14374
Foci VB 2010
  • Monoton
    #9317
    Vágner szerint ha a vébére bevezették volna az hatbírós rendszert - amelyet az előző szezonban már teszteltek Európa Ligában, a következőben pedig a Bajnokok Ligájában és Eb-selejtezőkön is alkalmazni fogják - akkor az angol-német meccsen nem lett volna probléma Lamprad góljánál (ebben a rendszerben ugyanis a két plusz bíró az alapvonalnál helyezkedik el).

    "Legközelebb jövő nyáron kerülhet sor a szabálykönyv megváltoztatására. A FIFA-nak most fel van adva a magas labda, a következő alkalommal vélhetően fajsúlyosabb módosítások születnek, mint hogy legfeljebb két centiméter vastag lehet sípcsontvédő rögzítésére használt szigetelőszalag" - tette hozzá Vágner.
    /origo.hu/
  • mflex #9316
    Amíg Blatter lesz ott az "ész", addig ilyen nem lesz, ez is olyan segg hülye, mint az F1-ben Mosley volt.
  • morleone
    #9315
    nem értem, hol a hiba okostóni? :D
  • Tetsuo
    #9314
    Akkor inkabb chip a labdaba es tanulj meg helyesen irni! ;)
  • morleone
    #9313
    szerintem elég lenne egy chip a labdába, ami jelez ha átmegy a gólvonalon. most nekem ne álljon a meccs, míg a videóbíró eldönti mi történt, jó ez a rendszer ahogy van, tökéletes úgysem lesz. történtek már cifrább dolgok is... :D
  • Mighty
    #9312
    Már miért kéne olyan alacsony osztályban video bíró? Nem hinném, hogy a tennis, hoki vagy bármelyik más sportban (ahol van ilyen lehetőség), volna az alacsonyabb osztályokban is videobíró.

    Ha rajtam múlna, akkor kötelezővé csak a nemzetközi tornákon esetleg a nemzeti bajnokságokban tenném.

    A technika már megvan (rahedli kamera veszi az eseményt). Csak egy plusz ember kell, aki vitatott esetnél ezeket visszanézi. Ha van bizonyíték arra, hogy téves döntés született, akkor jelez. Ha nincs, akkor meg megy tovább a játék a pályán született döntés érvényben maradásával. Ahogy az NFL-ben is van.
  • baaka
    #9311
    Ja azt láttam én is és az tényleg a Magyar zászló volt!(címeres)
  • DeerHunter01
    #9310
    Német - Argentína meccs kemény lesz :D
    Kiváncsi vagyok kinek nem fogják megadni majd a gólt , és hogyan reklamálnak fordított helyzetbe
  • Takezó
    #9309
    Nem egészen. Egyrészről Koreában kizárólag a spanyolok elleni meccsükön volt kétes ítélet (az olaszok csak rinyáltak, mint ahogy most is azt tették a szlovákok elleni meccs után, nézd csak meg újra azt a bizonyos nyolcaddöntőt). Argentínának mind a négy meccsén segítettek.
    1) Nigéria: az egyetlen góljukat úgy szerezték, hogy lefogták azt a védőt, akinek el kellett volna érnie a labdát.
    2) Korea: éppen akkor, amikor nyomott Korea, 3:1-re módosították az állást egy gyönyörű lesgóllal. A negyedik, mindent eldöntő gól előtt pedig egy nem létező szabálytalanságot fújt le a bíró a középpályánál, amiből indulhattak.
    3) Görögország: kézzel visszatették az érkező ember elé a szöglet után.
    4) Mexikó: viszonylag kiegyenlített meccsen abszolút szabálytalan gólt adtak meg úgy Argentínának, hogy a bíró tudta, hogy les volt. Nem igaz, hogy önkényesen nem dönthetett úgy, hogy hallgat az igazságérzetére, mert Webb már bemutatta tavaly a Konföderációs Kupán, hogy lehet ilyet. Eltiltották Webbet? Nem. Rosetti csalt? Igen.
  • poppe
    #9308
    színészkedést simán utólagos vizsgálattal, 1-2 meccses eltiltással

