9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • grebber
    #7625
    Crysis 2 Editor és CryEngine3 SDK ingyen nyáron!
  • KaBuTo666
    #7624
  • orichalcos
    #7623
    Új patch jövő héten:




    http://www.mycrysis.com/forums/viewtopic.php?f=40&t=24683



    Ez már jobbnak tűnik mint az eddigiek.


    "Vote-kicking feature added."
    Hell yeah, ennyit a mocskos cheaterekről.
  • TBT
    #7622
    jav: öten hatan heten nyolcan (sg fórumozók létszáma akiknek lenne kedve egyűtt játszani)
  • TBT
    #7621
    DarkSector: jól mondom?

    NEM :)

    ez pont olyan közöségekről szól mintha ti innen a fórumról felmennétek együtt játszani....
    gondolom ha crysis2 fórumba írsz akkor van crysis 2 felveszel friendlistre... rám csatlakozol..... előtte letöltöd a teamspeaket
    és úgy játszunk innen fórumról 5-6-7-8 esténként... hogy közben dumálunk ennyi


  • DarkSector
    #7620
    "Amiről ez a cikk szólna az viszont teljesen más világ, aki egyszer beleszagol, az szép lassan leszokik
    a számítógép által irányított "ellenfelek", na jó ne túlozzunk, állnak és te lelövöldözöd őket… a single
    számomra az élmény, egy 2d java lövöldözős játék szintjét hozza, kihívás semmi, csak az egyik jelenben játszódik.
    A másik... Hús-vér ellenfelek "virtuális megtestesülése ellen küzdeni", még ha az elején több is a kudarc, de aztán fejlődsz napról napra..."

    Ez szép és jó, csak kivitelezhetetlen az amitől szerinted a single egy multival lenne egyenlő.

    Kivitelezhetetlen az hogy egy single módot megtölts "hús-vér emberekkel", volt rá próbálkozás egy Crossfire nevű alkotásban (értelemszerűen az is csak idézőjelben single player), ami azóta sem jelent meg.
    És ha single player akkor eleve nem lehet több ember, vagyis ha már minimum 2 ember van akkor már nem single player, hanem multi illetve coop.

    Azt jó tudni és megjegyezni hogy a single playert nem azért szeretik mert egy hús-vér emberhez képest butább gépet kell lelőni vagy megölni.
    HANEM mert van történet, van cselekmény vannak egybefüggő, ámde mégis folyamatossan változó helyszínek és feladatok. (tisztelet a kivételeknek)

    Szóval érthető amit írtál, csak ugye ahhoz idő és csapat kell amit ti csináltok, és sok ember erre lusta (nem rosszindulatból irom én is az vagyok).
    Mi is volt hogy régebben páran próbáltunk szervezkedni, hol ez nem ért rá, hol az nem hol ez nem tudott mikrofonon komunikálni, hol az nem.
    Amiről írsz azt klánban lehet csak jól működően csinálni.

    Ha melléd kerül egy idegen egy multiban, és a frag-re megy, abban semmi gond nincs hiszen a multik célja ez szokott lenni, hogy a freget honnan szerzed meg hogy szemből lövöd le, vagy hátbalövöd kempelve, az tökmind1.
    Szóval a "Viszont egy külön világ a TeamSpeak-en, Mumble-n, ventrilo-n, stb. kommunikáló kialakult haveri társaságok…
    Az együtt átnevetet éjszakák, közös küzdelmek, stratégia megbeszélések, egymás elleni vagy vállvetve együtt lefolytatott küzdelmek… Aki része már ennek, vagy most kezdi sejteni, nekik szólna ez a cikk." kifejezés klánokat takar.

    :)

    jól mondom?
  • TBT
    #7619
    sorry az előzőt nem tudtam szerkeszteni vagy törölni...

    A multiplayer játékok és a közösségi lét...

    Manapság a legtöbb játéknak van egyjátékos (single player) része, léteznek fórumok elakadásokról, mentésekről, stb.

