2971





| F.A.Q|
  • Csokis
    #1891
    Ilyet kellene venni, KATT!
  • BlueTorch
    #1890
    combokat elég könnyű vele beadni. eleinte szokatlan volt, pontatlanul irányítottam, de rövid idő alatt megszokható és szerintem növeli a játékélményt és gyorsan lehet vele combozni. MUGEN-es játékokhoz szoktam még használni.
  • The Protector
    #1889
    Kombók hogy mennek vele.Gondolok alap le előre irányokra stb...?Könnyen beveszi.Nekem a 9ezer f-os(anno) Saitek p880-anom hibátlan de nem nagyon sikeredett vele behozni a mozdulatokat.

    BAnner nektek van?
  • BlueTorch
    #1888
    Hát én még nem használtam másfélét, de nekem bejön. A kék részek gumiból vannak, elég jó csúzsásgátló. Alap felismeri a Windows nem kell driverrel szórakozni. Valamint PC-n kívül jó X-BOX-hoz és PS1/2-höz is, 3hoz nem tudom.
  • Magh
    #1887
    Na ilyenre gondoltam én is, ennek például elfogadható az ára. Minőségre milyen?
  • BlueTorch
    #1886
    ez egy Logic3 Arcade Stick . Nem lehet túl elterjedt, mert elég kevesen ismerik.
  • Solid Snake
    #1885
    Ez mi ez?
  • BlueTorch
    #1884
    én egy ilyennel játszom és teljesen meg vagyok elégedve vele:
  • stevenson1988
    #1883
    épp a games for windows-ról fabrikálok egy blog / faq szerűséget, az Xinput-ra vonatkozó bejegyzés már kész van:
    http://gamesforwin.wordpress.com/2009/07/25/mai-gamepad-tmogatottsg/
  • zsotesz
    #1882
    mi a franc egyébként ez az xinput?
  • stevenson1988
    #1881
    az a Cyborg érdekes hatású így külsőre, valószínűsítem hogy Xinputos (persze nem biztos), a Rumble nem az, míg a Chillstream az.
    Utánanézni igazán nem lehet, bár eléggé árulkodó ha az első négy gomb sorban zöld piros kék sárga színűek, meg hátul a két alsó gomb nem gomb, hanem ravasz, szal ha kb úgy néz ki mint egy X360-as pad akkor valószínűleg XInput-os
    amúgy van Microsoft féle X360 pad PC-hez, az száz hogy maximális kompatibilitást élvez, meg arra lehet dugni headset-et is (ugyanis van hogy a játékok azt is nézik mi a pad neve, persze ezt egy kis registry trükkel lazán meg lehet oldani)
  • stevenson1988
    #1880
    jó nyílván, de amikor hazajövök és csak játszani akarok akkor csak lehuppanok a kanapéra kezemben a gamepaddal és játszok, ennyi, nem cipelem oda a bill-t meg egeret
    Meg én nem is vagyok ilyen játékos, hogy most headshot-okra menjek, casual játékos vagyok, szal magáért a játékért játszok, nem azért hogy most minél jobb legyek
  • Magh
    #1879
    Mindenesetre elkezdtem boxerrel gyakorolni, a mozdulatai mind simán előhozhatók billentyűzeten is, meg megrendeltem külföldről a játékot.

