14374
Foci VB 2010
  • limperatore
    #11289
    igen mert fifában nem lehet ilyet csinálni, és a konzolosok ezt máshogy fogják fel :s
  • Takezó
    #11288
    Anyám, borogass... Remek választ adtál. Nagylaci arra utalt, hogy
    1) egyértelmű, hogy Suárez évtizedek óta a legsportszerűtlenebb szabálytalanságot követte el
    2) meglehetősen furcsa, hogy ezt egyesek nem tudják elismerni
  • kaposi1
    #11287
    Perfekt szerintem!
    Már csak arra lettem volna kíváncsi mi van ha még él az Aranygól szabály?
    Akkor ugye Suarez kifejezetten aranygólt hiúsított volna meg!
  • Gabe18
    #11286
    Kihagytad a 4. pontot.

    4.Mivel előtte lesen volt a Ghánai így az egész vita értelmetlen,illetve isteni szerencse hogy nem lett gól a 11-es,mert akkor egy újabb sorsdöntő bírói baklövésrő beszélhetnénk...
  • Takezó
    #11285
    Nekem is elborulna az agyam. Én is foggal-körömmel, kézzel küzdenék a gól elkerülése érdekében. Egy profi focistának jobban kell tartania magát a szabályokhoz, és higgadtabbnak kell lennie.
    Azt nem értem, hogy én is gyakran elfogult vagyok, de Dél-Koreával kapcsolatban el tudom fogadni azt, hogy a spanyolok elleni 2002-es negyeddöntő botrányos volt. A bírót a FIFA valszeg befolyásolta, vagy egyszerűen csak hülye volt. Nem tudom, miért olyan nehéz elfogadni most azt, amit Nagylaci most összefoglalt, és elítélni Suárezt azért, mert konkrétan a játék tisztasága ellen vétett.
  • desigo
    #11284
    kicsit sok a "volna"
    tények vannak...
  • Takezó
    #11283
    Tulajdonképpen abszolút összefoglaltad. Annyit lehetne még hozzátenni, hogy megdöbbentő, hogy ezt egyesek nem értik, és hősnek kiáltják ki Suárezt.
  • mflex #11282
    Lehet én vagyok a hülye, de a hasonlataidat nem tudom iqilag felfogni. Jah, tényleg nem vagyok profi focista, szerinted itt az sg-én mennyi van?
    Tegnap épp Robben írt ide, hogy kipállott a nagylábujja, ezért a negyedöntőben, lehet, hogy többször le kell vennie a zokniját és az egyik uru-val be kell majd kenetnie!
  • Nagylaci
    #11281
    Csak leírom mi a véleményem a tegnap esti meccs végjátékáról akkor is ha sokaknak netán nem fog tetszeni. Első sorban nézzük a tényeket mert minden más szubjektív megítélés kérdése és ezáltal vita tárgy lehet. Amin szerintem nem lehet vita:
    1. A 120. perc környékén Ghána szabályos gólt szerezhetett volna Uruguay ellenében, a labda már a szabályok adta kereteken belül a hálóba jutott volna.
    2. Ezt Suárez teljességgel szabálytalanul kézzel szándékosan(Ez nagyon fontos momentum!) megakadályozta.
    3. Minden más amin ez után el lehet vitatkozni már ennek a szabálytalanságnak a következménye volt a meccsen. Tehát, hogy egyáltalán volt innen tovább az összességében egy szabálytalanság csúfos következménye.
    Én úgy néztem a találkozót, hogy ennél semlegesebb már nem is lehettem volna. Egyik csapat sem különösebben szimpatikus vagy ellenszenves én csak a focit akartam élvezni. Azonban ami a végén történt mondjuk úgy, hogy erősen megdöbbentett. Nyilván Suárez -nek ideje sem volt arra, hogy átgondolja mit tesz azonban ennek ellenére ennek a vb -nek a talán legsportszerűtlenebb húzása fűződik a nevéhez. Gondoljuk csak át a dolgot pontosabban! A gólba tartó labdát kézzel szándékosan eltéríteni az egyik legsúlyosabb szabálytalanság és ezáltal rendkívül súlyosan rendelik büntetni. Egyrészről a vétkes játékost azonnal piros lappal ki kell állítani, másrészről akár több mérkőzésről eltilthatják, harmadrészt a tizenhatoson belül azonnal tizenegyest kell ítélni. Ez a legtöbb esetben rendkívül súlyosan érinti a vétkes játékos csapatát akár szinte lehetetlen helyzetbe is kerülhetnek ez által.
    Na most amiről Suárez végül is nem tehet, hogy ebben az elég speciális esetben ezen büntetések egyike sem ért gyakorlatilag semmit. Azonnali kiállítás: a meccsnek tökéletesen vége volt, Uruguay -t ez nem sújtotta egyáltalán. A következő meccsekről eltiltás: ha nem szabálytalankodik a vb -n ez lett volna az utolsó meccsük tehát ebből a szempontból egyenesen érdemes volt szabálytalankodnia! Tizenegyes: azért az nem egyenértékű egy mindenféleképpen bekapott góllal ezért ebből a szempontból szintén megérte szabálytalankodnia. Vegyük észre, hogy az amúgy igen súlyos három büntetési tételből egy közömbös volt az uruguayi játékosnak kettő pedig egyenesen őt segítette!(Nincs azonnali gól, következő meccs lehetőségének fenntartása.)
    Bár nyilván az uruguayi nem "előre megfontolt" szándékkal követte el a dolgot, de a vége mégis az lett, hogy rendkívül sportszerűtlen módon mintegy "elvette" Ghána továbbjutását. Sokan írjátok, hogy mi lenne ha Magyar játékos követi ezt el egy hasonló kaliberű tétmeccsen? Megmondom én nagyon szégyellném magamat személy szerint. Amire a sport tanítani akarja az embert az éppen az kellene legyen, hogy harcolni a győzelemért mindent beleadva, de amikor ez kevés akkor tudni kell becsülettel veszíteni. Na most a profi sportban pont ez nem működik már. Bizony ami itt történt, hogy Uruguay ahelyett, hogy tisztességgel, felemelt fejjel veszített volna inkább becstelenül továbbjutott.
    Az üzenet egyértelmű: nincs Fair Play. Nincsenek szabályok, Mindent lehet amit nem tilos, A győzelem, az eredmény a lényeg bármi áron. Ismerős lehet ez a mentalitás sajnos mindenkinek... Sajnálatos, hogy ma már a sport is a szabályok áthágására azok megkerülésével szerzett előrejutásra nevel és erről csak részben tehet Uruguay vagy Suárez. Ezek az elvárások, ennek kell megfelelni elszomorító dolog ez, de nagyon. :(
  • Zenszkij
    #11280
    Lehet.
  • kaposi1
    #11279
    Honnan tudod ki vagyok!?
    Lehet hogy csak álnéven írogatok.
  • desigo
    #11278
    +1
    alap,hogy igen
  • Gabe18
    #11277
    Pont hogy a profi focista fogja kézzel kivédeni a lövést hogy ne legyen gól.Mivel ez már nem haverok közti buli meccs,ahol mindegy az eredmény.Hanem milliókról döntő klub meccs,vagy egy ország labdarúgását meghatározó válogatott mérkőzés.


