14374
Foci VB 2010
  • Zenszkij
    #12654
    Zárjuk le egymás cseszegetését. Itt a baráti jobbom.
  • Breki33
    #12653
    itt semmi határeset nincs

    Én speciel nem utálom a hollandokat, de ez les volt

    #12651
  • Zenszkij
    #12652
    Ebben az a szomorú, hogy valóban les volt. Erről kár volna vitát nyitni. Viszont nincs olyan ember, aki ezt a partvonalról 100% biztonsággal megállapítja.
  • Breki33
    #12651
    Egyébként, hogy rövidre zárjuk aki így sem látja nézze meg 3D-ben ott direkt behúzzák a vonalakat lehet magyarázgatni de egyértelmű



    De természetes az is hogy ez élőben nehezen észrevehető volt, van aki még így se tudja miért les :P
  • DRFlame
    #12650
    Mit fejezzek be?
    Hülyeséget írsz, ezért kijavítalak, ennyi.
  • G_ArchAngel #12649
    Nem lehetne befejezni?
    Kb. a jatekvezeteok 50%-a latta volna ezt lesnek, a masik fele nem. Meg az indexen sem lovagolnak ezen annyit, pedig ott igazan utaljak a hollandokat a VB cikkek iroi.
    Az egyertelmu leseknel nem volt ekkora hiszti itt az SG-n, mint ennel zavarasnak beillo hataresetnel.
  • Breki33
    #12648
    Ez nem kifogás ember, hanem ez a szabály
    És azért ez esetben eléggé jogos ugye hogy nem tétlen



  • DRFlame
    #12647
    Csak a 10 játékos többnyire nincs lesen, így szabályosan zavarja.
  • G_ArchAngel #12646
    A kapusokat kb. 10 jatekos zavarja a meccs alatt, eleg hulye kifogas, bar tisztaban vagyok vele, hogy letezik ilyen kitetel...
  • G_ArchAngel #12645
    Ezen picit pityeregj, de kb. minden csapat jatekosai kozott lehet talalni mas orszagbol szarmazo felmenoket.

    Mi nalad a kovetkezo? Az a nemet es holland focista, akik kek/zold szemu, feher boru, szoke haju es legalabb 185 cm magas?
    Amugy mar kicsit idegesito az arja szemleletmodod, egy kicsit figyelmesebb moderator reg kivagott volna az SG-rol.
  • Mor3llo
    #12644
    Szerencsére a nagy része még mindig "teljesen" német.

    De ha már nincs másba kapaszkodni
  • G_ArchAngel #12643
    Tevedes, les az, amit a jatekvezeto annak itel. Nem az SG-s szaGertok:)
  • Breki33
    #12642
    És azért nem les? :)

    kapus zavarása mond vmit?
  • Jacek
    #12641
    nekem az egyertelmu les ahol elso ranezesre azt mondom hogy les, ez az volt:) be ir istam egybol tegnap este..
  • Breki33
    #12640
    persze

    Ha bekarikáznám akkor meg a karikát nem látnád

  • G_ArchAngel #12639
    Mondjuk ebbol a szogbol latszik leginkabb, hogy azzal a labbal soha nem fog kapura loni ebbol a helyzetbol.
  • Takezó
    #12638
    és látszik, hogy semmije nem lóg be: )
  • Zenszkij
    #12637
    A lengyel-török-bosnyák-brazil-osztrák-ghánai vegyesfelválogatott ma elbukik remélhetőleg.
  • Breki33
    #12636
    Csakhogy ebben az esetben nem fogsz találni ilyen pillanatot mivel a játékos ebben a negyed másodpercben nem mozdult el.

    Csak kíváncsi voltam mikor esik le neki ez mikor tekergeti :P

    Egyébként itt van ez bár nincs szögben, de jól látszik, hogy a játékos már akkor így áll, lehet is látni előtte hogy direkt ott áll meg és kéri a labdát


  • IMYke2.0.0.0
    #12635
    "németek szarok voltak, és csak csalással meg szerencsével nyertek"
  • desigo
    #12634
    milyen szomorú,hogy a fele nem német...
  • IMYke2.0.0.0
    #12633
    FIFA.com - The Laws of the Game - ezt ideje lenne kötelező olvasmánnyá tenni a fórumozáshoz...
  • Takezó
    #12632
    Ha félig-meddig az amerikai fociban használt rendszert vezetik be, akkor is nyilván benne lesz a tévedés lehetősége, de az tény, hogy csökken az esélye, és az jó.
    Bizony, mindjárt jönnek a "németek szarok voltak, és csak csalással meg szerencsével nyertek" jellegű kommentek:D
  • Breki33
    #12631
    A képet nem én készítettem, de tessék tekerd vissza azt a negyed másodpercet :P
  • G_ArchAngel #12630
    Amugy kevesebb, mint 10 ora van csamcsogni ezen a teman, mert este mar a nemeteket lesz divat fikazni, ugyhogy huzzatok bele...
  • G_ArchAngel #12629
    Igen, ezekben az a poen, hogy elkezded frame-enkent nezni a mozgokepet es biztos talalsz olyan pillanatot, ahol vagy egyertelmuen les, vagy meg pont nem az.