    Pl. Ilyen fightstickre is gondoltam.
  • The Protector
    #1878
    Előbb adok le fejlövést távolra halálpontossággal egérrel mint te gamepaddal.Nem ember vs ember kategóriáról beszélek hanem gamepad vs bill egér kombó.
  • stevenson1988
    #1877
    amennyit a gears of war-ban célozni kell....
    no meg a stick-ek érzékenyéségét lehet állítani, és ha csak kicsit mozdítod meg a stick-et akkor kicsit mozog a célkereszt
    először tény hogy szokatlan, nekem is az volt, de nagyon jól belelehet jönni, a végén meg már annyira természetes mint az egér (nekem legalábbis)
    stratégiai játékot nyílván nem gamepaddal tolok
  • zsotesz
    #1876
    "De minek is támogatnák ha egérrel meg billentyűvel működik." - inkább úgy fogalmaznék, hogy ...ha egérrel meg billentyűvel tökéletesen és kényelmesen játszható, gamepaddal meg elég macerás vagy szokatlan lenne esetleg egy csoportos kijelölés.
  • zsotesz
    #1875
    miért te fps-t (tudom, gears of war inkább tps, de ott is célozni meg lőni kell) gamepad-dal játszol? Ennyi erővel mondhatnánk, hogy a stratégia játékok sem támogatják a gamepad-ot. De minek is támogatnák ha egérrel meg billentyűvel működik. Az általad felsorolt játékoknál nem is kell, hogy legyen gamepad, mert azt könyebb egérrel meg billentyűvel játszani (legalábbis egy pc-snek).
  • Unknow
    #1874
    Hm..hát nem tudom..szerintem a spammelés = halál. Legalábbis szerintem. G2ben nem életképes az aki nem tudja jól használni a karakterét. Vega Izuna dropját meg simán lehet védeni ahogy előttem is írták. Én is leginkább vele játszk, sokszor találkozok olyannal akivel meggyűlik a bajom amiatt mert nem egy spammer hülye gyerek.

    Amúgy akinek van kedve vegyen fel friendbe aztán jöjjön gamelni:
    Tarihimal - néven vagyok
  • Magh
    #1873
    Én mindent egér+bill-el játszok, csak az SF4-hez kéne valami, meg néha vezetgetni (nagyon ritán, ezért nem vezek 30k-ért kormányt).
  • stevenson1988
    #1872
    áhh, Call of Juarez-nél a Bound in Blood-ra gondoltam :)
  • stevenson1988
    #1871
    Call of Juarez, Fallout3, Gears of War? (és még lehetne sorolni)
    ezek olyan játékok melyről hirtelen nem mondja meg az ember, hogy támogatnak padot, azt mégis
    szal ezekkel megy a rumblepad-od?
  • The Protector
    #1870
    Izuma drop.Van aki képes erre építeni meg a repülésére a harcot és csak ezt csinálja.
  • Syliander
    #1869
    Amúgy simán lehet védeni, mint bison mint vega ugró támadását h aállva nyomod az ellentétes irányt. Bison ugrása pont oda fog becsapódni ahol te álltál. vagyis ha nem vagy ott nem talál. Még egyszerűbb ha csak felugrasz és belerúgsz/ütsz vagy átdobod. Ha hátrafelé ugrosz az sem baj. Vega viszont tudja irányítani hogy hova érkezzen így ez bajos. Fölötted eldöntheti hogy a képernyő bal vagy jobb oldaláról támadjon, ha ügyesen csinálod, és kitalálod hogy most honnan fog jönni védheted, de ha ő is ügyes akkor csak jön egy sima izuma dropp, amit már nem lehet védeni.
  • The Protector
    #1868
    köszi a tippet.
  • sith7
    #1867
    Ez már tényleg kezd unalmas lenni...

