9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • 7th uwu
    #7416
    Találtam neked valamit.
  • Dante73
    #7415
    Nem érted a lényeget, ahogyan sosem értetted.
    NEKED jó. Nem gond, játssz vele, érezd magad jól, stb. NEKEM nem jó. És "én is sokan vagyok"! Csak már nem fejlesztek gépet, mert nincs mire. Évi 2-3 játék nem éri meg. Persze, hogy alig fogy a PC-s játék...
    Nem a TE véleményed AZ IGAZ, bár abban is van valami, (a hárdkór rinyagép persze simán baromság ettől, mert ez azt feltételezi, hogy tied az EGYETLEN igazság, holott nem) és az enyémben is. Ezért kellene különbséget tenni PC és konzol közt; az igények csak részben fedik egymást, és ennyi. Ha én is megkapnám az évi 10-20-30 játékomat, NEKEM, és nem NEKED fejlesztve, én se "sírnék". És eltartanám őket, gond nélkül. Sajnos viszont, a könnyű pénzre mennek...
  • lolSL
    #7414
    hát a felél feltöltheti mindenféle halokkal :d
  • wednes
    #7413
    Azért én kíváncsi lennék arra a 20-as listára. Hátha tudsz mondani valami érdekes címet.
  • Totti5
    #7412
    Jétékipart semmi sem teszi tönkre, a konzolok eltartják, aki pedig nem látja a minőséget bennük annak a legegyszerűbb hogy keressen más hobbit, mert már túlzás ahogy beszéltek róla. Most feleslegesen sorolnék fel 20as listát ami kijött ebben az évben és magas minőség, mert mint ha falnak és csak a rinya jönne hogy melyik mennyire szar.
  • wednes
    #7411
    Egyetértek.
    Egyénként ez általános probléma. Ez zajlott le a zeneiparnál, sportnál stb.
    Régebben több kisebb és közepes kiadók voltak, akik egymással tényleg csak úgy tudtak versenyezni ha valami minőségit adnak ki. Most, hogy pár cápán kívül nincs senki az akváriumba, már nem szempont a minőségi verseny.
    Rá lehet fogni, hogy a játékipart a warez teszi tönkre, de az is belejátszik, hogy a nagyok felvásároltak kis kiadókat fejlesztő csapatokat, amiket aztán vagy beállítottak a gyártósor mellé vagy kirúgtak.

    Nem csak azért drága egy játék mert ennyi a fejlesztési költség. Ezeknek a hatalmas mamutoknak, hatalmas bevételre is szükségük van, mert a cég mérete miatt ugyanilyen hatalmasak a kiadásaik is. És ebbe az üzletpolitikába nem fér bele a nyugodt fejlesztés. Ezért kell pár címet leszámítva az EA-nak futószalagon ontania (pl:az NFS-t és a többit). Nem teheti meg, hogy évenként ne jöjjön elő valami középszar játékkal, mert a multi vállalatnak gyorsan megtérülő bevétel kell.
  • Magiszter
    #7410
    A másik meg hogy ugye a kiadók azt várják hogy az első 24 órában visszakapják a reklámra és fejlesztésre ölt dollár milliókat. Megnézném melyik iparágnak térül meg a befektetése 1 nap alatt. Csodákat várnak, nem a realitások mentén mozognak.
  • BoneDragon
    #7409
    Nekem egyedül az EA-val van problémám. Fossa a játékokat. Ezzel nincs gond, de a fejlesztők hátát ostorozzák, mert gyorsan kaszálni akarnak többet és többet. Sajnos meglátszik a játékokon...
  • Magiszter
    #7408
    Nem hiszem... volt is egy cikk annó hogy a letöltési statisztikákra hivatkoztak. Hogy azért nem csinálnak már pc-re mert 100 ezren letöltötték és csak 10 ezren vették meg (hasra-üt).
    Mivel százalékokat nem igazán lehet számolni hiszen mit veszünk 100%-nak? 3 különböző plarform, 3 különböző kiadás. És mivel nem véges számúak a lemezek (bármikor gyártanak még ezreket), ezért még csak ezt sem lehet venni hogy a legyártott darabok 100% és mennyi maradt a nyakukon.

    Sir Cryalot #7407: Vásárló megtévesztése például alapból állna a Crysis 2-re.
  • Sir Cryalot
    #7407
    "Azzal is egyet értek hogy mostanság nagyon elkurvult a játékipar. "

    hahaha! mégha csak elkurvulás lenne, de ez igazándiból büntetőjogi kategória, EA-stól meg DX11-estül. Én szóltam!!! :D
  • Totti5
    #7406
    Túlbonyolítod.