    Amiről ez a cikk szólna az viszont teljesen más világ, aki egyszer beleszagol, az szép lassan leszokik
    a számítógép által irányított "ellenfelek", na jó ne túlozzunk, állnak és te lelövöldözöd őket… a single
    számomra az élmény, egy 2d java lövöldözős játék szintjét hozza, kihívás semmi, csak az egyik jelenben játszódik.
    A másik... Húsvér ellenfelek "virtuális megtestesülése ellen küzdeni", még ha az elején több is a kudarc, de aztán fejlődsz napról napra...

    Viszont egy külön világ a TeamSpeak-en, Mumble-n, ventrilo-n, stb. kommunikáló kialakult haveri társaságok…
    Az együtt átnevetet éjszakák, közös küzdelmek, stratégia megbeszélések, egymás elleni vagy vállvetve együtt lefolytatott küzdelmek… Aki része már ennek, vagy most kezdi sejteni, nekik szólna ez a cikk.

    Egyszerre jelen lenni

    Míg az egyjátékos móddal bármikor játszhatsz, elindítod, lövöldözöl, mentesz, abbahagyod... addig nem játszhatsz a többiekkel.
    Napközben mikor suliban vannak, dolgoznak stb...

    Aztán leszáll az éj, felszállingóznak az arcok, az egyik náthás, a másik Debrecenből játszik és éppen vihar van, nincs túl fesz védelme és fél a villámoktól :) a harmadikkal hétvégén voltunk airsoftozni és élőben multiplayereztünk :)
    Mindenkihez van pár jó szó, ha valakinek bármilyen software-es vagy hardveres problémája van mindenki segíteni akar neki… küldözgetik egymásnak postán a régi egeret amit már nem használnak....

    Bizony sok minden összeköt, ők a barátaim... Sőt, nekem TS-en sok barátom sok haverom van... kb. mindenkit ismersz, ők sosem csalnának... Ha elmész nyaralni és haza térsz, mindenki örül neked, persze ehhez normálisan kell viselkedni a mindennapokon!

    Sok minden összeköt, rengeteg a közös emlék, amikor fordulásból lelőttem azt a srácot... aki megölte volna őt.
    Aki ha mellette megyek az biztonságérzetet ad, és tudom, hogy inkább meghal, de megvéd, és nem azt fogja nézni, hogy hányas a k/d-je…

    Ezek a közösségek az esetek nagy részében tárt karokkal fogadnak új tagokat.
    Kialakulhatnak fiatalabb, vagy idősebb társaságok is, de normális helyeken ez nem is kérdés.

    A játékélményhez viszont rengeteget hozzá tesznek az ilyen mondatok: "vigyáz, ott vannak mögötted... jövök, maradj fedezékben, 2sec és ott vagyok”, "flageben vannak garázsnál ne támadj egyedül jövünk", "emeleten vannak 3-an", "bal oldalt nézem szolok ha gáz van", és a kör végén a „huh ez jó volt nem sokon múlott...”, és lehet, hogy az a nem sok pont ezeken az infókon múlott.

    Kipróbálásra mindenkinek ajánlom a minden közösségi oldalon kint lévő beszélgető program linkjét, amit az adott közösség használ, illetve annak beállításai. Próbálj ki párat, játékod van, neted van, géped van...

    A maximális beruházás egy 990ft-os headsetes mikrofon...
    (jó, aztán nincs megállás, a többiek unszolására 5.1 csoda fülesed lesz, de az már egy másik cikk témája)

    KALAND, IZGALOM, TÁRSASÁG, NEVETÉS>>>>>>>>>> MULTIPLAYER

    crysis2
    http://www.youtube.com/watch?v=pPWsrzsT8uI
    bc2:
    http://www.youtube.com/user/TBT012#p/u/5/OS_NhCygUVk

    tbt channel:
    http://www.youtube.com/user/TBT012
  • TBT
    #7618
    A multiplayer játékok és a közösségi lét...

    Manapság a legtöbb játéknak van egyjátékos (single player) része, léteznek fórumok elakadásokról, mentésekről, stb.