    11 menetből 10 Ryu, 1 Chun-li
  • Teperinke
    #1866
    A Bisonos részre reagálnék, én legtöbbször vele vagyok:
    A fejre ugrást remekül lehet használni olyan ellen, aki folyamatosan tűzlabdázik, minden egyes tűzlabda általában egy kemény fejrúgást eredményez, és bison vissza is ugrik az eredeti védett pozícióba.
    Azonban ez is simán védhető (sajnos:-), ha valaki folyamatosan hátrafelé ugrál, akkor nem lehet eltalálni fejreugrással.
  • zsotesz
    #1865
    "hiába jó pad a rumblepad2, ha a mai játékok túlynomó többsége nem támogatja" - hát nem tudom, én még egy olyan játékkal sem találkoztam ami pont a rumblepad 2-t nem támogatta volna. Pedig én már szinte minden játékot gamepaddal játszok. Egyébként nekem is rumblepad 2-m van.
  • The Protector
    #1864
    Bizony az első csapás védhető, a féfordulatos csapása már nem meg a dobás sem.
  • stevenson1988
    #1863
    egyértelműen gamepadot, az is Xinputos legyen (hiába jó pad a rumblepad2, ha a mai játékok túlynomó többsége nem támogatja (persze a street fighter kivétel))
  • Jaka923
    #1862
    Az az Abel, egy rohadt idegesítő, csaló ellenfél. Egyfolytában azt az átdobós támadást csinálja
  • Magh
    #1861
    Az érdekelne, hogy PC-hez mit érdemes venni, padet vagy joysticket?
  • enlightened
    #1860
    Köszi a tippeket!
  • The Protector
    #1859
    Én ilyeneken meg sem lepődöm.Én fei longal mocskosul spammelek néha,büdös paraszt módjára egy pillanatra sem állok le.
    Championshipben Akuma az inkább gyakori.!
    Pár tipp:Fei Longal nem kell kombót leírni a tüzes felrűgáshoz elég ha megnyomod egy szerre a lefelé és a hátra irányt meg a rugás gombot egyszerre.100ból 100szor bejön de inkább nyomkodd többször leérkezéskor vagy mikor használni akarod.
    2.Arra figyelj hogyha vki teljesen spammel azaz jól felépeített taktikája van vagy végig ugyanazt nyomja az nem tud védekezni.100%h bejön.Egyszerűen gáncsolgasd ki a kis snceiet.
    2.Vigyázz mert Ken majdnem minden Ultra fogást le tud Ultrázni.(benyomod az ultrát és rögtön az ellenfél is.100h elver.
    3.A hadokeneket dash al és ultrával is ki tudod kerülni,még ryu Ultra hadokenjét is.
    4.Akumánál ne nagyon pattogj mert e legtöbben a levegőben lelőnek.
    5.A vén kigyúrt öregnél(nem tudom a nevét) ne ugrálj mert a nagycsapásával mindíg le tud szedni.Esélyed sincs levegőből támadni ha ismeri a kombót.
    Ken,Ryu,Akuma noobok mikor elesnek azonnal menj közel amennyire csak tudsz és védekezz mert egyből shoryukennel kelnek fel.Ahogy felrepül,esés közben tudod sebezni.Ugyanez van cammynél és a felrúgásával.Van nyomorék aki 6odszor is benyomja ellened hiába csapkodod le.


    Pár buziság.M Bisonnak és a karmos hosszúhajú maszkos homokosnak van egy védhetetlen fogása.Mikor felülről lefelé rádrepülnek.Ne is próbálj védekezni mert nem lehet kivédeni.Csak dash a jó ellene.Azt is nehéz időzíteni.
    Vki kérdezte anno mi az a personal action.:Ellenfél gúnyolása,nekem E betűn van.Mindegyikkel mást csinál.
    Remélem azért pár embernek tudtam segíteni.
  • enlightened
    #1858
    Fei Longgal végigvittem egy championshipet, a döntőben egy spammelő zangieffel kerültem össze, természetesen szétrúgtam. A szomorú az, hogy spammeléssel eljutott a döntőbe és ha nem feilongot választom talán legyűr engem is. Következő championshipben amikor beléptem hozzá már rúgott is ki a szobából egyből. Elég szánalmas, hogy spamből él és ha valaki legyőzi azzal nem játszik többet, hanem keres mást akit lespammelhet.
  • enlightened
    #1857
    Na bementem ma Feilonggal leirtottam pár kennoobot.
  • enlightened
    #1856
    Nekem is bejön az sf4 félre ne érts, egyszerűen meguntam, hogy ott van 24 karakter és ebből kb 10-el játszanak. De 10 csatából legalább 8 szor vagy Ryu vagy Kent kell szétütnöm és nagyon az arcukat már. Ennyi. Majd ha végigtoltam a bionic commandot visszajövök és tolom a championshipet. Ranked matchet biztos nem fogok, mert ott szinte mindig Kennoobokkal találkoztam.
  • kicsirobi
    #1855
    Esetleg valaki tudna segíteni?
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195772592&no=1825
  • norbi2fraktal
    #1854
    ATI-sok!! megjelent tegnap a 9.7-es driver+Catalyst, nekem +10 fps adott kb, és így már megy 60fps+ teljesen max grafikán 4xAA-mellet,és a Bionic Commando is +fpst adott...
  • xxxpaulxxx
    #1853
    menni fog!:)
  • unknown nick
    #1852
    "A bevezető videó után csak a fekete kép fogadja de a menü megy mert hallja ahogy lépeget benne?"

    Nekem is ugyanezt produkálta nvidia karival. Leszedtem a régi driver-t feltettem a 190-es forceware-t és jó lett.