29
  • chuky123
    #29
    Azért ez igy nem igaz szépen estek a DL lemezek árai bár lehetnének még olcsobbak is 2-3 éve 1500 ft alatt nem kaptál kétrétegü lemezt
  • BaLeeX
    #28
    Hát most lehet venni DL lemezt már 350 körül, márkásabbat 500ft-ért. Ez már nem számít olyan soknak szerintem. Igaz itt 2x lemezekről beszélünk, egy márkás 4-8x DL lemez még mindig 1k körül van.
  • Sanyix
    #27
    jaj egy éve hasonló cikk volt, hogy húde sok dl dvd lesz, meg olcsó lesz. Nem lett több, és olcsóbb se.
  • Dömsödi
    #26
    A Makszel szerintem kaki. régen videokamerába mindig olyan kazettát vettem, mert jó volt. Most vettem ilyen sima RW DVD-t, majd DL -R es lemezt is, de az asztali DVD iró egyiket se szerette. Géppel (Pioner 108-asal, és laptop talán samsung? DVD iroval) irtam őket, de 4 ből 4 asztali DVD olvaso nem ismerte fel!
    Ha lehetne kapni normális DL lemezt tokkal 350 körül, akkor én vennék. Nagyon jól ki lehetne rá irni nyaralás videokat / képeket.
  • Aramir
    #25
    Szerintem a 10K-t a gyári szoftverekre értette
  • virs lee
    #24
    ...meg a hd filmek, amik rá se férnek egy DL-re. Vinyó!
  • virs lee
    #23
    Hát nemtom, én úgytom pont a cd bírja tovább mint a dvd.
  • virs lee
    #22
    Lehet, csak a DL lemezekkel az a baj hogy sokkal szarabb minőségűek mint az 1 rétegűek, ezért faszom archiválna rá adatot. Max havernak kiírni vmit 5 perc erejéig, de arra meg jobb a vinyó. Talán a hd / br lemezek jobbak lesznek több réteggel is. (Vagy nem, ma úgyse divat a minőség.)
  • virs lee
    #21
    Boltban se 10k egy DL lemez, "csak" 1700.
  • Zro
    #20
    Már most is lehet kapni 200-300 Ft között is, persze a Verbatim az még 800 HUF.
    Szerintem akkor fognak fogyni, ha a mesterségesen magasan tartott árakat leviszik.
    1 DL előállítása olcsóbb mint 2 sima dvd-é, így ideje lesz ezt az áraknak is tükröznie. Most hogy terjednek a HD fomátumok remélem ki akarják szendni az utolsó cent profitot is a régi dvd formátumból, s lejebb viszik a dl árakat.
  • skinnyman
    #19
    Már most lehet szerezni 300-ért Maxell-t.
  • smv
    #18
    Nekem van oylan CD-m, ami írt CD, és havertól kaptam majdnem 10 éve :)
  • Yv@n
    #17
    Cd esetén jóval kissebb az adatsűrűség, ezért kevésbé érzékeny eleve. Viszont a gagyibbak ott is elég durván amortizálódnak. Nekem volt olyan cd-m ami tokban volt, rá "archiváltam" ezt-azt, és egyszerűen lemálott(!!) róla az adathordozó réteg.
  • Zotya84
    #16
    bár én sem fogom sajnálni ha leesik ará úgy 200ftra.
  • Zotya84
    #15
    nem tudom mit rimánkodotk a DL lemezek árain, mikor lehet már 500nál is olcsóbban venni oly' lemezeket (Pl Ricoh 8×). És még egyet sem sikerült belőle elrontani. és csak kicsit több, mint negyed óra megírni...
  • MrTressy
    #14
    Nekem van 11 éves irott cd lemezem és hibátlanul müxik azóta is...
  • rotator
    #13
    Meg teljesen más elven is készülnek a préselt lemezek, mint az égetettek.
  • 0Speed0
    #12
    Magasak a DL lemezek árai ez tény, de szörnyű, hogy 800 ft -ot is sajnálunk egy olyan dologért, ami boltban 10k feletti áron megy.
    Én eddig 2 DL lemezt írtam és csak az nem tetszett hogy baromi sok idő (~50min,2.4x-es lemez)
  • Carbine
    #11
    Mert azok gyári égetésüek, amik sokkal nagyobb konzextenciával rendelkeznek, így nagyobb megbízhatósággal és élettartalmal. Egy átlagos CD-R várható élettartama úgy 4-6 év, míg egy DVD-R 5 év, DVD+R 7-8 év.
  • zola2000
    #10
    Nekem még vannak 95ös playstation1 játékaim is, és mindegyik lemez jó.
  • Yv@n
    #9
    Azért, mert azt hiszi nagyobb biztonságban vannak az adatai lemezen, holott ezek élettartama kissebb mint egy winyóé. Nyilván, ha van több másolata mindenről a világ öt pontján szétszórva, akkor tökéletes biztonságban van, de ő nem erről beszélt.

