbak az ember gondolatainál és neveti az Úr akik vele perbe szállnak!
    Én pedig bizonyságként állok itt, hogy Isten létezik, mert személyes kapcsolatom van vele! Él és dícsérem Őt amig élek ezen a földön! Ő az aki életet ad mindannyiunknak! - és téved az a kedves hozzászóló aki azt írta, hogy a keresztények üldöztek embereket! Bocs - de a helyzet az hogy ISten nevében pont a keresztényeket üldözték a középkorba! Azok akik nem vetették alá magukat az akkori kór vallási uralmának, hanem szabadon a bibliai kinyilatkoztatás alapján akarták a hitüket gyakorólni és ez nem tetszett a magukat keresztényeknek mondó bálványimádó és szemvényvesztő vallási hatalomnak. Ma is így van ez!
    Az én életem egy zsákucca volt. Tele voltam függőségekkel és csak ISten volt képes helyre állítani! És élek virulok... Egyes embereknek ez nevetséges, de az nevet aki utána nevet!
    Mert pont ez a hit botránya, hogy ISten nem a világnak jelentette ki magát, hanem azoknak akik elfogadják Őt! De ISten országa itt van közöttetek. Nem látható módon jött el - emberi szívből - emberi szívbe! MErt nincsen semmi más amivel IStenhez közel lehet kerűlni, mint a Bibliai kinyilatkoztatáson keresztüli hit!
    Ó -divatú vagyok? NEm ...sőt ez lesz a jövő! Ti vagytok Ó divatuak akik foggal körömmel ragaszkodtok ehhez a világhoz! Erre a világra ki lett mondva IStennek az ígérete! De van egy kiút és ez JÉZUS!
    Tovább nem kívánok kemmentálni, ha úgy gondolod hülyeség ám legyen, én tudom hogy honnan jöttem és hova megyek ...és mint mondtam majd kiderűl kinek lett igaza! Nem kell sokat várni pár év! De egy tippet adok! Fogadd be a szivedbe JÉZUST! Ő az egyetlen kiút ...!
    Mert ti kik sötétségben vagytok nemtudjátok merre mentek, de az aki által és akiért teremtetett ez a világ Ő szólt és kijelntette magát! Ő a VAGYOK és Ő JÉZUS ..és Él feltámadt és hamar vissza fog jönni!
    ÁMEN!
  • Psichopat
    #32
    "Az isteneknek csak a tudatlanok közt van hatalmuk, olyanok közt akik ha valami ismeretlennel és megmagyarázhatatlannal találkoznak egyből rávágják hogy biztos isten tette, és ezzel el van intézve."
    Ez azért nem egészen így van. Rengeteg tudós, nagy tudós volt aki mélyen vallásos volt, éppen azért mert nem hitték el azt hogy az a komplex témakör amiben épp vizsgálódtak csak a véletlen folyamán keletkezett volna, sőt lehet akár azért is kutatták, mert belül úgy gondolták hogy ez közelebb viszi őket valamilyen teremtőhöz, vagy annak megértéséhez.
  • WoHu
    #31
    Ennyi fost összelapátolni...
    A kereszténységről:
    Isten a legfőbb jó, minden jó forrása, egyik legfontosabb "tanítása" a megbocsátás fontossága. "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" (ezt asszem Jézus mondta). A fő fő Jóság, a Mindenható "publikált" 10 parancsolatot, amiből ha bármelyiket is megszeged (és nem gyónod meg), a pokolra kerülsz, kőkeményen, ahol aztán az idők végezetéig a kínok kínját kell kiállnod. Ennyit Isten kurvanagy jóságáról, ami a szaros könyvecskéik egyik alappillére. Ja kérem, ha ezt elmondod egy kereszténynek, mit fog rá válaszolni? "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Ez a jolly joker, ezzel még a legotrombább logikai ellentmondást is meg lehet magyarázni. Ámen.
  • mrzool
    #30
    "Az a nagy gáz, hogy pl. az emberi DNS kialakulásának nagyjából akkora a valószínűsége, mintha a felkerekedő szél az ABC betűiből összefújná a háború és békét. Lehet, hogy a tudomány is mélyen vallásos, csak Isten helyett evolúciót emlegetnek."

