91
  • rigidus
    #51
    > A Linux esetében kihangsúlyozzák, hogy a népszerű internetes weboldalak látogatói körében alig 1 százalékos a részesedése, ami azt jelenti, hogy 15 éves asztali múlttal kevesebbet ért el, mint a Vista egyetlen év alatt.

    Oreganyam meg ujsaggal a kezeben megy a hatso udvar fele, ami azt jelenti, hogy sz*rni megy - leven mert vak.

    Az Google(1997) pedig latogatottsagban hetente tobbet mutat mint az SG(2000) valaha is, ami azt jelenti...
  • Su0my
    #50
    hmm. utálom az MS-t. de azért tegyük hozzá, hogy sok, a gyártó által szutyok módon megírt driver miatt lehet, ez tény [a Vista rossz driverellátottságámban ludas az MS, de alapvetően az aláírt~ellenőrzött drivereknek azért van értelme, mert akkor stabilabb (gyorsabb?) lehet a rendszer.. pl nézzétek meg APPLE: kibaszott gyors, qrva jo kis oprendszer az OS X -> kevés hardverelemhez kell drivert írni, azok viszont biztos működőképesek, ne adj Isteni: gyorsak.. ettől függetlenül nem akarom megsérteni az APPLE-t, hogy MS-hez hasonlítom..és vica versa..], meg az is, hogy a sok szutyok hardverelem miatt is, amin kénytelen elindulni a windoz, erre a célra szánták... és itt megint visszautalnék az ammáékhó'
  • Su0my
    #49
    hmm tökéletesen igazad van, sry az emelt hangú hsz-ért, de én eddig cask ilyen marharépákkal találkoztam

    én spec hobbibol programoztam valamennyit (nem akarom fényezni a tudásomat, mert lehet, hogy nincs is mit, a lényeg az, hogy szerintem érteném a parancsok működését), szal lehet nem is lennék az az idegesítő alany... meg az is gond, hogy nincs igazán használható tananyag. oké, hogy sok disztrib, egyes verziók közti változások, etc, de ha tényleg esélyt akarnak adni a linux-fanok kedvenc OS-ük elterjedésére, nem hiszem, hogy egy ilyen anyag megírása túl nagy áldozat lenne.. vagy akár egyszerre többen összedobhatnának ilyet, akár több disztribre is.. mindegy. én felteszem a fawn-t, elszórakozgatok vele megint, megnézem a linuxos oldalakat->ha hasonló tapasztalataim lesznek, csak valami nagyon jó indok miatt fogok az életben még egyszer linuxhoz nyúlni. mármint evvel nem hűdekiosztomőket, vagy hűdemegbüntetem őket akartam lenni, csak 1 példa, hogy oops, ilyenek is hátráltathatják az elterjedését pingvinéknek [pedig micsoda kis árháború lenne belőle]
  • rigidus
    #48
    > Tehát a kékhalál 90%-ban valamilyen hardver hibára, inkompatibilitásra vezethető vissza, tehát nem a Vista-t kell fikázni miatta.

    Elmondok neked en is egy tortenetet: ugyanerre "kekhalalos" hardverre telepitsel fel egy Solaris/Linux/BSD/stb.-t es 90% hogy menni fog...

    Tehat a kekhalal elsosorban a trehanyul megirt memoriakezeles gyumolcse.
  • Epikurosz
    #47
    hát ettől volt akciós.
  • assdf
    #46
    Az a gond hogy linux alatt valamit vagy gyorsan és egyszerüen lehet megcsinálni (pl apt-get install firefox) vagy nem. Nos ha nem akkor viszont szivás van, mert általában mélyebben bele kell mászni a rendszerbe és ezt már nem tudják elmagyarázni csak olyannak aki tényleg érti a rendszer müködését. (pl egy konfig fájlt megszerkeszteni ha az 2 sorból többől áll mer eléggé necces forumon elmagyarázni olyannak aki egyébként nem ismeri a rendszert)

    Egyébként linuxos emberkékből is két féle van:
    -egy aki érti a rendszer müködését, szinte előtted hackeli meg a kernelt
    -meg egy másik aki felrakott egy ubuntut, meg ismer egy tucat parancsot és máris linuxos szakértőnek nevezi magát.

