9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • janihunk
    #2089
    Hát az nincs közel.
  • gduck
    #2088
    Március 22: USA (61 nap)
    Március 25: Európa (64 nap)
  • janihunk
    #2087
    Mikor jön ez ki? Nem kéne valami visszaszámláló már a banerba?
  • DarkSector
    #2086
    nekem nem ez jött le, szerntem egy klassz film, de izlés kérdése.
    story télleg jó főleg az amikor beleéled magad a főszereplő helyzetébe és a végén ugye kiderül hogy átbaszás az egész.
  • Muttley
    #2085
    egy jó film
    lehetett VOLNA
    sajnos a "B" kategóriás színészi játék és a mélyen low budget filmtechnika
    jócskán lerántja, de
    az alapsztori jó :)
  • DarkSector
    #2084
    engem az Equlibrium érdekelne egyik kedvenc filmem. :)
    meg is van blúréjbe
  • Sir Cryalot
    #2083
    Valve bohóckodásokat meg nem tom minek kell emlegetni itt totál offtopic, a leggázabb fejlesztő manapság , lol. Azért gáz a valve, mert nem áll mögöttük kiadó hogy - nesze itt ez a táblázat , ebből minél több szart vállalj be és akkor sikeresek lesznek a játékaid! Mást nem vállalhatsz be.

    Namost a Valve mögött nem áll kiadó , mégis ilyen fosch vonalat űznek bazmeg. 0 újdonság, vicc a köbön, se új engine se semmi, HL túlértékelt mint az állat, és a valve fanboyok meg annyian vannak mint az oroszok.
  • Sir Cryalot
    #2082
    2013-14 re olyan middlewareja van a cryteknek hogy filmet és játékot egyaránt kezel, a két médium össze lesz kötve. Éshát ez sztereo3d miatt is paradigmaváltás meg szerintem addigra 3d kontrollerek is elterjednek.
  • Muttley
    #2081
    ha egy csöpp esze lenne a fejlesztőknek a jobb akció filmek játékait felújítva piacra dobnák brutál, grafikával és sokkal kreatívabb játékmenettel, új történettel.
    Penge, Mátrix trilógia, Terminator, Predator
    300, Equlibrium, Szikla, Álarc
    és egy régi ismerős: Far Cry 2012 (újra a dzsungelben)
    ezek jutottak eszembe elsőre
    mint ahogy a Vissza a Jövőbe sorozatot a TellTale dolgozza épp fel, s PiSi3 exkluzívként jön Splinter Cell Trilogy Make-Up
  • DarkSector
    #2080
    Vannak igényes művek, csak lehet keresni kellene.
    Persze minden hónapban nem fog új Half-Life jönni.
  • gduck
    #2079
    "akkor lenne is rá esély hogy megint olyan igényes és élvezetes művek születnek mint anno."

    Ebben van valami NeverHood, HL sorozat, Portal és sorolhatnám.
  • Magiszter
    #2078
    Ehe. Half-Life 2 minimum 3-4 hónap csak Single, napi szinten 2-3 órát. KOTOR-t már nem is említem (az ugye elve hosszú játék)... Szóval igen: Single-ben marha jókat lehet mókázni, ha a készítők adnak valamit is a játékukra. Ha csak "Give me your money" modban készül akkor értelem szerűen nagy kalap sz....emét lesz belőle. A legtöbb multi is kb ilyen. Elkészítik az interakciókat (skinek, mapok, fegyverek, ezek viselkedése, meg 1-2 változata a játéknak CTF, DM, TDM..stb) aztán a játékosok majd megtöltik tartalommal. A Single-ben viszont a készítőknek kell tartalmat tölteni a világba. Ez természetesen nem könnyű, mert ha még van is egy bestseller történetírójuk, a történetet tálalni kell. Ehhez nem árt egy rendezőféle aki tudja hogyan kell tálalni. Aztán nem árt ha a programozók minden szavát teljesíteni is tudják... szóval kicsit komplikáltabb egy Single Player játékot megalkotni, mint leprogramozni egy Multi keretrendszert. Természetesen akadnak kivételek.
  • DarkSector
    #2077
    RDR nálam most 45óra single és még nincs vége.
    multi 0.
    FF8 régebben (majdnem) 150 óra single.
    multi semmi.

    Folytathatnám.
    El lehet ütni az időt single-ben is. :P
  • Magiszter
    #2076
    Nálam az autós játékok eleve ki vannak lőve. Nem az én műfajom és soha nem is volt az. Így az utolsó kettő cím játszik még. A Crysis-ról már nyilatkoztam, a FarCry2-vel meg még mindig új VGA-ra várok :D Anno elkezdtem de nem tudtam élvezhető minőségben 25 fölé tornázni az FPS számot így félretettem a "Majd ha lesz egy jobb VGA-m" polcra a Crysis-ok az Arcania, meg az Oblivion mellé.

