14374
Foci VB 2010
  • IMYke2.0.0.0
    #9357
    Mekkora királyság lenne, ha a döntőt kapná meg a magyar trió!!!
  • LasDen #9356
    remélem ezek után Kassai kap még egy meccset :D
  • IMYke2.0.0.0
    #9355
    Szerintem, olyan fejmosást kaptak az elkövetkező meccsek bíró-triói, hogy a legkisebb "gyanús" dolgot lefújják majd.
  • Voyager5
    #9354
    Az a vicc ebben az egeszben, hogy az lesz a legjobban picsan rugva, aki kitolta a lassitast a kivetitokre.
  • morleone
    #9353
    haláli! :D:D
  • limperatore
    #9352
    2006ban meg visszakapták grosso kamu 11esénél:D
  • IMYke2.0.0.0
    #9351
    A legnagyobb baj az volt, hogy miután és annak ellenére, hogy meglátták a digitális visszajelzést a hatalmas kijelzőn [mert ugye bőszen mutogatták nekik], a bíró nem vonta vissza az ítéletet [Rosetti, és a gólt - holott, Faragó Richárd is elmondta, a kezdőrúgásig megsemmisíthette volna a megítélt gólt!]

    A probléma ott van, hogy - és ezt az egyik szakértő is elmondta a közvetítés után - a bírók alkalmazottak, akik tévedhetnek, és bármennyire is belátják a tévedéseiket, a szabályrendszer és a FIFA miatt nem módosíthatnak... mert akkor ez a pénzre épülő hierarchia [akárcsak az ÖSSZES sportág] összeomlana.
  • USAMEN POWER
    #9350
    Amúgy várom a mai meccseket, kíváncsi vagyok hogy most tévesen állítanak ki valakit (az már nem volt egy ideje), vagy most mi lesz...
  • wednes
    #9349
    Igen, ezzel egyetértek. Ráadásul ketten tévedtek egyszerre, ugyanúgy.
  • USAMEN POWER
    #9348
    "A bíró, akinek ez a szakmája az tévedhet nyugodtan" ---> Tudod mit ? Ne tévedjen ! Nehogy már egy vak, vagy egy lefizetett majmon dőljön el minden ! A bíró azért bíró, mert neki kötelessége a két fél között helyesen ítélnie ! Tévedni minimálisat szabad egy bírónak (sztem), de akkorákat tévedni mint tegnap, nem kicsit volt felháborító.

    A kezelő, aki a visszajátszást elintézte a stadionban, jól tette.
  • USAMEN POWER
    #9347
    Italy - Spain ---> 3 - 1 -es Spanyol győzelem helyett, 0 - 1 -re győztek a sárgák ? WTF
  • [HUN]FaTaL
    #9346
    loooool :D
  • wednes
    #9345
    Mondjuk az is külön szánalom kategória lenne ha a kezelőt/rendezőt szankcionálnák emiatt. A bíró, akinek ez a szakmája az tévedhet nyugodtan, de egy másik személy akinek köze sincs a bíráskodáshoz annak meg "tarkón lövés" (képletesen) jár ugyan azért a dologért.
  • IMYke2.0.0.0
    #9344
    Hát ez tényleg óriási :)
  • mflex #9343
    Gyakori kérdések oldalon olvastam, a válaszon bexartam, azért ezt egyszerűbben is lehetett volna, szóval a kérdés:



    Segítenél, Mi az a les?
    :D:D szóval L/17 és nem nézek focit de az egyik barátnőm viszont függő tudja mi az a les, de nem tudta elmagyarázni nekem xD szóval srácok lányok, mijazales?


    1. Először is képzeld azt, hogy a Váci utcai Mango bolt felé tartunk Te meg én, azzal a határozott szándékkal, hogy te behatolsz az ajtón (futballkapu) és vásárolsz (gólt érsz el) valami cuccot Magadnak!

    2. Már nincs messze a zárás ideje, ezért Te (a csatár) nagyon sietsz, és kicsit előrébb haladsz, mint én, mivel ilyenkor amúgy is képtelenség Veled tartani az iramot.

    3. Na most. A bolt előtt áll négy eladólány (védők), akik azért vannak ott, hogy megakadályozzák a vásárlók (csatárok) behatolását. Tegyük fel, hogy az áruház szabályzata azt írja elő, hogy az eladólányok vonalán csak pénztárcával(labda) tudsz áthatolni, úgy hogy érvényes legyen a vásárlási (gólszerzési) kísérleted.

    4. Neked tehát az a feladatod, hogy mindenképp átvágj az eladólányok sorfalán a bejárat felé és még az eladólányok sorfala előtt Nálad legyen a pénztárca.

    5. Már át is jutottál sikeresen, de ekkor észreveszed, hogy nincs Nálad a pénztárcád. E nélkül meg ugye nem lehetséges a vásárlás (gólszerzés). Már rendületlenül törsz a bejárat felé, és hátrakiabálsz nekem, hogy dobjam oda Neked a pénztárcámat vagy a bankkártyámat (indítás), hogy sikeres legyen a vásárlás (gólt érhess el).

    6. Én ezt megteszem, te elkapod, de az áruház szabályzata szerint ugye (lásd a 3. pontban) ilyen esetben nem vásárolhatsz, hiszen az eladólányok sorfala és a bejárat között voltál már, amikor Hozzád került a pénztárca. Ha akkor dobom neked, mikor még a sorfal előtt vagy, akkor bár mire a dobás odaér hozzád az eladók mögött futsz már, bemehettél volna és vehettél volna Magadnak néhány újabb felsőt, vagy nadrágot, mert az elrúgás/eldobás pillanata számít.