    Most akkor kepzeld el ezt videobiroval: az ilyen eseteknel melyik kepkocka lesz a mervado? Orakig lehetne ezen vitatkozni, vagy lehessen golt megadni es torolni egy kesobbi szamitogepes elemzes utan is?
    Ez sehogy sem jo..

    Amugy a VB-n talan ez volt a legkevesbe lesbol szerzett gol, joval egyertelmubbeket is elneztek mar.
  • Takezó
    #12628
    Aha, és az a labda nem mozdult el már egy picit a játékos lábáról? Egy negyed másodperccel tekerjük vissza, és voilá! Nem les.
  • gercse
    #12627
    így van, Faragó is mintha azt mondta volna, hogy nem les, mikor látta ezt a lassítást, mondom, mi a les, ha ez nem?
  • Breki33
    #12626
    Ez biza les

    Csak azért írok mert neked ezek a leses dolgok vhogy nem jönnek össze
    lásd korábban az olasz meccsen lévőt nézted el, akkor nem szóltam itt.

    De ez megint tévedés
    Ha a támadó bármelyik testrésze - kivéve a karjait - belóg, akkor les és nem egyvonal, itt a láb az elsődleges tényező, tehát itt hiába van a törzs úgymond egyvonalban, a láb előrébb van.

    hogy pontosan idézzem

    "az új lesszabály szerint, ha a támadó játékos bármelyik olyan testrésze, amivel gólt tud szerezni előrébb van (a támadó szemszögéből nézve a pályát), mint az utolsó védő", akkor biza les. Ugye pl a karokat nem számolják.

    De hogy egy hozzáértő bírót is idézzek

    "A vegen mutattak a szokasos lassitast a lesvonal behuzasaval, ott egyertelmuen belepett egyik labaval a sotetitett teruletre, tehat a leshelyzet megvolt. Az pedig, ha a kapura tarto labdat a kaputol nehany meterre atlepi egy jatekos, ugy, hogy meg a lassitasbol is nehezen lehet megmondani, beleert-e, nekem nem kerdeses, hogy megzavarja a kapust.
    Azt el tudom fogadni, hogy a partjelzo esetleg a leshelyzetet nem latta annak, mert az nem volt egyertelmu, a teveben is kellett hozza a lassitas, sot, a kikockazas is, tipikusan az volt, amirol beszeltunk par napja. De ha azt eszreveszed, viszont passziv lesnek iteled es amiatt nem adod meg, akkor ilyen esetben szerintem te is hibazol."

    Talán így jobban látszik




  • zsotesz
    #12625
    baaz, írni azért megtanulhatnál
  • USAMEN POWER
    #12624
    Nem vagyok se csay (nézzél adatlapot), se hozzá nem értő. Továbbá (#12613) eleje.

    Nem vagyok nagy focirajongó mint itt jópáran, EB - VB -ket, és a számomra érdekesebb meccseket nézem, viszont se többet se kevesebbet. VB elött átnéztem a csapatokról hogy kb. mit lehet tudni, továbbá sokmindent láttam, és ezek alapján írok véleményt is. Elhiszem hogy az ide írok 60 % -a többet kapisgál nálam ez van, szépen kielemezted nekem a kérdésemre a választ, viszont a véleményemet nem tépted ki gyökerestül. (Tudtam hogy nem lesz 100 % igazam.) Szóval a játékosok, és a tartalék megvan, a probléma forrása pedig visszavezethető a szövetségi kapitány / edző -re (kivétel az Angolok, ők szartak az egész VB -re) ? Szóval az összes kiesett nagycsapatban meg lett volna az erő, és a vezetőség hibázott ? Egyet értek. Ezek után viszont tartom az eddigi véleményem a témában, és mint te is írtad, a Hollandok szerencsével jutottak el idáig.

    A hibákat normális esetben javulás követi, a következő szerencse / hiba pedig egyelőre nem lesz, abban biztos vagyok. Na jo8 !
  • fergusonpapa
    #12623
    énis le regéztem dolgot.