    (+kakának szólhattak volna, hogy játszhat az előző mérkőzésen)
  • a.carkey
    #9307
    Na ez az. Hasonló miatt akarták eltörölni a lest márciusban, és szerintem jöhetett volna a videobíró, mert nem lett volna necces szitu etekintetben. Mondjuk, a szöglet körüli lökdösődéseket kéne még büntetni, ill a színészkedést (ezt mondjuk úgy, hogy nem tiszta 90 percet játszanak).
  • poppe
    #9306
    pont ezt mondom... de utólag hogy lehetne megadni? kapus azt mondja h befújtak, már meg se próbálta kivédeni, védők azt mondják befújták, már nem próbáltak szerelni...
  • a.carkey
    #9305
    Mondjuk most verjük itt a nyálunk, hogy megadtak egy lesgólt, de azért számoljuk már meg, hogy ált. hány nem lesgólt nem adnak meg lesre való hivatkozás miatt!
  • a.carkey
    #9304
    Nem azért, de hol volt itt csalás? Attól még, hogy a bíró vak, a pj meg dagadt és nem bír futni, hol volt itt csalás?
    Ha DAfrikát benyomták volna a legjobbak közé, és mindezt bírói segédlettel, vagy netán onnan jutnak még tovább, bírói segédlettel (mint Koreában Korea), na az csalás. De ez így semmi más, mint egy rossz rendszer továbbműködtetése. Kb. mintha még mindig gőzmozdonyokat eröltetnék a fejlődés ellenére a szuperexpressz ellenében.
  • poppe
    #9303
    de pl egy tegnapi esethez hasonlót hogy lehetne kivizsgálni? mondjuk ha milliméterekről lenne szó... úgy, mint a teniszben? mert akkor tökéletesen felülről kéne venni, és a kapufától lehet nem is látszódna..
    meg egy lesnél, mondjuk ha befújják, és a védők megállnak, de a támadó berúgja? aki a gólt kapja, az mondhatja h megálltak, mert lefújták...
  • 5w0rdf15h
    #9302
    Persze hogy nem kommentálják, azzal a saját tévedésüket ismernék el, hogy ilyen nyomorék bírókat szedtek össze....
  • Takezó
    #9301
    legyen meccsenként egy, és sztem reálisan megoldható anélkül, hogy sok időt kúrnának el, mint az idióta Super Bowlon meg ilyeneken...
  • Megtörhetetlen
    #9300
    Nyugi én sem nyertem még vele, jól elrejtették a nyerőket a kis mocskok... :S

    A tegnapi meccseket meg inkább nem is kommentálom, úgy kompletten a VB-től ment csak el a kedvem ezek után.. .Így nézzem, így drukkoljak, hogy aztán lehet a bíró kedve szerint kikapunk, csak mert CSAK, mert ő vak?....
    Áhh gyerekek ez nem Afrika miatt katasztrófa hanem emiatt katasztrófa...
  • poppe
    #9299
    vicc topikból

    A francia és az olasz csapat tagjai tegnap közösen meglátogattak egy fokvárosi árvaházat.
    -Szívszorító volt látni a szomorúságot és a reménytelenséget az arcukon.Próbáltuk őket felvidítani, mosolyogtunk rájuk, játszottunk velük, de hiába. - nyilatkozta a 6 éves Nelson Dzsabalala.
  • analfa
    #9298
    Igazatok van mind a kettőtöknek. A Francia válogatott is, amikor felsorakozott.. egyetlen egy fehér játékos sem állt a pályán, pedig azért a Franciák, ha jól emlékszem nem fekete bőrűek. Én tegnap iszogattam a Sopronim, és fogtam a fejem a tv előtt. Legalább nyertem volna a sörömmel, de még az sem jött össze..
  • kaposi1
    #9297
    Inkább valaki találna rá az előadó cím párosításra.
    Többre mennék vele!
  • G_ArchAngel #9296
    Mig a focinak van tortenelme, addig az amerikai focit csak szimplan loptak a rugbybol, de mivel a kislanyoknak fajt az utkozes, elkezdtek protektort hordani, ami miatt szamos ir es ausztral sportvicc alapjava valtak...

