14374
Foci VB 2010
  • Grenzjager
    #9399
    mi a véleményetek Kassairól? szerintem marha jól vezet, fújja.

    s azért bírói tévedések vannak bőven, Kassainak totális játékvezetői hibája (pl vitás kiállítás, gól ami érvénytelen). A ghánaiak mondjuk fellebbeztek a kiosztott lapok miatt (paráznak, mert fél ghána hiányozni fog az uruk ellen sárga lapok miatt), de hol van ez a soksok megnemadott gólhoz?


    milyen volt a bíró az uruk Vs koreaiak meccsen?
  • IMYke2.0.0.0
    #9398
    Csak csecs, arc középszerű szőkéé.
  • Voyager5
    #9397
    Gyenge kifogas az osszes.

    A jegkorongnak talan art, hogy percekig all a jatek? Szepen benyomjak addig a reklamokat, az arenaban pedig a thunderstruckot :P. Senkit nemizgat, megszoktak az emberek. Igazandibol ott is csak azt nezik meg videon amiben ketelkednek a birok. Mukodik mar nagyon regota, es a vicc, hogy neha meg igy is nehez 1-1 helyzet megitelese :D. De ez persze a jatek gyorsasaga miatt van.
    A televizios musorido tortenet szinten baromsag. Kiszamithatatlan lenne, hogy mennyi ido egy meccs, de idovel letisztazodna egy atlagos idopont amibe minden beleferne.
    A technikai hatter szinten hulyeseg. Nem kene bevezetni mindenhol eleinte eleg lenne mondjuk VB/EB/BL, ezek a legfontosabbak. Akik ezeken a sorozatokon ott vannak azok alapbol kepesek teljesiteni a technikai hatteret.
    Ez a szoveg meg, hogy "a nezok szeretik megvitatni, meg tevedhetnek a jatekvezetok" - ez a legszanalmasabb amit valaha is hallottam az ugyben.

    Tul nagy mar a business ebben az egesz szarsagban nagyon regota, de mostmar kezdenek atesni a lo tuloldalara. Jo pelda erre a Breki altal linkelt video a Del-Korea - Olaszorszag, ami szvsz az elmult 20 ev egyik legnagyobb bundameccse volt.
  • Solten
    #9396
  • arsnl
    #9395
    van Persie miatt Hup Holland Hup!!
  • Takezó
    #9394
    Butaságot beszélsz. Még a legelvetemültebb olaszdrukkerek is legfeljebb kettőről beszélnek, milyen ötről... A tizenegyes megadható volt, bár igaz, az esetek úgy 60%-ában nem fújják be az ilyesmit. De megesik. Del Piero rájátszott arra a naaaagy szörnyű könyöklésre, kábé semmi nem volt. A hosszabbításban nem Tommasi gólját érvénytelenítette, mert a védők (kapussal együtt) leálltak már, mikor belőtte. Szóval csak tévesen megállította lesen. A nagy bónuszod pedig a legnagyobb vicc: Tottit egy icipicit meglökték, erre ő olasz módra zuhant egyet. Színészkedés, sárga, második, piros. Ne ferdítsünk; )
  • Betyárkörte
    #9393
    robben a kezdőben? mégis mi a jóistennek? látom kell a fék a holland csapatba...
  • 5c0rp330n
    #9392
    hajaj, robben is itt van :) remelem legalabb 3-as kulonbseggel nyernek.
  • limperatore
    #9391
    azért chilét nem kell leírni
  • desigo
    #9390
    nah lássunk egy kis Holland örömfocit :)
  • AntiHero
    #9389
    Kapu mellé lőnek és megadja:D
  • 5c0rp330n
    #9388
    a mai 2 meccs elegge elore lefutott azert. holland-brazil mar annal erdekesebb lesz :)
  • Zenszkij
    #9387
    Nah, a mai napon vajon milyen bírói csalást, bakit látunk?
  • Solten
    #9386
    Aztaqrvaelet...

    Azt viszont nem ertem hogy miert banyaszkodik valaki onfeledten mikor 40 kamera figyelheti... Hogy el is fogyasztja a kitermelt javat : NC
  • USAMEN POWER
    #9385
    Háááth ezen szakadtam ! Háth ez kész, kicsit szégyen, nem lennék a helyében mikor megkérdezik tőle a játékosok és a kollégák: Volt bányász engedélyed ? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #9384
    Cikkből idézve:
    A „hatalmas baki" ellenére Herbály Lajos sem szorgalmazza a videobíró bevezetését. „A jégkorongban is percekig áll a játék, amíg a felvételeket elemezgetik, ez semmi esetre sem tenne jót a labdarúgásnak. Azt már sokkal jobb ötletnek tartom, hogy további asszisztensnek az alapvonalnál vagy valahol a kapu mögött csak azt figyeljék, a labda túljutott-e a gólvonalon. Az úgynevezett gólbíró bevezetése esetén aligha beszélne egy világ arról egy vb-meccs után, hogy egy szabályos gólt elvettek az egyik csapattól."

    Aha - mikor a közvetítéseken, még szuper lassítás mellett is másodpercek alatt el lehet dönteni ezeket:
    - gólvonal, partvonal,
    - kezezés
    - tizenegyes
    - szimulálás.
    Még egyszer megismétlem: másodpercek alatt!
  • zaki
    #9382
    fúj :D Löw fikázott egyet és megette
  • Solten
    #9381
    Jezus, 66'-ban meg lapok se voltak?
  • WuFraZselic
    #9380
    én azért bátran kimerem jelenteni :D
  • kaposi1
    #9379
    No és itt van a Top 10!
    Sajnos a legnagyobb vesztes pont mi voltunk!
    "Balsors akit régen tép...."

