133
  • Dany007
    #93
    " Kézzel foható bizonyíték! Erre azt tudom mondani, mikor Jézus meggyógyította a bénát szombaton, akkor meg akarták Őt őlni! "

    Ha neked ez kézzel fogható bizonyíték akkor ennyi erővel az összes ufo mesét, de még a hófehérkét is elhihetnéd mint valóság, megtörtént eset.

    És tudod az emberek nagyrészének bizonyíték kell. Értelmes, kézzel fogható, nem a blabla szöveg amit évezredekkel ezelőtt írt valaki! Mert még az író / írói sem bizonyítottak. Az ég világon semmi.
    Én nem mondom azt, hogy nem lehet ilyen szinten vakon, csak a szíveddel hinni, de akkor ennyi erővel tényleg bármit el lehet hinni!
    Mert ha azt mondom én vagyok a nagy Gugua! és írok egy szép vaskos könyvet mindenféle hihetetlen csodatevésemről, meg okító, tanító történetekkel töltöm ki, és ezt megírja még pár másik ember is , más szemszögből, akkor majd hiszel bennem ?
    Mert valójában semmi mást nem tudsz, mint azt, amit a Bibliában leírtak! Az ég világon semmi mást! A Bibliáról meg annyit tudsz biztossan, bizonyíthatóan, hogy nagyon régen írta valaki. Puff , ennyi. Kész.
  • Kagemusha
    #92
    OFF:
    Zeitgeist

    ...aztan ezutan lokd itt a rizsat a vallasrol!
    ON:
  • donsergiooo
    #91
    "megismerkedtek ott, de ezenkívűl az iszlámmal és a judaizmussal is"

    Nem vitázok! a Judaizmus pontosan az igére támaszkodik! (Tórák jobban értsd)
    NEm dogmatizmus, mert abszolút ISten igéjére támaszkodom, ezzel szembe te rosszúl itélsz, mert más emberek véleményére támaszkodsz amit ők megírtak!
  • donsergiooo
    #90
    "Hol van bizonyíték arra, hogy szent szellem írta a bibliát? Hm ? Hol ? Mutass fényképet, írásos emléket, ami hiteles is!"
    A BIBLIA! 1500éven keresztűl írodott! Egymásnak nem ellentmondásos, sok sok könyvecske van benne! Az Ó-szövetség hitelesíti az Újat! Ahogy Jézus mondta nem azért jött h eltörőlje a régieket, hanem h betőltse! :D
    Mozes első könyvében van írva amikor ISten Ádámnak adott egy Igét (mikor bűnbe esett ezt az ígéretett adta nekik) ...és asszony magvából (nem férfiu indulatától) való megtiporja majd annak a kígyónak a fejét és az annak sarkát mardossa!
    Ez megtörtént 2000 évvel ezelött (a mai napig kegyelem van) és Mozes hol élt már akkor?
    Vagy Dávid 500évvel ezelött élt kb. Jézus születése elött! De mondja a zsoltárokban említi, h az Ő magva örök király lesz és élet királya!
    Huhu és sok sok példa van! :D
  • feamatar
    #89
    /off:
    nem akarok most belemenni, mert nem ide tartozik, mint ez az ostoba "vallásos" dogmatizmus amit donsergiooo terjeszt.
    erről már a kazároknál püspökségről még nem hallottam, pedig már én is elolvastam egy-pár könyvet. Arról igen, hogy a kereszténységgel már megismerkedtek ott, de ezenkívűl az iszlámmal és a judaizmussal is. És ezek leginkább a sámánista világképüket befolyásolták. Tehát az emberek többsége maradt sámánista, de emellett más vallások hívei is megjelentek.
    Főleg 895 után indult meg jobban a keleti térítés.
    De ezen ne vitázzunk, mert egyrészt nem ide tartozik, másrészt meg nekem jobb volna vizsgára készülődnöm :P

    /on
  • donsergiooo
    #88
    "Ugyanmár 500 éve még azt hitték az emberek, hogy lapos a föld!1000-1500éve meg még azt hogy a Föld körül kering a Nap ! "
    A Biblia nem ezt állítja.. hanem már réges régen a föld keregségéről beszél! :D

    Kézzel foható bizonyíték! Erre azt tudom mondani, mikor Jézus meggyógyította a bénát szombaton, akkor meg akarták Őt őlni! Pedig a szemük láttára tett csodát elöttük!
    Dany007 bizopnyítékra várhatsz, mert haogy írva van (nem én mondom bár én is így gondolom) Lesz-e hit a földön mikor ISten Fia visszajön (most már nem kiüresítve) hanem teljes dicsőségével erejével hatalmával?
    Mert a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje álltal!
    Nem is fogsz hinni addig, amig 1, nem nyitod meg a szíved 2, nem hallgatod ISten igéjét! (különben csak fej hited lesz)
    egy példa: neked bizonyíték kell! Én azt mondom Isten szelleme a bizonyíték aki megérint, itt van és cselekszik! A Biblia tele van csodákkal kérdem én, a történelmi egyházakben miért nincsen csoda? Azért mert ISten szellemi ninics jelen, mert nem vállal közösséget a halállal, a bálványokkal, a képmutatással és mert nem az igére támaszkodnak! ISten szelleme és az ige elválaszthatatlan! Ahol az Ige Ott a szellem, ahol a szellem ott az ige! Az Ige Jézus is egyben!

    Másik példa: mondjuk oké! megtalálják a frigyládát! Akkor tudsz hinni Istenben? Nem! Mert csak a frigyládát fogod látni! ÉS ha már látod akkor nem kell hinni benne! Mert a hit a reménylet dolgoknak a valósága - tehát hiszem és majd meglátom! Nem pedig fordítva ha majd meglátod akkor hiszel! Ez nem működik! Ezt Isten mondja!
    Shalom!
  • Dany007
    #87
    Az én hszemre válaszolj :) Ez eddig csak süket duma még mindig...:Semmi érdemleges, semmi konkrétum, semmi kézzel fogható... Kit érdekel mint mondott Péter vagy béla vagy akárki, amíg nem bizonyított hogy tényleg ő mondta, tényleg akkor és tényleg azt ! És a Biblia nem bizonyíték még mindig!
  • donsergiooo
    #86
    "Miért, Te nem emberektől idézel?"
    MErt Istennek emberei nem maguktól szólottak, hanem a IStenszelleme által indíttatván szólottak! Péter aki 3ízben is elárulta Mesterét, Pünkösd napján miután Isten szelleme betőltötte természetfeletti erővel és úgy szólt az embereknek! Mert semmit nem tehetünk ISten nélkül ... Ő képes megváltoztatni az emberek, Ő tud úgy embereken keresztűl szólni, h megérintse az ember szívét (nem csak a lelkét és az elméjét - olyat bármelyik ember tud)
    Amikor halljátok ISten szavát ne keményítsétek meg a sziveteket! A saját fiának nem kedvezet mikor nekünk adta embereknek (h ne a halál uralkodjon rajtunk, egészen Ádámtól kezdve), mennyivel inkább nekünk ad az ISten minden jót ami a fiában van (gyógyulások, szabadulsáok, anyagi áldások és sorolhatnám).

    Mint Írtam személyesen kell minden embernek elfogadnia Jézust! ...én csak közvetítettem az üzenetett! Ez az evangélium - ami azt jelenti jó hír! Vagyis nem kell meghalnod hanem élhetsz! ÖRÖKKÉ!

    Shalom!

