9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • Fpocok
    #7376
    Nemtok németül. Illetve igen, egyetlen mondatot sikerült megjegyeznem 4 év alatt: Ich habe keine zeit zum gebürstag...
  • grebber
    #7375
    DirectX 11-Patch bringt keine Unterstützung für DirectX 10
  • asysoft
    #7374
    OFF:
    GTA4 valóban bűnrossz port, telis tele hibával (nem csak grafikaival, kedvencem az volt, mikor száguldás közben hirtelen lelöktek a motorról úgy, hogy közelben nem volt senki), és még mellé ronda is. Ennek ellenére magát a játékot szeretem, de remélem 5-öt már nem ez a motor fogja hajtani:) (Egyébként GTA4 pont, hogy kihasználja a sokmagos rendszereket:))
  • asysoft
    #7373
    Szerintem nem lehet a kettőt 1:1 összevetni, s nem is írtam, hogy a mostani csúnyább lenne. Viszont szvsz kétségtelen, hogy az nagyobb ugrás volt az addigiakhoz képest, mint ez.
  • grebber
    #7372
    Ha normális fejlesztők kezében van a game akkor igen garancia.
    Mondjuk a ló túlsó oldala az a GTA 4 amit a mai napig nem tudok normálisan élvezhetően játszani az egy nagyon rossz port lett a kiegekről nem is beszélek mert az 2x olyan rossz.

    Crytek meg azért csak csinált valamit pl a sokmagos cpukat végre kihasználja nem úgy mint az 1 ami leszarta milyen proci van alatta.
  • Renjike
    #7371
    ez is van olyan szép mint az 1. része.
  • asysoft
    #7370
    Nekem 6870-el lazán lazán megy, 11.2-es driverrel, egyszer sem fagyott (csak majdnem, de ~15 másodperc állókép után visszajött).

    zöldeshányás:
    Ha ez megnyugtat, 2010 évvégi kártyán is beszaggat (ok, maxon...).

    grebber:
    Gyanítom azért nem olyan egyszerű a dolog, Warhead is jobban futott, mint a Crysis, de szerintem csúnyább is volt. A multiplatformosság meg sajnos egyáltalán nem garancia arra, hogy jól fut PC-n a játék
  • vérpocok
    #7369
    Nekem 10 percenként kifagy a game, mármint system restart lenne ha ki lenne lőve a VPU.
    Viszont míg fut nem szaggat, nem akadozik. 4 magos prockó zakatol a gépbe 8 gb ram és 5870-es kari. Ennek elégnek kéne lenni.
    A driver az 10.9-es, gondoltam rá hogy talán emiatt fayghat de nem vagyok benne biztos, mert a Bulletstorm is új játék és azon nincs ilyen gond, de nem is akarom feltenni a legújabbat mert a catalyst nem megy fel... v.mi hibát ír a telepítő.
  • zöldeshányás
    #7368
    Azért vicces hogy egy 2008-as kari mellett szaggat egy 2007-es játék.Pedig szívesen toltam volna vele de elment a kedvem.
  • grebber
    #7367
    Nem tudom mi volt akkoriban a háttérben,de nem tartott volna semmiből nekik megcsinálni hogy úgy fusson mint a 2.
    Szerintem ha nem jött volna konzolra ez is olyan fos lenne.De mivel jött és a köv részek is jönnek így nem kell félni hogy még1x előfordul az ami az 1nél!
  • asysoft
    #7366
    Előzőnél annyira a grafikára helyezték a hangsúlyt, hogy elmaradt az optimalizálás?:)
  • BoneDragon
    #7365
    Megtanultak optimalizálni...
  • grebber
    #7364
    Nagyon is érthető miért!
  • zöldeshányás
    #7363
    nállam az első rész közepesen is szaggatott,ez közepesen elfut és van néhány év a 2 játék között.
  • peti71
    #7362
    "Második rész sokkal pörgősebb, akció dúsabbra sikeredet."