    Amiről ez a cikk szólna az viszont teljesen más világ, aki egyszer beleszagol, az szép lassan leszokik
    a számítógép által irányított "ellenfelek", na jó ne túlozzunk, állnak és te lelövöldözöd őket… a single
    számomra az élmény, egy 2d java lövöldözős játék szintjét hozza, kihívás semmi, csak az egyik jelenben játszódik.
    A másik... Húsvér ellenfelek "virtuális megtestesülése ellen küzdeni", még ha az elején több is a kudarc, de aztán fejlődsz napról napra...

    Viszont egy külön világ a TeamSpeak-en, Mumble-n, ventrilo-n, stb. kommunikáló kialakult haveri társaságok…
    Az együtt átnevetet éjszakák, közös küzdelmek, stratégia megbeszélések, egymás elleni vagy vállvetve együtt lefolytatott küzdelmek… Aki része már ennek, vagy most kezdi sejteni, nekik szólna ez a cikk.

    Egyszerre jelen lenni

    Míg az egyjátékos móddal bármikor játszhatsz, elindítod, lövöldözöl, mentesz, abbahagyod... addig nem játszhatsz a többiekkel.
    Napközben mikor suliban vannak, dolgoznak stb...

    Aztán leszáll az éj, felszállingóznak az arcok, az egyik náthás, a másik Debrecenből játszik és éppen vihar van, nincs túl fesz védelme és fél a villámoktól :) a harmadikkal hétvégén voltunk airsoftozni és élőben multiplayereztünk :)
    Mindenkihez van pár jó szó, ha valakinek bármilyen software-es vagy hardveres problémája van mindenki segíteni akar neki… küldözgetik egymásnak postán a régi egeret amit már nem használnak....

    Bizony sok minden összeköt, ők a barátaim... Sőt, nekem TS-en sok barátom sok haverom van... kb. mindenkit ismersz, ők sosem csalnának... Ha elmész nyaralni és haza térsz, mindenki örül neked, persze ehhez normálisan kell viselkedni a mindennapokon!

    Sok minden összeköt, rengeteg a közös emlék, amikor fordulásból lelőttem azt a srácot... aki megölte volna őt.
    Aki ha mellette megyek az biztonságérzetet ad, és tudom, hogy inkább meghal, de megvéd, és nem azt fogja nézni, hogy hányas a k/d-je…

    Ezek a közösségek az esetek nagy részében tárt karokkal fogadnak új tagokat.
    Kialakulhatnak fiatalabb, vagy idősebb társaságok is, de normális helyeken ez nem is kérdés.

    A játékélményhez viszont rengeteget hozzá tesznek az ilyen mondatok: "vigyáz, ott vannak mögötted... jövök, maradj fedezékben, 2sec és ott vagyok”, "flageben vannak garázsnál ne támadj egyedül jövünk", "emeleten vannak 3-an", "bal oldalt nézem szolok ha gáz van", és a kör végén a „huh ez jó volt nem sokon múlott...”, és lehet, hogy az a nem sok pont ezeken az infókon múlott.

    Kipróbálásra mindenkinek ajánlom a minden közösségi oldalon kint lévő beszélgető program linkjét, amit az adott közösség használ, illetve annak beállításai. Próbálj ki párat, játékod van, neted van, géped van...

    A maximális beruházás egy 990ft-os headsetes mikrofon...
    (jó, aztán nincs megállás, a többiek unszolására 5.1 csoda fülesed lesz, de az már egy másik cikk témája)

    KALAND, IZGALOM, TÁRSASÁG, NEVETÉS>>>>>>>>>> MULTIPLAYER


    KALAND,IZGALOM,TÁRSASÁG,NEVETÉS >>>>>>>>>> MULTIPLAYER
    crysis2
    [L:http://www.youtube.com/watch?v=pPWsrzsT8uI][link][/L]
    bc2:
    [L:http://www.youtube.com/user/TBT012#p/u/5/OS_NhCygUVk][link][/L]

    tbt channel:
    [L:http://www.youtube.com/user/TBT012][link][/L]
  • DarkSector
    #7617
    RDR jönni fog. csak időpont nincs még. szóval nem hazudtak ők.
    ha mást nem emulátorral.