  • Dany007
    #85
    "istenem.... okos emberek "mondásait", szövegeit mondogatjátok bizonyitani akarván saját igazságotokat. szánalmas....:) "

    Ez így igaz. Tényleg szánalmas.

    De Gergő...Már megint csak a szent szöveg....
    Hol van bizonyíték arra, hogy szent szellem írta a bibliát? Hm ? Hol ? Mutass fényképet, írásos emléket, ami hiteles is!
    De semmi kézzelfoghatót nem tudsz felmutatni! Semmit.
    Felőlem le is írhatod az egész Bibliát szó szerint, akkor sem fog érni semmit!

    Gondolkodj már te is kicsit reálisabban!Honnan a fenéből tudod te ,hogy Dávid vagy Mózes mit írt, mit prédikállt? Azért mert egyetlen egy könyvben ez le van írva? Ennyi ? Ez mind ?
    Ugyanmár 500 éve még azt hitték az emberek, hogy lapos a föld!1000-1500éve meg még azt hogy a Föld körül kering a Nap !
    Te meg itt magyarázod, hogy egy többezer évvel ezelőtti könyv, írás szó szerint igaz ! Hát hogyne....
  • donsergiooo
    #84
    ...mer ha Dánielnek ISten megjelentette a Izrael Babiloniai fogság idején, h 7x70 év tellik el a fogság és a MEssiás kiírtatása között! Vagyis kb 490év (de ez nem pontos, mert a zsidók holévekben számolnak) Ezért tudták 2000 évvel ezelött, hogy a megváltó azokban az időkben jönn el! És a farizeusok is tudták, de úgy féltették a hatalmukat, h ezért karták megőlni Jézust! És ahogy Jézus mondta, Ők azok akik megőlték a profétákat, mert Ők építik a sírjaikat és szépítgetik - ezzel a bizonyítva cselekedeteiket! - miért? Mert vallásosak voltak! Keresték a törvényben a parancsolatokban az életet, de nem vették észre h amiről a próféták beszéltek Jézus az! Ő a Vagyok, aki az égő csipkebokorból jelentette ki magát Mózesnek! ISten 1x jelnt meg testben az idők végén. Minden más az tűzben, v füstfelhőben történt, nehogy az emberek bálványokat (pillanatképeket örökítsenek meg IStenről) és azt imádják!
  • donsergiooo
    #83
    A SzentSzellem írta! Mert olvasd csak el, Mikor Mozes írta az első könyveket, nem-e azt írta amit ISten mondott neki? Vagy Istennek a Profétái, nem-e azt írták amit IStentől halottak? Vagy Dávid, Nem-e azt profétálta amit ISten jelentett ki neki? Vagy az apostolok, Nem-e azt írták le amit Isten szelleme mondott? DE! :)
  • lordofchaos
    #82
    Miért, Te nem emberektől idézel? A Bibliát ki írta szerinted? Isten?
  • donsergiooo
    #81
    ..minden ember igaz a maga szemei elött! ..és a bölcs elrejti az Ő tudományát, de a bolond napvilágra hozza az ő bolondságát... Ti emberektől idéztek és balgatag mesékre és mitoszokra támaszkodtok (lásd. szent IStván - mert mitől szent valaki, ha nem ISten mondja és látja szentnek?) Nem attól szent valaki, hogy a Pápa v a katolikus egyház szenté avat valakit! a Pápa is térjen meg és fogadja be a szívébe Jézust, akkor van örök élete, különben meg elkárhozik!
    Különben is ahogy a zsoltárokban írva van, nem a halottak dicsőítik IStent! Elég legyen a halott kultuszból, elég a halott imádatból! Én az életet tisztelem és nekem Élő az ISteneme nem pedig halott, mert feltámadott! - mert az hogy a templomokban is sírok vannak, gyász és mély lelki áhitat - sajnos ez az hogy nincs az élő Isten jelen! Olyanok vagytok mint a zengő érc és a pengő cimbalom, de aki életet ad, nem akarjátok, h nektek is életet adjon! Saját beszédeitek tőrébe estek - mert az is írva van, h ISten a kevélyeknek ellene áll, az alázatosoknak enged. De ti csak okoskodtok és a saját igazatokat keresitek ahelyett, hogy alázatosak lennétek ISten felé!
    Vannak tárgyi bizonyítékok Dany007! -Az Ó szövetségi eseményekből mind sok sok bizonyíték van amit már régészek megtaláltak! De ha pl: előkerülne a frigyláda az bizonyítaná - de csak az Ó szövetséget! Amúgy meg van a frigyláda és ott van Jeruzsálembe hiszem! ..de ISten dicsősége kijött a templomból mert ketté hasadt a kárpit és nem lakozik többé kézzel csinált templomokban! Vajon tudja-e közvetíteni Isten dicsőségét egy ember által készített templom, tárgy vagy bármi más? NEM a válasz! Isten dicsőségét az ember tudja hordozni!
    A Megtérés nem egy bonyolúlt kifejezés! Azt jelenti, hogy oda fordulsz Istenhez! És nem iylen meg oylan emberek világnézetére kell hivatkozni, hanem csak egy dolog adatott az embernek ez pedig az Ige! Ahogy János apostol írja:

    1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
    2. Ez kezdetben az Istennél vala.
    3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.
    4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;
    5. Ez a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.


    A Bibliát elvetitek pedig onnan a réma! Ti azt mondjátok, h belemagyarázok -pedig én nem buzdítottam másra, mint hogy Jézus a megváltó!
    Pontosan ez az, h az Ige a Názáreti Jézus, aki testé lett! Ő a Logosz, Ő a Vagyok, Ő a kezdet és a Vég, Ő az Alfa és az Omega, mert minden általa és Ő reá nézve teremtetett. És Ő a botránykő a Sionon és aki beleütközik összetöri magát, akire -e Kő rá esik összezuzza, mert Ő lett mindeneknek a szegletköve! Ez azt jelenti, hogy aki ésszel okoskodással, vagy a saját elképzelésével probálja meg elérni IStent, meg fog ütközni! MErt Istentől a kegyelem, IStentől az elhívás és senki nem mehet az Atyához csak Jézuson keresztűl!
    .."szent" IStván az halott és pogány volt! Követte kereszténynek mondott létére azokat a pogány szokásokat amiket eddig a mai napig is sokan.. pl: halottak ünnepe, vagy ha jobban tetszik Hell of ween - kelat kultusz aminek semmi köze a kereszténységhez amit mostanság úgy hívnak, h HELLOWEEN! Ez a halál kultusza!
    Ahogy szintén írva van amit Jézus mondott: a halottak temessék el az Ő halottaikat, de akiket hív ISten azok kövessék Őt!

    ..hát ennyi! a magyar történelm közt sok a mitoszra emelt személy - és hülyeség ahogy a rajzokon ábrázolva van, h a gloria az ember fejét körbe veszi, mert nem csak azt veszi körbe hanem az egész testét mindenét!

    http://youtube.com/watch?v=bQftnekCv8U

    És ajállom figyelmetekbe az apostolok cselekedetei Bibliai fejezetet ahogy írja, h eljön a Szentszellem! :D

    Shalom!
  • tadimo
    #80
    istenem.... okos emberek "mondásait", szövegeit mondogatjátok bizonyitani akarván saját igazságotokat. szánalmas....:)
  • lordofchaos
    #79
    A lényeg hogy Einstein ateista volt
  • lordofchaos
    #78
    Látom nagyon ismered Einstein életét.
    Ajánlom figyelmedbe: http://www.szabadgondolkodo.hu/ateizmus/idezetek/

    Egyébként az általad említett tévedésére még életében rájött ő is és "élete legnagyobb tévedésének" nevezte.
  • Dany007
    #77
    Hmm azért mert valakit ez motivállt, még nem azt jelenti, hogy be akarta volna magyarázni mindenáron. Ő sem a noé bárkáját próbállta bizonyítani.
    Az még haggyám, ha valaki tényleg a tudomány módszerével bebizonyítja az ilyesmit. Sőt! Bizonyítsa be :) Én örülnék a legjobban!
    De amikor valaki csak haladzsázik össze vissza, mindenféle bizonyíték nélkül, és azértis meg amazért is, hiába nincs bizonyíték rá...
  • KLT
    #76
    "...Az tud nagyon dühíteni, amikor valaki mindenáron bele akarja magyarázni a tudományba a vallást! "
    Nyilván Albert Einsteinre nagyon haragszol.