    Én a második rész alatt bóbiskoltam el,nagyon unalmas,mintha az ellenfelek is butábbak lennének mint az egybe,ott próbáltak bekeríteni stb,itt nem láttam semmi ilyesmit, az idegenek is unalmasak egyhangúak, van kettő fajta belőle,meg játék során lelövünk két hajójukat kb ennyi.A város is egy nagy makett csőből, semerre nem lehet elkóvályogni ából bébe mész,tehetek volna bele civileket ilyesmi.
    Jármú használatot nagyon hiányoltam, az egybe volt tank,vtolos küldetés sok autókázás, itt szinte semmi,akkor itt van ez a grafikai kavarás hogy nincs részletes beállítás, csak külön progival tákolsz,ez is mínusz pont,az első rész szerintem jobb volt.
  • Totti5
    #7361
    "ami konzolról jön, míg régebben egyfajta fizikai szimulációt alkalmaztak a szoftverfejlesztők"

    Mennyit játszittál a Forza, GT párossal, de a Shiftre és a Dirtre is orbitális baromság ezt mondani. Mégis mivel játszol ami szkriptelt? régen milyen ótós játékok voltak? Porsche? annak aztán csuda fizikája volt:D:D:D
  • Cris99
    #7360
    ja
  • BoneDragon
    #7359
    Egy tenger nem így hullámzik, fodrozódik... Attól kicsit messze van. Ez kb a Balatonnak felel meg, mikor szélcsend van. :)
  • Cris99
    #7358
    Nem magára a víz viselkedésére gondoltam(hullámzás, fodrozódás stb.), hanem a megvalósításra!
  • Fpocok
    #7357
    Fúúú srácok. Ma láttam egy olyan kritikát (review), hogy majdnem beszartam. Ilyen embernek nem szabadna ilyeneket csinálni, mint neki.
    Asszondja, milyen szar volt az első rész, tökre könnyen el lehetett benne tévedni és hogy milyen jó a második rész, mert végig mutatja hova kell menni.
    Meg ilyet nyom, hogy milyen szar a PCs verzió, mert a quick game vagy mi, milyen szar... há baszki, PCn szerverek vannak, sokkal jobb, ha te választod meg hol játszol nem? Ja meg a PCs verziót is XBOX controllerrel nyomta. Eszem faszom megáll az ilyenen. Aztán a végén még a konzolosnak adott több pontot, mert azon jobb a játék. Nevetséges emberek vannak.
  • BoneDragon
    #7356
    Ott a pont. Ha meg ezt vennénk figyelembe, akkor a crysis 1 vize volt a legrondább. :)
  • kill3r21
    #7355
    Hát lehet velem van a baj, de én még a való életben sem hasonlitanám össze a vizet....azért newyorknál a tenger meg mondjuk egy trópusi szigeten, más téma....biztos láttál már dokumentum filmet amiben lehidaltál ha láttad a tengert és volt 8 méter mély és leláttál az aljára....stsbtsb :)
  • BoneDragon
    #7354
    Akkor neked tényleg gondok vannak a szemeddel. Szerintem nézesd meg.
  • janihunk
    #7353
    Az utolsó három mondatoddal egyetértek. Nem tudom minek kellet a multiplatformra rámenni. Pedig nekem is van box és én meg sem néztem milyen lehet azon.
  • Cris99
    #7352
    Énsem az graf miatt játszom...
    PL hol?? textúrák voltak olyanok mint a folyékony puding...
    De a legfőbb a VÍZ, nézd meg az 1ben gyönyörű, nézd meg a 2ben mint egy fostenger...de komolyan, olyan majdnem mint a gta4-ben mint a higany...
  • BoneDragon
    #7351
    Annak mi értelme lenne?
  • grebber
    #7350
    Hm ezt nem értem!
    Vannak dolgok amiket ha felveszel akkor az extra menüben ad pár hülyeséget.Ha nem veszed fel nem ad.Amiket felvettél már azok legközelebb már nem lesznek ott!
  • BoneDragon
    #7349
    Igen és miben volt szebb? Most beléptem a első részbe és sokkal rondábbak a textúrák mint a 2. részben. De valahogy nem érdekel a sok grafika buzi aki amiatt játszik egy játékkal. Második rész sokkal pörgősebb, akció dúsabbra sikeredet. Első részben már-már elaludtam. Meg attól is agyfaszt kapok, ha valaki azt mondja: úú ez is bugos... Mutasson már olyan játékot ami nem bugos, kiváncsi lennék rá... Ja, hogy olyan nem létezik, mivel nem 10-15 évig fejlesztenek egy játékot... Ja, hogy van pár kivétel pl duke nukem, ami most fog kijönni és mégis tele lesz buggal...
    Ráadásul az ilyen színvonalas kommentektől megyek falnak. Mutasd meg, hol volt szebb! Rengeteg összehasonlítás van a neten és mindenhol a 2. rész a nyerő..
    Engem csak az bánt, hogy konzolra is fejlesztették. Ez észrevehetőbb az egyszerűsített játékmeneten és nem durrant grafikailag akkorát. De még így is nagyon szép!
  • Scottt
    #7348
    Aki végigvitte azokat kérdezném, hogy a megtalálható dolgok(emailek,dögcédulák,szuvenírek,stb.)azok elérhetőek lesznek a végigvitel után,úgy is ha nem gyűjtöttük össze őket?
  • Cris99
    #7347
    Az 1 akkoris szebb volt, és még csak szemüveges sem vagyok!xD
  • BoneDragon
    #7346
    Én most vittem végig. Nekem tetszett. A grafikával elégedett vagyok. Aki azt mondja szebb a crysis 1 az vak.. Ráadásul ez még jobban is fut a gépemen. Ja és ki mondta, hogy ebbe nem lehet fát vágni? Igen is lehet!
  • grebber
    #7345
    Saturn-Charts: Továbbra is első helyen a Crysis 2