  • Zenszkij
    #11276
    LOOL
  • Takezó
    #11275
    Ezért is nem vagy profi focista. (Off: az én agyam is hamar elborulna, ha mondjuk a meccs végén beviszi az ellenfél a szögletzászlóhoz, mert vezet 1:0-ra, és felrúgnám az embert az égbe... de újra mondom: ezért is nem vagyok profi focista: ))
  • Takezó
    #11274
    Értem, hogy az NS-en az áll. Ott mondjuk pár hete még azt mondták, hogy Larsson meg Carew megy a Videotonba; ) Bőven lehet egyvonalnak mondani azt a szituációt.
  • Takezó
    #11273
    Azért például, mert Kewellé kevésbé volt feltűnő? Ettől függetlenül szvsz azt is inkább gólnak kellet volna adni, és ott is ugyanúgy eltiltani egy csinos számú (kábé 10-20) Kewellt. Pont ugyanúgy, mint Suárezt. A büntetésben nem kellene különbségnek lenni.
  • mflex #11272
    A bírót is belöktem volna a kapuba, csakhogy ne legyen gól!
  • Takezó
    #11271
    mennyiben flémkeltés... no, sry, amit most te csinálsz, az az offolás: )
  • [HUN]Crassus
    #11270
    "hüje":D
  • Gabe18
    #11269
    Nagyon is egyértelmű szerintem ha csak ahhoz viszonyítom hogy a kapufához melyik játékos áll közelebb az jól mutatja a helyzetet.
    Az már érdekesebb hogy a magyar sport oldalak ezzel nem is foglalkoznak,mert persze jobban mutat a botrány meg a dráma,mint hogy az egész érdektelen mert les miatt az egészet le kellett volna fújni...
    Az NSO is "Asamoah Gyan: hőst csináltam Luís Suárezből!" cimmel hoz cikket,aminek a legalján ír aztán olyat hogy:

    "A portugál Olegário Benquerenca játékvezető egyébként valóban rosszul ítélt a tizenegyesnél, de nem azért, mert gólt kellett volna adnia, hanem azért, mert a kezezést megelőzően (még akkor, amikor Suárez a gólvonalon lábbal mentett) John Mensah fejesénél Stephen Appiah lesen volt. Már kérdés, hogy a kavarodásban nem volt könnyű megítélni a les szituációt, még a videofelvétel megtekintésénél és megállításánál sem derül ki teljesen egyértelműen, hogy a levegőben úszó Muslera kapushoz képest a néhány pillanattal később kapura lövő Appiah közelebb van-e a gólvonalhoz, ám úgy tűnik, hogy igen, és ebben az esetben Appiah lesen áll, mert csak egy uruguayi játékos helyezkedett nála közelebb az alapvonalhoz. "
  • Zenszkij
    #11268
    +1
    Kaposi1: látod ezért nem lennél jó focista és nem vagy válogatott. Nincs idő hezitálni. LOOL
  • kaposi1
    #11267
    Nem tudom!
    És mire eldöntöttem volna már nem is lett volna miről döntenem mert gól!
  • mflex #11266
    A kettőnek mi köze egymáshoz, csecsemőgyilkosság és direkt kezezés a fociban?? pfff
    Senkit sem érdekel már ez, hiába téped a szád miatta, nem játsszák újra, törödj bele!
    Abban a helyzetben és a plafonon lévő adrenalin miatt, szinte mindenki ezt tette volna.
  • WuFraZselic
    #11265
    újra felteszem a kérdést, amikor Kewell ugyanígy kezezett a gólvonalon Ghána ellen, miért nem váltott ki az emberekből hasonló reakciót?! ugyanezt tette, jaaaaa, de ez negyeddöntő, itt ez már csalás

    szánalmas
  • Zenszkij
    #11264
    A felesleges flémkeltés nem tartozik hozzá.
  • [HUN]Crassus
    #11263
    Csináljunk egy szavazást: TE MEGTETTED VOLNA A CSAPATODÉRT,ORSZÁGODÉRT amit Suaréz megtett?

    1-el mellette
  • Zenszkij
    #11262
  • kaposi1
    #11261
    Lehet hogy rosszul tudom de ez nem Off!
    Hozzátartozik a VB történéseihez!
  • Takezó
    #11259
    ne állítsd be azt a helyzetet teljesen egyértelműnek: nagyon is kérdéses, hogy les volt-e, párszor én is visszanéztem
  • Takezó
    #11258
    hazafi, mi? első a sportszerűség a sportban, aztán lehet hazafiaskodni... tudod, hol első a nagy-uruguayiság? a harcmezőn, ott lehet igazán hazafiaskodni...
  • Zenszkij
    #11257
    Suarez csak feltette a kezét, hogy jelezze les. ;)
  • Gabe18
    #11255
    Nagyszerű a vita,de a #11175-be raktam egy képet hogy LES VOLT AZ EGÉSZ szituáció,nem tudom ez senkit se érdekel?
  • Takezó
    #11254
    Igen, az is nagyon durva sportszerűtlenség (eltolni a kaput jégkorongban). Olyannyira sportszerűtlen, hogy igen, csalás.
    De dilettánsozz csak, bár kétlem, hogy tisztában vagy a jelentésével.
    Segítsen neked a MÉK:
    "csal1: ts (és tn) ige [...] Jogtalan előnyszerzés végett vét a szabályok ellen."
  • Takezó
    #11253
    ÁÁÁ, ennyire nem lehetsz buta. Megkapták a tizenegyest, de ELVETTÉK tőlük a GÓLT... Melyiket választanád? Gól vagy tizenegyes? No? Innentől ignore, baszod:D
  • Takezó
    #11252
    pedig hiába ugyanaz a tett, ha más az indíték és a helyzet...
    például ha véletlenül megölök valakit, nyilván kevesebbet fogok kapni, mintha szánt szándékkal feldarabolok egy csecsemőt... vagy szted az is ugyanaz???
  • Takezó
    #11251
    mondom, okés lenne, ha valóban negatív hős lenne... de NEM, mindenki sztárolja... már az is szégyen, hogy Uruguayban így tesznek, de hogy még Európában is körbenyalják a heréjét, az egy rossz vicc...
  • mflex #11250
    Jól döntött a ferdeszemű :)
  • kaposi1
    #11249
    Aztán?
    Nagy dolog hogy eltiltja.
    Láttunk már ilyet ezen a VB-n!
  • IMYke2.0.0.0
    #11248
    Volt már rá példa - gyakorlatilag [és az elmúlt időszak bírói tévedéseinek fényében "reális" is lehetett volna] állíthatta volna, hogy a vonal mögül tenyerelt/kétkezelt.
    Egyébként, elsőre én is így láttam.