    "Meg akarom érteni, hogyan teremtette Isten a világot"
    Ezt ő mondta, ugyanis.
    "Isten nem kockajátékos!" ezt is ő mondta, mert nem bírta elfogadni quantum mechanika egyik alapvető tézisét, a határozatlansági elvet.
    (Mára persze világos, hogy ebben nem volt igaza, de semmit nem von le a zsenijéből)
  • Dany007
    #75
    " Én nem mondtam mást mint ami a Bibliában van kinyilatkoztatva! "

    Na látod, épp erről beszéltem. Ez a gond. Te semmi másról nem tudsz papolni, csak ami oda van írva.
    Van egyálltalán olyan saját gondolatod, saját indokod, ami nem onnan van ? De ami tényleg saját! Bármi ami kézzelfogható? Hát nemhiszem...
  • bvalek2
    #74
    Hááát, szent István (vagy Szent István, nem tudom hogy az "sz" is nagybetű-e) esetében eléggé elfogult vagyok. Gyermekkorom egyik kedvenc történelmi figurája, sokat olvastam róla, és a vitás kérdésekben rendre neki adtam igazat. Azóta nem olvastam utána a dolgoknak, lehet ha megint elővenném a könyveimet, egy-kettőre árnyaltabban látnám a képet.

    Azért a műveltségét nem vonja kétségbe senki, az ő idején kialakított államszervezet 1000 évig kitartott (megyék még ma is léteznek), és azt sem, hogy egy olyan korszakban avatta szentté az országgyűlés, amikor az aktuális király nyugodtan szembefordulhatott volna az emlékével, nem volt politikai nyomás a "honatyákon" (mint ma hétfő este... )

    Azt sok könyvben olvastam, hogy a magyaroknak volt Kazáriában püspökségük, ez tudtommal nem egy alternatív elmélet, hanem elfogadott tény. Akkor viszont keresztényeknek kellett lenniük, ráadásul nem erőszakkal lettek megtérítve, hanem szabad akaratukból, hittéritők által. Egyébként érdekes módon sok népet nem kellett erőszakkal megtéríteni, pl. Európa jelentős részét így keresztelték meg, Írországot szent Patrik, a szlávokat Cirill és Metód, stb.

    Még a muzulmánoknak is sikerült, a dél-kelet ázsiában az arabok sohasem hódítottak, mégis muzulmánok lettek az emberek. Nem erőszakkal győzték meg őket, ott a hittérítés békés módon történt. Most Indonézia a legnépesebb muzulmán ország a világon.

    Szóval ha a magyarok többségükben már keresztények voltak, akkor a történetbeli "pogányok" nem lehettek magyarok. Tehát ellenséges népekről van szó, besenyőkről, kunokról. Ez az én konklúzióm, viszont nem a legfrissebb olvasmányaimból szűrtem le, szóval nem biztos hogy igazam van.

    Azt meg senki se mondja, hogy a felnégyelés nem volt "európai", akkor a nyugat volt a világ legsötétebb szeglete (sokak szerint még ma is az). Mi a fejlettebb, civilizáltabb keletről jöttünk, nálunk nadrágban jártak a férfiak, a magyar törzsfők tudtak írni-olvasni, nálunk nem volt első éjszaka joga, nálunk a nőknek volt saját nevük, nem az apjuk után nevezték el őket, és voltak jogaik meg örökölhettek vagyont, és elválhattak a férjüktől.

    donsergiooo: Szent IStván Vazult megöletette

    Történelemből te is egyes, de nem én oktatlak ki, majd megkérjük feamatart, hogy magyarázza el neked a helyzetet. Nem csodálom hogy beszervezett az a földön fetrengve habzó szájú szekta, a tudatlanokat tudják behálózni a legkönnyebben.

    Krisztus felhívta a figyelmünket, hogy ne hallgassunk a hamis prófétákra, és hogy ne legyünk tudatlanok. Te mindkét mérce szerint könnyűnek találtattál.

    Valamint te az igazadat saját magad példájával támasztod alá. Még maga Krisztus sem saját szavával igazolta magát, hanem több eszközzel, az Írással, és Keresztelő szent Jánossal. Amikor meg az Írásból idézel, nem tetteid, hanem személyed érdekében teszed, ki vagy te, aki olyat mersz megengedni magadnak, amit még Isten sem tett? Nem vagy méltó hogy Reá hivatkozz.

    Inkább hagyd abba a térítést, mert többet ártasz a hitednek, mintha szidnád. Az meg nem tűnt fel, hogy a nagy hitbuzgó sámánjaid egy ateista kormányt támogatnak? Ez nálad hogy egyeztethető össze?
  • donsergiooo
    #73
    ...bocs, itt a lélek szó helyett az eredetiben szellem szerepel (a lélek inkább az érzés, a szellem meg egy létező valóságot, vagyis az embernek a nem látható részét jelenti) lélek olvasd szellemnek! Így érthetőbb lesz!
  • donsergiooo
    #72
    Még egy idézet a Romaiakhoz írt levélben Pál írja: (had állítsam magam elé)

    Avagy nem tudjátok-é atyámfiai, mert törvényismerőkhöz szólok, hogy a törvény uralkodik az emberen, a míg él?
    2. Mert a férjes asszony, míg él a férj, ehhez van kötve törvény szerint, de ha meghal a férj, felszabadul az asszony a férj törvénye alól.
    3. Azért tehát az ő férjének életében paráznának mondatik, ha más férfihoz megy; ha azonban meghal a férje, szabaddá lesz a törvénytől, úgy hogy nem lesz parázna, ha más férfihoz megy.
    4. Azért atyámfiai, ti is meghaltatok a törvénynek a Krisztus teste által, hogy legyetek máséi, azéi, a ki a halálból feltámasztatott, hogy gyümölcsöt teremjünk Istennek.
    5. Mert mikor a testben voltunk, a bűnök indulatai a törvény által dolgoztak a mi tagjainkban, hogy gyümölcsözzenek a halálnak;
    6. Most pedig megszabadultunk a törvénytől, minekutána meghaltunk arra nézve, a mely által lekötve tartattunk; hogy szolgáljunk a léleknek újságában és nem a betű óságában.
    7. Mit mondunk tehát? A törvény bűn-é? Távol legyen: sőt inkább a bűnt nem ismertem, hanem csak a törvény által; mert a kívánságról sem tudtam volna, ha a törvény nem mondaná: Ne kívánjad.
    8. De a bűn alkalmat vévén, a parancsolat által nemzett bennem minden kívánságot; mert törvény nélkül holt a bűn.
    9. Én pedig éltem régen a törvény nélkül: de ama parancsolatnak eljövetelével felelevenedék a bűn,
    10. Én pedig meghalék; és úgy találtaték, hogy az a parancsolat, mely életre való, nékem halálomra van.
    11. Mert a bűn alkalmat vévén, ama parancsolat által megcsalt engem, és megölt általa.
    12. Azért ám a törvény szent, és a parancsolat szent és igaz és jó.
    13. Tehát a jó nékem halálom lett-é? Távol legyen: sőt inkább a bűn az, hogy megtessék a bűn, mely a jó által nékem halált szerez, hogy felette igen bűnös legyen a bűn a parancsolat által.
    14. Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.
    15. Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem.
    16. Ha pedig azt cselekszem, a mit nem akarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó.
    17. Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn.
    18. Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.
    19. Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok.
    20. Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.
    21. Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.
    22. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
    23. De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.
    24. Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
    25. Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.