    Na ez a les.
    "
    :D


    EZ A VÁLASZ ODABAX!!! :DD
  • USAMEN POWER
    #9342
    Akkor lehet hogy a Fradi - Újpest meccseken ezé van mindig balhé... (esetleg van a stadionban visszajátszás) :D
  • Breki33
    #9341
    Ez tévedés !

    Azon a VB-n az olaszoktól pontosan öt szabályos gólt vettek el.

    Azon a meccsen amin pedig szerinted nem volt kétes ítélet a következők történtek pontosan.

    a játékvezető előbb büntetőt ítélt a hazaiak javára (kihagyták), „elfelejtette" kiállítani a Del Pirót arcon könyökölő koreai védőt, az 1:1-es rendes játékidő utáni hosszabbításban pedig érvénytelenítette Tommasi szabályos gólját, majd a végére hagyta a bónuszt: nem ítélt tizenegyest a Tottival szembeni szabálytalanság után, viszont kiállította az olaszt!

    Ennyire ne ferdítsünk már, még Sepp Blatter FIFA-elnök is elismerte: „Moreno játékvezető ítéleteivel az egyik csapatot sújtotta." Rai pedig beperelte a Fifa-t kártérítésért.

    Lehet utálni az olaszokat, de ezt a meccset bizony elcsalták ahogy másik kettőt is.

    Egy kis ízelítő arról ami foci címén folyt azon a meccsen.



  • IMYke2.0.0.0
    #9340
    Nem lesz videóbíró míg a FIFA öreg tagjai ki nem hullanak - szó szerint.
  • mflex #9339
    Jah, én abban a tudatban voltam, hogy egyáltalán nincs semmilyen lassítás a stadionban.
  • USAMEN POWER
    #9338
    "nyilván annak a kezelőnek már nem kell ott dolgoznia." ---> Az biztos ! De ha lesz videóbíró akkor már megérte, feláldozta a munkahelyét a fair fociért.
  • morleone
    #9337
    ja ti most az argentin meccsről beszéltek, azt hittem hogy a német-angolról, mert ha ott játszották volna be, akkor szerintem az angolok szétszedték volna még a várost is!! :D
  • wednes
    #9336
    Azért mert az gól volt, egy "érvényes" gól (hiszen a bíró megadta). És tiltás nem a gólok visszajátszására vonatkozik, hanem kényes szituációkra. De most ez a két dolog egybe esett.
  • mflex #9335
    A Hollandoktól függ, vagy a bíróktól? :)
  • USAMEN POWER
    #9334
    Na 30 rongy +, de ne bukj ! :D
  • mflex #9333
    Viszont nem értettem, hogy a stadionba, hogy kerülhetett ki a lassítás, nyilván annak a kezelőnek már nem kell ott dolgoznia.
  • mflex #9332
    Amilyen bírók vannak, szinte már minden kétesélyes! :D
  • morleone
    #9331
    a német-argentin-ra viszont ne fogadj, szerintem az lesz a vb legjobb meccse! :D (eléggé kétesélyes a dolog! :D)
  • Gabe18
    #9330
    Ja,szerintem is van pár Mexikói meg Angol szurkoló aki személyesen ezzel a vén f..al szeretné megvitatni a tegnapi eseteket...
  • Monoton
    #9329
    - Ha megnézzük a vasárnapi játékvezetői ítéleteket, akkor elmondhatjuk, hogy talán nem a legjobb döntések születettek. Azt persze nem mondtuk soha, hogy nulla hiba fog történni a világbajnokságon. 2014-re további két játékvezetőt alkalmazhatunk, aki a gólvonalt figyelve döntést hoznának a kétes szituációkban, hiszen több szem többet lát. A videobíró bevezetéséről egyelőre nincs szó – mondta Jerome Valcke, a FIFA főtitkára.

    Sepp Blatter FIFA-elnök márciusban azzal érvelt az új gólvonal-technológia ellen, hogy a nézők szeretik megvitatni a történéseket és a játékvezető is tévedhet.



    - Gyakran előfordul, hogyha visszajátszunk egy esetet, akkor tíz szakértő tíz különböző véleményt mond. A rajongók szeretik megvitatni az eseteket, ez is része a sportnak.
    /pepsifoci.hu/
  • Gabe18
    #9328
    A Hollandok simán bedarálják a Szlovákokat.Óriási különbség van a két csapat között.
    És bár este bízom a Chilei csodában,ott se igen lesz kérdés a továbbjutó.
  • mflex #9327
    Az Olaszok miatt buktam már eleget :/

    A tegnapi Német és Argentin hozott a konyhára, mivel az AFA-t várom a döntőbe rájuk 200k-val fogadtam.
  • IMYke2.0.0.0
    #9326
    Nekem még az a 4.000 Ft is nagyon hiányozna a pénztárcámból...
  • Tomy Lee
    #9325
    100 ezret?o.O
    Én csak 4 ezret lol
  • mflex #9324
    1.3
  • morleone
    #9323
    na erre kíváncsi leszek! drukkolok, h ne bukd el a pénzt! :D
  • barcames
    #9322
  • USAMEN POWER
    #9321
    Egyszer élünk, ha már 10 rongy +t nyer rajta, már megérte. (nem tom mennyi a szorzó)
  • Neoncsoves
    #9320
    jó sok pénzed van
  • mflex #9319
    Nem mintha a Szlovákok a kedvenceim lennének, de ha el is veri Hollandia, nem fog könnyen menni nekik. A szomszédoknak, már nincs veszteni valójuk, ez pedig nagy "fegyver", ennek ellenére 100 rongyot raktam a narancsokra, ha kikapnak, tényleg elmehetnek a jó édes anyucikájukba!
  • Tomy Lee
    #9318
    Remélem ma nagyon elveri Oranje a Szlovákokat.Nincs itt tovább helyük go home szlovákok!