    "Látjátok, ez a WAREZ mellékhatása!"
    Tévedés. Warez-ból én maximum csak kipróbálom a játékot, mert a bemutató videók nagyon dezinformáló hatásúak tudnak lenni, illetve azért mert baxnak kiadni demo-kat manapság. Ha valamiből van demó akkor azt töltöm.
    Egyszerűen csak nagyon kevés az olyan játék amiért úgy vagyok hogy érdemes pénzt kiadni. Eddig két olyan címem van meg amire mindig azt mondom hogy 100%-osan megérte: Dark Messiah of might and magic a Half-Life 2-k (ezeket újra és újra előveszem és végigjátszom különböző Mod-okkal meg ilyenekkel), és a 2 KOTOR. A többit azt csak ritkán van ingerenciám. a Crysis meg nálam inkább csak Hardwer teszt :D (jelenleg. Várok a GTX460-ra hátha azzal már minimum fölé is tudom rakni a grafikát, ha így lesz megint évig viszem :) )

    "Igaz, nem is játszok havonta 10 új játékkal"
    Igazából ez is baj. Mármint hogy havonta 10 új játék jelenik meg(tudom nem, de azért szép számmal jönnek). Ha Havonta 1-1 kiadó kiadná az aktuális témáját, akkor lenne is rá esély hogy megint olyan igényes és élvezetes művek születnek mint anno. (A HL2:EP3 mióta is készül? Marha jónak kell lennie majd ha egyszer kiadják )
  • lolSL
    #2075
    minden játékkal játsszunk :)
  • gduck
    #2074
    Unalmas egy single? Unalmas egy multi? Hány játékkal játszotok?
    Látjátok, ez a WAREZ mellékhatása!

    Az aláírásomban látjátok a játékokat, ezekkel évekig játszottam és egyik se volt unalmas Igaz, nem is játszok havonta 10 új játékkal
  • Smithwarden
    #2073
    Mondjuk kivancsi lennek egy felmeresre par jateknal hogy mekkora szazalekban veszik single vagy multi miatt, illetve hogy melyikkel hany orat toltenek el kulon-kulon.
    Szerintem tobben vesznek jatekot single miatt (foleg konzolon persze), de sokkal tobb orat tolnak a multi reszevel.
    Bar a single-multi arany az internet miatt egyre jobban eltolodik valoszinu.
    Sokszor viszont tenyleg nem tudnam megtippelni az eredmenyt.
    Lehet meglepodnenk par esetben a statisztikan.
  • arty
    #2072
    szerintem te szinezz be excelben egy mezőt pirosra és probálj rákattintani minél gyorsabban - minek neked 3D körités, a lényeg (szerinted) ugyis ennyi

    ha sikerül, irj be az egyik cellába 1-el nagyobb számot (frag)

    jó szórakozást!
  • Magiszter
    #2071
    #2065, #2067:
    Igazatok van nektek is, de egy dolgot engedtessék meg megjegyezni nekem, halkan fű alatt: Egy játék ne kihívást nyújtson hanem szórakozást.

    Igazad van hogy a legtöbb Single (manapság) monoton, unalmas és a 27. map/pálya is ugyanazt adja mint az első 3. és igen, fel is akasztottam szögre az egeret. Csak akkor veszem le mikor évente 1-2x sikerül kiadni egy olyan játékot amit élmény játszani.

    "hihetetlenül fájó és szar érzés ha már nem tudod lelőni a fiatalokat"
    Fura de ezzel sose volt problémám. Mert eleve nem szoktam multizni, ha néha-néha rá is vetemedem, hamar kiismerem a játékot és benne szoktam lenni az első 5-10-ben 1-2 nap után. Volt ez így anno a Crysis bétánál, és nem is régen az AvP3 multibétájában is. (Illetve néha/évente :D/ még felnézek a Half-Life 2 multiba is).

    "hc game mint a mohaa vagy az avp2"
    Mikor még sláger volt mind a 2, akkor HC volt. Ma már rájuk nézni is fáj :)

    "öreges teljesítményünkhöz butított gép ellen kell nyomkodni a gombot"
    He-he... :) Néha kimondottan nyugtató hogy porig alázom az öreges butított gépet. Mikor hazajövök egy Régiós-igazgató meeting után jól tud esni xD

    "de szinte mindenkinek lehet talalni olyat ami sokaig, akar evekig lekotheti"
    Én egy ilyen MMO-t találtam. A Lineage 2-t napi szinten toltam majd 3 éven át. És bazira élveztem szinte egészen végig. A legjobb multis élményeim hozzá kötődnek. De a HL2 multiját (meg a Garry's Mod-ot) is majd 1 évig nyúztam anno megjelenésükkor.
    Nem is azt mondtam hogy fúj-fúj multi, csak azt hogy ne az legyen a fő irányvonal hogy mindenki csak és kizárólag azért vesz játékot hogy multizhasson. Igen is sokan vannak (ismeretségi körömben is), akik magasról tesznek a multira, a lényeg hogy legyen egy erős-jó-élvezetes Single Player, jó sztorival és játékmenettel.