    1. Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.
    2. Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.
    3. Mert a mi a törvénynek lehetetlen vala, mivelhogy erőtlen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a bűnért, kárhoztatá a bűnt a testben.
    4. Hogy a törvénynek igazsága beteljesüljön bennünk, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.
    5. Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.
    6. Mert a testnek gondolata halál; a Lélek gondolata pedig élet és békesség.
    7. Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti.
    8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.
    9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
    10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
    11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta a Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
    12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:
    13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.
    14. Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.
    15. Mert nem kaptátok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
    16. Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
    17. Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.
    18. Mert azt tartom, hogy a miket most szenvedünk, nem hasonlíthatók ahhoz a dicsőséghez, mely nékünk megjelentetik.
    19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.
    20. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette.
    21. Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.
    22. Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.
    23. Nemcsak ez pedig, hanem magok a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is fohászkodunk magunkban, várván a fiúságot, a mi testünknek megváltását.
    24. Mert reménységben tartattunk meg; a reménység pedig, ha láttatik, nem reménység; mert a mit lát valaki, miért reményli is azt?
    25. Ha pedig, a mit nem látunk, azt reméljük, békességes tűréssel várjuk.
    26. Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.
    27. A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
    28. Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.
    29. Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.
    30. A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.
    31. Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?
    32. A ki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?
    33. Kicsoda vádolja az Isten választottait? Isten az, a ki megigazít;
    34. Kicsoda az, a ki kárhoztat? Krisztus az, a ki meghalt, sőt a ki fel is támadott, a ki az Isten jobbján van, a ki esedezik is érettünk:
    35. Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
    36. A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
    37. De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, a ki minket szeretett,
    38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
    39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

    Tehát igenis újjászületett keresztény (ha jobban tetszik krisztusi ember) vagyok!

    Shalom!
  • donsergiooo
    #71
    Én nem mondtam mást mint ami a Bibliában van kinyilatkoztatva! Én nem becsméreltem senkit sem! Nem test és vér ellen van nekem tusakodásom! Nem vagyok szélsőséges! NEm vagyok vallásos! De nem az a keresztény (ami mellesleg a Baptis szóbol ered - vagyis alámerített, vagy a KRisztusi szóból - ami a felkentett jelenti), hanem az aki az életével mutatja meg! El kell mondanom nektek, hogy én is bűnös ember voltam ...nagyon komoly függőségeim voltak, de mikor befogadtam a szívembe Jézus-t akkor a láncok lehulltak róla és megszabadított minden függőségemből és abrációmból! Már nem vagyok ugyanaz az ember aki egykor voltam, az az ember halott, mert én már újjászületett ember vagyok (mert ami testől született test az, ami szellemtől szellem az - ahogy Jézus mondta Nikodémusnak). Én nem hazudok! Hazudnék, ha azt mondanám, nem ismertem meg a megváltót, ha nem lenne személyes kapcsolatom vele! Hazudnék ha mást állítanék mint ami igaz és az egyik parancsolat az, h ne hazudj, ne tégy hamis tanubizonyságot! NEm tettem ISten elött mondom neketek! Sok kérdés, sok válasz. De tényleg nem mondtam mást, mint ami Isten kinyilatkoztatott igéjébe van megírva! Mert ha szerintetek csak erkölcsi tanítás elég ahoz h az ember jó legyen, akkor miért tart itt a világ? Nem! Az a helyzet, hogy az ember egy idegen elnyomó hatalom uralma alatt van, aki betegségekkel, fájdalmakkal, balsorsal, halállal veri meg az embereket! De Jézus az élet és itéljetek meg Isten igéjén keresztűl, hogy hazudtam-e nektek! Ha valamit nem úgy mondtam, keressetek rá és mutassatok rá Isten igéjéből a Bibliából! Mert a hitem szerint ez nem egy erkölcsi tamnrendszer, hiszen rengeteg történelmi eseményen keresztűl mutatja be ISten hatalmát, dicsőségét, szeretetét, irgalmát és erjét! És engem ez az ISten hivott ki anyám és apám eddigi hiábavaló életéből! ..bocsánat ha valkit megsértettem, ez valóban heves vitákat eredményez! De azt tudom, h Jézus valósággal betegeket gyógyít, ma is megváltoztatja az emberi sorsokat és sorolhatnám! NEm én vagyok a tökéletes, a hibátlan.. hanem az a személy aki már bennem él!
    Magyar történelemről annyit, h a magyarok sámán vallásuak voltak és bizony semmi köze nem volt a kereszténységhez annak ami a középkorban volt. ..pl : Szent IStván Vazult megöletette. Ennyit a szeretetről! NEm krisztusi emberek azok akik a középkorban kivégezték a haladó gondolkodású embereket, nem keresztények akik kiadták a zsidókat a második világháború idején, és nem keresztények azok az egyházfők, akik szélsőséges és politikai vitákban buzdítják az embereket a lázadásra és a gyűlöletre! Én a békesség és a szeretet evangéliumát közöltem, persze megtámadtak ezzel kapcsolatban, de ez így is van rendjén, hiszen a világ ISten ellenesen van berendezkedve! a mult is erről tesz bizonyságot!
    Én azt kívánom, h ISten érintse meg az embereket, törje össze azt az igát ami altt nyögnek az emberek (akár betegség, akár függőség). Bocsássa meg minden ember bűnét és ne emlékezzen meg álnokságaikról, ahogy nekem se! Kívánom, hogy megtapasztaljátok azt a kegyelmet amit én megtapasztaltam! - bár nem tudjátok, kételkedtek, de esélyt adhattok IStennek!

    Shalom veletek!
  • feamatar
    #70
    huhhh... ez aztán meredek egy vita volt. donsergiooo és Tinman elég meredek eszméket terjesztettek :D. Bvalek látja sztem legjobban a mai egyház helyzetét.
    Nem az egyház az ellenfél hanem az ilyen szélsőségek mint donsergiooo és Tinman.
    Einstein és Newton is vallásosak voltak.
    /*off
    Bvalek: a Szt. Istvánról és a korabeli magyarság vallási helyzeteiről alkotott képeddel azonban nem értek mindenütt egyett, de az most nem ide tartokzik
    off*/
  • Epikurosz
    #69
    Szent István szerepe a magyar történelemben - na ez tényleg egy rendkívül bonyolult téma. Sztem ideje lenne teljesen realista módon, erényeit és hibáit elemezve közelíteni az ő személyiségéhez is. Nem jó sem az a nagy szenteskedés, sem a teljes elutasítás.