    Nos mit ad isten általában ezek szoktak lenni a nagy arcok, aztán amikor felteszel nekik egy picit bonyolultabb kérdést ami már kifog a nagy tudományukon, akkor hogy palástolják hozzá nem értésüket sokszor elkezdenek sz @rozni vagy fikázni...
    Természetesen ez megvan a másik oldalon is, kedvenc imserőseim akik már telepitették újra a windowsukat a gépükön meg a szomszéd pistikéén is, aztán mindjár windowsos rendszergazdának nevezik magukat...

    Egyébként szerintem az ubuntu teljesen jó, egy gond van linuxal, hogy még mindig kevés driver van hozzá. És ha kifogsz pont egy olyan eszközt (pl wlan kártyát) amit nem ismer aki irtó nagy szopások lehetnek vele mire müködésre lehet birni, és egy olyan embernek aki pl a windows világából jött igen hamar elveheti a kedvét
  • Epikurosz
    #45
    A vista nem rossz, nekem sokkal jobban bejön, mint az xp. Bár, 2 giga ramom van, ez tény.
    szel, mer az olcsóbb, a
    Azért az MS támogatása sem mennyország. Ha OEM szoftvert veszel, mer az olcsóbb, rád se rittyent az MS. Na jó, talán évi 2 kérdésedre kapsz választ...

    Nekem a Linux szimpi lenne, de qrva bonyolultnak tűnt anno kb. 4 éve, amikor toljára kipróbáltam. Nem tudtam csatlakozni a netre.
    Meg, hát ugye aki megrendelésre dolgozik, és aszongya az ügyfél, hogy neki Excel 2003-ban kell a tábla, akkor nehéz ilyent Linuxban produkálni.
  • mousee
    #44
    Jó, mondjuk a gyártó az sajnos egy külön dolog... tényleg rengeteg hanyag gyártó csak úgy feldob valamit a gépre azt csókolom... Pl Vistát, amire nincs monjuk wifi driver, vagy pont fordítva, hogy xp-t, amihez nincs X másik driver... Nekik csak az a cél, hogy elsüssék a gépet... ha ez megvan, akkor utána szevasz van... :(
  • JTBM
    #43
    Rokon vett múlt héten Acer notit Linux-al, akciósan. Egy command prompt-ot kapott indulás után, amivel az égadta egy világon semmit sem tudott kezdeni.

    Azonnal törölte és feltett rá egy XP-t, mert azt tudta kezelni.

    Biztos rá lehetett volna tenni egy "rendes" linux-ot is, de az Acer nem azzal szállította...
  • Su0my
    #42
    nos. annyit a kedves linuxos fickókról, hogy én tisztelettudóan, részletesen leírva a problémát tettem fel kérdéseket fórumokon (hozzáteszem, előtte 3 órát keresgéletem előző topikokban/helpekben megoldást, de lofaxt sem ért.. nem gond, assziszem fel fogom tenni az ubuntu uj változatát, én szeretem berhelni a gépet, de a linuxnak egyelőre igazából csak hogy is mondjam... jóindulatból van köze maximum ahhoz, hogy alternatívája legyen egy Apple OS X-nek, vagy egy Microsoft oprendszernek... én szurkolok a linuxnak, viszont mélységesen elítélem a sok 'genyó' 'énvagyokakirályésmindenhezértekmertlinuxothasználok' -féle xar linuxos kockát. nem érdekel, ha emiatt kapok hideget/meleget, nekem ez volt a tapasztalatom. és lehet, hogy hülye vagyok a linuxhoz (van pedig sok PC-s tapasztalatom, még ha a windows ismerete/ a windows programozása sok esetben lófaxt sem ér), de addig semmi esélye sincs, amíg ilyen xararcoktól kéne megtanulni a dolgokat. hahh és még ők szidják az egyszeri júzereket..

    állítom, a felük pl sose látta a napot, ilyenek ne arcoljanak má..
  • HUmanEmber41st
    #41
    THX!
    valszeg azért nem listázta ki, mert linuxra kerestem csak...
  • homeless
    #40
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=937604531
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1104803501
  • mousee
    #39
    Egy átlagos desktop user netezik, ímélezik, csetel, és esetleg cd-t, dvd-t ír... HA már játékról beszélünk, akkor gémer, márha nem a titkárnőjátékokról beszélünk...passziánsz és aknakereső linuxon is van...