    "és szted a te véleményed miért képviseli az átlag gamereket?"
    Kifejtettem a saját véleményemet, amivel lehet egyetérteni és nem. Ha nem értesz egyet a te dolgod. Én a saját szemszögemből és tapasztalataimból indulok ki és képes vagyok elfogadni hogy másoknak más a szemszöge és tapasztalata ezért más következtetéseket von le.
    Amúgy meg átlag Gamer-nek tartom magam és tartanak mások is annak, akik szintén átlag Gamerek. Sőt néhány CoD fan és WoW őrült is átlag Gamernek tart. Ezért mertem úgy írni hogy az én "népcsoportom" szerint. De kövezz meg!


    (ui.: Gyorsan írtam. Nem nézetem át a szöveget. Ha logikai, vagy nyelvtani hiba van benne 1000 boccs.)
  • DarkSector
    #2070
    jah egyetértek csak egy könyv nem ugyanaz az élmény.
    ezt lehet akkor éreznéd ha ilyenekkel játszanál.

    persze embere válogatja
    igaz hogy multiban haverokkal nyomsz vagy nem gépi elenfelekkel, viszont kiábrándítóan hamar unalmassá tud válni.
    ez van de biztos hogy egy interaktív játék történettel izgissebb mint egy film vagy könyv.
    film csak átlag 1.5-2 óra. míg pl az Alan Wake egy kicsit több. :P

    Vagy bármien túlélőhorror.
    Mert én rajongó vagyok de pártatlan szemmel nézve is egy túlélőhorror játéknak van mélyebb single-je, a stílusból is kifolyólag.

    de 1 szó mint 100 én megértelek.
  • Smithwarden
    #2069
    Szemely szerint ha story-t akarok, akkor inkabb megnezek egy filmet vagy elolvasok egy konyvet.
    Jatekokban foleg az interaktivitas fog meg es sokadranguan, csak nagyon ritkan erdekel a tortenet.
  • DarkSector
    #2068
    ez azért van mert sok játékban. főleg fps-ben leszarják a story-t.
    ha leszarják akkor igazad van.
  • Smithwarden
    #2067
    Lehet hogy sok jatekos ugy velekedik mint te, viszont sokan vannak akik nem.
    Nekem peldaul pont forditott a velemenyem es a single jatekok 99%-a teljesen hidegen hagy, mivel nekem hihetetlen unalmas, hogy elore meghatarozott algoritmust alkalmazo botok ellen jatszak.
    Par halal/ujrakezdes utan ki lehet ismerni a gepet es ritkan tudnak erdekeset es ujat vinni a single jatekokba.
    Viszont multinal hiaba jatszom ugyanazt a palyat ezerszer, mindig mas es mas a szituacio, mivel gondolkodo emberek ellen jatszom.
    Persze jol korbe kell nezni a multis gamek kozott is, mert sok ott is unalmassa valhat tobb ok miatt ahogy te is irtad, de szinte mindenkinek lehet talalni olyat ami sokaig, akar evekig lekotheti.
  • DarkSector
    #2066
    Erre gondoltam. Mikor hazudtam? :)
    Magas laszti? Ez a tény, ez nem játék volt.