    Én mindenesetre hajlamos vagyok kemény bírálatokkal ileltni őt, Mátyás királyhoz hasonlóan. Ugyanis mindektten nagy királyok voltak, de elég nagy szarban hagyták az országot.
  • szivar
    #68
    donsergiooo:

    Kezdem az elején. Ha már a Biliára - mint Isten kinyilatkoztatott szavaira tekintesz, illetve ezen szavakat szó szerint akarod értelmezni, akkor egy picit el kellene gondolkodnod azon az apróságon is, hogy hány ember kezén mentek át azon sorok. Ha már tévedhetetlenül kijelented azt, hogy Kr.e 1500 ban íródtak az első 'részek'.

    Mert egy része héberül íródott ezen könyvnek, más része ógörög nyelvezettel. Esetleg példának felhoznám az ószövetséget is. Elméletileg héber nyelven íródott, ezt lefordították a későbbiek folyamán ógörögre, majd pediglen ezt latinra. Utána a latin nyelvből lett átültetve magyarra, angolra, stb. Tehát amit most olvashatsz magyar nyelvű bibliát, az minimum 3 soron lett fordítva egyik nyelvből a másikra. Így lehet pl. az, hogy a YHV szócskából lett Isten, Úr, angyal és szentlélek.

    Tehát nem Isten szavait tartalmazza a Biblia, hanem emberekét, saját kényük-kedvük szerint elferdítve, kihagyva részeket. Mert ugye az újszövetségbe sem kell minden evangéliumot beletenni, mert izé...

    Isten szavai a földön egyedül csak egy kőtáblán voltak láthatóak, 10 parancsolat formájában. De valami Mósze nevezetű fazon ezt össze is törte, mert elkapta az idegbetegség.


    "Az biztos, h a Démonok (test nélküli szellemi lények) Ádám elötti korszakból maradtrak itt..."

    Ajánlanám figyelmedbe Henoch (Énok) próféta szavait, ha már a Bibliára hivatkozol...

    "7 1. Õk, és a velük lévõ többi angyal feleségeket vettek magukhoz, mindegyik azt, akit kiválasztott magának, akikkel egybekeltek, és velük megfertõzték magukat.
    ...
    Azok teherbe estek, és hatalmas óriásokat szültek, kiknek magassága háromezer könyöknyi volt.

    Ezek felélték az emberek minden termését, amíg azok nem bírták õket tovább eltartani.

    Ekkor az emberek ellen fordultak, hogy azokat falják fel.
    ..."

    Az óriások elpusztítása utáni cselekmény:

    "És mostantól az óriások, akik a hús és a szellem keveredésébõl jöttek létre, gonosz szellemeknek lesznek õk nevezve a földön, és a föld lesz az õ lakhelyük.

    Gonosz szellemek hagyták el a testeiket; mert születésük emberi, elsõdleges eredetük pedig a mennyek szent õrangyalaitól van; gonosz szellemek lesznek õk a földön, és gonosz szellemeknek lesznek nevezve.

    Mert a mennyek szellemeinek a mennyekben lesz a lakhelyük, de a földön létrejött szellemeknek, akik a földön születtek meg, azoknak a földön lesz a lakhelyük is.

    És az óriásoktól jött lelkek gyötrik, elnyomják, pusztítják, támadják és a rombolás munkáival sújtják a földet, és bajokat okoznak azon: bár élelmet nem esznek, mégis éhesek és szomjasak és sérelmeket okoznak.

    És ezek a lelkek felkerekednek az emberek gyermekei ellen és az asszonyok ellen, mert õk maguk is azoktól származnak.
    ..."

    Nos, valahonnan innen származtatható a Démon elnevezés. S mitöbb, a bukott angyalok be lettek zárva az idők végezetéig.

    Amnnyiben nem látod az ellentmondást Énok szavai és a te szavaid között, akkor légyszíves ne traktáld a többieket ellentmondásos hülyeségekkel.
  • bvalek2
    #67
    Megpróbálom udvariasan elmagyarázni, nem miattad, a téma iránti tiszteletből.

    Mond valamit neked a Kazár birodalom? Ott lettek a magyarok keresztények, még magyar püspökség is volt ott, kr. u. 600 körül. A pogány kazárok erőszakkal térítették a magyarokat??? Nem halt meg senki a pogány hite miatt, ezek kár vitatkozni.

    Szent István király azt tette, amit tennie kellett. Létezik ma Magyarország, ezer év után? Létezik. Akkor pedig nincs vita, jól tette amit tett.

    Koppány már más tészta, rajta példát statuált, hogy a többi seggfej is megértse. Nem a rendes magyar emberek miatt kellett felnégyelni, hanem az erőszakos kultúrájú, keletről velünk jött népségek miatt. Ennek ellenére szerintem hiba volt a királyi család tagjával így bánni, mert ez precedenst teremtett. Bár lehet, hogy életben hagyni, és bezárni, vagy száműzni veszélyes lett volna. Nem tudjuk, mi motiválta a döntésben, mindenesetre Koppányt tettéért a mai Amerikában is halálra itélték volna. Mivel akkor nem volt élő közvetítés, gondolom így egyszerűbb volt tudatni az országgal...

    Egyébként a korában ritka, írni-olvasni tudó európai uralkodó volt. Szent Imre hercegnek írt intelmeiről bebizonyosodott, hogy ő maga fogalmazta, és ha nem is sajátkezűleg írta le, ő diktálta, latinul. Tudjuk hogy németül és görögül is folyékonyan beszélt, és gond nélkül írt. És mint a korabeli magyar elit tagjának, ismernie kellett a magyar rovásírást is, különben nem fogadták volna el uralkodónak, meg a hadijelentéseket és az okiratokat sem tudta volna elolvasni.

    Tehát írt és olvasott magyar rovásírással, görögül, németül, latinul még egy irodalmi művet is kiadott a kezéből. Irányította és megszervezte az országot, a törzsi viszonyokat figyelembe véve kialakította a megyerendszert, az érsekségeket, megvédett minket a külső, és a közénk furakodott ellenségtől is, kivédte két birodalom támadásait, kiváló hadvezér volt, és jó gazdasági szakember is lehetett, vagy nem szégyellt hallgatni a pénzügyi tanácsadókra, mert stabil pénzrendszert vezetett be. A törvényeivel jól kiegyensúlyozta a magyar társadalmi csoportokat, megvédte az alsó népréteget, a főurakat az ország védelmében érdekeltté tette. Megtette azt, amire ott és akkor egy ember képes lehetett.

    Szerintem éljen szent István király
  • Dany007
    #66
    jajaja, okés, mondtam , lehet h nem igaz.
    De mivan a többivel amit mondtam ?
    És ne mindig ilyen maszlagot írj, hogy pál mondta meg béla meg géza...Az senkit nem érdekel. Bizonyítható emberek bizonyítható szövegét mond, ha már magadtól nem tudsz érdemben beszélni. És a Biblia nem bizonyíték.
    Állandóan ez a sok süket szöveg. Xy ezt mondta, z meg amazt...Aztán fogalmad sincs róla, hogy tényleg így volt-e mert egyetlen könyben valahol ezt olvastad azt kész...áááh...
  • Tinman #65
    Igen, ez így igaz... de a pogányokra erőszakkal rákényszerítették a kereszténységet. Mindenképpen hajoltak, vagy a király előtt vagy a bakó előtt.