    Nézőpont kérdése... ki mit tekint átlag desktop usernek... szerintem ez az átlag...erre tök elég a linux. És pl haverom nagybátyja (55 év körüli) nem csinál mást, mint ezeket... kivéve hogy van egy mániája, hogy neten imád pókerezni, és bridzsezni... ezek a progik meg mennek wine-vel... És tök büszke rá, hogy milyen fainul néz ki a beryl :)

    De tényleg mondom, attól függ, ki mit tekint desktop usernek...
  • HUmanEmber41st
    #38
    Hol van, kerestem, de az utolsó hsz-ek is több hónappal ezelőttiek???
  • Su0my
    #37
    érdekes ez a levezetés ha nálad hardverhiba, akkor mindenhol! grat!
  • HUmanEmber41st
    #36
    Nah , a segítőkész linuxosok!
    Bazz, írtam 1 halom fórumra,sehol sem válaszoltak. kb 1 hete...
    Ennyit erről.
  • sly007
    #35
    Nem tudod rendesen beállítani az GUI-n a hálózatot és ifconfigal esel neki. No meg mindenfajta fórumon összelesett varázsszavakat írsz a terminálba. Közben kiderül, hogy csak kicsúszott az UTP kábel. :-D
  • _Vegeta_
    #34
    A gond az az hogy egy atalgos desktop user nem csak bongeszni fog es ezt te is tudod. :)
  • homeless
    #33
    Én inkább azt mondanám, hogy nem alkalmas játékra. De ez is csak részben igaz. Az meg, hogy a linux support milyen az cég függő(novell, redhat, oracle, stb...). Ha nem fizetsz supportért a frissítéseket akkor is megkapod ingyen és ha NORMÁLISAN felteszel egy kérdést egy akármilyen fórumon, akkor még aznap kapsz rá megoldást, vagy ha irc-n akor hamarabb.

    (itt is van linux meg ubuntu topic és még seki nem lett elhajtva, mert valamit nem tudott)
  • mousee
    #32
    "A gond a linuxxal ott kezdodik hogy programozonak tekinti a felhasznalot. :)"

    Kérnék erre egy példát pl ubuntu alatt... mondjuk hogyha netezni akarok az előre telepített firefoxal, akkro miféle programozói tudás kell ehhez? :P
  • _Vegeta_
    #31
    Egy desktop oprendszer akkor mukodik jol ha elvegzi helyettem azokat a muveleteket amiket nekem linuxban mindig kezzel kell csinalnom. :D
    Nem arrol van szo hogy programokat el ersz-e alatta vagy sem, szerencsere mostanra mar majdnem minden elerheto linux alatt is. A gond a linuxxal ott kezdodik hogy programozonak tekinti a felhasznalot. :)
  • NintendoGC
    #30
    Egyébként engem valósággal lenyűgözött a Beryl/Compiz funkció .... és a mai napig is fogva tart.... persze ez semmit sem tesz hozzá a Linux disztribució hatékonyságához... de kétség sem fér hozzá, hogy élvezetesebb a kezelése így!!
  • NintendoGC
    #29
    Az az igazsg, hogy én (ahogy említettem...) mindkét rendszert használom... és nem az egyik fikázom és a másikat egekig magasztalom.... hanem mindkét rendszer hibáival és előnyeivel igyekszem tisztában lenni.... de úgy tapasztalom, hogy egy igényesebb user-nek a két rendszer tökéletesen kiegészíti egymást.

