2971





| F.A.Q|
  • DarkSl4yer
    #2731
    Alert!
    Ez az oldal neked valo!:)
    Itt töviről hegyire le van írva minden.

    http://www.slagcoin.com/joystick/introduction.html
  • The Protector
    #2730
    Miért jó házilag gamepadot barkácsolni?
  • xMokix
    #2729
    Hát az nem egy egyszerű mulatság, az biztos X) Ha már megvetted a gombot, meg a joy-t, akkor egyszerűbb volna venned valami kókány, modolható sticket és abban kicserélni a dolgokat a sanwára.
  • kr1szmester
    #2728
    másik fórumon már sírtam hogy valami nem jó. felraktam, megkérdeztem hogy tudok "sztorizni" azt mondták arcade módra menjek. rámentem karakter választás, ellenfél választás oké. rajzolt videó lemegy, töltés, térkép, kezdődne a fájt és egyszercsak, a new fighter entered the battle, vagy ilyesmi, bedob egy lobby-ba és ott neten keresztül lehet játszani más ellen. hogy van ez? valaki segítsen gyorsan :D
  • norbi2fraktal
    #2727
    köszi
  • Alert82
    #2726
    Meg meg ez is
  • Alert82
    #2725
    Tessek
  • norbi2fraktal
    #2724
    kérnék egy linket:)
  • Alert82
    #2723
    Sziasztok,

    Nem reg olvasgattam orosz oldalakon a SSF4-rol. Azt irjak, hogy tuti lessz PC port :-)
  • Alert82
    #2722
    Sziasztok,
    Gondoltam egy mereszet, es ugy dontottem, hogy epitek egy sticket.
    Az alkateszek megrendelese mar folyamatban van. Idaig egy SANWA joy, es 12 darab gomb. Valaki nem tudna egy linket dobni, ahol valami franko leirast lehet ilyesmirol talalni?? Par oldalon neztem, szerintem megvalosithato a projekt, de ha megis valaki tudna segiteni azt szivesen vennem :-)
  • Syliander
    #2721
    Ha valaki nem értené, akkor kattincson a ConBo részre. :D
  • Syliander
    #2720
    http://www.animecon.hu/

    CO-CO-CO CONBO BREAKER!!!
  • norbi2fraktal
    #2719
    Sly jól nyomja az biztos, tegnap haverom ellen játszott párat, és hát ja elverte szépen :-)
  • The Protector
    #2718
    Nah.remélem ma tudok ütközni sylianderrel.Volt ma egy chun lee elleni meccsem.Hát ott rettenetesen elvert.Arra mentem h ne perfectet kapjak mert legyőzni tuti nem tudtam volna.
  • xMokix
    #2717
    Amúgy valaki nem tudja, hogy azt miért csinálja a NOD, hogy vörösen jelez, pedig átírtam a passwordöt és a felhasználó nevet? Folyton ugat, hogy "Önnek lejárt a licenc szerződése" és dobálgat ki asztalra X)
  • xMokix
    #2716
    Meg tudom, hogy te éjszakai bagoly vagy, de legközelebb majd emberi időben foglak elkapni :D Meg akkor majd maradok Chunnál :D
  • xMokix
    #2715
    Hát kénytelen voltam Ryu-t előhozni, amiért mérges is voltam magamra. Cserben hagytam Chun Li-t. Amúgy általában nem szoktam ennyire dákó módra játszani, csak kicsit frusztrált voltam, mert aki ismer, az tudja, hogy milyen a múltam Cammy-vel :D Majd egyszer megmutatom Chun Li igazi erejét X)

    De jó meccsek voltak. A kiszámíthatósággal meg visszatagellek, mert azért nekem is adtál munkát rendesen, amikor arra kényszerítettél, hogy megdpzzem egy huzamban 4 drilled, meg lelövöldözzem a jump in-jeid kisrúgással :D Amúgy szvsz az egyik hibád az, hogy van néhány bevált mintázatod, amibe ha az ellenfél nem fér bele, akkor egy kis idő eltelik, mire váltasz egy másikra :D De nem kioktatni akarlak, mert biztosan működött a dolog, ha már G1ben vagy. Szimplán csak azt mondom, hogy nagyon sok mindened észre vettem a Chun Li-s fiaskó során és többek között ezért is váltottam Ryu-ra, hogy lásd, hogy hol van ennek a taktikának a gyengéje.