    #2064-re meg +1.
  • lolSL
    #2065
    és szted a te véleményed miért képviseli az átlag gamereket? sztem egy kiöregedett és kiégett gamer lehetsz ha így állsz hozzá, az átlag ilyenkor felakasztja az egeret a fogasra és inkább nem játszik semmivel ha már megízlelte hogy milyen egy olyan hc game mint a mohaa vagy az avp2, mert hihetetlenül fájó és szar érzés ha már nem tudod lelőni a fiatalokat, és az öreges teljesítményünkhöz butított gép ellen kell nyomkodni a gombot.
  • Muttley
    #2064
    a 2. bekezdéstől minden szó aranyat ér
  • lolSL
    #2063
    soha nem merült fel bennem a kérdés, hogy a zöld szép lenne
  • Magiszter
    #2062
    Hagyd rá. Tudod hogy az emberi természet már csak ilyen. Mindenki tudja a frankót és az úgy van ahogy mondják. Mindenki aki mást állít az hülye, noob...stb. Ódon kifejezéssel élve eretnek. :)
  • arty
    #2061
    és szerinted a kék vagy a zöld a szebb szín? gondolom erre az évezredes kérdésre is van egyértelmü válaszod :D
  • Magiszter
    #2060
    Ha már az erős multi a téma: Én anno középiskolába 2.-3. osztályában multiztam és ott is csak néha haverokkal. Nagy volt az újdonság varázsa (akkor még ilyen AVP2, meg MOHAA volt a sláger), mert akkoriban még nem volt úgy istenigazán "divat" a multiplayer. Utána valahogy meguntuk. Persze buli volt szétlődözni, meg levadászni a másikat, de 2-3 hét alatt ellaposodott az egész, aztán ki kellett mindig találni valami úgy pályát, játékmódot, csapat összeállítást. Meg aztán francnak se lett kedve suli után leülni és azzal elszúrni az időt hogy ki az egyik sarokban bujkál a mesterlövésszel, ki a másikban és 20 percig azon megy a vita hogy "Kemper". Szóval szépen lassan kihaltunk a játékból. Az óta egyszer átmentem haverhoz és a GoW-al Coop-ban végigtoltuk, meg kipróbáltuk a CoD4-et, (de az megint nem tetszett). Nekem az ilyen online mókák közül a CooP jön be a legjobban. Mert eleve ott egy Story-t játszol végig egy "Single" Player pályán/játékmenetben csak annyival murisabb hogy más igazi játékost is be tudsz vonni. Ami taktikázási lehetőséget és élményfaktort ad, ha egy ismerőssel játszod, főleg ha LAN-on keresztül.

    De az átlag Gamer, az egy jó Single Player játékot akar, amit esetleg többször is szívesen végigvisz, nem 3-4 óra alatt. Ha mellette lehet multizni is akkor az pozitív tulajdonság, de ne fordítva legyen.
    Ha mindenáron online akarok játszani akkor előfizetek valami MMO-ra és csókolom. Az MMO arra lett kitalálva hogy többen online játszódjunk. Az FPS / RPG / STB arra lett kitalálva hogy Offline nyújtson szórakozást. Mint egy DVD Film. És ha én meg akarok nézni egy DVD filmet, akkor ne azzal indítson hogy csak Facebook-on tudom megnézni, bekapcsolt kamerával és mikrofonnal. (triviális példa, de azt hiszem érthető.) Ha meg bele akarok tekerni/meg akarom állítani akkor hőzöng a másik 100 ember, hogy mit képzelek.

    Az meg abszolút pofátlanság hogy ha Offline akarok játszani, egyesek akkor is kényszerítenek az Online létre (lásd UBI DRM).

    Na de ON!
  • Muttley
    #2059
    nem b.sztatni akarlak, csak magas laszti volt ;)
    1ébként honnan ismernélek?
    max. innen a hsz.ekből
  • lolSL
    #2058
    pedig ha CS-vel játszottál akkor tudnod kéne, hogy az egyetlen dolog amiért munkán kívül érdemes leülni a gép elé, az az hogy szétlődd a sok noob nyomorék fejét
    minden másnál minden más irl elfoglaltság jobb
  • DarkSector
    #2057
    igen ez így nem hamis állítás. :)
  • kifli
    #2056
    A hasonlóság annyi a dm, és coop közt, hogy mindkettő multiplayer, ennél többet nem is állítottam.
  • DarkSector
    #2055
    Naná hogy nem.
    A coop is multiplayer kategória, de nem olyan mint egy DM.
    A coop a single és a multi keveréke.
    Legnagyobb tisztelettel jegyezném ezt meg. :)
  • DarkSector
    #2054
    Nem hazudok, soha nem szoktam, azt hittem ismersz.
    Ha valóban annak szántam volna, akkor beismerém. Amúgy ez nekem nem lenne gond ha igazad lenne, de én tényleg nem komálom a multi-t.

    Nekem a multi abból ál legalább 1-1.5 éve hogy haverom megjön a melóból, és beív cod6-ra 3-4 menet erejéig.

    Vegyél fel xfire-n "e6550" vagy live-on és kövesd nyomon mikor multizok.

    Ha én játszok vagy X-fire vagy live be van lőve vagyis lehet nézni éppen ha játszok valamivel.
    Nincs mit rejtegetnem.
    Ennyi.
  • Muttley
    #2053
    ne izzadj :) mind1 ;)
    viszont megtudtuk, szívfájdalom nélkül léphetnél jó eséllyel akár politikai pályára is
  • kifli
    #2052
    a coop az egy multiplayer mod, mint a deathmatch pl...
  • Sir Cryalot
    #2051
    Borderlandsba van 400 is és az coop
  • arty
    #2050
    hát olyat nem, max az RPG-k