    Lehet szépíteni, lecsupaszítva pedig az a helyzet, hogy rengetegen haltak meg pusztán a pogány hitük miatt.
    Egyébként egy nemes harcos, ha legyőzi ellenfelét, nem alázza meg a holttestet még azzal, hogy 4 részre vágatja, úgymond "megfélemlítés" gyanánt. Az idő meg szépen mindent eltakar és csak a szépre és jóra emlékezünk
  • haxoror
    #64
    "A fosszíliákat azért tette Isten a földbe hogy próbára tegye velük a hitünket!"
  • bvalek2
    #63
    Elég a mellébeszélésből, reagáljál szépen az #55-ös hosszászólásomra, kiváncsi vagyok a véleményedre
  • bvalek2
    #62
    Dióhéjban:

    Szent István korában a magyarok már keresztények voltak. Keleti rítusú keresztények ugyan, de akkor még nem volt egyházszakadás, ezért ez nem jelentett semmi különöset, István mindössze kialakította az egyházszervezetet.

    Ő ugyanis apostoli király volt, és mint ilyen, az egyházban püspöki rangja volt, a szervezeti kialakítás nemcsak joga, de kötelessége is volt. Az egyház vezette az anyakönyveket, a telekkönyveket, adminisztrált, állami feladatokat látott el, a király pedig egyházi főméltóság is volt, a papok a beosztottjai voltak.

    A pogányok a besenyők, kunok, stb. népek voltak, a lázadó főurak őket használták a király ellen, mert nem találtak olyan becstelen magyart, aki királya ellen fordult volna. (mint a huszadik században: örmény szálasi, zsidó kun béla, stb.)

    A magyarokat nem érintette semmilyen szempontból a kötelező tempomba járás, mert mentek ők anélkül is, de voltak még itt a már említett pogány népcsoportok is, akik az országban garázdálkodtak, ahelyett hogy beilleszkedtek volna, ha már a mi kenyerünket eszik (ez is ismerős lehet, manapság még tanárokat is lincselnek)

    Istvánt halála után a magyar országgyűlés avatta szentté (akkor létezett ilyen magyar jogi kategória), csak később az egyház. Mivel ez a nagy egyházszakadás előtt volt, Szent István király az oroszoknál is szentként tisztelt. István halála után volt egy kis zűr, mire megint stabilizálódott a királyság. Ha igazad lenne, és rossz király lett volna, utána nem avatták volna szentté, hanem utálták volna, és "rendszert váltottak" volna.
  • donsergiooo
    #61
    Dany007

    Hatalmas tudatlanságról tettél tanubizonyságot! Nencsen semmiféle krisztusi tekercs! Meg semmi kő meg iylesmi ahol IStent megatlálod! Ez ha jól rémlik valamiylen filmben volt! Játál templomba és mégsincsen Isten ismereted - ahogy mondod, ott nem lehet IStent megismerni!
    Továbbá Van ész hit ahogy mondod, de ezzel nem találod meg IStent! Mert szívből indulnak ki a gondolatok és szivvel hisz az ember szájjal tesz tanubizonyságot!
    Továbbá had állítsam magam elé pált aki azt mondta: Mert akiben benne van ISten szeretete abban az ISten is benne van, akiben pedig nincsen szeretet abban nincsen meg az ISten!


    bvalek2 A Vatikánt emberek irányítják, kérlek tanulmányozd a vatikáni zsinatot, micsoda ellentmondásos rendelkezések vannak benne! Szégyen, hogy magukat keresztényeknek mondó emberek gyűlőlnek, áthágják ISten parancsolatait (mert nem is engedelmeskedhetnek nekik, mivel nem is ismerték meg Őt) ..De a KAtolikusokat is áldja meg ISten adjon nekik szabadulást a bálványimádásból, a különféle kegytárgyak használatától, adjon valóságos megtérést nekik és újjászületést!
    Isten áldjon titeket és legyen irgalmas hozzátok, világosítsa meg szivetek és adjon békességet neketek!
  • metaljesus
    #60
    kimondta és meglett. hmmm. akkor hogyan magyarázod például a dinoszauroszokat? 6000 évvel ezelőtt miért nem rohangáltak vidáman a paradicsomban a többi állattal? vagy őket már eleve úgy, kihalva, elásva találta ki a főnök?

    nem az a baj az ilyen fanatikusokkal, hogy ezeket a baromságokat szajkózzák, hanem az hogy nem tudják semmivel alátámasztani amit mondanak (múltkor pl valaki önönvízről mesélte hogy bizony egész földön nem volt egy csepp szárazföld sem, mert 40 nap alatt annyi eső esett. pfff neki, jó tudni, bármikor újra megtörténhet :P)
  • bvalek2
    #59
    Sőt, a második Vatikáni Zsinat szerint azok akik nem vallásosak, sőt, más vallásuak, de Istennek tetsző életet élnek (Jézus tanításának betartása, erkölcs, stb.) szintén a menybe jutnak. Azok pedig, akik milliókat adományoznak az egyháznak, minden vasárnap templomba járnak, de közben ők vezetik a helyi maffiát, pokolba kerülnek.

    Természetesen nem csak jól viselkedésről van szó, amire egy értelmes ember magától is rájön, a katolikus világkép fontos része a teremtő, aki kinyilatkoztatja magát a teremtményeinek, és olyan dolgokra hívja fel a figyelmüket, amire maguktól esetleg nem jönnének rá. Nyilván az ismeri jobban a világ törvényeit, aki elkövette őket.

    Különben az Újszövetség szerint a Pokol nem egy hely, amit Isten a bűnösöknek teremtett, hanem egy olyan hely ahol Isten nincs ott. Azt, aki nem hallgat Istenre, Ő nem bünteti, hanem csak leveszi róla a kezét. Mintha azt mondaná, hogy "Ha ilyen jól megy nélkülem az életed, nyilván a halálod után sincs rám szükséged".

    Templomba nem Istenért járunk, hanem magunkért. Az is egy közösség, és az ember közösségi lény. Isten olyan mint az anyukád/apukád, tedd ezt a mama kedvéért, azt meg a papa kedvéért. Valójában saját magadért kell megtenned, de egy kisgyerek ezt nem érti meg, ezért kell így fogalmazni neki. Én azért nem járok templomba, mert más városba költöztem, és még nem találtam közösséget, amihez tartozónak érzem magam (egyébként ezért tudnak a szekták nálunk terjedni. A vallás nélkül maradt embereket könnyű becsapni).

    Félre ne értsétek a szóhasználatomat, agnosztikus vagyok, de hajlok arra, hogy a világ megismerhető, és mint lehetséges magyarázatot a világ dolgaira, a vallást sem vetem el. A Biblia egyébként is egy kultúrélmény, mint az Iliász, vagy az Gilgames eposz, aki művelt ember akar lenni, az elolvassa.
  • metaljesus
    #58
    ahha. tehát annak hogy volt a nagy bumm, az univerzum egyszer csak lett, kevesebb értelme van minthogy volt egy isten, aki megteremtette az egész mindenséget, és arról persze hogy ő hogy lett, vagy honnan került ide, semmi. mert ha ráhúzzuk, hogy ő csak úgy volt, miért ne tehetnénk meg ugyanezt az univerzummal?
  • WoHu
    #57
    Nos, kedves Donsergioo. Engedd meg, hogy a jobb átláthatóság és közérthetőség érdekében pontokba szedve reagáljak hozzászólásaidra.

    1. Tudom, én sem vagyok tökéletes, de én legalább törekszem arra, hogy akiknek írok, esélyt kapjanak arra, hogy megértsék mondandómat. Amit te írtál, abból csak nagy nehézségek árán lehet kihámozni mondandódat. Kérlek legközelebb fordíts több figyelmet a helyesírási szabályok betartására, és mondanivalódat valamilyen szinten tagold. Tudod azzal hogy ilyen pocsékul írsz, bizonyos szinten lejáratod a hozzád hasonlóan gondolkodókat is. És ezt ugye nem akarod?