    Amúgy jah, az empty jump throw-kat sosem szoktam techelni X) Ha valaki meg meri csinálni, akkor úgy vagyok vele, hogy "vigye" :D
  • The Protector
    #2714
    NAh.Toltam egy jót Mokival.Hát veszélyes figura.Könnyen kiismerhető.Viszont nagyon kell rá figyelni mert kvahosszú kombókat nyom.Hiába cseszegetem sokat meg rugdosom ha egyszer sikerül elindítania egy támadást akkor a fél életem odavész.Amúgy A grabbeket nagyon sokszor beveszed Moki.
  • Syliander
    #2713
    Ezeken én is max egy jót röhögök. Csak akkor van a bajom ha offenzívában lépünk fel a másik ellen.

    No nem vélemény nyílvánítás. Az más hogy ott van előtte, hogy szerintem.

    De az amikor nekiesünk a másiknak, hogy... de te is tudod :D
  • Syliander
    #2712
    Hé prot. :D Semmi bajom sincs az önbizalommal, és nagyon bírom ezt a "Legendás csillagharcos vagyok, aki megrapelte chuk norist a kislábúlyával" dumát. :D

    Én is csinálom amikor a humor engedi. :D
  • xMokix
    #2711
    Amúgy erről már rég óta szerettem volna beszélni, névszerint... egészen pontosan, a mashről :D

    Szóval amikor lekerültök a földre és közelít felétek az ellenfél és még a földön vagytok és már veszett mód nyomjátok a shoryuken, tiger uppercut, cannon spike, flame kick inputját, hogy amikor az ellenfél oda ér, jóóóól felrobbanjatok és levegyetek tőle 100-240 sebzést.

    A kérdésem az, hogy ez hogy ragadt arra rá, aki ezt használja? Online látta, hogy bejön a nagy átlag ellen, vagy CPUtól leste el? :D

    Elhiszem, hogy csábító csuklót és ujjat nem kímélve kicsépelni egy dragon punchot, hogy rakétaként lőjjünk ki, lángolva az égen, de kérdem én, hogy mi rá a legfőbb motiváció.

    Mert ez a húzás a világ legnagyobb és legkockázatosabb szerencse játéka. Szal igen, a játékosok többsége nyom valamit, mert wakeup játékot akarna játszani, így nagy az esélye, hogy betalál a mashelt shoryuken, de mi van akkor, amikor kijön a rakéta és az ellenfél levédte? Beesztek egy vaskos kombót. Ami után ismét a földre kerültök és megint mehet a szerencsejáték, hogy mashelek még egy reversal valamit :D

    Vagy mi van akkor, ha az ellenfél direkt erre játszik? Besétál, esetleg dob egy kisütést, vagy hadoukent, hogy minél jobban ösztönözzön a random DPre és hopp, a legalapabb csali taktika, fél életed oda :D
  • The Protector
    #2710
    Mert még ellenem nem toltad!!!!!(ne vegyél komolyan):)
  • Syliander
    #2709
    Tehát én Dwnfall-al is úgy voltam, hogy megláttam a balrogját. Levert, dühös is lettem, stratégiákat dolgoztam ki. Azt a balrogot még mind a mai napig g2 balrog színvonalnak tartom.

    Késöbb játszottam a mainje ellen is, és azóta mondom rá, hogy minden respectem a tiéd. Te vagy a legjobb játékos aki ellen eddig toltam.
  • Syliander
    #2708
    Ejnye norbifraktal. Mondtam én, hogy én vagyok a legjobb játékos a földön? Nem. Csak azt, hogy látok bizonyos hibákat, sokat ugrálsz(az elejétől) ez pedig nem safe. Illetve apró kis hibákat. Mint beragadt move-ok illetve néha random érzetem volt.

    Nézd, úgy lehet a legjobban fejlődni ha mind a ketten elmondjuk a véleményünket. Mint pl én azt, hogy ne ugrálj random, ha feljutottál G1-be és jól is állsz ott akkor nem kell eféle dolog. De lehet, hogy rosz beidegződés és akkor ki kell bezony javítani. :D

    Nade, itt a lényeg. Ha úgy érzed, hogy nem vagyok elég jó hozzád, (ami már eleve blődség, hiszen ha valaki bénázik, akkor segítünk neki. :D Ugyebár kedves közösség vagyunk) akkor valami ilyesmit írunk a másiknak:

    "Bocsi, de nem érzem úgy hogy még velem kéne küzdened. Ideültetem az öcsit, hagy fejlődjön ő is. :D"
    Habár ez sem a legszebb így.