    én német holland döntöt akarok látni,remélemutobbi nyer =)
  • fergusonpapa
    #12622
    Spanyolok mitöl lenének jók??hollandiát h lehet igy lenézni azt nem értem??spanyoloknak enyhén fujt utobi két mecsen a biro...én láttam semleges nézöként és aki látta tudhatja h azért szépen viték a birok nekik a szekeret..bárem csoda folymatosan reklamálnak.a németek meg nagyon jók de hollandia se rossz.akárki nyer megérdemli.csak ne spanyol legyne döntöben.undorito szar csapat.többet reklamálnak 1mecsen mint cronalo 100év alat..
  • Gabe18
    #12621
    Kikről beszélünk?Szerintem olyan nagy titok nem volt.

    Franciák:Hülye edző,nulla csapatmorál.
    Olaszok:átalakuló csapat,nagyon nem jött be.
    Angolok:Formán kívüli sztárok,kötelezőt igy is kiszenvedték,németek ellen ki lehet esni.
    Argentínok:Nulla edző,kötelezőt igy is hozták,németek ellen ki lehet esni.
    Brazilok:ott nem tudok konkrét hibát,de a hollandok ellen benne volt hogy ki lehet esni,addig meg simán hozták ami kell.
    Portugálok:Szokás szerint túlsztárolva,szerintem nem olyan jó csapat mint tartják.
    Afrikai csapatok meg hozta amit várni lehetett.Erő van,technika a nagyobb sztárjaiknál van (az ismeretlenebb játékosaik meg sokszor nagyon bénák),de taktika terén továbbra is hadilábon állnak hiába a sok európai edző ott.
  • fergusonpapa
    #12620
    néztem a komenteid,enyhén összevissza beszélsz.

    párat kiemelnék.."jövöre kise jutnak"ismereda focit,látomcsak fikázni jársz.

    a másik nagy oriditoan hangos a hülyeségtöl megjegyzés..hogy nem érted mi zavarta nagy csapatokat..

    figyelj már mond meg ha csaj vagy megértem.megalasz egy nagy nevet plbrazilia akkor már ugy gondolod jaj nekik adjuk az aranyat.semit nem tudsz hátéröl se az edigi vb-röl esetleg eb-kröl.vagy legalább olvasnál és tájékozodnál..nem mondanál ilyen hülyeségeket.mert ugye a csajok látják Eb-t spanyolok nyerték nekik szurkolnak.vagy meghalják h brazilia az fasza...rosszabb esetben egy joképü focista miat dobog mega szivük 1 csapatért (egy imserösöm japának ezért drukolt)de népszerübb portugália ronaldo miat...emelet emliteném a divat drukereket akik mindig az adot legerösebb kerettelrendelkezö vagy legjobb formában lévö csapatnakországnak drukol.és van a vérbeli szurkolo aki ért is hozá.

    na ilyen emberek vannak.dönsd el hova tartozol...de sztem semmi képed nincs aról hogyan megy a foci.

    elsö szabály.

    hogy goljra játszák nem helyzetre se piros lapra.GÓLRA.

    lásuk a nagy csapatokat miért zugtak ki.

    Brazilia:

    a dunga általátvet vállogatot telejes változáson ment át.brazilia ires a teknikás játékosairol és a joga bonitorol.játékosan trükösen és persze látványosan játzsotak mindig..duna azt gondolta menjünk az eredményre..ezis képes egy olasz-német hadrend szeritn játszani,csak az eredméy..tévedt.miért??mert nem ez volt eddig a válogatot erösége.nem 1-2 év alat fog ez megváltozni.és láthatuk leszerepeltek.alig birtak az elenfélel.emelet nem hivta meg ronaldino aki egész szezonban jo teljesitméynt nyujtot h bekerüljön.sebaj..majd leközebb

    Argentina: ö nem szerepeltle.de egyetlen hiba a taktikai hátér volt.és messi rossz szerepköre.jó játékos de még ehez fiatal hogy ö huza a csapatot.de nembaj maradonna ah nem mond le jó lesz ez =)

    Portugália:Számomr anagy csalodás volt.ronaldo játékát szeretem emberileg neméppen de itt amikor tudta bizonyitota felnö a csapatkapitány szerepkörhöz..de aza baj h csak NÉHA.emelet nem voltak megfelelö társai és roszs taktikai szerepkör jutot midenkinek.miért??

    hiányzot a csapatból veloso szürü játéka.a rövid gyors paszos játék.nem pedig az ivelgetés(sajna ezt látuk)részletezhetném még de csak felhuzna.ugyhogy..annyi elég h szar edzö.