    2. "a Tudomány nem bizonyította be ISten létezését? - de nem is cáfolta! Viszont a Biblia egyértelmüen kijelenti, hogy minden Ő teremtett!" Tehát így is kell lennie. Mert amit a Biblia állít, az 100% hogy úgy is van. Erre mondhatnám azt, hogy amit a Gyűrűk Ura állít, az úgy is van. Vagy kitalálhatnék egy új Bibliát, és mondhatnám arra, hogy az a Szentírás, ami Isten kinyilatkoztatásait foglalja össze. "És Isten mondá Hektornak a piktornak: Kék legyen az ég, mely a mennyeket a földtől elválasztja! És lőn az ég kék, midőn Hektor a piktor vevé Istentől kapott festékesvedrét és pemzlijét, és azokkal az eget kékre festé. Majd az Úr mondá: A föld pedig legyen barnásfekete, és rajta állatok és növények milliói éljenek, visszhangozván az én dicsőségem! Vevé hát Piktor egy másik festékesvedret és önté annak sűrű barnásfekete festékét ki a földre. Midőn a föld színe mindenütt setét lett, vevé milliónyi műanyag növényt és állatot, szétszórá azokat a földön. Majd Isten életet lehelé a műanyagba. Eztán az Úr beállítá a mindenség működését, hogy a dolgok rendje tükrözze az ő végtelen bölcsességét." Szerintem így történt. A bizonyíték? Idézlek téged: "Nézd meg az eget, a földet, azokat a sok milliónyi fajt ami él a földön! Az egélsz világ ahogy beállította a működését!"

    3. "Bocs fiuk, de Darvin nem csinál belőlem majmot!" Kérlek nézz utána két dolognak: a) hogy hogyan kell leírni Charles Darwin nevét b) hogy miről szól az evolúció elmélete. Mert kurvára nem arról, hogy valami "Darvin" majmot akar csinálni az emberből.

    4. "ISten gondolatai magasabbak az ember gondolatainál és neveti az Úr akik vele perbe szállnak!" Az én gondolataim magasabbak a te gondolataidnál, és kinevetlek, ha velem perbe szállsz. Hahahahahahahhahaha! - ezt hogyan értékelnéd? Pökhendi lennék? Avagy beképzelt? A faszt! Miért ne mondhatnám én ezt, hiszen Isten az embert a maga hasonlatosságára alkotta, hogy zengje az ő dicsőségét. Az ő gondolatait kell követnem, ha megváltásra vágyom. Szóval Hahahahahahahahaha!!!! Lúzer vagy, ne pörlekedj velem te gyökér!

    5. "magukat keresztényeknek mondó bálványimádó és szemvényvesztő vallási hatalomnak" Te ha jól látom, magadat kereszténynek mondod. Ha jól sejtem, "imádod" Istent. Amint látom, jó sok összefüggéstelen dolgot hordasz össze, hogy összezavarj minket. Már csak a hatalom hiányzik, ugye?

    6. "Mert pont ez a hit botránya, hogy ISten nem a világnak jelentette ki magát, hanem azoknak akik elfogadják Őt! De ISten országa itt van közöttetek. Nem látható módon jött el - emberi szívből - emberi szívbe!" Na, ez a két mondat még szimpatikus is, és ha nem Istennek neveznéd a "dolgot", még azt mondanám, egyet is értek veled. Az már más kérdés, hogy a Bibliában (gondolom én) Isten országát "kicsikét" jobbnak írták le. Biztos jó marketingesei vannak Istennek!

    7. "Nem kell sokat várni pár év!" Oké, türelmesen várok. Amúgy hány éve mondták először, hogy nem kell sokat várni? Asszem nincs még kétezer éve, de úgy 1900-valahány biztos.

    8. "A Bűn az engedetlenség, ami a test kívánságaiban van jelen!" Azt állítod, hogy Isten teremtette az embert. Isten gondolom olyannak teremtette az embert, amilyennek szerette volna, hogy legyen. Mivel mindenható, ezért gondolom sikerült is olyannak teremtenie. Tehát Isten olyannak teremtette az embert, hogy annak "kívánságai", vágyai legyenek, amik engedetlenségre, "bűnre" csábítják. A bűnt pedig Isten a pokolban való örök szenvedéssel jutalmazza. Vagyis Isten olyannak teremtette az embert, hogy nagy valószínűséggel az halála után a pokolban szenvedjen az idők végezetéig. Köszönjük Isten, hogy ilyen nagylelkű voltál hozzánk! Végtelen jóságod ismét megnyilvánult!

    9. "de van kegyelem ezért nem kell meghalnod!" Akkor üres a pokol és a Mennyország is? Akkor minek van? Ja tudom, Isten útjai kifürkészhetetlenek.

    10. "Ő kijelntette jó előre hogy mi a terve, veled, mi a terve a világgal" No és a szabad akarat? Ezekszerint Isten azért teremtett minket, hogy a terveit véghezvigyük? Rabszolgák vagyunk? Ingyen munkaerő?

    11. "Meg van írva, h ISten nem örűl a bűnös ember halálán! ISten szeret! Értsd meg aki ezzel mást mond az hazudik, nem ismerte meg IStent!" Ajaj, tovább bonyolódik a helyzet. Tehát Isten úgy teremtett minket, hogy nagy valószínűséggel bűnösek leszünk (ld. 8. pont). Viszont ő ennek nem örül. Akkor mi a fasznak teremtett minket ilyenné? Vagy miért nem változtat meg minket? Hatalmában lenne, nem? Isten szeret, de mégis a pokolra küld (örök szenvedés, kínok stb.), ha nem követed tíz parancsolatát. Isten szado-mazo?

    12. "Ezért én most mindenkinek kívánom, hogy ismerje meg ISten hatalmas kegyelmét, szabadítását, gyógyítását!" Bazzeg akkor tényleg üres a pokol és soha nem kerül oda senki. Lehet paráználkodni meg minden! Zsír!

    13. "De az viszont tudományosan bizonyított, hogy eddig egyetlen új faj sem jött létre a már meglévőekből!" Igen? Kérlek adj egy linket ehhez a bizonyításhoz, mert én erről még nem hallottam, és nagyon nagyon kíváncsi lennék rá.

    14. "Fajok között előfordulhat h van szaporodás, mint pl: a Ló és a szamár - de ennek az utódja az öszvér bizony már nem képes a további szaporodásra!" Ezt hívják hibridnek. Egy (rossz) kiragadott példa nem bizonyít semmit.

    15. "De ha a föld teremtményei között végignézel, bizony csak fajok pusztulását látni, újakat nem!" Igen, mert az evolúció nem 20 év alatt "hoz létre" új fajokat, hanem mondjuk húszezer év alatt az apró változások összessége már elegendő ahhoz, hogy az "új lényt" már más fajhoz soroljuk. Valami olyasmire kell gondolni, mint a tipikus tyúk vagy tojás probléma. A tojás volt előbb, amit nem tyúk, hanem a tyúk közvetlen elődje tojt. Ami a tojásból kikelt, azt már tyúknak nevezhettük.