    Ne legyünk kárörvendők. :)
  • Sir Cryalot
    #7616
    Szerintem a crytekesek meg bűnözők
  • arty
    #7615
    "Én nem őket bírom csak megnézem néha miről mit írnak ez csak 1 vélemény a sok közül."

    ez nem igaz. az ő véleményük az odajáró 12 éves pistikék lelki nyugalmának megtartása VAGY felkorbácsolására kerül ki az oldalra. a VALÓSÁGHOZ vajmi kevés közük van...

    azt a véleményt nem érdemes elolvasni, mert csak torz képet kapsz a világról :)

    (TÉNYLEG emlékeztetnem kell valakit a legutobbi "jön az RDR pécére" húzásukra? szenzáciohajhászok, röhejes küzdelem, hogy olvasottságot szerezzenek)

    szal, na. legyen már egy szinvonal. blikket se olvasunk, gamestart akkor miért?
  • DarkSector
    #7614
    megértelek. :)
  • Shep
    #7613
    Tudom ,hogy arra írtad de túlságosan magas labda volt :)
  • DarkSector
    #7612
    mármint igen ezt nem jól írtam most le, szóval arra gondoltam hogy a teszteknél nem foglalkozok nagyon az értékelésekkel, mert sokszor nem egyezik az izlésemmel. Hiszen újságokban is magánszemélyek tesztelnek.

    Olyan nem lesz soha hogy tökéletes teszt meg hogy full pártatlan, mert azért valamennyire egy tesztelő beleviszi a saját érzéseit a tesztalannyal kapcsolatban, maximum próálhat valaki pártatlan lenni.

    Itt nem platformokról beszélek hanem stílusról mindenről.
  • Shep
    #7611
    Az elég szar lehet azért ha senkivel nem értesz egyet, bár igazából ez gyakorlatilag szinte lehetetlen. :)
  • DarkSector
    #7610
    Én senkivel nem értek egyet, nem hallgatok senkire, sok embernek ez okozza a vesztét.

    Én mindig saját vélemény meglátás után megyek.

    Az egy dolog hogy más nézőpontját is megnézem meghallgatom.
    Én sem tudom hogy az övék jó-e vagy rossz-e. Nem ítélkezem nem is mondom hogy tényszerűen kell kezelni, ezért is indítok ilyenkor ezzel hogy: "akit érdekel:"

    Nem haragszok senkire, rád se hogy mondtál véleményt. :)
  • DarkSector
    #7609
    Ugyanez HD-ba....KATT
  • Shep
    #7608
    Régen nem volt bajom a GS-el de egy ideje elég érdekesek, ami nem biztos, hogy rossz csak nekem annyira nem jön be.
  • DarkSector
    #7607
    Nem ismerem a gamestar tagjait, csak a cikkeket olvasgatom néha.
    Vannak akik bírják őket vannak akik nem.

    Én nem őket bírom csak megnézem néha miről mit írnak ez csak 1 vélemény a sok közül.

    Amúgy én elolvastam végig a kis apróbetüs részt, hát figy nem kommentelném.

    Kb annyira meglepő számomra is, mint a sok régebben belinkelt fotosoppolt printscreen, aminek a fele nem volt valós.
  • Shep
    #7606
    Nem is neked szól csak hát ugye te linkelted a videot. Egyébként én rohadtul nem láttam semmivel kevesebb effektet. Na de hát gémsztár, az sem igaz amit kérdeznek.
  • DarkSector
    #7596
    bocsika.
    örülj hogy nem vírusos oldalra bukkantál. :)

    ez csak egy videós összehasonlítás máshol is találni ilyeneket, azoknál ez semmivel sem szavahihetőbb, de szavahihetetlenebb sem.
  • arty
    #7595
    NEM HISZEM EL !!! megint rákattintottam egy retek gamestaros linkre!

    MÉRT NEM LEHET KIIRNI, HOGY A LINK EGY SZAVAHIHETETLEN, DILETTÁNS, KAMU OLDALRA VEZET?!?!?!?!?!?!?