    Másodszor kíméljük meg egymást a kirohanásoktól és a szidkoktól. Nem méltó sem a személyhez, sem a helyzethez. Ha szidunk valamit legalább tegyükoda, hogy "rage jön", vagy "most ne vegyél komolyan", hogy a másik ne sértödjön meg. :D

    3ad ízben pedig. Nálatok családi vonás lehet bison, guile, és sagat. XD

    Nem baj, ha közös a mainetek. Simán tudjátok így legalább egymást fejleszteni. Természetesen nem kérdőjelezem meg, hogy valóban te ültél e ott vagy az öcsid, de megjegyzem rendkívül hevesen védted. :D

    De ez jó, mint mondtam. A családban fontos az összetartás. Amennyiben az öcsid játszott, neki szólnak az üzenetek. Akkor pedig neki mondom, hogy:
    Ne ugráljon, és gyakoroljon, hogy ne ragadjanak be a move-ok. Mert ez így nem G1es színvonal, ott így nem fog érvényesülni. Megvan a reflexe, de sokat dob ha előre gondolkozik. Egész gyorsan asszimilálódik, ami jó. Másoknak több időbe telik, mire megtanulják, hogy megy a command throw mixupból való kilépés. :D
  • xMokix
    #2707
    Hát ez nem kis meló lenne :D Meg most mondhatnám azt is, hogy "Ott az internet", de ha valaki bele akar vágni, akkor én segítek szívesen, plusz bárkinek segítünk, aki beír ide.

    De akkor nézzük a stun-t.

    Amikor beviszel egy támadást, akkor két dolog történik. 1.: a támadáshoz tartozó sebzés levonódik az életedből (arról is lehetne beszélni, hogy mik befolyásolhatják például egy normál vagy move sebzésnek mértékét) és a támadáshoz tartozó stun érték hozzá adódik az aktuális stun mérődhöz. Minden karakternek személyre szabott stun mérője van. Sethnek nevetségesen kevés van, pontosan 750, Zangiefnek meg 1200-a van. Ez azt jelenti, hogy Seth 750 stun pontot szenvedhet el, mielőtt dizzy-vé válna. Dizzy az, amikor a karaktered azt a vicces szédelgő animációt csinálja, körülötte madarak és halálfejek (madár ha az első, halál fej a második a meccs során... satöbbi). Persze az már nem vicces, hogy ez alatt nem tudsz védekezni és ki vegy téve az ellenfeled akaratának. Ez az animáció változó ideig tart karakterenként. Persze le tudod rövidíteni a dizzy állapot idejét az iránygombok, D-pad, joystick rángatásával :D

    Oké, de hogy nő a stun méter? Minden egyes mozdulatodnak van egy alap stun értéke. Nézzük Chun Li távoli nagyütését. Az bizony 200 stun-t okoz. Nem kell hozzá sok matek, hogy kiszámoljuk, hogy Seth bizony 4 nagyütés után már dizzy állapotba fog kerülni. Azonban ennyire nem vészes a helyzet. Minden egyes találat után, ha hátrálsz és védekezel, a stun mérőd elkezd csökkeni viszonylag tempósan. Viszont ha eltalálnak a csökkenés procedúrája során, akkor a stun métered megáll azon a szintet és az aktuális értékhez adódik majd a következő move stunja.

    Tehát... Seth bekap egy HP-t, megijed, elkezd hátrálni... Chun utána sétál, majd Seth akar tolni egy sonic boomot, viszont Chun ütése elfojtja azt. Szóval a 200 lement 100-ra, azonban ismét bekapott egy 200-as stun (ami ugye több, mivel counter lett a HP, de ebbe most ne menjünk bele :D , így a métere 300-on áll.

    Szóval minden egyes karakternek megvan a movejaira, normáljaira leosztott stun érték. Van pár nevetséges is, mint például Zangief counter nagy ütés fejelése, ami 750!!!!!! stun-t okoz, azaz egy ütéssel dizzyheti Sethet :D

    Azonban, mint az alap kombózásnál, a stunra is hat a csökkentés, azaz scaling. Tehát a kombó során csak úgy mint a sebzés, a stun érték is csökken aszerint, hogy hanyadik találat volt az adott move. Tehát csak az első két ütés fog maximális stun-t okozni, utána pedig csökken a scaling szerint.