    Aki ilyeneket állít, annak fogalma sincs az evolúcióról, csak hallott vmi trendi fantazmagóriát és osztja az észt.
  • ension
    #29
    Te meg a másik gyalázat... már neharagudjkérlekszépen
  • ension
    #28
    Sztm ekkora emberiség és realitás elleni bűntettet, amit te itt összehordtál, még isten sem bocsát meg neked, és pokolra jutsz...
  • haxoror
    #27
    Kösz a tömény hülyeséget, nem tudtam mi hiányzott eddig...
  • metaljesus
    #26
    de kezdetleges fehérjéket már igen. és az indulásnak nem rossz. mert hogy történt ez? néhány tudományos projekt fogott egy labort, benne a szükséges összetevőket, amiket aztán "villámokkal" bombáztak. csinálták mondjuk egy évig a kísérleteiket 2-3 laborban, és előállítottak fehérjéket. ehhez képest a föld keletkezése és az élet feltételezett megjelenése között eltelt mondjuk egy milliárd év, és a folyamat is sokkal nagyobb "laborban" ment végbe :)
    arról nem is beszélve hogy az első élőlényeknek nem volt dns-ük, így nem a háború és békét kellett a szélnek összefújnia, hanem mondjuk csak a heti tv-újságot :)
    vagy ha az élet a földre kívülről érkezett (pl aszteroidákon, archeák formájában, amikről bebizonyították hogy szélsőségesen extrém körülmények között is képesek fennmaradni), akkor még több idő és még megfelelőbb hely is a rendelkezésre állhatott a kialakulásukhoz.
    az tuti hogy ezek nem szilárd tények, és nagyon kis valószínűségekről beszélünk, de még így is ezerszer megalapozottabb a biblia meséihez képest.
  • szasz85
    #25
    Az a valami amit a keresztények istennek mondanak nem más mint egy képzelt természetfeletti lény. Egy jolly joker amivel meg tudnak magyarázni bármit amihez kevés a tudásuk.
    Például az ősemberek mit mondhattak a villámokra ? Biztos valamilyen isten műve. Mostmár persze tudjuk mi az.
    Az isteneknek csak a tudatlanok közt van hatalmuk, olyanok közt akik ha valami ismeretlennel és megmagyarázhatatlannal találkoznak egyből rávágják hogy biztos isten tette, és ezzel el van intézve.
    Az evolúció elleni harcukkal is csak bolondot csinálnak magukból. Nem kell itt évmilliókkal dobálózni, csak nézzétek meg a kutyákat.
    Mert azt ne mondja már senki hogy a spániel a farkas egyik alfaja. :)
  • Tinman #24
    Az a nagy gáz, hogy pl. az emberi DNS kialakulásának nagyjából akkora a valószínűsége, mintha a felkerekedő szél az ABC betűiből összefújná a háború és békét. Lehet, hogy a tudomány is mélyen vallásos, csak Isten helyett evolúciót emlegetnek.
    A Big Bang elmélet annyira, de annyira gyenge, és erőltetett hogy ahhoz képest a kalevala száraz tény. Azt az aprócska tényt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy még egyetlen kísérlet során sem sikerült villámlásból, homokból meg némi esőből egysejtűt kreálni
  • Dany007
    #23
    Na igen, tényleg így van. A vallás sokáig vissza fogta a tudomány fejlődését.
    De az még csak hagyjám, ha próbál összefüggéseket keresni a vallás és a tudomány között. Az tud nagyon dühíteni, amikor valaki mindenáron bele akarja magyarázni a tudományba a vallást!
  • dronkZero
    #22
    "(na jó azért lehet, hogy az nélkül meg már kiírtották volna egymást az emberek)"

    A buddhisták sem irtották ki magukat, meg az amerikai őslakosok sem. Ja, az utóbbit véletlenül pont a keresztény, szeretetről erkölcsi magasságokból papoló európaiak irtották ki. Nahát.

    Azt mondjuk jól látod, hogy általában ez a fő érvük arra, hogy miért is kellett a sötét középkor, csak szerintem ez is hazugság. Mint annyi minden más a mondókájukban.
  • Balumann
    #21
    Jaja. Kezdetektől fogva visszafogták, megakadályozták a tudomány fejlődését saját érdekükben. Ki tudja hol járnánk már, ha nem így történt volna. (na jó azért lehet, hogy az nélkül meg már kiírtották volna egymást az emberek)
  • dronkZero
    #20
    Oh, nem. Csak szabadnapos... :) Tudod, "hetedik napon megpihent". Mennyi idő alatt fárad el Isten? Mennyit kell utánna pihennie, és mennyi neki egy nap? Szóval most még tutira szabadságon van... :P :D
  • dronkZero
    #19
    És eljő a Második Sötét Középkor...

    Ehh. Ha a vallási fanatikusok csak feleannyi erőfeszítést tennének(és tettek volna a történelem folyamán) valami értelmes témában, mint amekkora erővel megpróbálják beleerőszakolni a világot a Bibliába, valószínűleg már a szomszédos csillagokat kolonizálnánk.
  • dronkZero
    #18
    Még.
  • Balumann
    #17
    De a tudomány se tud mit kezdeni azzal, hogy hogyan kezdődhetett az élet :D
  • kow83
    #16
    Na igen, a biblia meg a 'vallás' nem tud mit kezdeni ezekkel a "világ előtti" lényekkel :)
  • Zocsi
    #15
    LoL... Az egész ott hibázik, hogy Isten halott! Egyébként a történet többi része igaz is lehet talán.
    Nah, részemről ennyi!
    písssz
  • neoG
    #14
    ja. gonosz mamutok nem mentek templomba!
    mamut monnnyon le!!!!