14374
Foci VB 2010
  • desigo
    #11369
    nah Németország nemsokára búcsúzik
  • bubu13
    #11368
    A Fifa Sneidernek adta az első Holland gólt. Ezzel Sneider is 4 gólos
  • chalezlopez
    #11367
    Ja olyan is volt.
  • Zenszkij
    #11366
    Igen, körülbelül 2 másodperc leforgása alatt került akcióba. LOL. Na mentem meccset nézni. Hajrá Argentína :):).
  • Sabcsee
    #11365
    az a pillanat amikor képes vt a kihagyott büntető után odaállni télleg naon drámai volt
  • banok
    #11364
    itt van egy rakás stream a mai meccsekhez (is)
  • Takezó
    #11363
    Így van.
  • [HUN]FaTaL
    #11362
    Akkor meg nincs les.
  • Nagylaci
    #11361
    Igazából röviden, tömören itt az van, hogy Uruguay a fennálló szabályok alapján teljesen jogosan jutott tovább. A baj az, hogy ennyire sarkított helyzetben a szabályok nem bizonyultak megfelelőek. A legtöbb sportban a sportszerűség akkor lép be amikor - mint itt - a szabályok valami miatt csődöt mondanak.
    Tehát szerintem Uruguay továbbjutása szabályos, de rendkívül sportszerűtlen volt.
  • Takezó
    #11360
    Most néztem újra: a kapus ütötte oda neki a labdát...
  • Gabe18
    #11359
    Akkor valószínű.
  • IMYke2.0.0.0
    #11358
    Szerintem, abból indulsz ki - és tévesen - hogy Mempsah (5) Appiah-nak akarta fejelni a labdát...
    ...de ő kapura fejelte volna [első szándékkal], és csak később, amikor már Suarez és társa BENN ÁLLTAK a kapuban, került akcióba Appiah.
  • Gabe18
    #11357
    Ezt a marhaságot kéne a fociból kitörölni,és a videóbíróval tisztázni a helyzetet.Hát nevetséges hogy van egy szabály,de ha én éppen ugy látom/nem látom,akkor az a szabály nem számít.
    Az egyik bíró még az egyvonal előtti szitut is behúzza lesnek,mert jaj inkább legyen szabadrúgás,mint egy gól az én hibámból.A másik a fél méteres lest elengedi mert belefér az,támadó foci.Hát igy örökké csak vita lesz.Igaz a Fifa szerint ez a jó,mert a szurkolók szeretik megvitatni a helyzeteket.Ez már no comment kategória...
  • stonesour
    #11356
    Ezeket tettem: Német Argentin, rendes játékidőben döntetlen
    Német Argentin, 10,5 től több szöglet lesz
    Paraguay Spanyolország, Spanyolország nyer a rendes játékidőben.



    500- ból 3500 ha bejön. Szerintetek?
  • IMYke2.0.0.0
    #11355
  • Nagylaci
    #11354
    Amúgy Özil - Özil über alles! Szerintem mi ma ugyanannak a csapatnak fogunk szurkolni... :D
  • Zenszkij
    #11353