    Igazad van abban, hogy a Windows esetleg sokakat "túl kényelmessé" tett... de akinek a Windows mindenre megfelel miért is kellene Linuxra váltania? És azért mert valaki Windowst részesíti előnyben az már ezekszerint alapból nem olyan inteligens mint egy ízig-vérig Linux user? Azért ezzel nem értek egyet!
  • sly007
    #28
    "A linux nem alkalmas desktop rendszernek..." Ezt kitől hallottad?
    No nem baj ha így lesz, jó lesz az mobilra is: SG: A Google betörni készül a mobilpiacra
    :-)
  • mousee
    #27
    Attól függ, hogy mire használod... Internet (levelezés, chat, http, torrent), multimédia (dvd, mp3, avi), Office (openoffice) tökéletesen alkalmas. Ha játszani akarsz, arra nem jó. Ez igaz. Na de hogy desktopnak ne lenne jó, ez így ebben a formában marhaság... Mi az, amit a játékokon, és a kizárólag win specifikus progikon (itt is jó a wine sok progira...pl nekem UltraISO) kívül nem érsz el? Semmi. Egyedül arról van szó, hogy az emberek nagyrésze ellustult, és mivel megszokta az ablakokat, ezért lusta tanulni, és ezért váltani. Ennyi.
  • Balumann
    #26
    Nana. Crysis topikját folyamatosan olvasva, folyamatosan rakják vissza a Win XP-t, ahogy tudják meg h egy kis buherálással winxp-n dx9-ben is fellehe tenni very Highra a játékot, és még gyorsabban is fut. A Vista-t használók nagy része abban bízik h a játékok jobban fognak futni, illetve DX10-ben szebbek lesznek. (egyenlőre még nem volt rá példa)
  • sly007
    #25
    Hát az ingyen Linuxhoz jó pénzért te is kaphatsz support-ot, ha neten nincs türelmed összeszedni az infót. MS azért ilyen elterjedt mert jókor volt, jó helyen, sok pénzel. Sajnos a világ úgy működik hogy sok mindent meg lehet venni jó pénzért, de szerencsére nem mindent. Support jön magától, nem ez miatt nem terjed olyan gyorsan a Linux. De vigyázz, mert a Linux már a spájzban van (, vagy a routeredben). :-D

    (megj.: Valmai gond van a weblapoddal (403 error))
  • _Vegeta_
    #24
    A linux nem alkalmas desktop rendszernek, es gyanitom jo ideig nem is lesz az. Ilyen egyszeru az egesz. A linux support pedig tenyleg vacak. :)
  • assdf
    #23
    Én alapvetően szeretem a windowst. De a multkoriban felraktam egy céges gépre egy vistát. Mivel kellet egy teszthez, gyakorlatilag csak ki kellet rajta probálni egy programot hogy fut-e. Nézem melyiket is tegyem fel, mondom nekem ahhoz hogy kiprobáljam hogy fut-e az adott program nem kell a buisness változat meg mindenféle francos ultimate, elég egy alapabb rendszer. Végül felraktam a home prémiumot, ami a középső változat, felette már csak az üzleti van.
    Miután feltettem kb. fél órás szopás után rájöttem hogy nem tudok rá belépni rdesktoppal... tüzfal kikapcsol stb szóval elvoltam. Végül fel a netre googlebe beir... erre mit dob ki? A microsoft szép vistás oldalát ahol ki van emelve hogy milyen jó hogy a home premiumba már három új faszombizbasz játék került (sakk meg még 2 valami) és örüljek neki. Majd nézem feljebb a listát, és mit látok? Hogy az rdesktop csak a biznisz változatoktól kezdve van benne...

    Na ekkor küldtem el a microsoftot a jó k.rva anyjába és megköszöntem a sorsnak hogy nem voltam olyan perverz és nem váltottam vistára az otthoni gépemen. Milyen dolog már az hogy 2007-ben, az internet korában, a távoli asztal szervert csak a biznisz változatba teszik bele? Attól hogy valaki home user még nem azt jelenti hogy nem szeretné elérni a gépét máshonnan. Belegondoltam hogyha a microsoft házat gyártna akkor vazzeg olyat gyártana hogy csak belül lehet lenni kivülről nem lehet bemenni... egyszer kijössz vége kaputt... hivhatod a lakatost...
    Vazze, na ez felhúzott alaposan életemben először.
  • evenor
    #22
    Látszik, hogy nem használtál életedben Linuxot (de legalábbis nem mostanában).
    1, Már régen nem kell parancsokat tudni (megvan mindennek a grafikus megoldása)
    2, A Linux nagy erőssége a közösségben van, mert segítőkészek, akár külföldi, akár magyar fórumokról beszéljen az ember. Egy éve használom az Ubuntu-t és eddig még minden problémára találtam megoldást, bár nekem olyan kevés problémám volt a rendszerrel, hogy nem is nagyon kellett keresgélni.
    3, Van support nyugodtan fizethetsz érte, ha neked arra van szükséged.