    :(
  • DarkSector
    #7594
    Nem nekem kell panaszt benyújtani.
    Én csináltam a videót? Amúgy az effect hiányon én is meglepődtem egy cseppet.

    Attól hogy a pc sokkal erősebb hardver, még hiányozhatnak effektek, ez programozás kérdése. (ezt soha ne feledd!!)
    Pl Ironman játék. Régi Fifa.

    Ezt azok tudják jobban akik egy bivaj pc-vel összenézték és erre a következtetésre jutottak.
  • Shep
    #7593
    ÖÖÖÖÖÖÖ izéééé azt írja, hogy sok effekt hiányzik a PC-s változatból? Valaki soroljon már fel legalább 2-t!
  • Shep
    #7592
    Akkor te biztos kikapcsolt monitor mellett játszol. :)
  • DarkSector
    #7591
    akit érdekel esetleg:

    KATT
  • kill3r21
    #7590
    nemhiszem, csak a videók alapján irtam a dolgokat :D
  • DarkSector
    #7589
    Értelmetlen amit írsz.

    A nanopontokat szabad szemmel nem látni, vagyis ebből következik hogy el sem tűnhetnek mert annyira kicsik hogy ahoz kell a csoda hogy előtűnjenek először...szóval vagy nem nanopontok vannak nálad vagy hazudol.
  • moh4
    #7588
    hy all van már megoldás az eltünö nanopontokra?
  • TBT
    #7587
    Kill3r21:
    :))))
    ööö mi ismerjük egymást? :)

    AULLAW:
    most kezdtem el cloacktrackerre váltani a nano visiont mert én is utálom.... és egész játszható...hogy ne nyomjak rá véletlenül elraktam a nanovisiont meszire jobbra ahol véletlenül sem nyomok rá.....

    Ry021 nincs még DLC
  • RYO21
    #7586
    DLC-t kiadták már a játékhoz? Rosevelt park, stb...
  • Fpocok
    #7585
    Megnéztem az instant action videót. Nekem csúszik a hang. Viszont tetszik, hogy van komment a játék közben.
    Amúgy ez a videó jól összefoglalja, miért nem jön be a multi: Thermal vision és cloak.
  • kill3r21
    #7584
    építő jellegű kritika....uninsstal crysis2, gyengébeknek ezért nincs esélyük :D
  • TBT
    #7583
    Sziasztok! Csináltam pár multiplayer közbeni videot (ingame)
    kiváncsi lennék a véleményetekre és éptiő kritikára...

    shootgun moka:
    http://www.youtube.com/watch?v=-YbDsi9P_iA&feature=related
    instant action skyline:
    http://www.youtube.com/watch?v=pPWsrzsT8uI&feature=related
    parking deck mindenki mindenki ellen....
    http://www.youtube.com/watch?v=LTtO-j1t8Rs&feature=related
  • torma1
    #7582
    Sziasztok!

    Mi lehet a gond ,hogy feltettem a játékot el is indult rendesen.
    Gondoltam leszedem a demot amit fent volt a vinyón. Sajna letörölte valamiért a telepített játékot is. Gondoltam felrakom újra. De nem engedi mert úgy érzékeli a telepítő, hogy fent van a játék. Sem az autorun, sem a setup nem látja rendesen. Most ilyenkor mi van? Mit csináljak?
  • asysoft
    #7581
    A speciális fegyvereket leszámítva annyi lőszer volt a pályán, hogy nem tudtam velük mit kezdeni. Persze lehet az a dolog nyitja, hogy "normál" nehézségi fokozaton vittem
  • AlrightSir
    #7580
    Ahhh ez lehet. Csak én gondoltam túl ezek szerint...
  • Fpocok
    #7579
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem ő az. Csak gondolom, mivel mindenki annak hívta, vagy tiszteletből magára vette a nevet... gondolom én
  • AlrightSir
    #7578
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem vágtam a végét...Most akkor ő Próféta vagy a ruha Próféta és benne Alcatraz?
  • Gabe18
    #7577
    Szerintem meg annyi lőszer volt hogy el se lehetett tőle férni.