    Akkor is les. Mit nem lehet ezen észrevenni.
  • sz4bolcs
    #11352
    Még itt is azon folyik a vita videólassítgatás printscreenezés után, hogy les volt-e vagy sem, akkor nem lehet, hogy ez a 'les' beleesik abba a kategóriába, amit a játékvezetőnek engednie kell a támadó foci elősegítésének érdekében?
  • Nagylaci
    #11351
    Az a baj, hogy iszonyatosan sarkítod a kérdést. Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy a les ezen a szinten szabad szemmel nem megítélhető. A partjelzőnek csupán a két szeme áll rendelkezésre a leshelyzet felmérésére. Na ez az eszköz azt hiszem mindannyian tudjuk elég pontatlan... Szóval egy olyan leshelyzet ami kívül esik a mérő műszer érzékenységén (emberi szem) nem les. De szerintem ez evidens ezt mindannyian tudjuk.
  • Gabe18
    #11350
    Legjobb a Fifa megint.Akik az egész cirkuszt lehűthetnék azzal hogy bemutatják hogy les volt.Tehát végül is a leghelyesebb az volt hogy a 11-esek döntöttek.
    Ja,csak ehhez be kéne ismerni hogy megint bírói hiba volt,vagy legalábbis egy olyan szituáció amit a bíró-partjelző már nem tud szabad szemmel megítélni,kéne a videóbíró,a visszanézés.Na azt már nem,inkább kuss legyen,megvan nekünk az afrikai tragédia amin mindenki sajnálkozhat,Suarezt elmeszeljük majd vagy 3 meccsre a kis rohadékot,és minden ok lesz...
  • gercse
    #11349
    jobban megnézed, felnagyítod, behúzod a vonalat, a ghánainak előrébb van a lába, persze korántsem tudjuk, hogy valóban pontosan a labda elfejelésekor készült-e a kép
  • Takezó
    #11348
    tudom, azért mondom, hogy ez fura, hogy másképp ítéljük meg: )
  • Takezó
    #11347
    Előfordulhat az is, bár azt gondolnám, most könnyű ezt mondani, de valójában neked is a zérushoz konvergál a nagy kapcsolatod a profi focival. Mondjuk haver hívott már meg sörre egy laza hétvégi foci után?; )
  • Gabe18
    #11346
    Nekem meg nem...
  • Takezó
    #11345
    meg a mögötte álló védővel
  • kaposi1
    #11344
    Chalez!
    Maradj inkább a szimulációs game-nél abban igazán jó vagy!
  • [HUN]Crassus
    #11343
    erről beszéltem.....simán szakadhatott volna a szalag......
  • Gabe18
    #11342
    Még mindig nem az a kérdés hogy ezt lehet látni/nem lehet látni,hogy lehet látni.Hanem hogy LES VOLT.Tehát a játékvezető HIBÁJA csinál hőst (negatív-pozitív értelemben ki-ki hogy lája) Suarezből,mert már rég szabadrúgás kéne legyen kifelé.
    Ti itt keresztre feszítitek Uruguayt egy olyan szituációért aminek a szabályok szerint meg se kellett volna történnie.Csalás kiáltotok meg igazságtalanságot,miközben a legnagyobb igazságtalanság az lett volna ha be nem fújt les után Ghána a hosszabításban nyer.
  • Nagylaci
    #11341
    Igazából ez egy olyan les ahol még a lassításból is nehéz megállapítani, hogy az volt. Szerintem minden a focit rendszeresen néző ember tudja, hogy a les egy olyan szabály ami bizonyos határok között akció közben megállapíthatatlan.
    Amúgy szerintem az is "kemény", hogy páran a lest kifogásolják, de a szándékos kezezés az rendben van. Ti tényleg nem érzitek az óriási aránytalanságot?!
  • chalezlopez
    #11340
    Azon tűnődhetsz, de egy a biztos, hogy több mint neked.
  • gercse
    #11339
    a kapussal egyvonalban van, de az csak egy ember, nem elég
  • Solten
    #11338
    Melo-nak van meg par szep mozdulata egyeb meccsekrol (karaterugas az ellenfel fejere, stb), nem 100-as az ipse.
  • Takezó
    #11337
    minden offense nélkül érdekes, hogy nekem egyértelműen egyvonalnak tűnik
  • Takezó
    #11336
    Azon tűnődöm, neked vajon mennyi közöd van a profi focihoz: )
  • IMYke2.0.0.0
    #11335
    Volt ennél durvább esemény is eddig, a VB-n, piros nélkül.
  • IMYke2.0.0.0
    #11334
    Ha ezt egy vuvuzela-hangorkánban, meccs vége felé kifáradóban lévő oldalbíró [akárcsak a 0.22 méteres les esetében, amikor még helyzetből adódóan sem volt esély] 10 esetből csak egyszer is befújja lesnek, akkor esküszöm, küldök neked egy dedikált vuvuzelát :)
  • chalezlopez
    #11333
    Az akkora piros mint a huzat! Pepe is megérdemelte volna amikor megtaposta Melo-t, viszont a meccsen láttotak miatt mindkettőt akár több mérkőzéstől is el lehetett volna tiltani. Azok ott ketten ölték egymást!
  • sz4bolcs
    #11332
    Ha szigorúbb a bíró, akkor ilyen eset után fejlövést ítél valami lassú golyóval. :)
  • Gabe18
    #11331
    0.24,de nyilván ezen nem látszik egyértelműen.

    Itt viszont szerintem jól látszik hogy a Ghánai előrébb van mint az Uruk,és mivel ő fogja kapura rúgni a labdát,innen minden tárgytalan...

  • sz4bolcs
    #11330
    Bakker, ha az nem ér pirosat, hogy a földön fekvő játékost elkezdi taposni az ellenfél, akkor nem tudom, mi... :)