    Azt nézik hogy ( kitalált dolog, de lehetne igaz is sok esetben )

    PC 5%
    360 55%
    PS3 40%

    Ennyi.
  • Magiszter
    #7405
    Én is a warezra fogom majd ha rosszul végzem el a munkám... xD

    Komolyra fordítva. Azért van hogy mindent a warezra fognak mert mit csinálnak? Megnézik hogy a Crysis 2-FLT.iso -t XY torrent oldalon hányan töltötték le. Ezt felszorozzák az eladási árral és habzik a szájuk hogy most 200 millió eurójuk lenne. Csak azt nem fogják fel hogy ez nem így van. Letölti Gipsz Géza, kipróbálja és törli mert nem tetszik neki. De ha ki se tudná próbálni akkor el se menne a boltba inkább venne kannás-bort, meg kolbászt a szomszédtól. Tehát az hogy Gipsz Géza letöltötte nem jelent bevételkiesést, mert amúgy se vette volna meg.
    Ezt nem bírják felfogni. Lehet hogy 900 millióan töltötték már le netről, de ebből csak X mennyiség vette volna meg, aztán mégse (lustaság/csalódás..stb), és ebből Y mennyiség csak azért veszi meg mert kipróbálta és tetszik neki. Sőt merem állítani hogy sokan csak az után veszik meg hogy már warezba kipróbálták és tetszett nekik. Így azt is lehetne mondani hogy a Warez miatt van ennyi bevételük és jó értelemben.

    Azzal is egyet értek hogy mostanság nagyon elkurvult a játékipar. Egyre másra jönnek az X-edik részek (0 újítás), meg a 37 DLC-s játékok (leplezetlen pénzlenyúlás). Semmi igazán kiemelkedő nincs. Illetve ha van, annak meg is látszik az eladási statisztikáján.
    Az meg hogy csak konzolra fejlesztenek... hát amiket oda fejlesztenek azt fejlesszék csak nyugodtan. Nem érdekelnek az autós játékok, a kaland játékok és a verekedősök... stb. Szóval az olyanok amik főleg vannak rá. Igaz van 1-2 cím amit kipróbálnék, de azért a max 10 játékért nem fogok beruházni egy elavult kifutó szériás konzolra sem. A másik meg hogy nézzék meg pl az XboX-os torrent statisztikákat. 1.) Hamarabb jön rá a törés 2.) azt is töltik mint barom.

    Szóval tisztelt játék fejlesztők, tessék elgondolkodni a dolgon: Csináltok valami kiemelkedőt és gazdagok lesztek, vagy inkább kiadtok valami szemetet, a warezra fogjátok ha nem az elvárt ütemben fogy a termék és elkezdetek konzolra fejleszteni tömegszarokat, amit úgyis minden barom megvesz. Első esetben ha felmerül a stúdió neve mindenki dicsérő szavakkal halmozza, a második esetben megvakarják a fejüket és visszakérdeznek "a kicsodák?".
  • Totti5
    #7404
    Hülye ez a fejlesztő, kiadó akik 100 milliókat vagy többet ölnek bele egy játékba és ragaszkodnak ahhoz hogy nem adom ki a játékot a másik két meghatározó platformra ezzel sok milliós eladást elbukva. BF3 reklámkampány csak 100 millió? elképesztő összegek. Az exluzivitás nem éri meg manapság ez már évek óta látszik és minden a multiplat felé tendál.

    Mindig az a pár pécés oldschool gamer sír, akik nem kapják meg a napi betevőt, mert a múltban ragadtak de látnod kellene hogy nem ti reprezentáljátok a pécés piacot, de azért van annyi játék nektek is hogy el legyetek...
  • Dante73
    #7403
    Ez a "warez miatt" akkora parasztvakítás, hogy már fáj. Igen, ez is igaz, valóban gond a warez. De aki látta az utóbbi 10 év játékait, az tudja, hogy ez nem egyedi eset. Sajnos ez van. Rengeteg kiadó, fejlesztő "elkurvult", és ennek a PC-s játékipar látta kárát. Az, aki játszott Crysis-al, majd megnézte ezt, a 3-at már le se fogja tölteni... És ez LEGALÁBB annyit ártott a PC-s játékiparnak, mint a warez, ha nem többet. EZÉRT a blúrhegyért ki fejleszt majd gépet? PC játékos nem hinném... (És akkor akadnak olyanok szép számmal, akik szerint szép, miközben annyi blúr van rajta, hogy kifolyik a szemem tőle, és ki se lehet kapcsolni)

    Rá kellene jönni végre, hogy a PC, és konzolos játékosok igényei csak részben fedik egymást, és nem lenne gond. Tudod, ami az egyházé az az egyházé, ami a királyé az a királyé. És nem lenne állandóan konzol vs PC flém mindenütt.
  • Sir Cryalot
    #7402
    Az is Érdekes hogy egy diablot lehet patchelni egy krájsist meg nem !