    Nem kellene az egesz vilagon legnepszerubb sportot egy beltenyeszet, mas orszagok altal lenezett szorakozosahoz hasonlitani.

    A masik, hogy bar igazad van es jogos a felhaborodasod, de azert ez kicsit eros:
    "ki se tudnak állítani egy rendes német csapatot, mindenféle jöttment nemzetiségű emberekből van összefoltozva a nationalelf"

    Mondod Te ezt angol szurkolokent?
    Az egesz PL-bol alig lehet osszeszedni egy valogatott keretre valo angolt...
  • Zenszkij
    #9295
    Kedves szurkoló társaim! A tegnapi két világbajnoki nyolcaddöntő elkeserített. Az angol gól egy nevetségesen szánalmas bírói hármasnak köszönhetően nem lett megadva. Ezt követően lehet pampogni, hogy de úgyis 4-1 lett. Az élet nem ilyen. 2-2-nél az angolok nem támadtak volna ki, egészen más meccset láttunk volna, minket angol szimpatizánsokat ettől megfosztott. Amúgy gratula a németeknek, de azért az is jellemzi már a mai modern focit, hogy ki se tudnak állítani egy rendes német csapatot, mindenféle jöttment nemzetiségű emberekből van összefoltozva a nationalelf. Még ha lenne benne kettő külföldi, de könyörgöm kevesebb a német a csapatban mint a többi! Szerintem ez elég szomorú. Számomra abszolút unszimpatikus ez a csapat, de ez a MODERN futball.

    Ami ezt a meccset követte az maga volt a gyalázat. Az argentinok lesgólja gusztustalan magasságokba emelte az un-fair játékot. Mint tudjuk az első gólt a legnehezebb meglőni, de nem abban az esetben, ha Rosetti 3 méteres lesgólokat megad. Könyörgöm, minek ide foci szabálykönyv? Legközelebb mi lesz, felveszik kézbe a labdát beszaladnak vele a kapuba és gól? Innentől kezdve ez a világbajnokság számomra a csalások, az afrikai folklór duda és a hiányérzet rendezvénye.

    Amúgy az amerikai fociból kéne szabályt behozni. Van 2 challeng-e egy csapatnak. 2 alkalommal kérhetik valamilyen szituáció videóbírós megtekintését. Ezeknek a hamburgerzabáló amerikaiaknak van ennyi esze? Blatter, Platini és a sok ingyenélő xar szemét takarodjon! Puskás öcsi állítólagos "lesgólját" a vb döntőn persze nem adták meg. Ezzel elvéve tőlünk a világbajnoki címet. Mi kell még ezeknek a majmoknak, kérdem én? Látszik nem a futball szeretetéért csinálják. Az ilyen takarodjon a fenébe...
  • IMYke2.0.0.0
    #9294
    Félidőnkénti maximális 3 "time out" jó lenne, szerintem.
  • Unreal1942
    #9293
    Az azért bonyolult lenne, de a nagyobb téttel bíró eseményeken mindenképp kéne valami megoldás.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #9292
    Ha be is vezetik a videóbírót, akkor ezt a technikai újítást biztosítani fogják majd egy Környe - Sárisáp NB3-as mérkőzéshez is? :)
  • Unreal1942
    #9291
    A videó bíró bevezetése elkerülhetetlen. Szerintem a következő VB-n már használni fogják.
    Nem kell lépten, nyomon belenyúlni vele a mérkőzésbe, de az ilyen vitatott esetekben az edzők vagy a csapatkapitányok, kikérhetnék.
    Vagy ezen felül a bíró, ha a partjelző teljesen ellentétes dolgot látott és erről meg van győződve. Félidőnként 1-2 alkalommal max.
    Járható út. Amelyik bíró meg ennél rendszeresen többet ront. Az alkalmatlan a feladatra.
  • Monoton
    #9290
    A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) közleményben jelezte: nem kommentálja a dél-afrikai világbajnokság vasárnapi nyolcaddöntőinek bírói tévedéseit.
    „A játékvezetők mérkőzés alatti döntéseivel kapcsolatban a FIFA nem tesz semmilyen megjegyzést” – áll a levélben.

