57
Adventi hangulatvilágítás, lámpa, otthonra, házra, ablakba, ajtó körül, kerti bokorra, fenyőre, kerítésre, eresz alá
  • Kepek
    #57
    http://avax.news/fact/Christmas_Lights.html
  • Szabi1991
    #56
  • santakata
    #55
    .
  • lippet
    #54
    nem vmi népszerű a topik:S:D
  • caseih9400
    #53
  • Punker
    #52
    a lényeg ugyanaz máshol egységesítve lett a 2, hogy ne ennyire keresztény legyen a karácsonyi jelkép.
  • gordon 24
    #51
    De még azért azt megkérdezem mielött, berekesztjük a topik off-ot, hogy abban amit leirtam abba a HSZ-be amire azt irod hogy nem tudom miről beszélek. Mi az amit nem tudok? Mert amit leirtam ugy van.
  • gordon 24
    #50
    Ez nem igaz! Nem itéltem el.. Egyszerüen leirtam,hogy a magyaroknál nem ez a szokás. A mikulás a németeknek és az amerikaiaknak hozza az ajándékot. Nálunk szent miklos napján van mikulás azaz december 6-án. A németek és az amcsik ezen a napon nem ajándékoznak semmit (csokira értem) egymásnak. Én erről beszélek.. Leirtam azt is, hogy nem akarok bántani senkit azt sem aki ezt igy gondolja. De nálunk nem ez a szokás.
  • Punker
    #49
    a mikulásos történet azért termelte így ki magát mert igény volt rá és kész.
  • Punker
    #48
    te nem tudod miről beszélsz leginkább, elítélsz valamit amit végig se gondolsz.....
  • gordon 24
    #47
    Ez igaz. De ha nem keresztény, akkor az ő valása szerinti xy hozza az ajándékot. De melyik valásba hozza a télapó? Erre kiváncsi vok.. Ha zsidó, akkor nekik nincs karácsony. Hanuka van, akkor nem állitanak karácsonyfát stb. Ha muzulmán akkor a szerint van az ünnep (ha van egyátalán) Szóval én nem erről beszélek..
  • Punker
    #46
    és ha ő nem keresztény? hiszen gyakorlatilag a jézuskás story is hazugságokra épül szal.....
  • Penge8
    #45
    a mi környékünkön nem naon csinálnak már ilyeneket, esetleg 1-2 kis fényforrás és ennyi:S
  • lippet
    #44
    Majd valameik este csinálok fényképet a szomszédokról isXD
    Teljesen ki szokott lenni világíttva a környék!
  • lippet
    #43
    LACI te is idetaláltál?XDXD
    Am felraktam a kinti fára a cuccot, de kevés holnap veszek még hozzá! Meg amse tudnám lefényképezni, mert nagy a köd! Majd holnap!
  • caseih9400
    #42
    Vaku nélkül...
  • caseih9400
    #41
  • gordon 24
    #40
    Ez csak az embereken múlik! Ha tartod magad hozzá, és ezt tanitod a gyerekednek is, és elmondod neki,hogy a másikak miért azt csinálják mi meg miért ezt. Megérti és ő is ugy csinálja, átadja gyerekének és igy tovább. Ez az embereken múlik.
  • John Cena
    #39
    nagyon köszi!
  • TothLaci
    #38
    Az a helyzett, hogy a magyar kultúra elveszőfélben van, és jönnek az idegen kultúrák. Ugyan ez vonatkozik a káromkodó télapóra (ho-ho-ho-ho), vagy töklámpás udvarokra, esetleg a művészeteknél. A világ fejlődik, információáramlás egyre fejlettebb, kisebbek a nagyobbat követik, aminek meglehet a maga előnye, illetve a hátránya. Hátránya szvsz az, hogy elveszik a kúltúránk.
  • gordon 24
    #37
    Van benne igazság! De mivel Szent István kerseztény volt, és ő volt az első magyar kirájunk, ezért ha az ő nyomdokait követjük akkor Jézuska hozza az ajándékot. De smmi képpen nem egy párszáz éves történelemmel rendelkező világuramlomra törö nép kitalált Télapója aki az északi sarkon él, és törpék készitik neki a játékokat.
  • guardian hero
    #36
    Igen, MAGYAROK vagyunk. És attól, hogy szaros ezer éve ránkerőltették a kurva jézuskát, már egyfolytában majmolnunk kell a keresztényeket? MAGYAROK vagyunk, az istenit, a mi kultúránk ázsiában gyökerezik, nálunk nincs karácsony!!! Ha már annyira meg akarjuk tartani, a hagyományos MAGYAR természetkultusznak megfelelően hozza a Hóisten az ajándékot, de ne holmi multikulturális jézuska!!!
  • lippet
    #35
    nekünk is hasonlóvan! am vater munkehelyén volt ien irodai cuccos katalógus oszt abból rendeltük. kb:2-3-4ezer FT!!!!
  • John Cena
    #34
    ILYET HOL LEHET KAPNI??
  • lippet
    #33
    Hello! De jó, ilyen topik is van:P
    Tegnap felraktam a boltívre a cuccot:


    Ma meg kirakok a tujára, majd este nyomok képet róla!
  • Szabi1991
    #32
    amikor kimegy az áram a városban az durva
  • dogfish
    #31
    kivancsi vagyok, mennyi tuzeset lesz iden :)
  • Szabi84
    #30
    Akkor is ez a legszebb:))
  • Dragooon #29
    kééépt
  • PeeTeR
    #28
    itt Balatonfureden az a durva hogy itt lakik azaz emberke aki az orszag egyik legnagyobb hivatalos beszallitoja. most diszitik a hazukat a legdurvabb fenyekkel amiket valaha lattam. 3napja meg csak a haz felso resze volt meg de az egesz haz es a kert is fel lesz diszitve. ha jol tudom akkor az idei valasztas a kek alapfeny ugymond feher aramfennyel amit ugy kell elkepzelni hogy a vibralo kek alapszinen vegigfut a feher feny mintha aram lenne. ahogy elkeszul az egesz disz a jovohet vegen csinalok nektek egy videot rola :) meg par kepet is
  • VRSDM
    #27
    nincs használatban az a kémény. amúgy is csak kandallo-miatt van, nem arról meg a fűtés, de mivel a kandallo meg nem lett betéve még :D

    van egy üres kémény :D valamire csak használni kellett... :]
  • hykao #26
    Csak nehogy aztán megfulladjatok a szénmonoxidtól...
  • trogerzsiger
    #25
    Én a táncoló, éneklő, szaxszofonozós mikulástól kapok agybajt... Mi a tujáinkra az udvarban rakunk, ennyi, ja meg én szoktam az ablakomba egy zöld égő sort tenni, lassan itt az ideje.. :-)
  • autoszimulator
    #24
    Azé mondjuk akkor hogy éreznéd át azt a feelinget, hogy a kéménybe bemászni próbáló dísz mikulást addig dobálod hógolyóval, mig bele nem esik a kéménybe, vagy leesik a földre?

    Az égők nagyon durvák, de tény hogy ha valaki advent első vasárnapján kiteszi, és minden este égeti karácsonyig, akkor a közüzemi számlái kicsit megugranak :D De valamit valamiért, nekem nagyon tetszenek, de pl mikor este megyek haza, és a sok szépen, égőkkel kidiszített kamionok, pl a CocaColasok szoktak olyanok lenni, nagyon szépek, és szinte örömmel gondol rá az ember, hogy ha már frontálisan kell ütköznie egy kamionnal, akkor az ilyen legyen.
  • gordon 24
    #23
    Kirakhatja! Sőt meg bántani sem akarom, egyszerüen leirtam a véleményem. Ennyi.
  • gordon 24
    #22
    Az egőkkel semmi baj nincs.. Nem is mondtam.
  • Wolfsnack
    #21
    advent, a karácsony várása benne van a magyar keresztény kultúrában
    ha advent keretében rakod ki a égőfűzéreket az szerintem rendben van

    a mikulás a kéményben az tényleg nem magyar szokás, én személy szerint idétlennek tartom nem ünnepélyesnek
  • Rockynhooo
    #20
    hagy rakjon már azt a házára amit akar!
  • gordon 24
    #19
    Bocsi de nem birom kihagyni.. Szerinted nálunk a mikulás hozza az ajándékot? Nem Amerikaiak vagyunk hanem MAGYAROK!! Nálunk a jézuska hozza az ajándékot és Szent Miklos napján ajámdékozunk csokoládét.. Ez egy másik kultura, nem mondom azt ,hogy nem szép meg ilyenek, de nem ebbe az országba való, mint ahogy a Halloween sem. Nálunk halottak napja van, nem Halloween.

    Nem bántani akarok senkit de idegesitő szerintem az, hogy majmoljuk az idegen kulturákat amikor van sajátunk.. Én is szeretem az amerikaiak dolgait (látszik a képemből is) de azért nem kell minden hülyeséget átvenni tölük.
  • TothLaci
    #18
    Pont ma díszítettem fel nálunk a kinti fenyőfánkat. Lehet, hogy majd később csinálok pár képet, ha minden meglesz.