    A lemez hamarabb megy tönkre ahogy elöregszik az anyaga, mint ahogy a winyóról elkopnának az adatok.
  • KoJin Mekre
    #8
    Miért is? Mert bizt. másolatot csinál a hdd-ről? (most nem a letöltés/kiirásra gondolok)
    2-3 havonta ki kell menteni a fontosabb adatokat, fotókat, stb, mert a hdd is meghibásodhat.
    A lemez is tönkremehet, ez TÉNY, de az évente 3-4 alkalmat csak kibirjátok nem?

  • Yv@n
    #7
    "Én nagyobb biztonságban tudom a cuccokat lemezen."
    Akkor elég nagy tévedésben vagy :)
  • FoodLFG
    #6
    Én majd akkor fogok kétrétegű dvd-t venni, ha gigára számolva ugyanannyi lesz mint a sima, vagy talán kicsit több.
    Egyébként a hír nekem zagyva.

    Eddig 2 db kétrétegűt írtam, és mindegyiket elrontotta az íróm (tipikusan második réteg). A tapasztalataim eddig nem jók. Arra meg nincs pénzem, hogy több különböző koronggal tesztelgessem.
  • toyotakacsa01
    #5
    "egy 160G merevlemez 12E ft "
    És egy winchesterről soha semmilyen körülmények között nem veszhetnek el az adatok, ugye?
    DVD-k is kipurcannak időnként, de rendszeres ellenőrzéssel megelőzhető a gond.
    Én nagyobb biztonságban tudom a cuccokat lemezen.

  • L3zl13
    #4
    Az írók, olvasók kereslete talán nem ugrik meg, de talán jobban eltolódik az írók irányába. (Főleg azstali eszközök terén.)
    Ez pedig azt jelenti, hogy az írható kétrétegű lemezek iránti kereslet növekedni fog.

    Ami pedig az árakat illeti. Ha elkezdik nagyobb mennyiségekben gyártani, akkor lejjebb fog menni az ára. Ha eléri a kb. 3x árat, akkor már nagyobb mennyiségben is megérheti ilyet venni pusztán kényelmi okok miatt is.
  • haxy27
    #3
    baker DL méretű játékokat? 6 - 8G /db a DL lemez 500 - 800ft/db. 10db játék átlag 70G, a 10db lemez mondjuk 6000ft egy 160G merevlemez 12E ft akkor inkább veszek merevlemezt és arra képfájlban, és olcsóbb is a tárolása. Eddig is így tetem és ezentúl is így fogok nem azé veszem a DVD írót hogy DLt írjak. Mitom én hány év alatt egy DLt sem írtam ki.
  • mousee
    #2
    Jönnek a DL méretű játékok, ezért fog elterjedni... ennyi :)
  • kicsy
    #1
    Apró szépséghiba, hogy a legolcsóbb duplarétegű DVD is 6-8x annyiba kerül mint egy 4.5-es korong.
    Az írók/olvasók kereslete meg azért ugorhat meg, mert a forgalomban lévő meghajtók 90%-a nevetve írja-olvassa a kétrétegűeket is. Elég nagy kreténségnek hangzik az egész mindenesetre.