  • IMYke2.0.0.0
    #9289
    http://www.mysoccerplace.net - ingyenes regisztráció után a fórumban tölthetők az angol/spanyol nyelvű HD meccsek...
  • Mighty
    #9288
    Az angol gól nem volt érvényes:

  • IMYke2.0.0.0
    #9287
    Az esti meccset láttam - Rosetti bekaphatja.
  • Tetsuo
    #9286
    Yeehaa!
  • Tetsuo
    #9285
    Ha nem angoloknal lett volna ez a hiba, hanem mondjuk Ghananal, akkor az angolok le sem szarnák.. igy (mivel ok olik bele a legtobb lovettat) beindulhat a diplomacia.
  • Tetsuo
    #9284
    Mint az F1-ben az oreg foszer vagy az angol kiralyno.. mind1iknek a halalat varjak.
  • Solten
    #9283
    Shearer: Csak egy ember nem akarja a gólbírót

    "Az egykori 63-szoros angol válogatott csatár, Alan Shearer a 4-1-re végződött német-angol nyolcaddöntő után azt mondta: szerinte mindössze egyetlen ember nem akarja bevezetni a gólbírót. A Newcastle legendája nem mondta ki, de szavaiból kivehető, hogy a FIFA elnökére, Sepp Blatterre gondol."

    Na igen, egy konzervativ gyoker all e vicc-szervezet elen, lathatoan meg is van az eredmenye...
  • Solten
    #9282
    A bírókon ment el a vébé legjobb napja

    "Az egész világ videóbírózik, ne maradjunk le mi sem!

    A kiváló világbajnokság legjobb napja lehetett volna a tegnapi, ha nem történik meg az a hihetetlen dolog, hogy mind a német-angol, mind az argentin-mexikói meccset elrontja egy megmagyarázhatatlan bírói szarvashiba. Mégsem annyira a bírók, hanem a FIFA vezetőinek botránya ez, ami belerondít az egyébként egyre jobb vébé hangulatába, videóbíró alkalmazásával ugyanis mind Lampard jó bíróarcnyival a gólvonal mögé vágódó lövése, mind Tévez kiáltó lesgólja kiszűrhető lett volna.

    A FIFA videózással szembeni merev ellenállása teljesen érthetetlen. Bár a foci nyilván élőben, stadionban nézve az igazi, a modern futball a tévéközvetítéseken keresztül létezik. A focit eltartó közönség 99,9 százaléka így egyre több szögből, egyre szebben lassítva figyelheti, hogy mi történt igazából, ezt ráadásul egyre több helyen meg is mutatják a stadion közönségének."
  • Speed092
    #9281
    ez denagy:D
  • IXEMGabeo
    #9273
    nem mondok erre a mai napra semmit...Argentína 3. szabálytalan gólja volt a vb-n...remélem a Németek elkapják őket, kezd idegesíteni, hogy ennyire megkönnyítik a bírók a helyzetüket...Rossettitől mindig félek nem igaz h még mindig engednek neki meccset!!! Mexikó előtt le a kalappal, hogy azért küzdöttek
  • cargame
    #9268
    Mikor meglattuk a kivetiton az emberreg ugy ujjongtak a magyar zaszlonak mint ha golt lottek volna :D:D
  • G_ArchAngel #9266