    Akkor fogyogat még azért!
  • asysoft
    #7344
    OFF:
    "(...)Így az a megállapítás, hogy az ezerféle PC hardver miatt a konzol alkalmasabb játékra..."

    Pedig igaza van. Ugyanahhoz az eredményhez konzolon kevesebb számítási teljesítmény kell, mivel kevesebb a köztesréteg, valamint a fix, ismert hardver és az adott architektúrához igazított API-k miatt jobban lehet optimalizálni, az eszköz képességeit, jellegzetességeit kihasználni. PC-n utóbbit reálisan lehetetlen megcsinálni, mivel évente változik az aktuális grafikus hardwarek felépítése, hogy a driverekről ne is beszéljünk...
    (Egyébként Vista nekem is jobban bejött, mint a 7, ha előbbinél a fájlműveletek sebessége nem lenne durván lassabb, még alighanem azt használnám.)
  • Dante73
    #7343
    Tényleg nem akarok vitázni, DE azért meg lehet nézni a Crysis 1-2 közt a különbséget. Nálam egyértelműen az első a nyerő, pláne grafika terén.
    Így az a megállapítás, hogy az ezerféle PC hardver miatt a konzol alkalmasabb játékra... Mikor mai napig nincsen semmi, ami akár csak megközelítené a Crysis szintjét, nekem túlzásnak tűnik. Abban persze igazad van, hogy mára a "háromszög+textúra" páros idejétmúlt, sőt, gyakorlatilag megjelenésekor az volt. Viszont a dx valamilyen szinten kiküszöböli azt, amit írtál, pontosan erre találták ki.
    Scriptekről pedig annyit, hogy ma, gyakorlatilag minden autós játék irányítása script alapú, legalábbis, ami konzolról jön, míg régebben egyfajta fizikai szimulációt alkalmaztak a szoftverfejlesztők, tehát ez számomra legalábbis, inkább konzolos ficsőrnek tűnik, nem a PC korlátjának.
    Persze, mindenki a saját, rendelkezésére álló információk alapján dönt. Szerintem VAN értelme a dx10-11-nek, akkor is, ha parasztvakításnak tűnik. Szerinted nincs. (Most durva rész jön, figyelj) Én Vistát használok, pedig több mint egy évig barátkoztam a Win7-el, mert nekem jobban bejön, mint felhasználónak...
    Különbözőek vagyunk, más információkat tartunk fontosnak, így más döntésre jutunk.
  • arty
    #7342
    alapvetően én egyetértek veled, én is behányok a pécés tulbloomozott látványától (viszont konzolon szar(abb) a frémráta, kisebb felbontásúak a texturák és a bevilágitás is pécén sok helyen szebb, ha nem is sokkal)