    16. "Továbbá annak valószínűsége, hogy egy molekulákból (élettelen) anyagból egy élő anyag keletkezzen 0 az esélye!" Ez megintcsak hülyeség és sarkítás. Hogyan definiálnád azt, hogy élő anyag? Mikortól élő egy "anyag"? Az aminosav már "él"? Egyelőre azt sem tudjuk, hogy a vírusok élőlénynek számítanak-e. Definíció kérdése az egész. Pl. bizonyos definíciók alapján maga a Biblia mint könyv is élőlénynek számítana. Az hogy 0 az esélye, az meg végképp baromság. A kvantumfizika kidolgozása óta tudjuk, hogy semminek sem 0 a valószínűsége. Képzeld, még annak is van egy nagyon csekély (de nem 0) valószínűsége, hogy a fél seggem a Plútón van. Tudom, nagyon nehéz elképzelni, meg abszurdnak tűnik, de ha megnézed ennek pontosan mennyi a valószínűsége, rájössz, hogy nem kell aggódni, valószínűleg az elkövetkezendő akárhányezertrillió évben nem kerül a fél seggem a Plútóra, mert NAGYON csekély a valószínűsége. De nem nulla!
    Az élet kialakulásának a valószínűsége is nagyon csekély, de nem nulla. Persze nagyobb a valószínűsége, mint annak hogy a Plútóra szarjak.

    17. "A Legmodernebb technológiával sem képesek reprodukálni efféle feltételezéseket." Megintcsak hazugság. Laboratóriumokban a korai Föld környezetének reprodukálásával már sikerült szerves molekulákat létrehozni. És az csak néhány laboratórium néhány éves munkálya. A "Földnek" pedig több százmilló éve és négyzetkilométernyi felülete volt ugyanerre a kísérletre. Nem csoda, hogy sikerült neki...

    18. "A Semmiből állt elő!" Ha nem volt semmi előtte, akkor Isten hol a faszban volt?

    19. "minden jó és tökéletes volt) De amikor a bűn belépet az ember életébe, ugyanúgy a jelenvaló látható világ is megromlott ezáltal." Ha MINDEN tökéletes és jó volt, hogy léphetett be a bűn az ember életébe? Ezt kérlek magyarázd el nekem.

    20. "Nem érdemeljük meg, nekünk meg kellene halni, de mégis ISten életet akar adni mindjájunknak!" Miért is kéne meghalnunk? Ha úgy érzed, meg kell halnunk, kezdheted magaddal.

    21. "ez csak egy gyenge próbálkozás mint anno Bábelnél a Sineár földjén" Akkor is volt már E-bay?

    22. "Pont ez amit csinálnak emberek ez a lázadás , ez az engedetlenség és ez az ami kiváltja majd ISten ítéletét! De ma még kegyelem van! :)" Nem elég, hogy Isten fenyegetőzik, még te is? Kibaszott egy zsarnok ez az Isten.

    23. "Nézzétek az ATV-t 11:00 -tól!" Különben nem leszünk megváltva...

    Nos, egyelőre ennyi jutott eszembe. Kérlek ha válaszolsz, hasonlóan pontokba szedve tedd meg, hogy átláthatóbb legyen. Köszi!
  • Tinman #56
    Olvass ember... ennyire nem lehetsz kevés történelemből, és leugatsz úgy, hogy meg sem magyarázod.
  • bvalek2
    #55
    Köhh köhh, torokköszörülés

    Kína, India birodalom volt már akkor amikor a pocakos hitgyülis sámánod szerint az esőistenetek a világot teremtette. Kínában 6000 évvel ezelőtt 40-60 millió ember élt szervezett birodalomban, 7000 éve (vagy Te szerinted -1000 -ben, röhejes) Indiában az Indus-völgyi városokban már biztos volt betűírás, és valószínűleg sokkal korábban találták fel.

    Ebben a világban a zsidóid kispályás drogdílerek a nagyok mellett...

    Ránézek a Forbes 500-ra és zsidókat nem látok sehol. Amerikai, brit, holland protestáns fehér családok vezette olajcégeket, iparvállalatokat látok, Japán mamutcégeket, arab olajsejkeket, a kínaiak is nyomulnak, India felhalmozott aranykészletei felfoghatatlan méretűek. A szaúdi befolyás jelentősen megnőtt Amerikában, már nagyobb a lobbierejük, mint Izraelnek. Izrael azért létezik, mert nekik is érdekük, a zsidó tank szaúdi olajjal üzemel.

    Tudhatnád, hogy az arabok is Ábrahám örökösei. Ha ránézek a térképre, Izmáel leszármazottai többen vannak mint égen a csillag, nincs még egy nép, melynek ennyi hatalom és gazdagság lenne a kezében. Szerencsére Isten (a monda szerint) elintézte, hogy viszájkodjanak, mert ha összefognának, most arabul makognád, hogy Allah milyen hatalmas, kedves infidel.

    A zsidók rohamosan fogynak, a világon, és Izraelen belül is, öröklött betegségek súlytják őket, kimagasló a terméketlen családok száma körükben. A zsinagógák üresen konganak, mert a pénzt választották Isten helyett, viszont a pénzből nem származik élet, csakis Istentől. Ami történik velük, az nem büntetés, csak a tetteik következménye...

    Halleluja!

    A mondataidnak se külleme, se tartalma. Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos
  • Dany007
    #54
    Ezt nem tudtam! :o Olvastam, igen, de attól függetlenül még mindig úgy van a templomokban, hogy Isten teremtett stb stb stb ...

    Amúgy nem ítélem el a jóoldalát. Mert tényleg jóra tanítja az embereket. Jártam én is vagy egy évig templomba rendszeressen. A mondanivalója tényleg szép és jó!
    De nem szabad túlzásba esni...pokolra kerülsz meg hasonlók.
    Tanítsák meg szépen, hogyan kell egymás mellett békében, boldogságban, igazságossan élni. Ennyi semmi több nem kell. Nem kell maszlag Istenről, meg Ádám és Éva, meg a bűnbeesés fája, meg az özönvíz, meg az armageddon meg az összes ilyen dolog.

    Amire te is gondolsz, mint például a Hit gyülekezete, meg a szcientológia 90%, hogy a pénzre mennek. Volt pár távoli ismerősöm, akik beléptek. Vállalkozók...És persze nem volt kötelező tizedet fizetni, de valamiért mégis rávették őket, és valamiért mégiscsak fiezetett. És valamiért kizárólag a gyülekezet tagjai közül vettek fel munkásokat...De ez csak egy példa a sokból.
    Mind az ember gyengeségét, hiszékenységét használlják ki, hogy pénzt szerezzenek.

    Ebben nem vagyok biztos, de valahol a holt tengeri tekercsek mellett, találtak egy un. "krisztus tekercseit" is. Ami állítólag Krisztus írása. A lényege, hogy leírta benne, hogya hithez nem kell templomba járás, nem kell adomány. Ő ott van a réten a fű alatt, a kövek alatt! Aki akarja megtalálja!
    És ez a lényeg, ezt ezért nem verték nagy dobra, mert derékból kijelenti, hogy nincs szükség templomokra, se adakozásra, se püspökökre, se semmilyen egyházra ahhoz, hogy higgyjen az ember!
    És ha ez tényleg igaz, akkor az fenekestül fordítja fel az egész keresztény egyházat. Mert ugye mindig azt mondták, hogy aki keresztény, annak keresztelkednie kell, templomba járni, gyónni, áldozni, meg kitudja még mi minden. Erre most kiderülne, hogy az egész csak biznisz! Teljessen fölösleges, mert már Krisztus is megírta, hogy a hithez nem kell se tempolba járni, se adakozni se áldozni se semmi !
    A hit az ember agyában van! Vagy hisz vagy nem! És nem kell hozzá se templom se semmi, de Vidám Vasárnap meg főleg nem !