    Olaszország: elvénültkeret.ez mident elárul.h a keret nagyrésze juventusos.és számos tehetséges fiatal bizonyitási lehetöséget se kapot.debelátáka hibát.reméljükleközelbb

    Franciaország:számomra legjobbna utált csapat.a fegyelem hiányzot .emlékszünka chelasea edzöjére??Grantra.ö is kiváolo szakember DE fegyelmezni nem tud.és láthatuk többször mi az eredmény.egy edzönek legyne tekintélye.és tudja kezelni mentálisana csapatot.ez nem ment.pedig elkel ismerni igencsak elvannak látva franciák teetséges játékosokkal.Eb-re tuti összeszedik magukat.

    Anglia:számomra legnagyobb csalodás.azt hitem capelo összeszedi csapaotot ami megtörtént.de amint elkezdödöt VB csoportkör.már elkeztéka nyögvelelös játékot...azt nem birom felfogni h mikor németek elen is rövid paszos játék ment.tudtak támadni.akor minek váltotak ivelgetésre??ez az idö elmult..nem jön be..megis érdemelték a vereséget.megnem adot gol ide vagy oda...legnagyobb probléma számomra az h vannak angliának klaszisai. ennyi nem kéne 1 csapatban.nem értem h miért nem kapot a fulham támadoja is lehetöséget.vagy számos más kiválo fiatal akik premiershipben játszanak.amásik ok még a sérülések.nem kelemes mikor a védö sor terry kivétellével lesérül..

    nos sztem ezek a nagy csapatok amik lezugtak.ilyen ritkán volt de bekel valani,brazil olasz francia várhato volt migportugáloknál fejem fogtam.az angolok meg megkapták az idei vb legjobbb csapatátelenfelül...akiket rühelek a világválogatotsága miat elkel ismernem a legjobb és legszebb focit játszák..

    ezt olvasva remélem rájösz h a foci nem a nevekröl szól nem csaka pénzöl és számos ok befolyásolja 1 mecs kimenetelét.ha ilyen kiszmithato lene a foci midenki nagycsapatokra tenne és halálra keresné magát.és nem csupán a véletlenrölszolt és szerencséröl h hollandia eljutot idáig.


    Hollandia erösége sztem az h mindig is voltak játékosaik akik top csapaotkban játszanak és ez az Ajaxnak föleg köszönhetö a játékos nevelés.és másabb kis klubbé is persze de föleg ennek klubban aki iylen magasraemelte holland foci játékosait.és most ezek a játkosok megint kezdenek beérni.mindig közel voltak a célhoz és készen álltak mertveretlenülviszik végig mindig a csoportot.és a selejtezöt de mindig a szerencsén mulik h kiesnek..vagyis balszerencse nekik...most van szerencse is és Braziliátis jogosan verték meg.uruguayt szintén.szlovákiát is.sztem szlovákia nehezbb elenfél volt mint brazilia..na mindegy llényeg h sztem megérdemli h döntöt játszon.



    na késö este kimeritö választ irtam.van bene helyesirás.leszarom kiirtam magambol =) de utálom mikor valaki ilyen nagyképü és gyerekes és nem ért hozá.
  • USAMEN POWER
    #12619
    "Ha annyira erősek lettek volna nem estek volna ki" ---> Erre én inkább azt mondanám, hogy nem hozták az elvárt formát. És itt a nagy kérdő jel, hogy miért ? Amúgy meg ha a Németek nyernek a Spanyolok ellen, akkor 100 % hogy ők nyerik a VB -t, tulajdonképpen aki a mai meccsent viszi, az viszi a trófeát is. (Szerintem, de szívesebben hagyom ki a találgatást, ha már a Brazilokon is buktam...)
  • Gabe18
    #12618
    Ha annyira erősek lettek volna nem estek volna ki...Közepes sorsolása volt a Hollandok,volt benne gyenge is,közepes is,a Brazillal meg egy nagyon erős is.

    Amúgy a németek pont itt vannak a legnagyobb bajban.Ugyanis olyan ágon hogy Angol-Argentin-Spanyol-Holland,hát szerintem nem lehet VB-t nyerni.
    Előbb utóbb bejön egy gyengébb meccs,egy rosszul kifogott nap.Márpedig ezek közül egyik ellen se lehet ezt megengedni.
    Mióta 16-os egyenes kieséses szakasz van nem hiszem hogy lett volna világbajnok aki 4 ilyen elit csapaton át jutott volna oda.Mindenkinek volt legalább egy könnyebb meccse.
  • USAMEN POWER
    #12617
    A Magyar picsák formásabbak.
  • Banano
    #12616
    Mellesleg grat.:
  • Banano
    #12615
    Ki fogja vezetni a vb döntőt? 1.80-as pénzt fizetnek Howard Webb-ért...szerintetek?