    "NSZK - Magyarország 3-2 (1954)

    Egy perc volt hátra a döntőből, a kiválóan játszó magyar válogatott kétgólos előnye azonban a második félidőben egygólos hátránnyá változott. Tóth Mihály tökéletes jobb oldali beadására Puskás mesterien csapott le, és a tehetetlen Tureket becsapva a hálóba juttatta a labdát. A walesi partjelző jelzésére azonban a játékvezető, az angol Ling les címén érvénytelenítette a találatot."

    Puskás később így nyilatkozott: "A bíró először megadta a gólt. Már a kezdőkörben álltunk, amikor a partjelző felemelte a zászlóját. Ezt sosem fogom neki megbocsátani. MAJDNEM EGY PERC TELT EL A GÓL ÓTA! De mit tehettünk volna? Mégsem verhettük össze a walesit a pálya szélén."
    Pont ellenünk volt a kivétel amikor érvénytelenítettek egy már megadott szabályos gólt!
    A magyar labdarúgás szerintem legnagyobb tragédiája!
  • Solten
    #9378
    Very good. Mondjuk mar korabban akartam jelezni, hogy valoban nem volt vonalban a golnal, biztos gombat szedett a felezovonalnal (lassitasnal latszott hogy 15 meterrel lemaradva "kocogott be" az alapvonalhoz - balf@sz).
  • LasDen #9377
    azé nem mondanám, hogy az angol 7. osztály jobb mint az nb1....
  • kisbesi
    #9375
    kiigtatva
  • Tyler1
    #9374
    de az élvonalbeli bajnokságokba bekellene vezetni. nálunk mondjuk első-másodba, de pl. Angliába van kb. 7 osztály, ott még a 7. is keményebb mint a mi nb1-ünk.
    szóval ha ezt bevezetik egyátalán akk senki ne számítson arra, h az őszi bajnokságokban már videóval lassítgatják a leseket.
  • Solten
    #9373
    Ehh, bakker, az a meccs kesz rohej volt, Koreat befujtak az elodontobe a hulye jatekvezetok... (kisse orultem is hogy huznak iden haza).
  • analfa
    #9372
    ennek a sportnak is együtt kell haladnia a korral. gondoljunk csak bele, mi lenne, ha a forma egyet is a technikai újítások nélkül játszanák. a századelőn különben sem volt még ennyire felfokozott figyelem a szurkolók oldaláról. nem érdemes a szurkoló csapatok idegeit ilyennel húzni, mert utána meg csodálkoznak, ha szétvert városokkal találja szemben magát a futballbizottság. főleg ha a lelátón begurul egy pár üveg sör is..
  • [HUN]Crassus
    #9371
    én se vagyok olasz fan,de ezen a videón kemémyen felbasztam magam!:S
  • Solten
    #9370
    Nem hiszem hogy van erre esely (Puhl vezette a 94'-es dontot ugye...), de orulnenk neki termeszetesen ha megis... :)
  • Solten
    #9369
  • mflex #9368
    Szerintem is, ha az életkor számít és nem a hozzáértés, akkor el van baxva az egész!
  • Solten
    #9367
    Nem biztos hogy meg kell varni mig elpusztulnak, az F1-bol Mozli is el lett takaritva (hasonloan nem a jelenben elt).

    Na most a modern futball nem letezhet videobiro nelkul, ezt a jelenlegi VB bebizonyitotta. Orom hogy 100 eves patinas szabalyok alapjan jatszik mindenki, de a jatek gyorsult, a jatekter tokeletesedett (talaj minosege pl), a labdat folyton fejlesztik, cipoket folyamtosan fejlesztik stb.

    Ez nem azt jelenti hogy Mucsarocsoge - Alsobugyi megye III oszt. merkozesen is kotelezo legyen a video technika, de egy BL, valogatott vagy egyeb olyan merkozesen ahol erre adott a lehetoseg (20 kamera, dognagy kivetito), ott igen.
  • mflex #9366
    Még jó, lehet nem is fogadok, ez is egy "háromesélyes" rangadó lesz, szerintem. :)
  • WuFraZselic
    #9365
    nem kötelező fogadni

    amúgy arra Over 1.5 amit biztosan megmerek játszani nagyobb téttel
  • WuFraZselic
    #9364
    anyád
  • mflex #9363
    Spanyol-Portugál meccsnél, valahogy úgy érzem, hogy a portugálok jobbak, és jobban is akarják, nem tudtam még eldönteni, hogyan fogadjak rájuk.
  • Solten
    #9362
    "Sepp Blatter FIFA-elnök márciusban azzal érvelt az új gólvonal-technológia ellen, hogy a nézők szeretik megvitatni a történéseket és a játékvezető is tévedhet."

    Sepp Blatter te konzumidiota...
  • Neoncsoves
    #9361
    majd legközelebb kibundázzuk magunkat a VB-re
  • IMYke2.0.0.0
    #9360
    Minden elfogultság ellenére [na jó, csak egy kicsit], azt gondolom, a kora most nem lenne releváns - tekintve, hogy egyetlen tévedése sem volt a meccsein [volt, de belefért az "ember, ezért tévedhet" kategóriába], és gyakorlatilag sokkal kevesebb lapos-fegyelmezéssel vezette le a mérkőzéseket, mint más.
  • USAMEN POWER
    #9359
    Na meg egy jó pont lenne Magyarországnak. (Ha már a VB -re nem jutott ki a válogatott.)
  • LasDen #9358
    szép lenne, de most még nem tartom elképzelhetőnek....ő az egyik legfiatalabb bíró....de ha folytatja ezt a színvonalas bíráskodást, akkor nem oly soká vb döntőt is vezetni fog....:D végülis olimpia döntőt már lehozott...