    de ez nem a DX9 miatt van, hanem valami idiota crytekes koncepció miatt

    (talán emlékszik még valaki (nem hiszem) a Dirt2 megjelenésére... DX11 volt, tesszelált vizzel, közönséggel, élesebb képpel, hogy lássa a paraszt, micsoda különbség van az uj API alatt... később a dx9 verzán is levette egy patch a homályt és dx11es élességet kaptunk, sokkal jobb sebesség mellett)
  • arty
    #7341
    jast causon mit nézzek? elnagyolt az egész - mivel sandbox, nemigazán látni benne tech csoda megoldásokat

    bf3??? lemaradtam valamiről és már kijött, vannak a neten dx9 vs dx11 verza összehasonlito videok, képek? ;) mert a frosbite motor eddigi produkcioja alapján a dx9-10-11 között kb az AA, ami szembetűnő(!!!!) különbség

    jobb példa lehetett volna a Dragon Age 2, ahol a dx11 mód szebb (de természetesen az túl magas labda lett volna, hiszen még a félhülye is látja, hogy a dx9 verzában DIREKT butitott a texturafelbontás, azaz nem az API miatt randább a régi APIn a játék)
  • Sir Cryalot
    #7340
    Ez a motion blur-özés alapból 1 buziság, hát még a motion blur + DOF , double-gay.

    Hát nekem 0 DOF meg 0 motion blur kell, füst kell bazmeg meg AI meg fény. Úgyhogy ennyi.
  • arty
    #7339
    1. mondom én, hogy még mindig élnek emberek ebben a kibaszott nagy tévhitben :DDDDD
    2. konzolon NINCS directx, próbáld már meg feldolgozni! egyedi képességü hardver és programozási felület van (ami x360 esetén tagadhatatlanul hordoz pécés jegyeket) - ti itt mind a a merkating áldozatai vagytok, elhittétek, hogy a dx10-11 alapvető, drámai javulást hoz/hozna a grafikába, csak a rohatt konzolok miatt nem lehet. tévedés. nincs mögötte nagyságrendekkel erősödő hardver, ébresztő!!

    továbbra is háromszögek és texturák vannak (konstansan növekvő számokkal, persze), finomodó megoldásokkal (új, gyorsabb AA) - és a platfrom, ami játékra továbbra is alkalmatlan, hiszen hw->os->driver->api->magas szintű nyelven megírt middleware->még magasabb, mondjuk scriptnyelven megirt játékmenet az út. erre nem lehet csodát alkotni! az ezerféle hardver miatt nem lehet a vasra programozni, vagy rétegeket megkerülni!

    (és akkor a nemlétező fizetőképes, gtx580al rendelkező keresletről még nem is beszéltem)
  • Sir Cryalot
    #7338
    az összhatás nem jó , és bluros is
  • arty
    #7337
    ha konzolon jó, az arra bizonyiték, hogy pécén a dx verzio miatt nem "tudták" megcsinálni? wtf??