    Ha pedig dizzyk leszünk, akkor a stun méterünk lenullázódik és kitolódik a határa, így másodjára már több ütést kell ahhoz, hogy ismét dizzyk legyünk. Persze ez csak egy körre igaz, minden körben alapállapotra áll a stun mérő.

    Nagy vonalakban ennyi lenne a stun. A lényege az, hogy gyümölcsözővé teszi a rushdown-t és azt, hogy nyomás alatt tartsuk az ellenfelünk :D
  • The Protector
    #2706
    Hallod Moki.Kéne összedobni egy kis leírást azoknak akik kezdik meg akik haladóak a játékban.Le kéne írni az összes kifejezés jelentését,dizzy,stun,stb....Mert ahogy most leítad Alertnek sztem a jó ha a felét értheti annak amit írtál.Plusz szerintem még kéne tippeket trükköket is írni.H pl kinek lehet az ulráját ultrázni.Guggoló ellenfére melyik kombók hatnak stb...Mindenki jól járna.Én is írnék tippeket meg ez minden jobb streetesnek szól mint Syliander,norbifraktal stb....
  • xMokix
    #2705
    Jah meg ugye a stun :D Ha Chun Li ellen játszottok és bekaptok tőle egy kombót és van benne egy EX move, akkor AZONNAL kezdjetek el hátrálni, mert nem is sejtitek, de a stun métered már a felén van :D Még egy kombó és dizzy :D
  • xMokix
    #2704
    Engem is felvehettek, ha akartok... MokiSenpai

    Alert, neked meg nyugodtabban kéne játszanod. Nagyon gyorsan nyomod a gombokat és összeakadnak az inputok, ezért jönnek ki a random superek, meg a falling sky-ok. Csak nyugi és figyeld, amit az ellenfél csinál és védj. Mindig van egy limitált szettnyi dolog, amit az ellenfél csinálhat ellened és ezt vedd számításba. Mondjuk úgy nehéz, ha mondjuk nem vágod a Chun Li meccset és úgy, hogy Chun Linek majdnem végtelen lehetősége van közelről :D
  • The Protector
    #2703
    Én is felveszlek ha nem baj.ConstantinHUN leszek.
  • Alert82
    #2702
    Este en is felveszlek
  • norbi2fraktal
    #2701
    felrántottalak
  • Alert82
    #2700
    Ja az id-em:enemygyilkos
  • Alert82
    #2699
    Ha minden okes lessz, es nem lessz i.net problamam, akkor igen :-)
  • norbi2fraktal
    #2698
    oké, akkor remélem majd nyomunk pár meccset is:)

    Sly ha gondolod nyomhatnánk párat most
  • Alert82
    #2697
    Szia,
    Este felveszlek, ha sikerul a gep kozelebe ferkonom:-)
  • norbi2fraktal
    #2696
    cscs, vegyél fel pls.:: norbifraktal
  • Alert82
    #2695
    Ez igy okes, de akkor van ugy, hogy nem jon ki a "move". MOst igy hasznalom :
    HP MP MK AP
    ○ ○ ○ ○
    ○ ○ ○ ○
    HK LP LK AK

    Meg meg kell szoknom, de nekem igy a legkenyelemesebb. Az AP,AK>>> minden utes,rugas.
    Syl, hallom megvaltozott az live id-ed. Mi az uj???

    Tegnap toltuk Mokival. Hat....vagy huszon akar hanyszor elvert. Chunnal kemenyen tolja :-). En talan egyszer vertem meg Sagattal :-)
  • Syliander
    #2694
    Használd a nagy újjadat is. Én azt teszem. :D Pl.:
    Throw:
    Mutatóúj itt
    /
    ● ○ ○ ○
    ● ○ ○ ○
    \
    Nagyúj itt
  • Alert82
    #2693
    Ha a felso sorba rakom a az utes gombokat, akkor kenyelmetlen a focus es a throw lenyomasa. ez pedig nagy hatrany a jatekban
  • norbi2fraktal
    #2692
    Launcher-el futtasd