    Lehet sosem volt pc játék,talán kezdjük azzal, lol .
  • grebber
    #7401
    Igen az első a Far Cry volt Crysis az a második.
  • lolSL
    #7400
    nem vették meg kevesebben mint más játékokat pc-re, ha az akkori irreális gépigényét is nézed amiről előre tudhattak hogy visszaveti majd az eladásokat. első játéka volt a fejlesztőknek, ettől nem kell csodát várni. az a baj hogy ők utána nem továbbfejlesztettek a visszajelzések alapján, csak lebutították ugyanazt hogy még több kis hülyegyerek megvegye, mert kell a pénz a török köcsögöknek. ezért nem lesz a crytek sose id vagy valve szinten, a cég csak egy része tud nagyot alkotni, nem az egész csapat.

    amúgy én pont ezért nem veszem meg a crysis 2-t, mert az a fő faszkalap rendezőnek írja magát rá, és úgy nyilatkozik hogy én ezt csináltam a nano ruhával, én azt választottam helyszínnek, én amolyan fegyvereket választottam játékba. anyád. nem egy ember csinálja hanem több 100, csak nem kéne ennyire beképzeltnek lenni.
  • Shep
    #7399
    Apad fülét. :)
  • gduck
    #7398
  • arty
    #7397
    félreérted

    nem a konzol miatt "buktatok", hanem mert basztatok megvenni az elsőt!
  • arty
    #7396
    FAIL

    a warheadből már a kamu-DX10 módot is kivették, amivel a cry1-ben hülyítették a népet
  • Prince23
    #7395
    Cry1 vs Cry2!

    döbbenet, hogy a "konzolfos" miatt a PC-sek mit veszítettek!
  • asysoft
    #7394
    Warhead is ugyan úgy DX10-es, mint elődje: kamu módon, DX9-en is be lehet kapcsolni a "DX10-es" effekteket (mint pl a "God Ray"-t)... Persze, mint ahogy láthatjuk a topicban, hatásos; lehet Crysis2-nél is ezt kellett volna tenni, DX11-el jött volna csak elő az extrém beállítás...
  • grebber
    #7393
    Warhead még hírből sem ismeri a DX11-et.
  • DeDy
    #7392
    dx11 patch már készül majd akkor nézzétek meg. Garantáltan lassulni fog.
  • DeDy
    #7391
    Csak hogy a cry 2 dx9 es a warhead meg 10 de lehet tudja a dx11et is.
  • asysoft
    #7390
    Nekem Crysis2 maxon fullHD-ben reccenés nélkül futott (ok, szó szerint 1-2 helyen volt csupán, hogy leesett a framerate), Crysis1/Warhead pedig mindig szaggat...
  • Pares
    #7389
    Ja, hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak: A Crysis 2 SOKKAL, ismétlem SOKKAL jobban fut, mint az elődje, ráadásul mindezt még szebb grafikával. Az én 3 éves gépemen a Crysis közepes grafikán futott 25 FPS-el, a Crysis 2 most maximális grafikára állítva ugyan azon a gépen fut stabil 30 FPS-el. Gondolom nem is kell tovább tárgyalni, melyik van jobban optimalizálva. A második rész sokkal jobban játszható, szerintem ugyan olyan szép grafikával...
  • Pares
    #7388
    Ha engem kérdezel, a Crysis 2 sokkal szebb grafikán, összehasonlíthatatlanul jobban fut, mint a gyengébb grafikára állított Crysis. Sok itt a rinya, de az optimalizáltság, történet és a játékélmény, vegyítve a remek grafikával az én véleményem szerint magasan veri az első részt. Úgy hogy az is a kedvencem...
  • meszibalint
    #7387
    Az mennyire igaz, hogy adott gépen a crysis 2 jobban fut, mint az 1? Gyengébb grafikán persze. És a multi része jobban érdekel.
  • Pretorian
    #7386
    Alien AI azért jobb mint az embereké, főleg zárt helyeken, pl. irodákban, raktárakban.
  • hiper KOCKA
    #7385
    Valószínűleg azért mert 16:10-ben jáccol. Vedd 4:3-ra, nekem abban nem fagyott. Konfigom hasonló.
  • Sir Cryalot
    #7384
    Ez azért kell hogy azért félig meddig (valamennyire) oda lehessen tenni a metro2033 mellé tesztekben, az a jó hogy a metro-t is kikapcsolt DOF-al mérik , most ezek a szerencsétlenek is kapcsolhatnák kifelé
  • wednes
    #7383
    Ez milyen DX11 lesz már?
    A DX11 egyik lényege, hogy automatán visszaskálázódik a VGA-nak megfelelően DX10.1, DX10, DX9. A visszalépés eredményeként meg a hiányzó effekteket, dolgokat nem jeleníti meg.

    Na most jutott eszembe, akkor ezek szerint néhány effekten kívül nem lesz érdemi változás. Párat írtak DX11-re azt kész. Ez a visszaskálázódás akkor lenne, ha már eleve DX11 alá írták volna a játékot.
  • grebber
    #7382
    Nem.Azért "extrák", valamit valamiért!
  • asysoft
    #7381
    Nem lesznek elérhetőek.
  • Scottt
    #7380
    Igen,de ha nem vesszük fel őket,és végigvisszük a játékot,elérhetőek lesznek,vagy sem?
  • BoneDragon
    #7379
    Néha használhatnál írásjeleket.
  • KaBuTo666
    #7378
    le sem szarom a dx11-t. :-)
  • grebber
    #7377
    Ehhez nem kell nagy tudás pedig.
    A lényeg a dx11-es patch csak dx11-et fog támogatni 10 továbbra sem lesz a crysis 2ben!