    A két rendszer nagyban a gondolkodásmódban különbözik. Az emberek megszokták az Ablakokat, ezért, ha gondolkodni kell egy kicsit, akkor már megtoppannak. Így csak azok jutnak be a Linux ajtaján akik nem adják fel olyan egyszerűen. Ezzel nem azt mondom, hogy a Windows-t használó emberek nem tudnak gondolkodni, csupán könnyű megszokni a kényelmest, és ha mással találkoznak, akkor elég könnyű abba a hibába esni, hogy elkezdenek sikítani, hogy "mi ez a szar!". Sokan már arra sem emlékeznem, hogy anno a Windows-t is tanulni kellett.
  • Midas
    #21
    Nah igen az ms altalaban segit ha valami bajod van, tamogat mindennel stb.
    Ha meg linuxozni akarsz akkor egyedul kell boldogulnod raadasul a legtobb linuxos segitokeszsege zero. Forumokon mindenhol elhajtanak a halalba, mivel nem szulettel linux parancsokkal az agyadban. Amig nem lesz support addig sehova nem fog terjedni a linux. Az ms nem csak azert terjed mert konyu hasznalni hanem mert rengeteg supportot ad ha ot valasztod.
  • NintendoGC
    #20
    Én csak azt nem értem, hogy miért divat folyton fikázni a Windowsokat... most éppen a Vistás... emlékszem előtte az XP-ről fröcsögtek szépeket a Linux "imádók". Félreértés ne essen én is használok Linuxot (Ubuntu 7.10) Win mellett.... de pl sohasem tapasztaltam kékhalált vagy lefagyást Vista alatt.... Linux alatt már igen.. lol... igen.. ilyen is van.

    Én mégsem fikázom egy OS rendszert sem... mindkettőnek megvannak a hibái és az előnyei!
  • Kraptor
    #19
    Én most a notimon Vistát használok, de valszínű downgrade lesz a végén. Csak kíváncsi voltam milyen, nem rosz de egy kicsit eléggé megfogja a gépet. Néha nem is értem mikor alap notikhoz csak vistát nyomnak azzal tiszta halál lehet bármit is csinálni.
  • sly007
    #18
    ... az biztos! :-D Engem csak az zavar hogy a cikkíró szépen megírja a cikket és utána nem is foglakozik azzal, hogy mit írnak róla. Jó lenne egy kis visszacsatolás...
  • Spectrum
    #17
    Nem fikázni akartam, én is azt használom. Viszont biztos, hogy nem hardverhiba, mivel angol és magyar vista is ugyanezt csinálta, más alkatrészekkel, más torrent klienssel stb. A véletlenszerű kékhalálokat sikerült megoldaniuk a foltokkal, egy updatelt vistán már nemhiszem, hogy ilyen történne.
  • DjDano
    #16
    Elmondok neked egy történetet: Vettem a gépembe 1 giga ramot, beraktam mellé a régi 256-os modult és kb óránként teljesen véletlenszerűen kékhalált nyomott a rendszer... Mivel volt egy másik modulom is, kicseréltem arra és azóta semmi probléma!

    Tehát a kékhalál 90%-ban valamilyen hardver hibára, inkompatibilitásra vezethető vissza, tehát nem a Vista-t kell fikázni miatta.
  • DjDano
    #15
    Na megvan a havi Linuxos alapítványi adományokból pénzelt hír, lehet fikázódni aztán 1 hónapig megint csönd lesz....
  • sly007
    #14
    Igazából a DirectX nem nagyon foglalkoztatja a gémereket. Játszani akarnak, internetezni, stb. Ezt a Windowson, már régóta megszokták. Nem szívesen idegeskednének egy új rendszer megtanulásán. Hiába van ingyen. Még akkor sem szívesen állnának át, ha minden játékuk futna Linux alatt. Érthető is ez a dolog. Talán majd 10 év múlva jobb lesz a helyzet.
  • Wittgen
    #13
    Ezt a témát már párszor átrágtuk itt az sg fórumain (legutóbb talán pont 2 hete).

    Addig jó a microsoftnak, amig meg nem jelentet valaki egy olyan os-t, ami 100%-ban kompatibilis az M$ termékcsaláddal (xp, vista, office, stb) és a directx-szel, valamint a linuxokkal, egyszerű, kényelmes, jól kezelhető és nem zabálja fel az ember gépének erőforrásait 110%-ban (mint egyes ms termékek...).

    Ha a direcx gond megoldódik, meg még pár dolog, akkor meszeltek a vistának. Mert miért is azt használják néhányan? Az irodai programcsomagok miatt? NEM! Hanme, mert ott a dx10 és a sok gémer nyomul rajta, semmi másért nem érdemes felrakni.
  • FoodLFG
    #12