91
  • Spectrum
    #11
    lol. Gondolkodj már, csak egy kicsit. Ez csak egy a sok közül.
  • sly007
    #10
    Igen, a NetBSD híres erről. :-) De azért itt is vannak eléggé minimális hardver elemmel rendelkező Linuxos eszközök: linuxdevices.com
  • zola2000
    #9
    Viszont akinek nem a munkája része otthonra multimédiás célokra, játszani internetezni tökéletesen megfelel egy konzol. Ha ennél több kell, ott a ps3 linux (de állítólag készül homebrew wii linux is, a power pc linuxa lesz)
  • Caro
    #8
    A NetBSD fut a kenyérpirítókon ;) Bár lehet linuxal is megcsinálták, de erről a NetBSD híres.
  • sly007
    #7
    Gondoltam hogy beleköt ebbe valaki. :-) Az hogy a Linux fut "kenyérpirítótól" a szuperszámítógépekig mindenen, a nagyszerűségét mutatja csak. desktop OS piacra nem egyszerű betörni az MS mellet, de úgy néz ki talán még megélhetjük, sokszínű lesz a desktop OS piaca.

    Természetesen akármi megtörténhet. Nem is érvnek szántam, csak tükröt akartam állítani az előző hozzászólásomban idézet kijelentés elé.
  • kernerster
    #6
    Én fölraktam, és próbáltam megszeretni... de igazán...
    De már az xp fut megen (főleg drájverek miatt)
  • Polemius
    #5
    "A Linux esetében kihangsúlyozzák, hogy a népszerű internetes weboldalak látogatói körében alig 1 százalékos a részesedése"

    Gondolom ez a microsoft.com akar lenni. :)
    Az általam ismert néhány oldal statisztikájában egészen más a helyzet.

    Egy érdekesség:
    http://www.google.com/trends?q=ubuntu%2C+windows+xp%2C+windows+vista&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0
  • CSOCSO
    #4
    szerinted ezert tartozkodnak tole???????????? LOL

  • Bijesz
    #3
    Khm. Azért az indokaid sem épp helytállóak.

    Először is az asztali operációs rendszerekről van szó tehát a mobiloknak, routereknek,szerverekenek stb... semmi keresnivalójuk itt.

    A másik, hogy "Megtörténhet még az is, hogy exponenciálisan elkezd nőni." hát ennyiből bármi megtörténhet a bsd is feltörhet. Ez nem érv.

    Ne süllyedjünk már le a magyar politika szintjére.


  • sly007
    #2
    A Linux esetében kihangsúlyozzák, hogy a népszerű internetes weboldalak látogatói körében alig 1 százalékos a részesedése, ami azt jelenti, hogy 15 éves asztali múlttal kevesebbet ért el, mint a Vista egyetlen év alatt.


    Ekkora beszólást .... :-D
    Alapból az MS adta ki ezt a statisztikát, szóval úgy alakította, hogy neki legyen kedvezőbb. Nem kellene azért ennyire lenézni azt az egy százalékot. Megtörténhet még az is, hogy exponenciálisan elkezd nőni. Másik hogy a linuxos mobiloknak, routereknek, szervereknek, olcsó PC-knek stb a elterjedtségét nem lehet mérni holmi internetoldalak figyelésével. Addig jó az MS-nek, amíg mindenki az zárt szabványit (amit általában csak a saját programjával lehet kezelni) használja. Remélem a jövőben egészségesebb lesz majd az OS piac.
  • Spectrum
    #1
    Vista minden foltozással együtt, párszáz nyitott kapcsolat után (pl torrent) garantáltan kékhalált produkál. Ezek mellett valahogy megértem a tartózkodókat.